Öneri 2012 model MacBook Pro'm iş görür mü ?

ykaan

Asistan
1 Aralık 2017
181
14
18
34
2012 MacBook Pro kullanıyorum. Pili falan sağlam, çok fazla kullanmıyorum, arada iş için ya da video falan izlemek için kullanıyorum. Geçenlerde 500 GB SSD, 16 GB da RAM taktım ama güncelleme almıyor artık. Mac bölümünün bir kısmında da Windows 10 yüklü ama değişsem mi, yoksa işimi görürmü bilmiyorum. Dediğim gibi; çok fazla kullanmıyorum ve şimdi her şey telefonda. 15 Pro Max kullanıyorum ama şu durumda yeni bir Mac'e para harcamaya gerek var mı? Karar veremedim, ne dersiniz?

Son düzenleyen moderatör:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,697
6
738
293
36
2012 macbook pro kullanıyorum pili falan sağlam çok fazla kullanmıyorum arada iş için ya da video falan izlemek için kullanıyorum geçenlerde 500 ssd 16 da ram taktım ama güncelleme almıyor artık mac bölümünde bir kısmındada win 10 yüklü ama değişsemmi yoksa işimi görür mü bilmiyorum dediğim gibi çok fazla kullanmıyorum şimdi herşey telde 15 pro max kullanıyorum ama yeni bir mac e para harcamaya gerek var mı şu durumda karar veremedim ne dersiniz ?

Kendi kendine kullanılamaz hale gelene kadar devam hocam. Ne kadar varlıklı olursan ol, şu anda o kadar parayı gömmek çok saçma. 6S'i 8 sene kullandım, artık kullanılamaz hale gelince değiştirdim. Çöp olana kadar devam...

ykaan

Asistan
1 Aralık 2017
181
14
18
34
Macbook Air M1 ve Macbook Air 2012 A1466 sahibiyim, günlük işlerimde hâlâ A1466 kullanıyorum. Macbook'lar uzun ömürlü cihazlardır.
güncelleme almaması önemli mi peki ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer günlük işlerde iş yapıyorsa neden değiştiresiniz ki? Mesela MacBook Air M1 bana yetmeyene kadar kullanmaya devam edeceğim.
Güncelleme almaması önemli mi peki ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendi kendine kullanılamaz hale gelene kadar devam hocam. Ne kadar varlıklı olursan ol, şu anda o kadar parayı gömmek çok saçma. 6S'i 8 sene kullandım, artık kullanılamaz hale gelince değiştirdim. Çöp olana kadar devam...
Güncelleme almaması önemli mi peki ?

Can_AKA_

SDN
SDN
3 Aralık 2021
118
2
71
28
27
2012 MacBook Pro kullanıyorum. Pili falan sağlam, çok fazla kullanmıyorum, arada iş için ya da video falan izlemek için kullanıyorum. Geçenlerde 500 GB SSD, 16 GB da RAM taktım ama güncelleme almıyor artık. Mac bölümünün bir kısmında da Windows 10 yüklü ama değişsem mi, yoksa işimi görürmü bilmiyorum. Dediğim gibi; çok fazla kullanmıyorum ve şimdi her şey telefonda. 15 Pro Max kullanıyorum ama şu durumda yeni bir Mac'e para harcamaya gerek var mı? Karar veremedim, ne dersiniz?
2012 MacBook Pro'dan sonrasını okumadım. Intel Mac devri sonsuza kadar kapandı. Kısa süreli hepsi idare eder. Orta-uzun vade için M serisi şart.

Yahya Furkan

Profesör
Moderatör
İçerik Ekibi
29 Şubat 2020
3,450
5
3,701
358
Gittiği yere kadar kullanın, halen iş görür.