2020 Olimpiyatları Tokyo'da!

AsK_GRiBi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç verirlermi türkiyeye hele ya yazık oldu valla üzüldüm:(Ne bicim bir şeydir arkadaş yahu

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Tokyo yapmış,
Madrid yapmış,
Daha önce hiçbir Müslüman ülke yapmamış,
Ayrımcılık yapılmadığına dair en güzel fırsat,

Bunlar bile bize verilmesi için yeterli neden.

Yemişim projelerini. Nasılsa bişekilde yapılacak bu iş.

Vermemek için bahane mi yok.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bu sefer biz kazandık demiştim ama olmadı, canımız sağolsun. Emeği geçen herkese teşekkürler.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bu işin Türk olmakla müslüman olmakla bir ilgisi yok.Türkiye yıllardır haybeden aday oluyor. 20 yıldır bütün olimpiyatlara aday olduk. Bu sene en iyi durumdaydık ama yinede alt yapımız yetersiz. Alt yapı çalışmalarını hızlandırarak 2024 ü pas geçip 2028 hedefleyerek çalışırsak bence bu iş olur.
Bence var, nasıl ki Avrupa birliğine bizi almıyorlar yıllardır oyalıyorlar bu tarz büyük organizasyonlarıda aynı sebeple vermezler ve vermeyecekler ister 2028'e aday ol ister 2032 ye fark etmeyecektir

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
2024 e daha güçlü ve hazır bir şekilde aday olup alırız inş. diye düşünüyorum..

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu zaten biliniyor, ama kendi içimizdeki hainler o kadar fazla ki.. Bi ekşi sözlüğe göz atayım dedim, Tayyip Erdoğan zamanında kazanılmasından rahatsız oldukları için kaybetmemizi isteyenler bayram yapıyorlar. Bu geri kafalı cahil zihniyetle savaşıyoruz ayrıca.

İktidarlar gelip geçicidir, devlet bakidir. Bende bunu savunurum.

Ama şunu asla es geçemeyiz. Şuan kazanmış olsaydık iktidar partisi bunun çokca kaymağını yiyecekti. 1-2 hafta reklamını yapıcaklardı siyasi anlamda.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
şimdi kim diyebilir ki,
2020'ye kadar o vaad ettiğimiz projeleri biz yine sanki biz kazanmışız gibi yapmaya çalışıcaz ?
İşte en büyük problem burada.hazır değiliz hazır olmaya hazırız.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tokyo yapmış,
Madrid yapmış,
Daha önce hiçbir Müslüman ülke yapmamış,
Ayrımcılık yapılmadığına dair en güzel fırsat,

Bunlar bile bize verilmesi için yeterli neden.

Yemişim projelerini. Nasılsa bişekilde yapılacak bu iş.

Vermemek için bahane mi yok.

Ya bırakın bu müslüman adama vermiyorlar meselesini. Hangi müslümanlık? Maşallah ezana feat yapmış Rihanna.

O zaman Japonya'da şintoist ne alaka yani? o_O

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kaybetmemizi bence Müslüman bir ülke olmamıza bağlamadan önce biraz mantıklı düşünmek gerek.

Çoğu kişinin de belirttiği gibi Japonya bu işe somut adımlarla giriyor bizse vaatlerle. Her gün Suriye ile savaş haberleri dönüyor, sizce gerçekten hem savaşı hem de olimpiyatları kaldırabilecek kadar güçlü mü ekonomimiz ve adamların bunu riske atması mantıklı mı?

Akdeniz Oyunları'nı da nasıl yaptık ortada. Açılış törenindeki ayrımcılıklar, biniciliğin iptal edilişi, genelev olayı, hatırladığım kadarıyla 16 sporcumuzun dopingli çıkması.

Ayrıca hangi takımlı olduğumuzu bir kenara bırakırsak bir de şike davamız var malum, UEFA pek hoşnut değil verilen kararlardan.

Japonya'da durum nedir bilemiyorum elbette ama bizde pek parlak olmadığı aşikar.

MrJuckLees

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tokyo İstanbul'a göre gelişmiş bir yerdi. Gönül isterdiki biz kazanalım ama kimileri ırkçılık yapıyor. Böyle zor.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Neyse neyse, önümüzdeki bişeylere bakıcaz.. .

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
2024 e daha güçlü ve hazır bir şekilde aday olup alırız inş. diye düşünüyorum..

Hocam yok yere umutlanmaya gerek yok, biliyorsunuz bu adamlar karşılıksız iş yapmazlar. Bunu bile bile karşılığını vermek pahasına olimpiyatları almak istiyorsanız ona sözüm yok. Zira şu ekonomik kriz ortamında olimpiyatı bize vermeyen adamların, normal şartlar altında bu organizasyonu Türkiye' ye vermeleri pek olası değil. Suriye konusunda bizden istediklerini hala tam olarak koparamamışlar anlaşılan, koparsalar dahi ondan daha büyük bir sorunları var bizimle, elhamdülillah müslümanız.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ne proje, ne sunum, ne para ne de alt yapı.. Hepsi fasa fiso. Oylama yapılırken bunların hiçbirine bakıldığına inanmıyorum. Aynı Eurovision daki gibi. Küfür tek millettir..

Bir de olayı iktidar meselesine döküp kazansaydık iktidar buradan nemalanacaktı diyenler var ya... Allah'a havale ediyorum hepsini.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
sunumları izleyenler zaten tokyonun önde olduğunu anlamışlardır. sonuç aşağı yukarı belliydi zatende, bizimkide bi umut işte.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kendi kendimizi yalanlarımızla şişiriyoruz şişiriyoruz sonra biri gelip iğneyi batırınca "Ne oluyo l*n" diyoruz

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Şimdi bu OLMUŞ ile OLACAK arasında seçim yapıldı diyen kardeşlerime soruyorum... Ya Allah Rızası için Dünya Kupasından Avrupa Şampiyonası, Olimpiyatlardan herhangi bir etkinliğe kadar... Kazanılan tüm turnuvalar BİTMİŞ PROJELERLE mi kazanılıyor...

Brezilya baştan başa yepyeni bir sürü stat yapmadı mı? Katar baştan kendini düzenlemedi mi? Koskoca Avustralya Sidney' de yepyeni bir Olimpiyat köyü inşa etmedi m? Bütün bu kazananlar hep DAHA ÖNCEDEN YAPTI DA mı kazandı?

Neden işin içinde TÜRKİYE olunca, altyapı yok taaa...Stat yok taaa Ayaklarına yatılıyor.. Bir kez olsun o hakkı bize versinler de hep beraber görelim altyapımız yetiyor mu yetmiyor mu diye.. Daha bize o hak bile tanınmadan yok efendim JAponya zaten yapmışta etmişte bilmem ne demeye getiriyorlar..

UFAK BİR NOT...O Japonya Zaten Daha Önce 2 KEZ evsahipliği yapmış...Bırakında bir zahmet Öyle yada böyle hazır olsunlar..
Japonya bilmem hangi dindenmişte ne alakası varmış diyen kardeşime şunu belirteyim.. Önemli olan Japonya nın hangi dine bağlı olduğu değil...MÜSLÜMAN OLMAMASI... Müslüman değilse Koy sepete.. Adamların anlayışı bu...

Neyse.. tek tesellim madrid almamış olmaması.. Japonya ya 3. EVSAHİPLİĞİ hayırlı uğurlu olsun...
2024 ü de 5. Evsahipliği yapacak bir ülkeye yamarlar artık...

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Uzmanlar olimpiyatların Türkiye'ye verilmemesi durumunda bazı kesimlerce kına tüketiminin artabileceğini açıkladı...

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
* Kazanamadığımız için gerçekten çok çok üzülüyorum.
* Kazansaydık eminim ki başbakanımız olayı siyasete çekecekti tamamen, konuşmalarında dahi diğer ülke temsilcileri ülkeleriyle ilgili bilgi verirken başbakanımız geçmişini başarılarını anlattı, ülkemizi değil.
* Yine başbakanımızı sevmeyen ve desteklemeyen biri olarak kazanmasını istiyordum çünkü hükumetler geçidir, bu ülke bizim.. hepimizin. İyi ki kazanmadık diyenler çok yanlış yapıyor.
* Kazanmamızı gezi parkı olaylarına bağlayacaklar çok olacaktır, lütfen başarısızlığın bahanesini aramayın. Siz bu hale getirmeseydiniz geziciler de o meydana çıkmazdı.
* Sonuç olarak sağlık olsun diyorum, umarım ilerleyen yıllarda bizim ülkemizde yapılır. Ancak kaybetsek bile ülkemizin reklamı fazlasıyla yapılmış oldu diye düşünüyorum.

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizim sunum sporla bile alakalı değildi. Sizinle Youtube'daki Tanıtım videosuna yapılan bir yorumu paylaşıyorum:
Rihanna feat Ezan without Türban with Mini etek AND Also ZENCİ

Bir de Tokyo'nun sunumuna bakınca tamamının sporla olduğunu gördüm. Bizimkiler hala simit poğaçanın reklamını yapsınlar :D

HEM YAPILACAK EN AZ %30 VERGİ İNDİRİMİNDEN DE YIRTMIŞ OLDUK FENA MI :D

BAK BREZİLYA'YA HEM DÜNYA KUPASI HEM OLİMPİYATLARI ALDILAR. ŞİMDİ VERGİLERLE BAŞI DERTTE.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Japonya'nın tüm tesisleri hazır. YANİ YAPTIKLARINI MİLLETTEN ALMAYACAKLAR.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
BTl0PrKCQAAX9L3.png:large

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gönlüm Tokyodan yana. Adamlar eminim çok güzel organizasyon yapar. Bize gelince bence 2024'ü pas geçip 2028'e aday olalım. Sıkı hazırlanıp kazanalım. Böyle sürekli herşeye aday olduğumuz için çok yetersiz kalıyoruz.

Gönlün tokyodan yana? Türksen eğer yazık sana

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnsallah İstanbul almaz

Al bir tane daha :)

İstanbul almasını isterdim ama vergiler çok artacak. Herkes bunları ödeyemez.

Bu kadar basit düşünme kardeşim Türkiye'ye ne kadar faydası olacak farkında değilsin herhalde.

Bu zaten biliniyor, ama kendi içimizdeki hainler o kadar fazla ki.. Bi ekşi sözlüğe göz atayım dedim, Tayyip Erdoğan zamanında kazanılmasından rahatsız oldukları için kaybetmemizi isteyenler bayram yapıyorlar. Bu geri kafalı cahil zihniyetle savaşıyoruz ayrıca.

Geri kafada değil adamlardaki boş bidon :)

bütün kafir ülkeler islam ile düşman müslümanlardan nefret ediyor hepsi. şimdi en iç içe odugumuz güney kore bile bi çıkar peşindedir. bu dünyada islam bi tarafa diger bütün dinler bi tarafa diye düşün.

Kazanılsaydı Türkiye icin ve dolayisi ile islam ülkeleri icin çok iyi bir adim olurdu. Bunu da hicbir müslüman
olmayan ülke istemez.

Kardeş anlayamazlar boşuna yorulma.

Reaksiyon puanı
16,118
o radrasyon'a ramen tokyo'ya vermeleri garip olmuş demek japonların daha çok parası var diye verdiler istanbul'a vermezlerdi zaten kimbilir ne zamandan bellidi tokyo şimdi seçtik diyorlar belki bizimkilerde biliyordu dostlar alış verişte sansın diye oynadılar olimpiyatı unutun sonraki moskova'ya verirler rusların gönlünü alsınlar diye.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Teselli olarak 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasında 1 yarı final ve final maçı İstanbul'da olacakmış

Bu arada kaçımızın bu olaydan haberi var

Şampiyon atletin feci ölümü

20877152.jpg

Bodrum'da 8.5 metre derinliğindeki izolasyon çukurunda çalışan milli atlet Murat Karabaş, meydana gelen göçüğün altında kalarak hayatını kaybetti. Türkiye şampiyonu milli atletin yakınları sinir krizi geçirdi.

Milli atlet 29 yaşındaki Murat Karabaş, çalıştığı Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki bir okulun bahçesindeki 8.5 metre derinliğindeki izolasyon çukurunda meydana gelen göçüğün altında kalarak yaşamını yitirdi. 1 ay önce nişanlandığı öğrenilen Karabaş’ın, beden eğitimi öğretmenliği için KPSS’ye girdiği, bu arada da ağabeyinin yanında inşaatlarda çalıştığı bildirildi.

Ortakent- Yahşi Beldesi’ndeki bir kolejin ana binasının yan duvarlarına izolasyon yapmak için kazılan bir metre genişliğinde 8.5 metre derinliğindeki çukurda, bugün saat 16.00 sıralarında, büyük bir gürültüyle çöktü. Gürültü üzerine bahçeye çıkan okul yöneticileri, çukurda çalışan milli atlet Murat Karabaş’ın göçük altında kaldığını farkedip, durumu kurtarma ekipleri ve jandarmaya bildirdi.

Göçük altındaki işçinin kurtarılması için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Şubesi ve Ortakent-Yahşi Belediyesi İtfaiyesi’nden yardım istendi. Yaklaşık bir saatlik çalışma sonucunda göçük altında kalan milli atlet Karabaş’ın cesedine ulaşıldı. Karabaş’ın cesedi savcı ve jandarmanın olay yerindeki incelemesinin ardından Bodrum Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

Bir ay önce Nurcan Alagöz (26) ile nişanlanan Ege Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Meslek Yüksekokulu mezunu Karabaş’ın beden eğitimi öğretmenliği için KPSS’ye girdiği, bu arada da ağabeyinin yanında inşaatlarda çalıştığı öğrenildi.

20871321.jpg

Jandarma, 1500, 5 bin ve 10 metre koşularında Türkiye şampiyonlukları bulunan milli atlet Karabaş’ın göçük altında kalarak ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24070719.asp

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Zaten Biz Alsak Şaşardım Şimdiye Kadar Neyi Kazandık ki

SilverMan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Olimpiyat komitesindeki bir Japon'un karar sonrası sevinçten ağlaması halen gözümün önünde..

Bazı kendini bilmezler ise neredeyse kına yakacaklar.. Üzüntüden içtiğim çay yarım kaldı be.. utanın..

"OLİMPİYATI ALAMAZSAK KUTLARIM"

Arslan'ın attığı "Olimpiyatları alamazsak kutlamak için dönerim.. Acaba bundan da suç çıkar mı!!" şeklindeki tweeti yoğun bir tepki aldı.

gbngbn_1465.jpg

Kaynak:
http://www.ensonhaber.com/aysenur-arslandan-tepki-alacak-olimpiyat-tweeti-2013-09-07.html

gulmekden yarıldım gokcek ne ıcmıssse artık

Hocam aynı şeyi ben de söyledim finale kalınca.. ne var yani bunda??

Muhtemelen Sayın Başkan da aynı heyecanı duymuş ve finale kalınca ümit ve heyecanla yazmış. Yoksa Tokyo'ya verildiğini sağır sultan bile duymuştur.

Ben 'Tamam be, işte bu sefer bizde v.s' derken çay içiyordum.. Sizce kendisi ne içmiş olabilir?