23.000 Tl lik benzinli otomobil tavsiyesi

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
sizden bi yardım rica edicem :)

şimdi bana 2003 model üstü. dizel, hatcback olmayan, ikinci el fiyatı da 23 bin tl yi aşmıcak bir araba tavsiye edebilir misiniz? şimdiden teşekkürler

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
üstad fiat bir aracı olan birisi olarak fiat alma da ne alırsan al diyeceğim.

ajan_63

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ww bora başka bişey denilemez kardeş en iyisi bora kasa motor olarak celik kardeşim çelik sen sen ol şaşma bora

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
senin yerinde olsam kullanim amacimi dusunurum. Yakit ekonomisi ve performans bir arada olsun kullanisli ve cok fazla sorun cikarmasin bunun yaninda yedek parcalari uygun olsun diyorsan hyundai accent era oneririm. kullanipta memnun kalmayan gormedim.23 bin lira butcen varsa 2009 model bir hyundai accent era alabilirsin

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bence saçma bir konu olmuş. Herkesin zevki farklıdır. Bana göre a aracı iyidir onu överim başkasına göre b aracı iyidir onu över
ne demek saçma bi konu olmş? ben kimsenin zevkini sormadımki bana tavsiye edebilecekleri otomobil sordum. ben tavsiye edilenler arasından değerlendireceğim.belki otomobil tavsiye eden bir arkdşımızın zevki benimkiyle aynıdır ona bakarız.

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
senin yerinde olsam kullanim amacimi dusunurum. Yakit ekonomisi ve performans bir arada olsun kullanisli ve cok fazla sorun cikarmasin bunun yaninda yedek parcalari uygun olsun diyorsan hyundai accent era oneririm. kullanipta memnun kalmayan gormedim.23 bin lira butcen varsa 2009 model bir hyundai accent era alabilirsin

sonuna kadar katılıyorum.Yakıtta o kadar cimri motorda aksine o kadar performanslı süper bi araba gözün kapalı alabilirsin.
abinin biri bora al demiş.2003 üstü benzinli boralar zaten 23 lira dizele bakmıyorum bile.Ayrıca alacağın 2003-2004 bir dizel araba en aşşağı 150.000 de olur.

Ama alacağın era nerdeyse sıfır derecede.ha biraz dolusu olsun dersen 2007-2008 alırsın binersin karar senin üstat.

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
corolla, bora, seat toledo

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
ben suv seven biri olarak ford fusion yada opel zafira öneririm.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
0 fiesta yada toyota yaris olabilir. özellikle fiestanın yeni kasası çok güzel geliyor bana. ayrıca Ford options ödeme sistemini de değerlendirebilirsin.

Ford options'ı kısaca açıklarsak
aracın yarısını peşin veriyorsun geri kalanın yarısını 1 yada 2 yılda ödüyorsun.
ödeme bitince 2 seçeneğin oluyor

1- aracın yeni çıkan bir araç ile değiştiriliyor 2 sene boyunca yeni aracın sadece 1/4'ünü ödüyorsun
2- ilk aldığın aracın geri kalan 1/4'lük kısmını yine taksitli olarak ödüyorsun araç senin oluyor sistemden çıkmış oluyorsun.

yani peşinatın yanmadan aracın 1/4 değerini kira gibi ödiyerek her sene 2 senede bir aracın yenileniyor bir nevi kişisel filo mantığı.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
focus, o fiyata dizelinide bulabilirsin.

Reaksiyon puanı
188
Benzinin 4 TL olduğu bir ülkede benzinli araç almak ne kadar mantıklı?

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Benzinin 4 TL olduğu bir ülkede benzinli araç almak ne kadar mantıklı?

zaten dizel diye belirttim ustam. mod konu başlığını değiştirirken kendi benzinli yazmış yoksa ben konu içeriğinde dizel diye belirtmiştim.

ya işin aslı babam alcak arabayı biz 94 den beri aynı arabayı kullanıyoruz.babamda işte bak dio hangi araba daha iyi. megane 2 1.5 dizel modeller çok az yakışıyormuş herkes öyle dior. eğer başka araba tavsiye edemessem onu alcak. bende o yüzden bu konuyu açtım.

megane 2 1.5 dizel iyimidir sizce kullanan varmı ?

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Megane 2 kullanmadım ama yol tutuşunda problem var kazaya çok meyilli diye tamir ustası söylemişti belki kendisi hiç sevmediği için söylemiş olabilir bilirsiniz her markanın seveni gibi sevmeyeni de var :). Birde kapılar tavan kaput bagaj kısmı hariç plastik, saç değil.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
her ne kadar benzin pahalı da olsa dizel araç kısa vadede kârlı değil. bir kere fiyatları benzinlilere göre yüksek. bakım maliyetleri ve yedek parçaları 2 katı. ayırca motorları daha kolay yıprandığından 100000 kilometre üzerine çıkıldığında aracın değeri ciddi miktarda düşüyor. bence 1. el alırken dizel 2. el alırken benzinli tercih edilmeli.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
23000 tl içi n passat düşün derim. çünkü o rakamlara güzel bir araba bulabilirsin. bana iki seferdir sürtüyorlar trafikte. iser inan ister inanma mercedesin boyası yaprak gibi kalkmasına rağmen ben bir bezle izleri sildim boyada çizik dahi yok. geçende hatalı çıkış yapan bir bayan sürücü aynayı sürttü yine aynı şekilde oluşan siyahlıkları sildim iz bile yok ama aynayı iyi yontmuş:)

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68

Sana Katılırım 0 hyundai al daha iyi. Üstelik liste fiyatlarına aldanma. En düzü 23.650 TL ama 22.000 tl civarı alınabilir.

Ben de 24- 25 000 TL ye 2. el toyota coralla alacaktım ama hyundaiye gittim. 28 750 ye 1.5 CRDi-VGT TEAM ABS 110 beygir araç aldım. Hem fiyat çok iyi hem de dizel hemde motor güçlü. Park sensörü bile hediye. 5 yıl ya da 100000 km garantiside var.

Dizelin en düz modeli olan 1.5 CRDi-VGT START KLM modelinin liste fiyatı da 28000 ama 27000 liraya alınır.

23 000 liraya alınacak aracın ruhsat plaka sigorta masraflarıda 800 tl tutar bunlarda kurtulmuş olur alcak arkadaş. Ayrıca sonuçta 2. el illaki bir bakım bedeli çıkar. Bu en az 24 000 e patlar. Git hyundai 0 almak daha iyi.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
ben 2007 Focus(LPGli) kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ediyorum. Geçen sene aynı araştırmayı ben de yaptım kararım Focus oldu. bir yılı geçti çok memnunum. Yedek parçasını her yerde bulabilirsin, yakıt olarak kilometrede 3-4 kuruş fazla yakar ama motor performansı öok iyi.

of.duman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fiat kullandım 1 sene asla tavsiye etmiyorum
toyota yada wv derim ben
dediğin fiyata çok güzel modelleri var

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Ben 3-4 yıldır LPG li araç kullanıyorum, sıralı sitem .Aracım Toyota Corolla 98 model XEİ idi. LPG belli bir zaman sonra motoru bitiriyor. Masraf çıkarıyor.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Ben 3-4 yıldır LPG li araç kullanıyorum, sıralı sitem .Aracım Toyota Corolla 98 model XEİ idi. LPG belli bir zaman sonra motoru bitiriyor. Masraf çıkarıyor.
Bu aracın modeline, motoruna göre değişiyor. Mesela VW'in FSI motorları kesinlikle LPG kullanmaya uygun değil ancak Ford'u araştırdım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım.

c_emre_m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu aracın modeline, motoruna göre değişiyor. Mesela VW'in FSI motorları kesinlikle LPG kullanmaya uygun değil ancak Ford'u araştırdım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım.

FSI motorlara artık LPG takılabiliyor ancak adaptasyondu falandı, filandı açıkçası ben LPG olayına pek sıcak bakmıyorum.

Ben olsam diğer arkadaşlarında dediği gibi Dizel Hyundai Accent Era 1.5 CRDi-VGT alırdım.

Dizel araç alırsan da Euro Dizel'den şaşmayacaksın. Yakıt güvence sistemi olan petrol şirketleri var. Onları seçip başka yerden yakıt almamak lazım.

Arkadaşımda var 45 lt ile 900 km gittiğimizi hatırlıyorum.