2020 Olimpiyatları Tokyo'da!

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
ilk turda japonnya 1 . olmustu en fazla oyu alıpda madrıd ile istanbul başabaş kaldılar 2 .turda turkıye cıktı ama bısey degısmıyecektı acıkcası anlmaası zor degıl sonuc bellı olmustu coktan vermezler bizeeee

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şu ateist konusu yüzünden yeni fark ediyorum :D Ama belliydi zaten. Adamlar sadece sunuma bakarak vermiyorlar ki. Ülkenin ekonomik durumu vs. bunlar çok önemli,

Reaksiyon puanı
16,118
viskisini yudumlarken kötü haberi alıyor ağzıdan püsküren viski notebook'u pert ettiği için twiti değiştiremiyor...

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O bu değil de en çok üzüldüğüm nokta bu işe sevinenler var hayretler içerisinde kalıyorum Türkiye Cumhuriyeti ne hallere düştü. Adamlar siyasi iktidara zıt olalım diye milli meseleri bile çıkar amacıyla bakmaya başladılar yazıktır. Gerçekten dicek birşey bulamıyorum.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
yazık olu keşske alsaydık...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
konunun yeterli olmakla falan ilgisi yok. 2004 'de atinaya bile verildiyse istanbula hayli hayli verilebilirdi.
türkiyenin müslüman bir ülke olması avrupalıları hep rahatsız etmiştir hala da ediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kaybedilen ülke dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi hatırlatırım

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
konunun yeterli olmakla falan ilgisi yok. 2004 'de atinaya bile verildiyse istanbula hayli hayli verilebilirdi.
türkiyenin müslüman bir ülke olması avrupalıları hep rahatsız etmiştir hala da ediyor.
Türkiye'nim müslüman olması onlara rahatsız ettmiyor. Onlar şimdiki ikditar rahatsız ediyor.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Tokyonun kazanmasını istiyordum. Öyle de olmuş. Tebrikler :)

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9

Ekşi'de yazar mısınız? Aynı yorumu ordada gördüm.

kafgore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hangi ülkede yaşıyosun sen? bu iktidardan önce önyargılı değiller miydi ? bu iktidardan önce ne verdiler de şimdi versinler? tersine bu iktidarda akdeniz olimpiyatlarını bahşettiler lütuflarıyla. sen ve senin gibiler hala dinin yüzünden seni aşağılamalarına seni hor görüp ezmelerine ses çıkarmaz. anca suçu yine kendi ülkenizdeki insanlara atarsınız. başkalarına şikayet edersiniz kendinizden olanları.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

tüm avrupada vatandaşlarımız ikinci sınıf vatandaş. tüm amerika bizi arap sanıyo. almanya, fransa , ingiltere gibi ağır toplar alenen dinine küfrediyo. seni, dinini, milletini sevmediklerini alenen ifade ederlerken biz hala kendi içimizde suçlu arıyoruz. neden daha çok onlara benzemedik diye suçluyoruz kendimizi. bu böyle devam ederse daha çok yeriz bu kazıklardan.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Son Dakika!

"Suşi ve kansere neden olan diğer uzak doğu yemekleri" yazı dizisi, pazartesiden itibaren Yeni Şafak'ta...

Kaynak :)

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
gidin çiğ balık yeyin biz burda balık ekmek yeriz işe bak ya full kayırma

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Japon bakanın "bizde şike ve doping yok" demesi bizim adımıza (en azından kendi adıma ) ne büyük utançtır. Acaba utanması gerekenler utanmış mıdır?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Ekşi'de yazar mısınız? Aynı yorumu ordada gördüm.
ekşide yazar değilim. sadece yaz olimpiyatları geçmişte kime verildi diye bir araştırma yaptım ve 2004'de atinaya verildiğini gördüm. daha sonrada atina olimpiyatları hakkındaki yorumları inceledim.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Türkiye'nim müslüman olması onlara rahatsız ettmiyor. Onlar şimdiki ikditar rahatsız ediyor.
bence müslüman olmamız hepsinin temelinde. türkiye yıllardır avrupa birliği kapısında bekletiliyor. vizeler de aynı şekil. yıllar boyunca darbecilerde solcularda sağcılarda iktidarda oldu fakat batının bize bakışı hiç değişmedi.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İçimizdeki irlandalılar kendini nasılda belli etmiş :) Eğer bize verilseydi bir sürü spor tesisi yapılacaktı bizim için en büyük kar bu olacaktı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İçimizdeki irlandalılar kendini nasılda belli etmiş :) Eğer bize verilseydi bir sürü spor tesisi yapılacaktı bizim için en büyük kar bu olacaktı.
Ne yani olimpiyat bize verilmeden spor tesisleri yapılamıyormu bu nasıl bir mantık tuaf doğrusu.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Hayali sunum ile vaad bir yandan gerçeklerle yapılan sunum. Sony'nin ekonomisi bile bizim ülke ekonomisinden büyük. :)

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bundan sonra PES oynamak yok... FİFA oynayacaz... Artık japonlar düşünsün... :mrgreen:

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Olimpiyat bir spor organizasyonu ama tarihte en çok madalyayı aldığımız son olimpiyatlarda bütün sporcularımız dopingli çıktı, üstelik ata sporumuz dediğimiz güreşte bile doping çıkıyorsa bizim olimpiyat neyimize.

En başarılı spor dalı olan futbolda milli takımın hali belli, kulüp takımlarımızın şikesi belli buna ceza veremeyen hatta UEFA olmasa az kalsın ödül verecek devlet ve federasyonumuz varsa olimpiyat bizim neyimize.

Adamlar sporcularınla madalyalarınla tanıtım videosu yapar biz çayla simitle video yaparız, üstelik videoda 30 defa gösterdiğimiz sloganımız boğaz köpsünü bile japonların yapmış olması ne kadar ironik.

Bize test denilebilecek gençler dünya kupası vediler tarihte en az seyirci alan dünya kupası oalrak tarihe geçtik! Üstelik bizim millet olarak en sevdiğimiz spor futbolda bu böyleyse yüzme de jimnastikte bilmem nede nasıl olur Allah bilir.

Organizasyonu bize versinler diye yaptığımız Olimpiyat stadımız var yapılalı yıllar olmuş ama orda basit bir lig maçı bile oynansa 10 km araba kuyruğu oluyor insanlar maçı kaçırıyorlar, her hangi bir çevre yolunda bir arabanın lastiği patlasa 40 km trafik oluyor olimpiyat olsa neler olacak Allah bilir.

Bizi sevmiyolar müslümanız doğuluyuz diye hep birbirimizi avutalım japonlar hristiyan ya ondan verdiler onlara... hayal satmakla olmaz bu işler.

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Olimpiyat bir spor organizasyonu ama tarihte en çok madalyayı aldığımız son olimpiyatlarda bütün sporcularımız dopingli çıktı, üstelik ata sporumuz dediğimiz güreşte bile doping çıkıyorsa bizim olimpiyat neyimize.

En başarılı spor dalı olan futbolda milli takımın hali belli, kulüp takımlarımızın şikesi belli buna ceza veremeyen hatta UEFA olmasa az kalsın ödül verecek devlet ve federasyonumuz varsa olimpiyat bizim neyimize.

Adamlar sporcularınla madalyalarınla tanıtım videosu yapar biz çayla simitle video yaparız, üstelik videoda 30 defa gösterdiğimiz sloganımız boğaz köpsünü bile japonların yapmış olması ne kadar ironik.

Organizasyonu bize versinler diye yaptığımız Olimpiyat stadımız var yapılalı yıllar olmuş ama orda basit bir lig maçı bile oynansa 10 km araba kuyruğu oluyor insanlar maçı kaçırıyorlar, her hangi bir çevre yolunda bir arabanın lastiği patlasa 40 km trafik oluyor olimpiyat olsa neler olacak Allah bilir.

Bizi sevmiyolar müslümanız doğuluyuz diye hep birbirimizi avutalım japonlar hristiyan ya ondan verdiler onlara... hayal satmakla olmaz bu işler.

dediklerinin bir kısmına katılıyorum. özellikle şike ve doping bana göre büyük maskaralık. bunların hesabı sorulmalıydı. şu anda profesyonel olarak sporla uğraşan bir arkadaşım anlatmıştı, müthiş tesislerimiz var devlet her imkanı sağlıyor, ileride beden öğretmeni falanda olabiliyoruz, vs. bütün bu imkanlara ve teşviklere rağmen sporcularımız nasıl doping yapar anlamakta zorluk çekiyorum. şike meselesi ise başlı başına bir komedi. devlet bu iki meselede de masaya yumruğunu vurmalıydı.
ulaşım konusunda dediklerin bugün için geçerli zaten olimpiyatlar 2020 de o zamana kadar istanbul trafiği ve istanbul yatırımlarla bambaşka bir çehreye bürünürdü.
müslüman olmamızdan ziyade son yıllarda yakaladığımız ivmenin göze battığını düşünüyorum. gezi olaylarında 8 saat canlı cnn yayını yapılması, alman, fransız cumhurbaşkanlarının kaygılıyız açıklamaları ivmeyi düşürmeye yönelikti. olimpiyatları almamamız da yine bu ivmeye etki edecek bir karar.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Bizim hızımızı kestiler zaten müslümanız bizi sevmezler vermezler gezi olayları oldu bunlar en son düşünülecek şeyler, 5 defa aday olmuşuz 5 defa havamızı almışız sen adamları seviyormusun da onlardan sevgi sempati bekliyorsun?
5 defa avucumuzu yalamışız ama 5 seferde de başkasını suçluyoruz bu defa iş geziye bağlandı hiç acaba biz ne yaptık diye düşünen yok. Yahu adamlar sevmiyorsa sevmesin sen herşeyi mükemmel yap ki hayır diyecek durumları kalmasın..
Bi tarafımızı yırtıyoruz pist yapıyoruz F1 gelsin diye, geliyor ama seyirci gitmiyor ilgi yok vs diye iptal ediliyor daha ne örnekler var.
Japonların eksiğini bulamadılar ama efendim onlarda nükleer sızıntı var deyip durdular, adamlar en büyük önlemleri almalarına karşı ellerinde olmayan doğal felaketle adamları suçluyoruz iyi tamam suçlayalımda tüm dünyanın bildiği depremde 150 bine yakın insanımız öldü daha sayısı bile kesin bilinmiyor yıllar geçti üstünden bugün yine aynı deprem olsa belki daha fazla insan ölecek, sen bişeylerin garantisi veremezken bide yüzsüzlük yapıp dünyadaki en tedbirli insan olan japolara laf atıyorsun utanmadan.

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Milliyetçi olmak güzeldir ama milliyetçiliğin gözü kör etmesi kötüdür.
Bu ince ayrımı ben yapabiliyorum , belliki sen yapamıyorsun.

Söylediğinle ne alakası var kardeşim. Sanki tüm japonlar ölsün dedik :D

Türk olarak Japonya için seviniyorsan bu sende bir bozukluk var demektir.

eddie dean

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ne sevindim ne de üzüldüm olimpiyatları kaybettiğimize. Daha çok içimde olimpiyatın o büyüleyiciliğinin arkasında ezilen sporcularımızın değersizliğinden dolayı burukluk ve acı var.

Devletin futbola gösterdiği ilgi alakanın onda birini bu branşlara sağlasa çok daha farklı olurdu. Altın madalya getirenleri çil çil altına boğ. Diğerleri ne halt yerse yesin. Statda vay aslan koçum, dışarıda tü kaka...

Yok biz müslüman ülkeyiz ondan, yok istemeyenler var, gezi olayı... Geçin ucuz laf kalabalıklarını. Her şeye hali hazırda bir kulbumuz, çamur atacak birileri ya da kendimizi diğer ülkelerin yanında aşağılık kompleksine sokacak tüm materyallerimiz hazır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24070719.asp

http://www.aksam.com.tr/ekler/sabahlari-sanayide-isci--aksam-sahada-sampiyon/haber-229861

Ülkemizde yapılsa gövde gösterisine dönecek Olimpiyatları o kadar çok hakediyoruz ki...

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bana asıl garip gelen nokta finale zar zor çıkmamıza rağmen bir sürü spor yorumcusunun büyük ihtimal kazandık şeklinde sevinmeleri. İlk oylama berabare bitince kapadım yattım zaten televizyonu sabah da sonucu belli olan bir şeye bakiyim dedim ve beklenen sonucu gördüm. Hayır zaten birinci belli olmuş ilk oylamada, hala finale çıkınca bu kadar sevinme niye? Zaten seni finale taşıyan adamlar Tokyo'ya oy verenler.

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Şu Türkiye'nin seçilmeme nedeni saçma sapan, kendi kafanızdan uydurduğunuz şeylerle bağdaştırmayın. Yok müslümanmış da bilmem ne. Az dönüp bir ülkeye bakın. Tecavüzün serbest olduğu ülkeye bakın(bkz: zanlıların serbest kalması v.s.), kendinize bakın, yaşanan olaylara bakın, sporcuya zerre kadar değer verilmeyen ülkeye bakın, açın az okuyun, yaşanan olaylara bakın, adaletin olup olmadığına bakın, yapılan ırk ayrımına bakın, gittikçe yobazlaşan ülkeye bakın. Böyle bir ülkede, insana bir gram değer verilmeyen ülkede olimpiyat olmaz tabi. Şimdi önce kendinize baktıktan sonra açın birazda Japonya'ya bakın. Ardından hak ettik mi yoksa hak etmedik mi diye düşünedurun.