3 Boyutlu Resim Oluşturma | Anaglyph Maker

Mehmet Satar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu yazıda sizlere nasıl 3 boyutlu resim oluşturabileceğimizi anlatmaya çalışacağım. Bu resimlere 3 boyutlu gözlüklerimizle bakarak görüntüyü elde edebileceğiz. Uzatmadan şimdi konumuza geçelim.
gzlk.jpg

Sizlere Anaglyph Maker diye bir yazılımı tanıtacağım. Bu yazılımı ücretsiz olarak indirebilirsiz. Yazılımı indirmek için: anamk108.zip (729KB)

Dosyamızı zip'tan çıkardıktan sonra herhangi bir kuruluma gerek yok. AnaMaker.exe'i çalıştırıyoruz. Ve yazılım açılıyor.
3d1.jpg

Şimdi örnek bir çalışma yapalım. Bunun için birbirine çok yakın açılardan çekilmiş iki farklı fotoğraf lazım.
Şimdi fotoğraf çekip uğraşamayacağım için indirdiğimiz yazılımın olduğu dosyadaki, iki resimi kullanıyorum.
3d2.jpg

Load Reft Image butonu için ilk resmimizi, Right Image için ikinci resmimi seçiyoruz. Fotoğraflarımızı yükledikten sonra "Make 3D Image" düğmesine tıkladığımızda sağ taraftaki siyah panelden çalışmamızın ön izlemesini alabiliriz.
3d3.jpg

"Save 3D Image" butonunu seçerek çalışmamızı bilgisayarımıza kaydebiliriz. Ancak kaydetmeden önce yukarıda görüldüğü gibi yazılımın sol altında bulunan kaydırma butonları sayesinde resime ince ayar verebiliriz.
Ve elde ettiğimiz resim
hayvan.jpg

Şimdi 3 Boyutlu gözlüğümüz sayesinde resimimizi 3 boyutlu bir şekilde görebiliriz :dirol:

---------- saat 15:40 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:38 eklenmişti ----------

Aslında konuyu Bedava Programlar / Ücretsiz Yazılımlar başlığına açmam gerekiyormuş sanki :S Yeni üye olduğum için göremedim başlığı.

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
peki bu 3 boyutlu gözlüğü nereden bulacaz..

tugcan35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Salla uğraşma onla genellikele gazeteler veriyo verince sakla gözlüğü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arakdaşlar,
Bu Anaglyph resimlerle ilgili çözemedigim şu. İyi güzel bu hale çeviriyorum ama hep iç derinlik oluşuyor. Hani sanki ekrandan çıkmışta gözümün önündeymiş gibi bir görüntüyü elde edemiyorum. Dış derinlik yapılabiliyor mu?