2500 lira bütçeyle alınabilecek en iyi laptop?

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
mrb arkadaşlar bi süredir laptop arayışındayım ve 2500 liraya kadar iznim var en iyi laptopu arıyorum bu fiyata doğal olarak :D

şu ana kadar gördüğüm parasının hakkını verdiğine inandığım nadir laptoplardan biri budur başka önerilere ihtiyacım var quad işlemci çok istiyorum ancak bulamıyorum (teknosada 1 tane casper war)

önerilerinizi bekliyorum :helpsmilie:teşekkürler

rower

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lenova laptopları tavsiye edebilirim
ELinde oldukça büyük bi bütçe var şimdiden hayırlı olsun

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
lenovo yu önermem...
ASUS iyidir...

Lenovo yu geçen arkadaş aldı aynı hafta servise gitti...

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
4 çekirdekli işlemciye sahip dizüstü bilgisayarlar maalesef hala piyasada çok az.
Olanlarında fiyatları çok fazla. O fiyata ya Casper alacaksın ya da biraz bekleyip 4 çekirdeklerin artmasını bekleyeceksin.

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
marka önerileriniz için teşekkürler ancak bunu istemiyorum ben :)
yüksek fsbli bir işlemci linkte olduğu gibi :) daha dorusu işlemci ağırlıklı bir canavar istiyorum ayrıca yıllardır gelen bir oyun sıkıntım var yüksek performansta oyun oynamakta 2. tercihim

4 çekirdekli işlemciye sahip dizüstü bilgisayarlar maalesef hala piyasada çok az.
Olanlarında fiyatları çok fazla. O fiyata ya Casper alacaksın ya da biraz bekleyip 4 çekirdeklerin artmasını bekleyeceksin.

ewet haklısınız quad bulmak zor ama core2'da en iyi bulabildiğim işlemci bu heralde :http://www.hepsiburada.com/asus-n51...Details.aspx?categoryid=98&productid=bd750105

megatron

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Oyun falan düşünüyosan casper'ı öneririm hem quad cpu da var. Ayrıca ekran kartı 9800 GT Go senin isteklerini karşılayacak cisten diye düşünüyorum.
Ama bana notebookta oyun oynamak çok mantıklı gelmiyor !!!
Uzun vadede batarya veya adaptör problemleri yada yüksek ısıdan kaynaklanan donanım problemleri başgöstermeye başlıyor.

harbinur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP nin bircok modeli var quad olarak ama ekran boyutlari 17.3" ve 18.4"
isterseniz size tedarik edebilirim.
17.3" olanin genel ozellikleri ;
BASIC FEATURES

• [*] Intel Core 2 Quad Q9000 (2.00GHz/6MB L2 Cache)
    [*]8GB DDR2 SDRAM
    [*]320GB 5400RPM SATA Hard Drive
    [*] Blu-Ray with SuperMulti DVDRW Double Layer
    [*]HP TV Tuner
    [*] ATI Radeon HD 1GB 4650
    [*] Built-in camera and microphone
    [*] Wireless 802.11N WLAN + Bluetooth
    [*] Vista Home Premium 64-Bit
    [*]17.3" WXGA BrightView Wide Viewing (1600x900) Infinity Display
    [*]Integrated Fingerprint Reader

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Asus tavsiye ederim bende Asus kullanıyorum. çok memnunum

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Oyun falan düşünüyosan casper'ı öneririm hem quad cpu da var. Ayrıca ekran kartı 9800 GT Go senin isteklerini karşılayacak cisten diye düşünüyorum.
Ama bana notebookta oyun oynamak çok mantıklı gelmiyor !!!
Uzun vadede batarya veya adaptör problemleri yada yüksek ısıdan kaynaklanan donanım problemleri başgöstermeye başlıyor.

yaw arada bi insan yeni oyunları denemek ister çok tuttukulu değilim zaten oyunlara :S
HP nin bircok modeli var quad olarak ama ekran boyutlari 17.3" ve 18.4"
isterseniz size tedarik edebilirim.
17.3" olanin genel ozellikleri ;
BASIC FEATURES

• [*] Intel Core 2 Quad Q9000 (2.00GHz/6MB L2 Cache)
    [*]8GB DDR2 SDRAM
    [*]320GB 5400RPM SATA Hard Drive
    [*] Blu-Ray with SuperMulti DVDRW Double Layer
    [*]HP TV Tuner
    [*] ATI Radeon HD 1GB 4650
    [*] Built-in camera and microphone
    [*] Wireless 802.11N WLAN + Bluetooth
    [*] Vista Home Premium 64-Bit
    [*]17.3" WXGA BrightView Wide Viewing (1600x900) Infinity Display
    [*]Integrated Fingerprint Reader

yüksek ekran boyutlu modelleri pek kullanmak istemiyorum hem fiyat hem bekleme süresine etkisinden dolayı

Asus tavsiye ederim bende Asus kullanıyorum. çok memnunum
i

ewet asus hakkında çok olumlu yorum var

genccimbomlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bulabilirsen fiyatı ne tam bilmiyorum şu an sana asus m51sn250 modelini önerebilirm şuan kullanmaktayım

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
m51sn250 bu modeL güzel 2,000 liranın altınıda istioyusan X61SL240DV buda iyidir bunuda ben kullanıyorum Asus :D

FATAL1TY01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bende Toshiba A200-23U modeli var.Sana Toshiba öneririm ama şuanki yeni olan A300 serisindeki en iyi kart HD 3650 bu kart da eskidi tabi eğer bütçeni biraz daha arttırabilirsen Qosmio serilerine bak derim yok onlar beni aşar dersen ki Qosmioların fiyatları 4000 liraya yaklaşıyor ; sana HP`nin DV6-1146ET modelini öneririm.Zaten piyasada o fiyat seviyesinde bir DV6-1146ET var birde Asus N51VF266DV şimdi bu iki ürünü karşılaştırcak olursak işlemcileri aynı zaten T9550;ki bu işlemci NotebookCheck sitesinde Q9000`i geçmiş testlerde.2. ve en önemli olay ekran kartı Casper`ın 4 çekirdekli laptopını almayı düşünüyorsan ondaki ekran kartı 9800M GS GT130M den iyi bir kart ama HD 4650`nin de pek aşağı kalır yanı yok aşağıdaki linklerden incelersen T9550 ve HD 4650`nin üzerindeki işlemci ve ekran kartlarını zaten 3000 lira ve altındaki laptoplarda göremezsin.Bence şuan fiyat performans açısından en iyi laptop DV6-1146ET hemde Casper`a göre ucuz.

Ekran Kartı Test Sıralaması:
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

İşlemci Test Sıralaması:
Notebookcheck: Mobile Processors - Benchmarklist

mertbba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
performans istiyosan ve oyun oynayacaksan monster al
ben kullanıyorrum ve hiçbir problemim yok
biraz pahalı bu aralar ama hem quad işlemci olanlar var hem core duo var
kendine uygun birşey seçersin sen artık.

www.canavarnotebook.com

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
çok iyi bir tercih yapmışsın. Özellikler müthiş asusta bu alanda hakkını veren bir marka. Hayırlı olsun

argyle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
fiyat-özellik olarak en uygun (ve iyi) ürün HP DV6-1146et. Yalnız bu bir müddettir Türkiye'de bulunamıyor. Onun haricinde daha iyisi Toshiba Qosmio X300-14X
Toshiba - Qosmio X300-14X - Product Specifications
ama muazzam bi fiyata sahiptir sanıyorum. Toshiba malum adamın gözünün yaşına bakmıyor, bunu insan satın alacak demiyor :)
Bir de dünyanın en iyisi diye bildigim Alienware'nin şu modeli var ki aman diyim:
Alienware M17X Gaming Laptop [With NVIDIA GeForce GTX 280M and 8GB of RAM] TFTS - Technology, Gadgets & Curiosities
Yalnız millet, bu aletler üreticilerinin sitelerinde var görünüyor (yani böyle süper bi ürünümüz de var şeklinde) fakat hiçbir yerde yok abi bunlar, nerde satılıyo bunlar? Gören bilen var mı satılan bi yer? Aha bak laf arasında bi de bunu da buldum MSI GT729:
MSI Global ? Computer, Laptop, Notebook, Desktop, Mainboard, Graphics and more
işlemcisi nedir bi bilgi yok ama üst düzeydir çok büyük ihtimalle, gel gör ki bu alet de yok hiçbir yerde arkadaş!!

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hayırlı olsun.Keşke önerimi okuyup DV6-1146ET alsaydın GT130M HD 4650`ye göre gayet zayıf bir kart.Güle güle kullan.

evet çok haklısın ama bi ekran kartından dolayı vazgeçemedim o kadar kötü değil GT130M ... ayrıca hpdeki ısınma sorunları çok sıkıntı verecektir bana ve hdd olsun ağırlık olsun fiyat olsun çok daha avantajlı bu ürün :) ilginize teşekkür ettim

nedense bana pahalı geldi bu ürün..

f/p ürünü olarak görüyor çoğu kişi ama görüşünüze saygı duyarım çünkü ortalama bir laptop fiyatının üstünde(türk piyasasına göre) ayrıca işlemci çok önemli bir faktör:)
çok iyi bir tercih yapmışsın. Özellikler müthiş asusta bu alanda hakkını veren bir marka. Hayırlı olsun

teşekkür ettim hocam :)

FATAL1TY01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
fiyat-özellik olarak en uygun (ve iyi) ürün HP DV6-1146et. Yalnız bu bir müddettir Türkiye'de bulunamıyor. Onun haricinde daha iyisi Toshiba Qosmio X300-14X
Toshiba - Qosmio X300-14X - Product Specifications
ama muazzam bi fiyata sahiptir sanıyorum. Toshiba malum adamın gözünün yaşına bakmıyor, bunu insan satın alacak demiyor :)
Bir de dünyanın en iyisi diye bildigim Alienware'nin şu modeli var ki aman diyim:
Alienware M17X Gaming Laptop [With NVIDIA GeForce GTX 280M and 8GB of RAM] TFTS - Technology, Gadgets & Curiosities
Yalnız millet, bu aletler üreticilerinin sitelerinde var görünüyor (yani böyle süper bi ürünümüz de var şeklinde) fakat hiçbir yerde yok abi bunlar, nerde satılıyo bunlar? Gören bilen var mı satılan bi yer? Aha bak laf arasında bi de bunu da buldum MSI GT729:
MSI Global ? Computer, Laptop, Notebook, Desktop, Mainboard, Graphics and more
işlemcisi nedir bi bilgi yok ama üst düzeydir çok büyük ihtimalle, gel gör ki bu alet de yok hiçbir yerde arkadaş!!

Tespitler güzelde Toshiba ve AlienWare`ın fiyatı en az 4000 lira civarındadır.Zaten AlienWare`ı ve Toshiba`nın çoğu modelini(Qosmionun bazı modelleri) Türkiye`de görmek imkansız.MSI`ın laptop 3000 lira dolaylarında olabilir.Bence HP DV6 1146ET piyasadaki en iyi Fiyat Performans laptopıdır.Rakipleri var ama 1146ET`in gerisinde ürünler.Alternatif arayan arkadaşlar Asus,Acer,Samsung ve Lenovo bakabilir.Ama bu sıralar Laptop almayı düşünen varsa DV6-1146ET süper bir tercih olur.Zaten bu ürün Vatan`da var sadece....

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hp, yada toshiba yada fuji derim..:)

Burak_58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o bütceyle laptopdan yastık yaparım :) 2 3 tane alırım

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Apple Macbook un hediyeli ürünleri var bak bence çok avantajlı asla sorun yaşamassın apple yani !

argyle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
FATAL1TY01 kardeşim,
demişim zaten, HP DV-1146et en iyisi, ondan sonra Toshiba Qosmio geliyor ama o Türkiye'de yok, olsa da fiyatı muazzam olur diye. Ben bütün markaların modellerinin özelliklerini inceledim son 2 ayda. En iyileri bildirmek için yazdım, onların bi sakatları varsa ve bir bilen çıkarsa diye. Yoksa DV-1146et alacam ben de bu ara. O fiyata ondan iyisi yok.

FATAL1TY01

Asistan
Reaksiyon puanı
0
FATAL1TY01 kardeşim,
demişim zaten, HP DV-1146et en iyisi, ondan sonra Toshiba Qosmio geliyor ama o Türkiye'de yok, olsa da fiyatı muazzam olur diye. Ben bütün markaların modellerinin özelliklerini inceledim son 2 ayda. En iyileri bildirmek için yazdım, onların bi sakatları varsa ve bir bilen çıkarsa diye. Yoksa DV-1146et alacam ben de bu ara. O fiyata ondan iyisi yok.

Kardeş bende dediklerinin aksini söylemedimki.:)Fiyat bilgisi ve bahsettiğin markaların bulunabilirliği açısından ele aldım olayı.Bende araştırmalarım sonucu (DonanımHaber`de takılıyorsun sende galiba) seninde söylediğin MSI`ın GT729 ve GT725-9547VHP(OyunGezer`in Temmuz sayısında incelemesi var.) modelini inceledim.GT725 1800$+KDV gibi fiyata sahip nerden baksan KDV ile 3500 liraya yaklaşır.Yani gayet pahalı ürünler MSI`ın 4850`li kullanan laptopları.Geriye 2 seçenek kalıyor ya HP yada Casper.Durumu elverenlerin HP DV6-1146ET modelini almasını öneririm.Yok derseniz ben daha ileriye yönelik bir makine istiyorum GTS 160M`li Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35 alın o zaman.Özellikleri 1146ET`e göre ileri.Zaten Casper`ın diğer modelleri DV6 1146ET`e göre zayıf.

Casperstore.NET | Casper Nirvana CPQ-Q900-4M35