2000 TL Uzun Vadede Telefon Önerisi...

Bu konuyu okuyanlar

TheRepsullex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba SDN Forum Ekibi;

Yukarıda ki başlıkta belirttiğim gibi 2 - 3 sene zarfında stabilitesini koruyan 2000 TL bandında bir telefon arıyorum.

Aradığım özellikler ise;

- Çin telefonlarına veya İthalatçı garantili telefonlara bulaşmak istemiyorum. (Xaomi.Meizu.OnePlus gibi.)

- Pili rahat 1 günü çıkarmasını umut ediyorum.

- Ekranı özellikle 5.5''inç olmasını talep ediyorum. Çünkü çok fazla film ve video izliyorum. Büyük ekran her zaman favorimdir benim için ve de kalitesiz, cansız veya soluk renklerde bir ekran istemiyorum.

- Arayüzü akıcı ve net olmalıdır.

- Perfomansını da ön planda tutuyorum. Telefonu daha çoğunluk olarak Instagram, Twitter, Snapchat vs. vs. gibi çok fazla sosyal medya uygulamaları kullanıyorum ve en az sosyal medya dışında da çok fazla uygulamalar da kullanıyorum. (Grafik,PS, vs vs.) Oyun oynamam, oynarsam her telefonun kaldırabileceği oyunlar.

- Kamerası iyinin üstünde olmalı. Çok fazla kamera kullanıyorum. (Ön ve Arka Kamera Dahil.)

- Yazılım desteği ve stabilitesi iyi olmalı. 7.1.1 geleceği için umut ışığıyla bakıyorum.

- Kronik sorunları falan az olsun belli olmasın, servislerle uğraşmak istemiyorum.

Şimdiden Teşekkürlerimi Sunarım... İyi Günler. :cool::cool:

Repsullex..

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
2.el 6s al bak keyfine uzun süre stabil kalır güncelleme sıkıntın olmaz yeter ki ilk güncellemeyi yapma 11 yerine final sürümünü bekleme mesela temiz bulursan Yok sıfır olsun dersen ıphone se ye bak fiyatlarını bilmiyorum 2017 a7 de gayet güzel android olarak

TheRepsullex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
2.el 6s al bak keyfine uzun süre stabil kalır güncelleme sıkıntın olmaz yeter ki ilk güncellemeyi yapma 11 yerine final sürümünü bekleme mesela temiz bulursan Yok sıfır olsun dersen ıphone se ye bak fiyatlarını bilmiyorum 2017 a7 de gayet güzel android olarak
2nci el almak istemiyorum. Sıfır iPhone almaya kalksam bütçe bayaa aşar. Samsungun eziyetini çok çektim ve çekenleri hala da görüyorum. Samsungun taraftarı değilim o yüzden. Başka öneriniz var mıdır?

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
büyük ekran demiş 5,5 inç yazmış hiç mi okumadan yazdın iphone 6s 5SE diyorsun şaka gibi :)

benim önerim Samsung Galaxy C9 Pro
6 inç FullHD (bence çok büyük ama siz büyük olsun demişsiniz)
4000 mah batarya
Qualcomm Snapdragon 653
6 gb ram performansda sizi üzmez
16 mp ön ve arka kamera

fiyatı 1800+

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Uzerine biraz daha ekleyip sifir Axon 7 dusunulebilir. 5 bucuk inch olup guncelligini en uzun sure koruyacak cihazlardan biridir diye dusunuyorum. Bunun yani sira boyut sorun olmayacak olursa Xperia XZ de o fiyat icin cok basarilidir. Bir diger alternatif ise Samsung A8 2016. 2017 A serisinin tamamindan daha ustun bir cihaz.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Biraz daha para ekleyip Sony Xz almalısın. Baska alternatif yok

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba SDN Forum Ekibi;

Yukarıda ki başlıkta belirttiğim gibi 2 - 3 sene zarfında stabilitesini koruyan 2000 TL bandında bir telefon arıyorum.

Aradığım özellikler ise;

- Çin telefonlarına veya İthalatçı garantili telefonlara bulaşmak istemiyorum. (Xaomi.Meizu.OnePlus gibi.)

- Pili rahat 1 günü çıkarmasını umut ediyorum.

- Ekranı özellikle 5.5''inç olmasını talep ediyorum. Çünkü çok fazla film ve video izliyorum. Büyük ekran her zaman favorimdir benim için ve de kalitesiz, cansız veya soluk renklerde bir ekran istemiyorum.

- Arayüzü akıcı ve net olmalıdır.

- Perfomansını da ön planda tutuyorum. Telefonu daha çoğunluk olarak Instagram, Twitter, Snapchat vs. vs. gibi çok fazla sosyal medya uygulamaları kullanıyorum ve en az sosyal medya dışında da çok fazla uygulamalar da kullanıyorum. (Grafik,PS, vs vs.) Oyun oynamam, oynarsam her telefonun kaldırabileceği oyunlar.

- Kamerası iyinin üstünde olmalı. Çok fazla kamera kullanıyorum. (Ön ve Arka Kamera Dahil.)

- Yazılım desteği ve stabilitesi iyi olmalı. 7.1.1 geleceği için umut ışığıyla bakıyorum.

- Kronik sorunları falan az olsun belli olmasın, servislerle uğraşmak istemiyorum.

Şimdiden Teşekkürlerimi Sunarım... İyi Günler. :cool::cool:

Repsullex..
Galaxy a7 2017 alabilirsin , ekran boyutu uyarsa Huawei p9 alabilirsin...

TheRepsullex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çok kronik sorunu var diyorlar, risk almak istemiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Biraz daha para ekleyip Sony Xz almalısın. Baska alternatif yok
Bunu bir kenara yazdım zaten dostum. ;)
Neden ithalatçı garantili istemiyorsunuz?
Garanti ile uğraşmak istemiyorum çünkü. Elimin altında hemen servisi olup gidip vermem gerekmesi lazım. Bir açıdan da parçaları falan kolayda bulunmalı..
Galaxy a7 2017 alabilirsin , ekran boyutu uyarsa Huawei p9 alabilirsin...
Bunu da not aldım. ;)
Uzerine biraz daha ekleyip sifir Axon 7 dusunulebilir. 5 bucuk inch olup guncelligini en uzun sure koruyacak cihazlardan biridir diye dusunuyorum. Bunun yani sira boyut sorun olmayacak olursa Xperia XZ de o fiyat icin cok basarilidir. Bir diger alternatif ise Samsung A8 2016. 2017 A serisinin tamamindan daha ustun bir cihaz.
Bunu da not aldım. ;)

TheRepsullex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Keşke Türkiye de OnePlus 3T satılsa da gidip şimdi alabilsem... o_Oo_O

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
biraz daha para ekleyip xperia xz al bir ömür götürür bence :)

Mustafa Kiraz

Asistan
Reaksiyon puanı
80
Bir s7 kullanıcısı olarak S7 piyasada olmasaydı Sony Xperia Xz veya Htc 10 alacağım cihazlardan biri olurdu.
İki cihazında performansı zirvede iki cihazında arka ve on kamerası zirvede iki cihazın da ses performansı çok iyi(htc 10 gerçek anlamda piyasanım zirvesinde ve xzden daha iyi kesinlikle )
İ
Sony Xz daha canlı fakt çözünürlüğü düşük htc 10 daha soluk ama dah yüksek çözünürlüğe sahip bir telefon ekran. Tarafı kameralarada yansıyor htc soluk çekiyor sony ona göre canlı
Bu iki cihaz bu konudaki sayılan tüm cihazlardan daha ustun axon 7 dahil
Bütçe artırıp bu iki cihazd an. Birini almalısınız bu cihazlar 4 sene gider
Birde S7 var arka kamera ve ekran anlamında bu cihazlara karşı ustun özellikle geceleri bu cihazlata karşı kamerada ustun ayrıca ekran olarak parlaklık canllık olarak da ustun
S7nin on kamerası fotoğraf bakımından bu cihazlardan geride (geceleri istisna)
Video bakımından ben s7nin on kamerada video performansını çok beğeniyorum video kalitesi olarak çoğu cihazı siler
Bu ikisi ile rahat yarışır bence aça gündüz fotoğrafında bu ikisi on kamerada s7ye gore ustun
S7 kulaklık performansı olarak da geride

Ben tercihimi s7den yana kullandım tavsiye ederim birde s7 ve htc 10 4gb rame sahip xz ise 3gb rame sahip 3gb yeterli fakat ust seviyede 4 standart oldu.

Saydığım cihazlar amiral gemisi ve bu listedeki özellikle mate 8 olmak üzere tüm cihazları silerler
İ
Sony Xz daha canlı fakt çözünürlüğü düşük htc 10 daha soluk ama dah yüksek çözünürlüğe sahip bir telefon
Burası yanlış anlaşılmasın burada ekrandan bahsediyorum

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
LG G5 ve samsung A8 arasında tercih yapmanı öneririm. Arasındaki tercihi de, işlemci hızından yana LG G5, batarya ömrü ve ekran boyutundan yana A8

Edit: LG'ye soğuk davranıyorsan Sony Z5 benzer özelliklerle G5'e alternatif.