Öneri 20.000 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Etrafımda bir sürü 6-7 yıllık Samsung akıllı telefon kullanan var. Hala taş gibi cihazlar. Isınma bile yapmıyorlar. Demek ki düzgün kullanınca kullanılabiliyormuş.
6-7 yıllık Samsung cihazlar performanslı yada stabil çalışıyor mu? Önemli olan bu.Senin mantığınla gidersek S3 mini de çalışıyor ama can çekişerek çalışıyor.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
6-7 yıllık Samsung cihazlar performanslı yada stabil çalışıyor mu? Önemli olan bu.Senin mantığınla gidersek S3 mini de çalışıyor ama can çekişerek çalışıyor.

Taş gibi derken stabil çalışıyor anlamında demiştim zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ıphone 13 pro alsan hic pişman olmassın bence

Onun ekran boyutu bile benim için bir pişmanlık. Ayrıca dediğim gibi asla iPhone almayacağım.

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
S22 Ultra gibi bir model 4 seneyi çıkartır o kadar da değil. Çok uzun süre götüren bir sürü Android telefon bilirim ben.
S22 Ultra 4 sene mi? Kardeşim siz yerden yere vuruyorsunuz makinaları biz ne telefonları kaç sene kullandık sıfır format sıfır tamirle. En az 7 senesi var en az.

Kamerada fotoğraf göreceli bir kavram bir şey diyemem ama videoda iPhone 13 Pro S22 ultra dan daha iyi.Apple ın sadece kamerası var yorumuna katılmıyorum.13 Pro da Pro motion 120hz ekran var.120hz deneyimini android de yaşamak ile iPhone da yaşamak arasında dağlar kadar fark var.Android cihazlar 120hz ekran hızında ya çok ısınıyorlar yada aşırı pil tüketiyorlar.Bunların hiçbiri 13 Pro daki 120hz ekran hızında yok.Uzun ömürlülük olayına gelince Android bir cihazı 6 yıl performanslı kullanamazsın.Bugün en kral android cihazı al 4 belki 5 yıl kullanabilirsin.Bu süreyide çok uygulama yüklemez,büyük sistem güncellemelerinden uzak durursan öyle kullanabilirsin ki 5 yıl ında garantisi yok.Hangi cihazı alırsan al sorunsuz kullanmanı diliyorum.

13 Pro alabilirsin. Kaçak olarak al. Sonra pasaporta kaydet.
ıphone 13 pro alsan hic pişman olmassın bence
Beyler 12 Pro ve 13 Pro nerde sıfırı 20.000 lira söyleyin bizde alalım. Ayrıca herkes yurtdışına sürekli çıkmıyor. Pasaport kaydı için şöyle bir sorun var sadece sizin adınıza kayıtlı hatlar için yani o telefonu satamazsınız. Yurtiçi temiz S22+ S21 Ultra önerebilirim. O fiyatlarda Note 20 Ultra'da var lakin önermem, Note serisi kapanınca fiyatını 12.000'den bir anda 18.000'lere çektiler yani note 20 serisi o parayı haketmiyor çok fazla güncelleme almayacak zaten. 8 gen 1 gayet iyi bir işlemci şüpheniz olmasın apple ve xiaomi'den uzak durun başınız ağrır.

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
S22 Ultra 4 sene mi? Kardeşim siz yerden yere vuruyorsunuz makinaları biz ne telefonları kaç sene kullandık sıfır format sıfır tamirle. En az 7 senesi var en az.

Beyler 12 Pro ve 13 Pro nerde sıfırı 20.000 lira söyleyin bizde alalım. Ayrıca herkes yurtdışına sürekli çıkmıyor. Pasaport kaydı için şöyle bir sorun var sadece sizin adınıza kayıtlı hatlar için yani o telefonu satamazsınız. Yurtiçi temiz S22+ S21 Ultra önerebilirim. O fiyatlarda Note 20 Ultra'da var lakin önermem, Note serisi kapanınca fiyatını 12.000'den bir anda 18.000'lere çektiler yani note 20 serisi o parayı haketmiyor çok fazla güncelleme almayacak zaten. 8 gen 1 gayet iyi bir işlemci şüpheniz olmasın apple ve xiaomi'den uzak durun başınız ağrır.
S22 ultra nın ömrü 7 yıl? Bu yazdığına gerçekten inanıyor musun? Gereksiz çöplerle dolu arayüz ve sorunlu 8 gen 1 işlemcili S22 ultra nın ömrü 7 yıl.??? hayal dünyasında yaşamak böyle bir şey olsa gerek.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

Bende ömür konusunda öyle düşünüyorum. Biraz fazla kötülüyorlar Android'i. Teşekkürler.

S22 ultra nın ömrü 7 yıl? Bu yazdığına gerçekten inanıyor musun? Gereksiz çöplerle dolu arayüz ve sorunlu 8 gen 1 işlemcili S22 ultra nın ömrü 7 yıl.??? hayal dünyasında yaşamak böyle bir şey olsa gerek.

Tekrar söylüyorum, ısınma sorunlu bir işlemci değil. Sadece ısılar beklenenin üstünde. Ayrıca OneUI çok iyi bir arayüz. Ha birde S7 ve S6 serisi düzgün kullananların elinde hala taş gibi duruyor. C serisi gibi orta segmentin telefonları bile cayır cayır kullanılıyor hala...

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Bende ömür konusunda öyle düşünüyorum. Biraz fazla kötülüyorlar Android'i. Teşekkürler.

Tekrar söylüyorum, ısınma sorunlu bir işlemci değil. Sadece ısılar beklenenin üstünde. Ayrıca OneUI çok iyi bir arayüz. Ha birde S7 ve S6 serisi düzgün kullananların elinde hala taş gibi duruyor. C serisi gibi orta segmentin telefonları bile cayır cayır kullanılıyor hala...
Hocam android yapısı gereği zamanla şişebilen bir sistem.Ben kötülemek için değil doğru olan neyse onu söylüyorum.Samsung bide androidi iyi kullanan bir marka değil.Mesela Huawei Google ambargosundan önce tutulan bir markaydı çünkü sade ve akıcı bir arayüzü vardı.Samsung arayüzü akıcılık olarak günümüz koşullarında iyi olsada dolu olduğu için uzun vadede güvenemiyorsun.Arayüzde o kadar çok gereksiz programlar var ki bunları root yapmadan silemiyorsun.O programlar ram tüketiyor.Androidde yüksek donanım özellikle yüksek ram de verimli çalışan bir işletim sistemi olduğu için Samsung bir cihazı amiral gemisi bile olsa 7 yıl performanslı kullanmak imkansız.Not:Bu yazıyı yıllarca android kullanıp şu anda Se 2020 kullanan biri olarak yazıyorum.

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
gereksiz çöp mü arayüzde ne alaka? xiaomi çok mu daha iyi? anlamıyorum neyi var OneUI'ın gayet iyi bir problemi yok 8 gen 1'in arkasındayım şuana kadar exynos işlemcileri yerden yere vurdunuz şimdi de snapdragon'a sizi fanboycuklar.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
gereksiz çöp mü arayüzde ne alaka? xiaomi çok mu daha iyi? anlamıyorum neyi var OneUI'ın gayet iyi bir problemi yok 8 gen 1'in arkasındayım şuana kadar exynos işlemcileri yerden yere vurdunuz şimdi de snapdragon'a sizi fanboycuklar.
Samsungun arayüzünde Yok S-health yok Google play gazetelik yok Google play games gibi gereksiz,cihazı yoran programlar var.Arayüzün akıcılığına lafım yok ama gereğinden fazla dolu.Bunu Xiaomi yi övmek için yazmadım.Xiaomi nin arayüzü Samsungdan kötü.YouTube a Snapdragon 8 gen 1 yaz testlere bak.Bu işlemciye sorunsuz diyen bir tane teknoloji editörü görmedim.Zaten sorunsuz bir işlemci olsa plus versiyonu çıkmazdı.Exynos işlemcilere gelince bir şey iyi ise iyidir kötü ise kötüdür.Exynos işlemciler özellikle exynos 990 Samsung kullananlar tarafından yerden yere vuruldu.Dünyada Samsung kullanıcıları “Exynos işlemci istemiyoruz” diye kampanya başlattı.Ortada böyle bir durum varken Exynos harika süper mi? diyeyim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983

S7-S6 MMC hatası verme ihtimali yüksek cihazlar.

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
Samsungun arayüzünde Yok S-health yok Google play gazetelik yok Google play games gibi gereksiz,cihazı yoran programlar var.Arayüzün akıcılığına lafım yok ama gereğinden fazla dolu.Bunu Xiaomi yi övmek için yazmadım.Xiaomi nin arayüzü Samsungdan kötü.YouTube a Snapdragon 8 gen 1 yaz testlere bak.Bu işlemciye sorunsuz diyen bir tane teknoloji editörü görmedim.Zaten sorunsuz bir işlemci olsa plus versiyonu çıkmazdı.Exynos işlemcilere gelince bir şey iyi ise iyidir kötü ise kötüdür.Exynos işlemciler özellikle exynos 990 Samsung kullananlar tarafından yerden yere vuruldu.Dünyada Samsung kullanıcıları “Exynos işlemci istemiyoruz” diye kampanya başlattı.Ortada böyle bir durum varken Exynos harika süper mi? diyeyim.
Anlaşıldı sen şuan Samsung kullanmıyorsun TouchWiz'de kalmışsınız siz.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

8 gen 1 Samsung'un fabrikasından çıkma olduğu için normale göre biraz ısınıyor aslında. 8+ gen 1 TSMC üretimi olduğu için çok daha az güç tüketimi ile daha serin. Aşırı kararsız kaldım şu an. Samsung'a da pek güvenim kalmadı açıkçası.

Yahya Furkan

Baadshah
Reaksiyon puanı
2,183
Siz Samsung'u kaç defa kullandınız? OnuUI harika bir arayüz. TouchWiz'den falan bahsetmiyoruz sonuçta. Gereksiz çöplerle falan da dolu değil. Her telefonda olan bir kaç uygulama var o kadar. Ayrıca Note 5, S6 gibi cihazlar hala cayır cayır çalışıyor.

Android cihazlara neden bu kadar önyargılısınız bilmiyorum. Örneğin OnePlus 3T ve 5T'de eski ama hala stabil çalışan cihazlar.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Siz Samsung'u kaç defa kullandınız? OnuUI harika bir arayüz. TouchWiz'den falan bahsetmiyoruz sonuçta. Gereksiz çöplerle falan da dolu değil. Her telefonda olan bir kaç uygulama var o kadar. Ayrıca Note 5, S6 gibi cihazlar hala cayır cayır çalışıyor.

Android cihazlara neden bu kadar önyargılısınız bilmiyorum. Örneğin OnePlus 3T ve 5T'de eski ama hala stabil çalışan cihazlar.
Bugüne kadar kullandığım Samsung cihazları S7,S9 plus,S20.Kullandığım her cihazda dolu arayüz yüzünden 2 saat ayar yapmak zorunda kaldım.Samsung sade bir arayüz yapsa ve batarya olayını çözse dünyada satış rekorları kırar ama adamlar o kadar dik kafalı ki kendi bildiklerinden vazgeçmiyorlar.

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Bugüne kadar kullandığım Samsung cihazları S7,S9 plus,S20.Kullandığım her cihazda dolu arayüz yüzünden 2 saat ayar yapmak zorunda kaldım.Samsung sade bir arayüz yapsa ve batarya olayını çözse dünyada satış rekorları kırar ama adamlar o kadar dik kafalı ki kendi bildiklerinden vazgeçmiyorlar.
Samsung arayüzünde bence pek bir sorun yok Android tarafında bence en iyisi One UI hatta iOS ile bile yarışır. Gereksiz uygulamalar konusunda size katılıyorum keşke Apple gibi istediğim uygulamayı silebilsek. Batarya konusunda da size katılıyorum. Ancak tabii ki bu tür konular kişinin ihtiyacına ve zevkine göre değişir. Ben One UI'ı iOS'tan daha kullanışlı buluyorum çünkü Android'te cihazın görünümü tamamen sizin elinizde eğer ana ekranı beğenmediyseniz Launcher indirirsiniz klavyeyi beğenmediysenin klavye indirirsiniz iOS ise size aynı tasarımı verir hiçbir şekilde değiştiremezsiniz. Ekosistem olarak Apple size sadece Apple ekosistem'ini kullanmanıza olanak sağlar ancak bu türkiye şartlarında pek mümkün değil Android'te ise siz başka başka markalr ile kendi ekosisteminizi oluşturablirsiniz. Sizin arayüzü beğenmeme sebebinizin zevkiniz olduğunu düşünüyorum. Tabi bunlar benim görüşlerim.

Reaksiyon puanı
57
Android olması şart. Kameraya önem veriyorum. Sosyal medya ve telefondan edit işleri yapıyorum. Ekran ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur ama 6.7'de olur. Bütçe çok az artabilir. Şimdiden teşekkürler.

@EFI Shell
Dostum bana soracak olursan gidip 20.000Tlyi andoide yatırmam satarken 10a aldiysan 3-4 gibi fiyatlara satarsin. 20Kya da ip12-12pro alinabilir. İlla da android isterim dersen s22 yada s22 ultra iş görür. Ancak s22 yoğun kullanımda 3-4 yıl kullanim, İp12 5-6 yıl belki daha fazla kullanim sunar. Tercih senin

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461

S7 yi sorunsuz kullanan nasıl kullanıyor? Hiç düşündün mü peki? Adam kutudan çıkan sürümle hiç bir güncellemeye bulaşmadan kullanıyor.Root yapıp arayüzü temizleyerek yada play store dan gereksiz programları silen program indirip arayüzü sade hale getirerek.Cihazına 30-40 tane boyutu yüksek olmayan uygulama yükleyerek kullanıyor.Sana desem ki S22 ultra al kutudan çıkan sürümle kullan.Güncelleme yapmadan S22 ultra kullanabilecek misin? Arayüzü temizleyip sade hale getir desem yaparmısın.30-40 tane boyutu yüksek olmayan uygulama indir desem kabul edermisin? Android bir cihaz 6-7 yıl gitmez derken hem Androidin yapısı,hemde kullanıcıların güncelleme sevdası,dolu arayüz ve çok program yükleme hastalığını baz alarak bu yorumu yaptım.S22 ultra alıp yazdıklarımı uygularsan 6 yıl kesin kullanırsın 7 belki.Bu senaryoyu günümüzde çoğu insan uygulamıyor.Bu yüzden android amiral gemisi cihazlar sistem güncellemeleri,dolu arayüz ve çok program faktörleri yüzünden 3-4 yıl sonra çöp oluyor.

Son düzenleme:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Dostum bana soracak olursan gidip 20.000Tlyi andoide yatırmam satarken 10a aldiysan 3-4 gibi fiyatlara satarsin. 20Kya da ip12-12pro alinabilir. İlla da android isterim dersen s22 yada s22 ultra iş görür. Ancak s22 yoğun kullanımda 3-4 yıl kullanim, İp12 5-6 yıl belki daha fazla kullanim sunar. Tercih senin

İphone 12 serisi düşük kalır. İp13 Pro Max düşünüyorum.
S7 yi sorunsuz kullanan nasıl kullanıyor? Hiç düşündün mü peki? Adam kutudan çıkan sürümle hiç bir güncellemeye bulaşmadan kullanıyor.Root yapıp arayüzü temizleyerek yada play store dan gereksiz programları silen program indirip arayüzü sade hale getirerek.Cihazına 30-40 tane boyutu yüksek olmayan uygulama yükleyerek kullanıyor.Sana desem ki S22 ultra al kutudan çıkan sürümle kullan.Güncelleme yapmadan S22 ultra kullanabilecek misin? Arayüzü temizleyip sade hale getir desem yaparmısın.30-40 tane boyutu yüksek olmayan uygulama indir desem kabul edermisin? Android bir cihaz 6-7 yıl gitmez derken hem Androidin yapısı,hemde kullanıcıların güncelleme sevdası,dolu arayüz ve çok program yükleme hastalığını baz alarak bu yorumu yaptım.S22 ultra alıp yazdıklarımı uygularsan 6 yıl kesin kullanırsın 7 belki.Bu senaryoyu günümüzde çoğu insan uygulamıyor.Bu yüzden android amiral gemisi cihazlar sistem güncellemeleri,dolu arayüz ve çok program faktörleri yüzünden 3-4 yıl sonra çöp oluyor.

Sizce 25K'ya yurtdışı İp13 Pro Max'ı alıp 2700 TL'ye kayıt edebilir miyim? İkisi birden 25K'ya hallolur mu?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461

Sizce 25K'ya yurtdışı İp13 Pro Max'ı alıp 2700 TL'ye kayıt edebilir miyim? İkisi birden 25K'ya hallolur mu?
Yurtdışı 13 Pro max alacağına 3000 daha koyup Apple garantili 13 Pro alman bence daha mantıklı.

Yahya7760

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
90
Bazıları baya saçmalamış anlaşılan :>
Siz ne bekliyodunuz ben anlamadım ekranda 3 tane uygulama mı olmasını?
Telefon, kamera, galeri. O kadar basit değil şuan güncel olarak samsung kullanmadığınız çok belli gayet stabil harika cihazlar s6 edge kullanıyor ablam. Taş gibi de çalışıyor istediği yere giriyor. Tabii sizin açınızdan telefon sadece bir kaç oyunda aldığı fps değeri olduğu için xiaomi ve muadil marka fanboyusunuz kamera veya ana menüde ki akıcılık güncelleme ömrü umrunuzda değil.

Reaksiyon puanı
57

iPhone pasaport üzerine kayıt edilebiliyor ve içindeki hat kayıt ettiriler pasaportun sahibinin üzerinde olması gerek 3 yıl boyunca. Yani 3 yıl telefonu satmam diyorsan yd alabilirsin

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Yurtdışı 13 Pro max alacağına 3000 daha koyup Apple garantili 13 Pro alman bence daha mantıklı.

Telefonun garanti ile pek bir işi olmaz ayrıca zaten 1 yıl global Apple garantisi var. Zaten 28K'ya çıkamam, çıkabilirsemde o parayı 6.1 inç telefona vermem. En kötü ihtimalle 17-18K'ya yurtdışı iPhone 13 Pro alırım. O telefon asla 28K etmez.
Elden alacaksan olabilir.Sonuçta kendin kayıt etttireceksin.

Direk kapalı kutu telefonlculara bakacağım veya get ile alacağım. Ama kapalı kutu olmasına özen göstereceğim.
iPhone pasaport üzerine kayıt edilebiliyor ve içindeki hat kayıt ettiriler pasaportun sahibinin üzerinde olması gerek 3 yıl boyunca. Yani 3 yıl telefonu satmam diyorsan yd alabilirsin

Telefonu bozulana kadar kullanacağım.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Bazıları baya saçmalamış anlaşılan :>
Siz ne bekliyodunuz ben anlamadım ekranda 3 tane uygulama mı olmasını?
Telefon, kamera, galeri. O kadar basit değil şuan güncel olarak samsung kullanmadığınız çok belli gayet stabil harika cihazlar s6 edge kullanıyor ablam. Taş gibi de çalışıyor istediği yere giriyor. Tabii sizin açınızdan telefon sadece bir kaç oyunda aldığı fps değeri olduğu için xiaomi ve muadil marka fanboyusunuz kamera veya ana menüde ki akıcılık güncelleme ömrü umrunuzda değil.
Android tarafında Huawei ve Oneplus cihazlara baktığında sade arayüz görüyorsun.Ben ekranda 3 uygulama olsun demiyorum.10 yada 15 tane uygulama,az ve öz özellik koyup kullanıcının uzun yıllar kafasının rahat olmasını sağlayacak bir arayüz yapılabilir.Samsung defalarca kullandım.Samsungu bana anlatma.Senin o övdüğün Samsung Gos denilen illet programı cihazlarına koyup oyunlarda cihazlarını throttle a sokuyor.Güncelleme ile cihazları mahvediyor.Bir şeyi överken iyice araştır,sonra yorum yap.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Android tarafında Huawei ve Oneplus cihazlara baktığında sade arayüz görüyorsun.Ben ekranda 3 uygulama olsun demiyorum.10 yada 12 tane uygulama,az ve öz özellik koyup kullanıcının uzun yıllar kafasının rahat olmasını sağlayacak bir arayüz yapılabilir.Samsung defalarca kullandım.Samsungu bana anlatma.Senin o övdüğün Samsung Gos denilen illet programı cihazlarına koyup oyunlarda cihazlarını throttle a sokuyor.Güncelleme ile cihazları mahvediyor.Bir şeyi överken iyice araştır,sonra yorum yap.
Huawei'in arayüzü bence güzel değil.OnePlus gayet iyi.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Huawei'in arayüzü bence güzel değil.OnePlus gayet iyi.
Güzel olması tartışılır.Android cihazların uzun ömürlü olması için arayüzlerin sade olması lazım.Android ram tüketen ve yüksek ramde verimli çalışan bir işletim sistemi olduğu için dolu arayüz sistem için bir tehdittir.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Güzel olması tartışılır.Android cihazların uzun ömürlü olması için arayüzlerin sade olması lazım.Android ram tüketen ve yüksek ramde verimli çalışan bir işletim sistemi olduğu için dolu arayüz sistem için bir tehdittir.

Hocam iPhone 13 Pro Max almaya karar verdim, yurtdışı alacağım. Herkese yardımları için teşekkürler.