2024 e kadar sorunusuz kullanmak için hangi iphone alınmalı

Bu konuyu okuyanlar

DangerKo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar bütçem çok yok ikinci el alacağım zaten sizce hangi model olabilir?

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
11, 11 Pro olabilir. XR de olabilir. 2024 çok uzun bir zaman, teknoloji her geçen gün daha hızlı gelişiyor. iPhone 8 ve öncesi o yıla kadar eskir bence

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
XR ya da SE bir süre sonra ihtiyaç karşılamada sıkıntı çıkarabilir, özellikle kamera konusunda. sonuçta her yeni gün teknoloji gelişiyor, ilerliyor. ben de uzun süreli kullanım için bir telefon arayışındayım ve aklıma en yatan iphone 11 oldu. bir çok açıdan beni tatmin eden bir ürün. kullanım alanlarınıza bağlı olarak biraz araştırmayla aklınıza yatan bir model bulabileceğinizi düşünüyorum.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Arkadaşlar bütçem çok yok ikinci el alacağım zaten sizce hangi model olabilir?
İkinci el Iphone alana kasar gidin sıfırından bir Android alın 2.el aldığınız telefonun sizi 3 götüreceğini sanmam bir de üstüne Apple planlı eskitmesi eklenince. (Söylediklerim Fanboyluk Ya da Haterlik değil gerçekler lütfen beni Android fanboyu diye yargılamayınız. ??)

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
İkinci el Iphone alana kasar gidin sıfırından bir Android alın 2.el aldığınız telefonun sizi 3 götüreceğini sanmam bir de üstüne Apple planlı eskitmesi eklenince. (Söylediklerim Fanboyluk Ya da Haterlik değil gerçekler lütfen beni Android fanboyu diye yargılamayınız. ??)
Android fanboyu değilsen böyle bir konuya yazmaman bile gerekir başlıkta hangi iphone alınmalı yazıyor android telefon önerin demiyor lütfen bunu android telefon isteyen birine söyleyin. Bıktım artık.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
2. El SE 2 mi daha uzun götürecek? Yoksa 0 Realme 7 mi?

ReznooW

Asistan
Reaksiyon puanı
368
iphone 6s 2015 cihazı ama ios 14 ü bile aldı ve 4500tl bandındaki iphone se 2020 bence 5 yıl güncelleme alır

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
iphone 6s 2015 cihazı ama ios 14 ü bile aldı ve 4500tl bandındaki iphone se 2020 bence 5 yıl güncelleme alır
İos 14 ü aldı almasına ama performans olarak bitik durumda.Apple 5 yıl güncelleme veriyor ama verdiği 4 büyük güncelleme performansı etkilemiyor ama 5.büyük güncelleme performansı düşürüyor.Keşke Apple 5 yıl güncelleme vereceğine 3 yıl verip mağazadaki uygulamaların sürümlerini uzatsa.Mesela Twitter, Instagram gibi uygulamalar bugün en az ios 12 istiyor.Keşke ios 9 kullanan kişide Twitter, Instagram gibi uygulamaları kullanabilse.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,800
İphone XR bence 5 yılda kullanılır.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
İos 14 ü aldı almasına ama performans olarak bitik durumda.Apple 5 yıl güncelleme veriyor ama verdiği 4 büyük güncelleme performansı etkilemiyor ama 5.büyük güncelleme performansı düşürüyor.Keşke Apple 5 yıl güncelleme vereceğine 3 yıl verip mağazadaki uygulamaların sürümlerini uzatsa.Mesela Twitter, Instagram gibi uygulamalar bugün en az ios 12 istiyor.Keşke ios 9 kullanan kişide Twitter, Instagram gibi uygulamaları kullanabilse.
Uygulamalar ios a göre tasarlanıyor diye biliyorum yani uygulama sürümlerini uzatmak apple da değil üreticilerde yapılan değişiklikler yeni ios sürümüne uygun hale getirilince eski sürümü mecburen siliyorlar diye biliyorum yanlışsam düzeltin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Uygulamalar ios a göre tasarlanıyor diye biliyorum yani uygulama sürümlerini uzatmak apple da değil üreticilerde yapılan değişiklikler yeni ios sürümüne uygun hale getirilince eski sürümü mecburen siliyorlar diye biliyorum yanlışsam düzeltin.
Mağazanın denetimi Apple da.Apple uygulama geliştiricilerine instagram için en az İos 9 desteği sağlayın dese uygulama geliştiricileri sürümü iOS 9 olarak ayarlamak zorunda.Mağazada ipler Apple ın elinde.Bu forumda birçok insan iPhone da şu olsun bu olsun diyor.Apple ın iPhone kullanıcılarına vereceği en güzel hediye uygulama sürümlerini uzatmak olur.Uygulama sürümlerinin uzaması demek sistem güncellemelerini uzun bir süre almamak demek.Sistem güncellemelerini uzun süre almamak demek batarya performansının düşmesi ve sinir bozucu yazılımsal hatalar ile yüzleşmeyip cihazı 5 yıl verimli kullanmak demek.Umarım anlatabilmişimdir.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Mağazanın denetimi Apple da.Apple uygulama geliştiricilerine instagram için en az İos 9 desteği sağlayın dese uygulama geliştiricileri sürümü iOS 9 olarak ayarlamak zorunda.Mağazada ipler Apple ın elinde.Bu forumda birçok insan iPhone da şu olsun bu olsun diyor.Apple ın iPhone kullanıcılarına vereceği en güzel hediye uygulama sürümlerini uzatmak olur.Uygulama sürümlerinin uzaması demek sistem güncellemelerini uzun bir süre almamak demek.Sistem güncellemelerini uzun süre almamak demek batarya performansının düşmesi ve sinir bozucu yazılımsal hatalar ile yüzleşmeyip cihazı 5 yıl verimli kullanmak demek.Umarım anlatabilmişimdir.
Tamam cihazı 5 yıl kullanabilmek güzel bir şey apple da daha fazla kullanılabilmesini istemiyor bence o yüzden yapmaz öyle bir şey 5 yıl dolunca yeni modelini almaya zorluyor ama 5 yıl yeterli bir süre bence bir telefon için.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Tamam cihazı 5 yıl kullanabilmek güzel bir şey apple da daha fazla kullanılabilmesini istemiyor bence o yüzden yapmaz öyle bir şey 5 yıl dolunca yeni modelini almaya zorluyor ama 5 yıl yeterli bir süre bence bir telefon için.
Bugün bir iPhone u 6 yıl performans kaybı yaşamadan kullanabilirsin.Benim bahsettiğim normal performans değil.Benim bahsettiğim batarya performansı ve dönem dönem yazılımsal hataların olması.Mesela bugün 12 aldın diyelim.İos 14 de Wi-Fide 10 saat ekran süresi aldın diyelim.İos 16 da bu süre 8 saate iniyor.İos 17 de 6,5 saate iniyor.Sürümler uzun olsa güncelleme yapmadığını varsayalım sen 5 yıl 12 yi Wi-Fi de 10 saat ekran süresi alarak kullanabileceksin.İphoneları 6 yıl performanslı kullanabiliyorsun ama yüzde yüz verimli kullanamıyorsun.Şu anki sistemde yüzde yüz olmasada verimli kullanmanın tek yolu her çıkan iOS’un bitiş sürümünü güncelleyip başka güncelleme almamak.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Bugün bir iPhone u 6 yıl performans kaybı yaşamadan kullanabilirsin.Benim bahsettiğim normal performans değil.Benim bahsettiğim batarya performansı ve dönem dönem yazılımsal hataların olması.Mesela bugün 12 aldın diyelim.İos 14 de Wi-Fide 10 saat ekran süresi aldın diyelim.İos 16 da bu süre 8 saate iniyor.İos 17 de 6,5 saate iniyor.Sürümler uzun olsa güncelleme yapmadığını varsayalım sen 5 yıl 12 yi Wi-Fi de 10 saat ekran süresi alarak kullanabileceksin.İphoneları 6 yıl performanslı kullanabiliyorsun ama yüzde yüz verimli kullanamıyorsun.Şu anki sistemde verimli kullanmanın tek yolu her çıkan iOS’un bitiş sürümünü güncelleyip başka güncelleme almamak.
Öyle ama çok büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum zaten telefon kullanıcılarının çoğu bu süreler dolmadan değiştiriyor.