2020 YKS Sonuçlarınız

Bu konuyu okuyanlar

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1595843335761.png

Evet arkadaşlar 2020 YKS sonuçları açıklanmış durumda.
Bu sene yapılmış olan sınav ile ilgili deneyimlerinizi, sınav ortamı ve sizin üzerinizde ki etkileri nelerdir?

Sonuçlar beklediğiniz gibi mi yoksa bir sene daha hazırlık yapmayı düşüneniniz var mı?

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
öncelikle benimle birlikte sınava giren arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum çünkü pandemi süreci sınav stresi uykusuzluk vs bir çok etken vardı bu sene bu süreçte sınava girdikleri için kendilerini tebrik etmeliler.4 yıllık olmadı diye üzülen arkadaşlarım var çevremde arkadaşlar unutmayın üniversite kadar üniversitede kendinize ne kattığınızda çok önemli benim sınavım geçen seneki sınavıma göre güzel geldi ben beklediğimi aldım sınavdan geçen sene ışık üniversitesi grafik tasarım bölümünü kazandım ama gitmedim bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan kendi işimi yaptım,bu sene inşallah daha güzel yerlere gelicez ülkeye yaralı bireyler olucaz iyi forumlar.

Reaksiyon puanı
7,999
Pandemi çoğu kişiyi etkilememiş gibi gözüküyor. Kazanan bir sürü kişi var çünkü.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
öncelikle benimle birlikte sınava giren arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum çünkü pandemi süreci sınav stresi uykusuzluk vs bir çok etken vardı bu sene bu süreçte sınava girdikleri için kendilerini tebrik etmeliler.4 yıllık olmadı diye üzülen arkadaşlarım var çevremde arkadaşlar unutmayın üniversite kadar üniversitede kendinize ne kattığınızda çok önemli benim sınavım geçen seneki sınavıma göre güzel geldi ben beklediğimi aldım sınavdan geçen sene ışık üniversitesi grafik tasarım bölümünü kazandım ama gitmedim bir yandan sınava hazırlanırken bir yandan kendi işimi yaptım,bu sene inşallah daha güzel yerlere gelicez ülkeye yaralı bireyler olucaz iyi forumlar.
Aslında fırsata çevrilebilecek bir ortam vardı fakat keşke her insan eşit koşullar altında hayatını sürdürüyor olsa. Bu süreç sınava katılan herkesi etkiledi. Bir çoğu önümüzde ki sene tekrar girmeyi düşünüyor fakat gelecek sene rekabet oranı bir hayli yüksek olacak gibi.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Hayırlısı olsun diyelim. Kazanamayanlar üzülmesin zira bu dünyanın sonu değil. İsteyince yine başarırsınız. Bir örnek vereyim. Yıl 2007 aldığım puanla İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandım. Hazırlık bitti ve 1. sınıf oldum ve 1. sınıftayken part time kasiyer olarak Migrosta işe başladım. Sonrasında ailem bir daha gir sınava dediler sistem değişiyor dediler. Halbuki yabancı dil bölümü mezunları için değişen bir şey yoktu. Bende girdim sınava bu sefer sadece 1 - 2 haftalık tekrar ve sınavdan 1 hafta önce hafta boyunca yaptığım sanki sınava giriyormuşum gibi evde yaptığım sınav testleri ile sınava girdim. Sonuçta Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandım. Mezun olalı 6 sene oldu şu an ise sınavsız Açıköğretim Fakültesinde 3. sınıfa geçtim ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümündeyim. Yani yaptıklarım çok büyük şeyler olmasa da illa ki isteyince başaracaksınız herşeyi.

Kaan06

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Sınav sonuçları beklediğimden iyi. Meslek lisesine gidiyordum. 2 Ay dershaneye gittim. Dershane'de bir şey öğrenemediğim için bıraktım dershaneyi, evde kendi kapasiteme göre çalıştım. TYT'den 215, AYT'den 225 puan aldım. Buna da şükür. Türkçe çok kötü geçmişti.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
40 yaşındayım bakalım ne olacak diye 20 sene üzerine kitap açmadan girdim. TYT 200 aldım. Açık öğretim düşünüyordum zaten. Kazanamayanlar için dünyanın sonu değil kesinlikle kafanıza takmayın. Genel kültürünüzü genişletin. Tek bir konuda sabit kalmayın. Her konuyu her fikri farklı yorumlarla öğrenmeye çalışın. Siz farkında olmadan zaten kendinizi çok geliştirmiş olacaksınız.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Umarım Herkes için iyi olur. Resim alanı ya da resim Görsel Sanatlar Öğretmeni olmak isteyen arkadaşlara her türlü yardımcı olmak isterim.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Herhalde sınavdaki durumunuzu şarkının 1:04 saniyesinden itibaren çok iyi anlatıyor diye düşünüyorum:

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Forumda YTÜ Bilgisayarda ya da en azından YTÜ'de okuyan var mı? Tercih etmeyi düşünüyorum da fikirlerini paylaşabilirlerse çok iyi olur.

alsh

Asistan
Reaksiyon puanı
97

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
AÖL sınavları tamam sayılır, bu yıl stajımı da yaparsam hayırlısıyla gireceğim seneye paylaşırım artık :)

monster34

Asistan
Reaksiyon puanı
55
2019 yks de 440 bininci oldum
2020 yks de 350 puan ile 150 bine cekebildim anca
sorusu olan varsa sorabilir diyecegimde cok iyi yapamadım ama buna da şükür

DeepLearning

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
pandemi süreci ve sonrasında bilişim ve teknolojilerindeki bölümlere talep artacak gibi gözüküyor.