2008 Model Norton'ları Deneyin

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Symantec, Norton ürünlerinin 2008 yılı sürümlerini test kullanımına açtı. Denemek isteyen cengâverleri bekliyorlar. Duymadık demeyin.

Symantec'in beta sürümlerini yayınladığı iki yeni ürün Norton Internet Security 2008 ve Norton AntiVirus 2008. Her iki yazılım da 2007 yılı içinde piyasaya sunulacak. Hazır hâle gelmeden önce hatalarını ve eksiklerini görmek amacıyla test edilmeleri için yayınlandılar.

Norton Internet Security 2008'deki yeniliklerden kısaca bahsedelim.

:: Kişisel bilgileri koruyan Norton Identity Safe
:: Zararlı yazılımları davranışına göre tanımayı sağlayan SONAR teknolojisi
:: Kullanıcı adı ve parolaları şifreleyip kaydederek istendiğinde otomatik olarak girme özelliği
:: Kablosuz ağ güvenliğini kontrol eden, uzman tavsiyesi sunan ağ güvenlik monitörü

nortonlar.jpg

Norton Kardeşler

Norton AntiVirus 2008 de bazı yeniliklerle geliyor:

:: Başlangıç, tarama ve çalışma hızlarında artış
:: SONAR teknolojisi
:: Bütünleşik ağ adresleyici sayesinde ev ağını görüntüleme

Klasik Uyarı

Biz üstümüze düşeni yapıp alışıldık uyarıları tekrarlayalım. Yazılımları henüz hazır olmamaları nedeniyle sadece profesyonel kullanıcılara öneriyoruz. Zira bir güvenlik yazılımında olması muhtemel açıklar telafisi olmayan sonuçlar doğurabilir. Aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Not: Norton Internet Security, Norton Antivirus'ü kapsamaktadır.

:: Norton Internet Security 2008 Beta (64,2 MB)
:: Norton AntiVirus 2008 Beta (56,2 MB)

Bilgi için: Symantec Beta
Yazar: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Denemek isteyen cengâverler norton sizi bekliyor. B) Haber için teşekkürler. :)

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Norton Yükleki Bilgisayarında virüsler cirit atsın Norton yükleki duvardan koyunlar yerine kurtlar atlasın :D
Arkadaşın biri diyor norton firewall yüklü olan bir makinaya girdim mouse ile firewall in menüleriyle aç kapa yapıyordum :D :D

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
güzel haber saol snd ama ben nortonu geyat gereksiz buluyorum...orta halli bir anti-virüs olması yeter çünkü en iyi anti-virüs kullanıcıdır..

Kutay

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aklın varsa norton kullanma ben bunu bilir bunu söylerim kaspersky kullan

Eğer kaspersky kullanıpta bilgisayarına virüs giren arkadaş varsa yazsın buraya ama norton kullanıp ta bilgisayarına virüs giren varmı diyen olursa ben bırakın virüsü bir ara sistemleri de bozuyormuş ben o ara kaspersky kullanıyordum yani norton virüsten bile tehlikeli

Seize the Day

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Symantec, piyasada mevcut pek çok tarım zararlısının ( :D ) bizzat mimarı olduğu söylenen; ürünleri İşlemci ve Bellek canavarı olduğu kadar tarafsız kuruluşların yaptığı testlerde de gerilerde kalan, bir zamanların popüler, şimdilerin ise uyanık kullanıcıların uzak durduğu bir şirket. Gerçekten başarılı tek bir yazılımı vardır bana göre, o da GHOST'tur, lakin ghost'un mimarı da kendisi değildir. :)

Downsat

Profesör
Reaksiyon puanı
64
"Vurmayın abi, benim hiç sadık kullanıcım olmadı." :D

snra

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Canım deneyin dediysek lafın gelişi dedik :D

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar Norton iyidir.
Neden hepiniz olumsuz konusuyorsunuz :)
En azindan sebeblerini dile getirin, Ben 2 sene kullandim simdi kasperksy kullaniyorum.
Gecmemin sebebi makinayi agirlastirmasi idi.Kullandigim vakit asla bir hatasini gormedim.
Sizlerde hangi sebebten onermediginizi belirtirseniz daha detayli aciklama olucaktir.

teknojen

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ben de bir sene norton kullandım tek sorun masterdevil in dedediği gibi bilgisayarımı ağırlaştırmasıydı şimdi interneti de kapattırdığımız için antivirüs progarmı kullanmıyorum ama işyerinde kaspersky var hiç arıza çıkardığını görmedim

elektr10

Profesör
Reaksiyon puanı
3
eminoasit dedi ki:
Norton Yükleki Bilgisayarında virüsler cirit atsın Norton yükleki duvardan koyunlar yerine kurtlar atlasın :D
Arkadaşın biri diyor norton firewall yüklü olan bir makinaya girdim mouse ile firewall in menüleriyle aç kapa yapıyordum :D :D
Harfiyen katılıyorum :D

masterdevil dedi ki:
En azindan sebeblerini dile getirin, Ben 2 sene kullandim simdi kasperksy kullaniyorum.
Gecmemin sebebi makinayi agirlastirmasi idi.Kullandigim vakit asla bir hatasini gormedim.
Sizlerde hangi sebebten onermediginizi belirtirseniz daha detayli aciklama olucaktir.
Benim bilgisayarı fazla ağırlaştırmıyordu baştan.Ama sonra tonlarca ağırlığa ulaşınca başka antivirüs yükledim meğerse ağırlığın nedeni içinde biriken virüslermiş ;D