2019 Telefon Önerisi (S10/Mate20Pro/P30Pro?)

TheShooter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence s10+ almalısın eğer bütçen çok değilsede s9+'ı öneririm batarya açısından da yeterli :)

HectorHaimdall

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3000 civarı telefon önerdim işte Mate 10 Pro
Mesaj otomatik birleştirildi:
Kendim çalışıp kazanıyorum dostum :) ama evet 6bin bana da fazla geliyor. Dediğim gibi S7 telefonumu da satıp alacağım ne alacaksam. Onu da böldüreceğim bi şekilde

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Merhaba,

Telefonum (S7) hala temiz ve çalışıyorken para ederken satıp yeni bir telefon alacağım ve yeni alacağım telefonda aradığım en önemli şeyleri aşağıda sıralamak istiyorum:
1- Uzun ömürlülük (en az 3-4 sene kullanabilmek, aşırı bir yavaşlama olmaması, malum doların ne olacağı belirsiz)
2- Batarya (En azından 1 tam gün yetmeli, oyun oynamam ama telefon ile çok uğraşırım.)
3- Kamera
4- Hız, ekran vs.. devam eder

Araştırmalarıma göre çok farklı fiyatlarda farklı cihazlar olabilir gibi geldi fakat hepsindeki eksi artıyı yazacağım ve umarım yardımcı olursunuz.

1. S10e
(batarya dışında diğer beklentileri karşılıyor hem fiyatı daha uygun gibi ama küçük ve samsung uzun kasmaya başlıyor benim tecrübemde)
2. S10+
(herşeyi karşılıyor fakat fiyatı ciddi fazla, düşmesini bekleyip belki alabilirim fakat gene uzun vadede cok yavaslar diye korkuyorum)
3.Mate 20 Pro
(Huawei hiç kullanmadım, kulaklık girişi yok, selfie kamerası ve videosunu çok beğenmediklerini söylüyorlar)
4.P30 Pro
(herşey çok iyi bunda sanki ama fiyat korkunç. Bunun en az 1-2 bin lira düşmesini beklemem gerekir)

Bu bilgiler ışığında ne tavsiye edersiniz? Bu cihazlar içinde veya dışında da fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
İyi forumlar :)
s10, s9+, p30 bence direkt bakılması gereken cihazlar