2020'de İphone 7 Almak?

Bu konuyu okuyanlar

AlpeeRK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
2.el almayı planlıyorum video çekimi güzel mi,2.el alan var mı sıkıntı yaşatır mı bana,ve tabiki bu telefon alınır mı bu devirde (o paraya android alcılar gelmesin).

İbrahim ilhan

Asistan
Reaksiyon puanı
59
2.el almayı planlıyorum video çekimi güzel mi,2.el alan var mı sıkıntı yaşatır mı bana,ve tabiki bu telefon alınır mı bu devirde (o paraya android alcılar gelmesin).
Iphone 7 iyi bir secim ama benin tavsiyem 7plus almanda kamerasi 7 den bir tik iyi

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Alınır neden alınmasın?
2023 de iPhone 5s bile hala alınır. Sen yeter ki alacak ol. Fakat paranı çöpe atmış olursun. Performans elde edemezsin. Değeri seneye 2000 e düşer veya tedadürden kalkar artık. Çöpe atacak paran varsa git al. Neden düşük bir iPhone istiyorsun ki? Neden illa iPhone olsun diyorsun yani

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
kaç sene öncesinin telefonu.. ve ikinci el.. ?

ben olsam redmi note 8 alır (2200tl civarı) keyfime bakar, telefon ölene kadar da kullanırım..

o paraya androidçiler gelmesin diyorsun da 2200 liraya alınacak iphone YOK. 4 yıllık telefon alıyorsun ve 2. el alıyorsun.. kullanan kişi zaten pilini yeterince kullanmıştır. haşatı çıkmıştır.

2. el sıkıntı çıkarır mı? tabii çıkarabilir. 2.el alıyorsun sonuçta. pili de kötüleşir, ekranı da değişmiş olabilir, çalıntı olabilir, içinden parçalar değişmiş olabilir..
ben, o parayı, 4 yıl önceki telefona vermem.

herkes iphone alacak diye birşey yok. ne kadar ekmek o kadar köfte..

karar yine de senin.

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
İphone 7 yi bilmem ama İphone 7 plus hala cayır cayır çalışır.
Tavsiyem 7 plus alman yönünde

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Eski bir cihaz artı olarak 2. el alacaksanız sizi fazla tatmin etmez diye düşünüyorum.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Video çekimi için o fiyata gayet güzel

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Alacaksanız en az 8 almalısınız ama iPhone 7 plus daha iyi bir tercih olur. Birde yanında Powerbank ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu saatten sonra 7 alınmaz.İphone alacaksan 8 in altına inme derim.

Reaksiyon puanı
7,999
kaç sene öncesinin telefonu.. ve ikinci el.. ?

ben olsam redmi note 8 alır (2200tl civarı) keyfime bakar, telefon ölene kadar da kullanırım..

o paraya androidçiler gelmesin diyorsun da 2200 liraya alınacak iphone YOK. 4 yıllık telefon alıyorsun ve 2. el alıyorsun.. kullanan kişi zaten pilini yeterince kullanmıştır. haşatı çıkmıştır.

2. el sıkıntı çıkarır mı? tabii çıkarabilir. 2.el alıyorsun sonuçta. pili de kötüleşir, ekranı da değişmiş olabilir, çalıntı olabilir, içinden parçalar değişmiş olabilir..
ben, o parayı, 4 yıl önceki telefona vermem.

herkes iphone alacak diye birşey yok. ne kadar ekmek o kadar köfte..

karar yine de senin.
7 , 7 Plus eski ama Redmi Note 8 tokatlar, her açıdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8>7 aynisi 8in arkasinda cam var xD
Aynısı mı? Tasarımı aynı olunca cihaz aynı mı oluyor? O zaman iPhone SE 2020 de iPhone 6'nın camlı versiyonu mu diyeceğiz?

iPhone 8 kullandığı A11 işlemcisi ile çok daha uzun ömürlü 7'den. A10 ile A11 arasında gerçekten fark var.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
7 , 7 Plus eski ama Redmi Note 8 tokatlar, her açıdan.

Aynısı mı? Tasarımı aynı olunca cihaz aynı mı oluyor? O zaman iPhone SE 2020 de iPhone 6'nın camlı versiyonu mu diyeceğiz?

iPhone 8 kullandığı A11 işlemcisi ile çok daha uzun ömürlü 7'den. A10 ile A11 arasında gerçekten fark var.

haklısın.. tokatlamış.. hangi açıdan bakarsak bakalım tokat manyağı yapmış (!)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İphone 7 yi bilmem ama İphone 7 plus hala cayır cayır çalışır.
Tavsiyem 7 plus alman yönünde
Dikkat edin de yanmasın :)

7 serisi artık alınmaz daha doğrusu o para o cihaza verilmez. İllaha iPhone olacaksa aşağısına düşmeyin.

Reaksiyon puanı
7,999

Umarım ekranı büyük olan iyidir diye düşünmüyorsunuzdur. Note 8 sadece pilde üstünlük sağlar. Birde kamerayla çok uğraşıyorsanız geniş açı ve telefoto. Ana kamerada da 7 daha iyi. A10 işlemci var 7'de. Note 8'in 665 ile yakalaması :D :D Neyse

Reaksiyon puanı
7,999

Sizin deyiminizle 4 yıllık hor kullanılmış 7 gördüğünüz gibi Mi uygulamaları dışında çoğunu daha erken açıyor , RAM yönetimi de aynı şekilde.

Oyun performansında da PUBG Mobile gibi ağır bir oyunu iPhone 7 HD çözünürlükte yüksek FPS modunda oynatıyor. Övdüğünüz Note 8 ise Yüksek FPS Modunu en düşük ayar olan akıcıda oynatıyor. Dengeli (Yani Akıcının bir üstü) modunda bile FPS Modu Orta'ya düşüyor. Sırf Apple gömmek için saçma sapan cihazlarla kıyaslamanız hoş değil.

Ben 7 alınır veya alınmaz demiyorum. Siz Redmi Note 8 gibi orta segment bir cihaz daha iyi dediniz ona cevap verdim.

Konuya gelirsek, ben olsam illa iPhone düşünüyorsam minimum iPhone 8 veya en kötü 7 Plus düşünürüm. Yerine 2000-2500TL bandında Android bakabilirsiniz.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Sizin deyiminizle 4 yıllık hor kullanılmış 7 gördüğünüz gibi Mi uygulamaları dışında çoğunu daha erken açıyor , RAM yönetimi de aynı şekilde.

Oyun performansında da PUBG Mobile gibi ağır bir oyunu iPhone 7 HD çözünürlükte yüksek FPS modunda oynatıyor. Övdüğünüz Note 8 ise Yüksek FPS Modunu en düşük ayar olan akıcıda oynatıyor. Dengeli (Yani Akıcının bir üstü) modunda bile FPS Modu Orta'ya düşüyor. Sırf Apple gömmek için saçma sapan cihazlarla kıyaslamanız hoş değil.

Ben 7 alınır veya alınmaz demiyorum. Siz Redmi Note 8 gibi orta segment bir cihaz daha iyi dediniz ona cevap verdim.

Konuya gelirsek, ben olsam illa iPhone düşünüyorsam minimum iPhone 8 veya en kötü 7 Plus düşünürüm. Yerine 2000-2500TL bandında Android bakabilirsiniz.

her açıdan tokatlar dediğiniz için kıyaslamayı attım. benim test kriterim pubg değildir, 4 yıl önce çıkmış bir telefona, 2. el olarak alınacak ve mental yorgunluğu olabilecek bir telefona 2200 tl verilmez. ben şahsen vermem, uyarımızı da yaptık, kullanıcı "ben alacağım" dedikten sonra bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

yukarıda da dediğim gibi, ne kadar ekmek o kadar köfte.

Reaksiyon puanı
7,999
her açıdan tokatlar dediğiniz için kıyaslamayı attım. benim test kriterim pubg değildir, 4 yıl önce çıkmış bir telefona, 2. el olarak alınacak ve mental yorgunluğu olabilecek bir telefona 2200 tl verilmez. ben şahsen vermem, uyarımızı da yaptık, kullanıcı "ben alacağım" dedikten sonra bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

yukarıda da dediğim gibi, ne kadar ekmek o kadar köfte.
Benim test kriterim PUBG değil diyorsunuz da telefonun gücünü günlük hayatta telefonla konuşurken ölçmüyoruz Yani.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Videoda ve performansta idare eder ama diğer konularda daha iyi android alternatifleri var. İkinci el almanın da ayrı riskleri var.

Uygulama açma hızı genelde CPU/GPU ile alakalı değil. Daha güçlü bir iphone bile orta segmentten daha yavaş uygulama açabiliyor.

Yanlış hatırlamıyorsam iphone 7 serisi HDR’da 30fps ve orta/düşükte 40fps alabiliyor. Aslında hdr’da 40 ve düşük/ortada 60fps alabilir ama büyük ihtimalle bataryadan dolayı kısmışlar. İpadlerde bu kısılma yok.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çevremde çok Iphone 7 kullanan vardı. Başlıca sorunlar 32 GB hafıza yetersiz oluyor.
Sonra ekran kasa oranı çok kötü. 3. ve bence en önemli şey batarya sorunu. Ya prize bitişik yaşayacan yada herşey kapalı kullanacan telefonu oda 4-5 saat götürsün diye.

Açıkçası bence bu eksiler diğer artılarını direk götürüyor. Yok işlemcisi iyimiş Performansı idare edermiş kamerası iyimiş diyenlere tek söylemek istediğimi kullanamadıktan sonra ne anlamı var :D şarj bittimi hafıza doldumu bunların hiçbir kıymeti kalmıyor. Yada o kadar kötü ekran kasada onları izlemek yapmak zevk vermiyor insana.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Çevremde çok Iphone 7 kullanan vardı. Başlıca sorunlar 32 GB hafıza yetersiz oluyor.
Sonra ekran kasa oranı çok kötü. 3. ve bence en önemli şey batarya sorunu. Ya prize bitişik yaşayacan yada herşey kapalı kullanacan telefonu oda 4-5 saat götürsün diye.

Açıkçası bence bu eksiler diğer artılarını direk götürüyor. Yok işlemcisi iyimiş Performansı idare edermiş kamerası iyimiş diyenlere tek söylemek istediğimi kullanamadıktan sonra ne anlamı var :D şarj bittimi hafıza doldumu bunların hiçbir kıymeti kalmıyor. Yada o kadar kötü ekran kasada onları izlemek yapmak zevk vermiyor insana.
Söyleyeceğim belki de şaşırtıcı olabilir ama ben dahil bazılarımız bataryadan daha çok kamera,performans vs gibi kriterleri önemsiyor. Ekran kasa oranı 2016’ya göre bile kötü ama bazıları böylesini tercih ediyor.

Ekranı fena diyemem. 2018’de bir gösteride video çekerken benim telefonumun şarjı bitmişti. Ben de babamın 6s’iyle video video çekmeye devam etmiştim. Bana göre ekranı gayet güzeldi. (Elbette Samsung AMOLEDi gibi paneller kadar değildi ama kötü de değildi)

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
2016’da alsan iyiydi de şimdi alınmaz. Özellikleri o döneme göre yetiyordu şimdi yetmiyor. 3.5 sene oldu telefonu alalı. Para bulabilirsek 11 ya da yeni çıkacak iphone’a bakıcaz.

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Bence iphone se 2020 ve powerbank al malum şarjı çok kötü.
Ama cihaz gayet sağlam tavsiyem bütçen el verirse se al.
Bütcem yok dersen o kadar 7 plus ın altına düşme bence