Öneri 20 bin ₺ bilgisayar önerisi

KadirBRKL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KadirBRKL
Selamünaleyküm, 20 bin TL bütçem var. Şu anki kullandığım sistem:
B450M-A Pro Max.
Ryzen 3 3200.
8x8 G.Skill.
MSI Radeon RX 570 4G.
Bu sistemin performansı iyi ama çok ısınıyor, bundan şikayetçiyim. AMD veya NVIDIA takıntım yok. Amacım sadece oyun oynamak, yayın render falan değil. AMD ise neden AMD? NVIDIA ise neden NVIDIA? Neden Intel veya neden Ryzen? Bunlara göre sistem önerileri verirseniz mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
KadirBRKL
B450M-A Pro Max.
Ryzen 3 3200.
8x8 G.Skill.
MSI Radeon RX 570 4G.
Bu sistemin performansı iyi ama çok ısınıyor, bundan şikayetçiyim. AMD veya NVIDIA takıntım yok. Amacım sadece oyun oynamak, yayın render falan değil. AMD ise neden AMD? NVIDIA ise neden NVIDIA? Neden Intel veya neden Ryzen? Bunlara göre sistem önerileri verirseniz mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
Bu alınabilir güzel sistem kasayı beğenmezseniz değiştirirsiniz.

Tokuni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
KadirBRKL
B450M-A Pro Max.
Ryzen 3 3200.
8x8 G.Skill.
MSI Radeon RX 570 4G.

Bu sistem bende de var. Zamanında kampanya vardı toplanmış halde oradan almıştım. Ben de memnun değilim artık fakat piyasa uçmuş durumda. Ne yazık ki 20k TL ye içine sinecek bir şeyler alamazsın gibime geliyor. Eğer internet hızın iyiyse Geforce Now deneyebilirsin. Fiyat olarak yıllık alırsan uyguna geliyor. Toplayacağın sistemden çok daha üst bir şey olur.
İlla kendi sistemim olsun dersen de ekran kartı olmadan güncel anakart, işlemcili vs bir sistem toplayıp eski ekran kartını kullanmaya devam edebilirsin. Tekrar biriktirip sonrasında ekran kartı alırsın.