2020'nin ilk çeyreğinde uygulama mağazalarında yapılan harcama Corona virüsün de etkisiyle 23,4 milyar dolara ulaştı

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Katılım
4 Tem 2013
Mesajlar
287
Reaksiyon puanı
61
Puanları
28
İlk çeyrekte yapılan harcama 23,4 milyar dolara ulaştı. Bunun tüketici harcaması açısından şimdiye kadarki en büyük çeyrek olduğunu söyleyebiliriz.

1585903841148.png

Corona virüs salgını nedeniyle evde sıkışıp kalan insanlar alışverişlerini yapmak, mali durumlarını yönetmek, yeni egzersizler bulmak, evden çalışmak ve eğlenmek için mobil uygulamalara yöneliyorlar. Bugün App Annie tarafından yayınlanan verilere göre 2020'nin ilk çeyreğinde uygulama mağazaları üzerinden yapılan harcamalarda rekor kırılmış durumda. Zira ilk çeyrekte yapılan harcama 23,4 milyar dolara ulaştı. Bunun tüketici harcaması açısından şimdiye kadarki en büyük çeyrek olduğunu söyleyebiliriz.

Buna ek olarak, Android cihazların analizine dayanarak, dünya çapında uygulamalarda ve oyunlarda harcanan ortalama haftalık süre, bu çeyrekte geçen yıla göre yüzde 20 arttı.

Toplam harcamanın 15 milyar doları App Store'dan
Uygulama mağazalarında harcanan 23,4 milyar doların 15 milyar doları ise App Store'a ait. İki platformun da kendilerine göre geçtiğimiz yıla oranla yüzde 5 civarında artış gösterdiğini söylemek mümkün. Oyun dışı uygulamalar, iOS'ta tüketici harcamalarının yüzde 35'ini ve Google Play'de yüzde 15'ini oluşturdu. Tüketiciler bu çeyrekte oyunlara 16,7 milyar doların üzerinde para harcadı. Bu noktada Dünya Sağlık Örgütü'nün corona virüs salgınının yayılmasını durdurmak için oyun oynanmasını tavsiye ettiğini de hatırlatalım.
 
Üst