iPhone 2020'de İphone 7 Almak?

AlpeeRK

Üyecik
2.el almayı planlıyorum video çekimi güzel mi,2.el alan var mı sıkıntı yaşatır mı bana,ve tabiki bu telefon alınır mı bu devirde (o paraya android alcılar gelmesin).

LifeStyle

Doçent
kaç sene öncesinin telefonu.. ve ikinci el.. 🙄

ben olsam redmi note 8 alır (2200tl civarı) keyfime bakar, telefon ölene kadar da kullanırım..

o paraya androidçiler gelmesin diyorsun da 2200 liraya alınacak iphone YOK. 4 yıllık telefon alıyorsun ve 2. el alıyorsun.. kullanan kişi zaten pilini yeterince kullanmıştır. haşatı çıkmıştır.

2. el sıkıntı çıkarır mı? tabii çıkarabilir. 2.el alıyorsun sonuçta. pili de kötüleşir, ekranı da değişmiş olabilir, çalıntı olabilir, içinden parçalar değişmiş olabilir..
ben, o parayı, 4 yıl önceki telefona vermem.

herkes iphone alacak diye birşey yok. ne kadar ekmek o kadar köfte..

karar yine de senin.

Kutto

Asistan
Eski bir cihaz artı olarak 2. el alacaksanız sizi fazla tatmin etmez diye düşünüyorum.

kaç sene öncesinin telefonu.. ve ikinci el.. 🙄

ben olsam redmi note 8 alır (2200tl civarı) keyfime bakar, telefon ölene kadar da kullanırım..

o paraya androidçiler gelmesin diyorsun da 2200 liraya alınacak iphone YOK. 4 yıllık telefon alıyorsun ve 2. el alıyorsun.. kullanan kişi zaten pilini yeterince kullanmıştır. haşatı çıkmıştır.

2. el sıkıntı çıkarır mı? tabii çıkarabilir. 2.el alıyorsun sonuçta. pili de kötüleşir, ekranı da değişmiş olabilir, çalıntı olabilir, içinden parçalar değişmiş olabilir..
ben, o parayı, 4 yıl önceki telefona vermem.

herkes iphone alacak diye birşey yok. ne kadar ekmek o kadar köfte..

karar yine de senin.
7 , 7 Plus eski ama Redmi Note 8 tokatlar, her açıdan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8>7 aynisi 8in arkasinda cam var xD
Aynısı mı? Tasarımı aynı olunca cihaz aynı mı oluyor? O zaman iPhone SE 2020 de iPhone 6'nın camlı versiyonu mu diyeceğiz?

iPhone 8 kullandığı A11 işlemcisi ile çok daha uzun ömürlü 7'den. A10 ile A11 arasında gerçekten fark var.

LifeStyle

Doçent
7 , 7 Plus eski ama Redmi Note 8 tokatlar, her açıdan.

Aynısı mı? Tasarımı aynı olunca cihaz aynı mı oluyor? O zaman iPhone SE 2020 de iPhone 6'nın camlı versiyonu mu diyeceğiz?

iPhone 8 kullandığı A11 işlemcisi ile çok daha uzun ömürlü 7'den. A10 ile A11 arasında gerçekten fark var.

haklısın.. tokatlamış.. hangi açıdan bakarsak bakalım tokat manyağı yapmış (!)

grbzz

Revolution
Yönetici
Mod. Adayı
İphone 7 yi bilmem ama İphone 7 plus hala cayır cayır çalışır.
Tavsiyem 7 plus alman yönünde
Dikkat edin de yanmasın :)

7 serisi artık alınmaz daha doğrusu o para o cihaza verilmez. İllaha iPhone olacaksa aşağısına düşmeyin.

Umarım ekranı büyük olan iyidir diye düşünmüyorsunuzdur. Note 8 sadece pilde üstünlük sağlar. Birde kamerayla çok uğraşıyorsanız geniş açı ve telefoto. Ana kamerada da 7 daha iyi. A10 işlemci var 7'de. Note 8'in 665 ile yakalaması :D :D Neyse

Sizin deyiminizle 4 yıllık hor kullanılmış 7 gördüğünüz gibi Mi uygulamaları dışında çoğunu daha erken açıyor , RAM yönetimi de aynı şekilde.

Oyun performansında da PUBG Mobile gibi ağır bir oyunu iPhone 7 HD çözünürlükte yüksek FPS modunda oynatıyor. Övdüğünüz Note 8 ise Yüksek FPS Modunu en düşük ayar olan akıcıda oynatıyor. Dengeli (Yani Akıcının bir üstü) modunda bile FPS Modu Orta'ya düşüyor. Sırf Apple gömmek için saçma sapan cihazlarla kıyaslamanız hoş değil.

Ben 7 alınır veya alınmaz demiyorum. Siz Redmi Note 8 gibi orta segment bir cihaz daha iyi dediniz ona cevap verdim.

Konuya gelirsek, ben olsam illa iPhone düşünüyorsam minimum iPhone 8 veya en kötü 7 Plus düşünürüm. Yerine 2000-2500TL bandında Android bakabilirsiniz.

LifeStyle

Doçent
Sizin deyiminizle 4 yıllık hor kullanılmış 7 gördüğünüz gibi Mi uygulamaları dışında çoğunu daha erken açıyor , RAM yönetimi de aynı şekilde.

Oyun performansında da PUBG Mobile gibi ağır bir oyunu iPhone 7 HD çözünürlükte yüksek FPS modunda oynatıyor. Övdüğünüz Note 8 ise Yüksek FPS Modunu en düşük ayar olan akıcıda oynatıyor. Dengeli (Yani Akıcının bir üstü) modunda bile FPS Modu Orta'ya düşüyor. Sırf Apple gömmek için saçma sapan cihazlarla kıyaslamanız hoş değil.

Ben 7 alınır veya alınmaz demiyorum. Siz Redmi Note 8 gibi orta segment bir cihaz daha iyi dediniz ona cevap verdim.

Konuya gelirsek, ben olsam illa iPhone düşünüyorsam minimum iPhone 8 veya en kötü 7 Plus düşünürüm. Yerine 2000-2500TL bandında Android bakabilirsiniz.

her açıdan tokatlar dediğiniz için kıyaslamayı attım. benim test kriterim pubg değildir, 4 yıl önce çıkmış bir telefona, 2. el olarak alınacak ve mental yorgunluğu olabilecek bir telefona 2200 tl verilmez. ben şahsen vermem, uyarımızı da yaptık, kullanıcı "ben alacağım" dedikten sonra bizim yapabileceğimiz bir şey yok.

yukarıda da dediğim gibi, ne kadar ekmek o kadar köfte.