3 Yıldır Süren Mahkeme Sonuçlandı

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar ailecek başımızdan geçen bir olayı anlatıcam (şimdi bazıları anlatıcaklarıma iyi senaryo güzel hikaye gibi saçma sapan yorumlar yazılcak biliyorum gerçi o tür yorum yazan kişileri kaale bile almıyorum) noktalama virgülleme olayınada girmiyorum kim ne derse desin neyse bundan yaklaşık 3.5 yıl önce başımıza şöyle bir talihsizlik geldi ablam bize yaklaşık 9 km mesafede oturuyor ve arada sırada bize gelir gider yine her zamanki gibi aileyi ziyarete geldi 2 gün bizde kaldıktan sonra ablam evine gidicek ve bende otobüs durağına kadar eşlik edicektim annem durun bende geleyim hem hava almış olurum diye oda bize katıldı neyse ablam ben annem tuttuk otbüs durağının yolunu gidiyoruz hava güzeldi yürüyerek geçtiğimiz güzergahta belediyenin meydan çalışması vardı etrafı yüksek demir levhalarla çevrili ve allaha emanet duruyolar biz bunu bilemeyiz o kadar insan gelip geçiyor türkiyede yaşıyoruz önlem ne gezer ve ablam demir levhaların yanından geçerken birden o dev yüksek ve nerdeyse 1tona yakın ağırlık ablamın üstüne devrildi annemin çığlığıyla ve etraftaki insanların hemen yardımıyla demir levhanın altından ablamı çıkarttık ablam yarı baygın ve hemen ambulansı aradık tesadüf yardım edenlerden birisi genç bir polisti o paniğe telaşa meydanın işçileri koştu ablamda kırık veya çıkık düşüncesiyle yerinden oynatmadık o sırada o genç memur arkadaş levhaların resmini çekmiş allah razı olsun demir levhalar yanyana dizili ama birbirlerine bağlı değil dediğim gibi allaha emanet duruyolar işçilerden birinin elinde kaynak makinesiyle levhaları birbirine tutturduğunu gördüm o an şaşkınlık ve şok içerisinde olduğum için bi tepki veremedim ambulans kısa bir sürede geldi ve meydanın yapımındaki şantiye şefi geçmiş olsun diyerek ambulansla birlikte oda bizle geldi ambulans devlet hastanesine gidecekken ben özel hastaneye gideceğiz dedim ambulanstaki yetkili arkadaşlar peki diyerek yolumuzun üzreinde bulunan özel tam teşekküllü bir hastaneye geldik ablama gerekli müdahaleyi yapıp ben avazım çıktığı kadar şantiye şefini fırçaladım
niye önlem almıyosunuz diye o sıra babam aradı ve durumu anlattık hastaneye geldi (ablamda çok büyük bir hasar yoktu şükürler olsunki)
önce babam sonra abim hastaneye geldi onlarda aynı şekilde şantiye şefine yüklendiler abimi bıraksak şantiye şefini öldürcek babam hemen karakola gidip ne kadar sorumlu varsa hepsinden şikayeti olup dava açıçaz diye olayın yaşandığı bölgeye yakın olan karakola gittik ve o genç memur arkadaş ordaydı beni görünce hemen tanıdı yanımızda şantiye şefide vardı ben kendime geldikçe o kargaşada demir levhaların biribirne kaynak yapıldığını hatırladım bunuda belirttim şantiye şefi hayır o levhalar zaten kaynaklıydı birbirlerine deyince genç memur arkadaş cep telefonunu çıkararak şantiye şefine bi bak bakalım kaynaklımı değilmi diye gösterince işin rengi değişti şantiye şefi babamla özel görüşmek istedi babam abimle siz durun ben bi konuşup gelim ne diycek ve şantiye şefi babama 5 bin tl verip anlaşalım demiş bu olayıda kapatalım diyince biz kesin olarak şikayetçi olduk ve süreç başladı 3.5 yıllık gibi bir sürecin ardından sorumlular hakkında 12 bin tl tazminat ve şantiye şefinin 1 yıl 3 ay hapis cezasına ve meydan yapımında çalışan tüm işçilerin işten çıkarılmasına karar verildi okuyan herkese teşekkürler burası türkiye herkes hakkını arasın sonuna dek

peki parayı ne yaptınız diye soracak olursanız tek kuruşuna dokundurtmadı ablam bi kısmı şehit aileleri vakfına bi kısmı lösev bi kısmı burslu okuyan öğrencilere dağıtıldı tek bir kuruşuna dahi dokunulmadı

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
forumdan bir arkadaşın dinler ile ilgili girdiği bazı tartışmalar geldi aklıma da bazen gerçekten sorgusuz sualsiz inandığımız vazgeçtiğimiz durumlar, davalar ve sizinkine benzer birçok konu olduğunu görüyoruz maalesef. Düşüncem şu ki bunlara sebep olan bizleriz. ( Burası Türkiye ) kavramını bizler oluşturduk ... Sonuna kadar hakkımızı aramalı birşeye de inanıyorsak körü körüne değil hem içeriden hem dışarıdan destekli inanmalıyız... yozlaşmamış medeniyetiniz için sizi tebrik @djvietnam ederim hocam

ayrıca unutmadan 3 yıl boyunca neyi beklemişler? ve ortada bir yaptırım var mıydı?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Geçmiş olsun ablaniz da iyidir heralde, para da güzel şeylere gitmiş.
Inşaat alanlarında pek yakın gezmemek lazım, kaza tecrübesi bizde çok ama tedbir sıfıra yakın.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
forumdan bir arkadaşın dinler ile ilgili girdiği bazı tartışmalar geldi aklıma da bazen gerçekten sorgusuz sualsiz inandığımız vazgeçtiğimiz durumlar, davalar ve sizinkine benzer birçok konu olduğunu görüyoruz maalesef. Düşüncem şu ki bunlara sebep olan bizleriz. ( Burası Türkiye ) kavramını bizler oluşturduk ... Sonuna kadar hakkımızı aramalı birşeye de inanıyorsak körü körüne değil hem içeriden hem dışarıdan destekli inanmalıyız... yozlaşmamış medeniyetiniz için sizi tebrik @djvietnam ederim hocam

ayrıca unutmadan 3 yıl boyunca neyi beklemişler? ve ortada bir yaptırım var mıydı?
3 yıl boyunca ne beklendi semtin ufak okduğundan dava sırasının gelmesi 1 yılı buldu adli tatildi ve maalesef yavaş işleyen bir adalet bilirkişisiydi delillerdi falandı filandı derken

Geçmiş olsun ablaniz da iyidir heralde, para da güzel şeylere gitmiş.
Inşaat alanlarında pek yakın gezmemek lazım, kaza tecrübesi bizde çok ama tedbir sıfıra yakın.
ablam iyi allaha şükürler olsun orda ölebilirdide allah korudu parayı çok düşündük napsak diye 8 bin tl borçları taksitle ödeyen bir aileyiz ve buna rağmen parayı ailecek böyle değerlendirdik doğru yaptığımızı düşünüyoruz