3 Büyüklerin Transfere Harcadıkları Para

emreiii

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Aklını kullanan Beşiktaş, 3 Büyükler içinde en az para harcayarak, en geniş kadroyu kurdu.

akilli-besiktas--806007.Jpeg

Sadece Quaresma’ya 7.3 ve Cenk’e de 1 milyon Euro bonservis veren Kartal, Hilbert, Aurelio ve Guti’yi bedavaya aldı.. F.Bahçe 21.5 milyon, G.Saray ise 17.5 milyon Euro’luk transfer yaptı.

ARTIK transfer döneminin bitmesine saatler var.. Bugün mesai saati bitimi olan 17.00’ye kadar devam edecek olan bu süreç sonrası takımlar transfer yapabilmek için, ocak ayını beklemek zorunda.. Liglerin bitiminden 15 gün sonra, yani 1 Haziran’da açılan transfer dönemi boyunca İstanbul’un 3 büyük kulübü F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş’ın getirdiği isimler, gündemimizi meşgul etmişti.. Şimdi kimlerin bu süreci en verimli geçirdiğine bir göz atalım:

4 İSİM?BEDAVA

BEŞİKTAŞ: Dünyanın en büyük yıldızlarından Ricardo Quaresma’yı Inter’den 7.3 milyon Euro’ya alan siyah-beyazlı yönetim, Denizli’den transfer ettiği Cenk ’e de 1 milyon ödeyerek 8.5 milyon Euro’yla şu an en az bonservis ödeyen İstanbul devi.. Kartal ayrıca Guti, Hilbert, Mehmet Aurelio ve Ersan Gülüm’ü ise bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattı. Şu an en geniş kadroya sahip olan Beşiktaş, bu dönemin kağıt üzerindeki galibi gibi duruyor.

NIANG 8 MİLYON

F.BAHÇE: Sarı-lacivertli yönetim, Trabzon hezimetinin ardından güçlü bir kadro kurmak için Türkiye’nin en çok para harcayan kulübü unvanını aldı. Sarı-lacivertli yönetim, bu sezon kulübe transfer edilen Issiar Dia’ya 6, Miroslav Stoch’a 5.5 ve Niang’a 8 milyon Euro bonservis bedeli ödeyen F.Bahçe, CSKA Moskova’dan Caner Erkin’i de 2 milyon Euro’ya renklerine katarak, toplamda 21.5 milyon Euro’luk futbolcu aldı. Kanarya, İlhan Eker’i ise bonservissiz olarak transfer etti.

G.SARAY: 2 sezondur ilk ikiye bile giremeyen G.Saray’dan herkes çok büyük transferler bekliyordu.. Düne kadar beklentileri karşılayamayan sarı-kırmızılılar, Cana’yı 4.5, Pino’yu 3, Çağlar Birinci’yi 1.5, Musa’yı 500 bin milyon Euro’ya alan Aslan, Misimoviç’e de 8 milyon Euro ödeyecek. Yani toplamda 17.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyen G.Saray, Ali Turan, Mehmet Batdal ve Serdar Özkan’ı ise bedelsiz olarak kadrosuna kattı.

Beşiktaş bu sezon bambaşka

2010-11 sezonuna müthiş transferler yaparak giren Beşiktaş bunun meyvelerini kasa kasa toplamaya başladı. Siyah-beyazlılar bu sezon oynadığı 9 resmi maçta 22 gol atarken kalesinde sadece 4 gol gördü. Kartal geçen sezon 47 resmi karşılaşmada maç başına 1.23’lük gol ortalaması tutturmuştu, bu sezon başında ise bu oran 9 maçta 2.44.

Kartal 13 bin 700 kombine sattı

QUARESMA, Guti ve Schuster gibi transferleriyle hem lig hem de Avrupa’da başarılı bir sezon geçiren Beşiktaş, kasasını da doldurdu. Dün itibariyle sona eren kombine kart satışlarında hedefine ulaşan siyah-beyazlı yönetim toplamda 13 bin 700 kombine satıp, bunun karşılığını 19 milyon TL’lik gelirle aldı.

Kaynak

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
BJK bu sene baya bir cin oldu. Bonservis ödemeden beleşe aldı :D

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Kartal, kedi olalı bi fare tuttu :)

eray045

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ekleme yapmak lazım
harcama bi kenara
kasasından en az para çıkan takım Galatasaray :)

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8
trabzonspor u veya bursaspor u hiç takan yok helal olsun bizim spor medyamıza

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
2010-11 sezonuna müthiş transferler yaparak giren Beşiktaş bunun meyvelerini kasa kasa toplamaya başladı. Siyah-beyazlılar bu sezon oynadığı 9 resmi maçta 22 gol atarken kalesinde sadece 4 gol gördü. Kartal geçen sezon 47 resmi karşılaşmada maç başına 1.23’lük gol ortalaması tutturmuştu, bu sezon başında ise bu oran 9 maçta 2.44.
Bu herşeyi özetliyor :)

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
transferlerle ilgili konuşmak için çok erken. ama çok yıldız geldi bu sene. önemli olan bedava olması değil işe yaraması.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Konuyu okurken şu resim geldi aklıma biraz oynadım üzerinde :D

beyinbedava6335copy.jpg

MysteЯio

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Bence en iyi transferleri Fb ve Gs yaptı.

Stoch, Niang, Misimovic vs. ayrıca son anlarda süper adamlar almaya devam ettiler.

Herkesin takımında görmek istediği Quaresma gelir tatile gelmiş, oynamaz denir, Guti gelince son durağı burası bir faydası olmaz denir. Milli takımda ortasahayı toparlayan adam Aurelio gelir, herkes burun kıvırır. Fatih Tekke ve doğru düzgün maça çıkmamış diğer transferlere de söylenecek birşey bulunur elbet.

Gelelim söylediğine, 2-3 maça bakıp sezonluk değerlendirmede bulunmuşsun. Hatta son gün transferleri süper adamlar hakkında da kesin konuşmuşsun. Bunları yaparkende, Galatasaraylı arkadaşlara iyi görünmeyi de ihmal etmemişsin. Kısacası aferin :biggrin:

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Tamam da bu resmi maçların listesini koysun biri. Rakipleri bir daha görelim.

Katılıyorum :)

Bence en iyi transferleri Fb ve Gs yaptı.

Stoch, Niang, Misimovic vs. ayrıca son anlarda süper adamlar almaya devam ettiler.
Sene sonu görüşelim ;)

Bu arada Fener ve Gs o adamlarla ligde kesin şampiyon olur, hatta Fener kupayı filanda alır :D

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
MysteЯio;1512727 dedi ki:
Herkesin takımında görmek istediği Quaresma gelir tatile gelmiş, oynamaz denir, Guti gelince son durağı burası bir faydası olmaz denir. Milli takımda ortasahayı toparlayan adam Aurelio gelir, herkes burun kıvırır. Fatih Tekke ve doğru düzgün maça çıkmamış diğer transferlere de söylenecek birşey bulunur elbet.

Gelelim söylediğine, 2-3 maça bakıp sezonluk değerlendirmede bulunmuşsun. Hatta son gün transferleri süper adamlar hakkında da kesin konuşmuşsun. Bunları yaparkende, Galatasaraylı arkadaşlara iyi görünmeyi de ihmal etmemişsin. Kısacası aferin :biggrin:

Sene sonu görüşelim ;)

Bu arada Fener ve Gs o adamlarla ligde kesin şampiyon olur, hatta Fener kupayı filanda alır :D

Bırakın uğraşmayı, q7 paylaşılamazken o arkadaş daha çok küçüktü, bu genç yaşta q7'nin bize düşmesi çok büyük nimet.

Bütün maçlarda lafı döndürüp dolaştırıp Fener'e getiren rıdvan'ın bile q7'den bahsederken ağzının suyu akıyor, iyi birşey söylerken dişlerini sıkıyor, kötü şeyler söyleyebilmek için kendini parçalıyor. Çekemeyen çok yani, yapacak birşey yok... :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Rıdvanı izlemiyorum ben, Sergen daha fena sarıyor, canım sıkılırsa komedi dans 3lüsünü açıyorum, Ayı Gökmen bi taraftan, Ahmet ile Erman bi taraftan futbolla alakasız ne varsa konuşuyorlar:D

MüktesebaT

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Yorumculukta sergen çok iyi ya çok eğlenceli...Sanırsın 40 yıllık dostunla futbol muhabbeti ediyorsun..

Zaten tipi de komik..Sergen harikasın :))

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Gidiyo Schustere kızıyo, bi kere söylediğini elli kere tekrarlıyor bitiyorum orda:D

*efsane*

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçen sene Galatasaray' da sezona yaklaşık 3 gol ortalamasıyla başlamıştı sezon sonu ne olduğunu gördünüz.. Sezon başından sezon sonu değerlendirmesini yapmayın hemen

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Biz Galatasaray değiliz ;)
Bizim başımızda kendisini her ne kadar beğenmesekte geçmişten ders çıkaran bir Başkan, Yaptığı hataları anlayıp hatasından dönen bir teknik direktörümüz var ;)

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş bu sene çok karizmatik oldu.

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
G.SARAY: 2 sezondur ilk ikiye bile giremeyen G.Saray’dan herkes çok büyük transferler bekliyordu.. Düne kadar beklentileri karşılayamayan sarı-kırmızılılar, Cana’yı 4.5, Pino’yu 3, Çağlar Birinci’yi 1.5, Musa’yı 500 bin milyon Euro’ya alan Aslan, Misimoviç’e de 8 milyon Euro ödeyecek. Yani toplamda 17.5 milyon Euro bonservis bedeli ödeyen G.Saray, Ali Turan, Mehmet Batdal ve Serdar Özkan’ı ise bedelsiz olarak kadrosuna kattı.

şuna bak rezillik son iki sezondur ilk ikiye giremeyen bir kulüp olduk yazık Valla.

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
MysteЯio;1512727 dedi ki:

Galatasaraylılara iyi görünmek gibi derdim yok. Adamlar bu yıla kadar transferde çok iyiydi. Bjk'ın rüyasında göremeyeceği adamları aldılar. Premier lig takımı gibi kadro kurdular.

Kewell, Baros, Meira, Neill, Santos, Jo. Siz sadece ve sadece q7 ve Guti. Quaresmanın çok yetenekli olduğunu biliyorum ama tek onu yapabildiniz ve o adamlar saydığım isimleri almış Gs'den kendinizi iyi görüyorsunuz?

Hoojdonk,Ortega,Anelka,R.Carlos,Lugano,A.Santos ve şimdide geleceğin yıldızı Stoch'a karşı Quaresma mı? Fenerden de kendinizi iyi görüyorsunuz ama isimler ortada.

Asla Beşiktaşı küçük görmek yada düşman olmak gibi niyetim yok. Siz yıllarca Juan Franları, Finkleri, Ernstleri, çakma Cisseleri alırken diğer iki takım mükemmel transferler yapıyordu. Guti emekli ama iyi oyuncu, Quaresma çok iş yapar ama hepsi o kadar. Bırakın artık kendinizi büyük görmeyi. Fenerbahçenin yıldız oyuncu yerine başarıya aç oyuncuları transfer etme politikası vs galatasarayda yaşanan kaoslar yüzünden en iyi transfer yapan siz gibi göründünüz ama gerçekler acıdır. Sezon sonu tabiki görüşürüz. :)

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Galatasaraylılara iyi görünmek gibi derdim yok. Adamlar bu yıla kadar transferde çok iyiydi. Bjk'ın rüyasında göremeyeceği adamları aldılar. Premier lig takımı gibi kadro kurdular.

Kewell, Baros, Meira, Neill, Santos, Jo. Siz sadece ve sadece q7 ve Guti. Quaresmanın çok yetenekli olduğunu biliyorum ama tek onu yapabildiniz ve o adamlar saydığım isimleri almış Gs'den kendinizi iyi görüyorsunuz?

Hoojdonk,Ortega,Anelka,R.Carlos,Lugano,A.Santos ve şimdide geleceğin yıldızı Stoch'a karşı Quaresma mı? Fenerden de kendinizi iyi görüyorsunuz ama isimler ortada.

Asla Beşiktaşı küçük görmek yada düşman olmak gibi niyetim yok. Siz yıllarca Juan Franları, Finkleri, Ernstleri, çakma Cisseleri alırken diğer iki takım mükemmel transferler yapıyordu. Guti emekli ama iyi oyuncu, Quaresma çok iş yapar ama hepsi o kadar. Bırakın artık kendinizi büyük görmeyi. Fenerbahçenin yıldız oyuncu yerine başarıya aç oyuncuları transfer etme politikası vs galatasarayda yaşanan kaoslar yüzünden en iyi transfer yapan siz gibi göründünüz ama gerçekler acıdır. Sezon sonu tabiki görüşürüz. :)

Rüyamızda bile göremeyeceğimiz oyuncular mı?:confused1:

A.Santos mu?:confused1:

Ortega mı?:confused1:

Çakma Cisse mi? Şu şampiyon Marsilya'nın kadrosundaki Edouard Cisse mi?:confused1:

.

Asla Beşiktaşı küçük görmek yada düşman olmak gibi niyetim yok. Bırakın artık kendinizi büyük görmeyi.
:confused1:

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Dediğim oyuncuları alında konuşalım mazruf, neden yazının bazı yerlerinden soru soruyorsun?
Yine de cevap vereyim.
1. Yazdığım oyunculara yakın bir kadro kurun o zaman ilk madde erisin.
2. Andre Santosun yeteneklerinin farkında mısın? O adam da Fenerde oynayamıyor sistemden midir artık :D
3. Ortega mı? demen saygısızlıktır. Buna cevap veremeyeceğim :)
4. Ona bakılırsa Shaktar Donetsk de Uefa şampiyonu oldu. Kadrosundaki her adam iyi olmak zorunda mı?
:D