Öneri 20.000 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,460
hayır dxomark, profesyonel ortamlarda çekim yapar, aha bir çiçek gördüm dur çekeyim, dur burada bir selfie çekeyim, gel bi story atalım, diyen insanlar değildirler.
Dxomark I anlatma bana.Beş para etmez balon bir site.Sen bugüne kadar Dxomark da zirvede hiç Samsung yada Apple cihazı gördün mü? Göremezsin.Çünkü adamların önem verdiği detaylar fotoğrafçılıkta çoğu Profesyonel fotoğrafçının üzerinde durmadığı zoom ile gece karanlıkta yapılan çekimler.Fotoğrafçılıkta en önemli kriter renk doğruluğudur.Profesyonel fotoğrafçılar fotoğrafta önce renklerin doğallığına bakar,sonrada Hdr a bakar.Eğer en tepede 1-2 Samsung ile Apple olsa sana hak verirdim ama renk doğruluğu ve hdr konusunda sefilleri oynayan Çinli markalar ilk sırada olabiliyorsa bu puanlamayı yapan sitenin çekim yapanları fotoğrafçılığı bilmiyor yada fotoğrafçılığı sadece zoom ve gece çekiminden ibaret sanıyor.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Dxomark I anlatma bana.Beş para etmez balon bir site.Sen bugüne kadar Dxomark da zirvede hiç Samsung yada Apple cihazı gördün mü? Göremezsin.Çünkü adamların önem verdiği detaylar fotoğrafçılıkta çoğu Profesyonel fotoğrafçının üzerinde durmadığı zoom ile gece karanlıkta yapılan çekimler.Fotoğrafçılıkta en önemli kriter renk doğruluğudur.Profesyonel fotoğrafçılar fotoğrafta önce renklerin doğallığına bakar,sonrada Hdr a bakar.Eğer en tepede 1-2 Samsung ile Apple olsa sana hak verirdim ama renk doğruluğu ve hdr konusunda sefilleri oynayan Çinli markalar ilk sırada olabiliyorsa bu puanlamayı yapan sitenin çekim yapanları fotoğrafçılığı bilmiyor yada fotoğrafçılığı sadece zoom ve gece çekiminden ibaret sanıyor.
hayır, DXOMARK sadece kamera değil, dayanıklılık, sar değeri, yazılım, arayüz, pil, görünüş/estetik, kullanışlılık, ses kalitesi vb. araştırmalar da yapar.
geçenlerde bir araştırmasında, ilk 10 da 4 tane iphone modeli vardı ve 1. ve 2. si iPhone idi, 3. sü Samsung idi, o haberi bulursam sana linkini atarım

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,460
hayır, DXOMARK sadece kamera değil, dayanıklılık, sar değeri, yazılım, arayüz, pil, görünüş/estetik, kullanışlılık, ses kalitesi vb. araştırmalar da yapar.
geçenlerde bir araştırmasında, ilk 10 da 4 tane iphone modeli vardı ve 1. ve 2. si iPhone idi, 3. sü Samsung idi, o haberi bulursam sana linkini atarım
Ben kameradan bahsediyorum.Kamera olarak yaptığı incelemeler beş para etmez.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
iPhone 13 Pro Max aldı.
geçmiş olsun, tabi afiyet de olsun
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben kameradan bahsediyorum.Kamera olarak yaptığı incelemeler beş para etmez.
demek istediğim, sdn incelemeleri berbat. bazı arkadaşlar da o incelemeleri izleyerek önyargılara kapılıyorlar.
işte bunlar saçma,
o videoları çekenler zaten zengin, bu fiyatları bu ucuz teknolojileri ise övüyor da övüyorlar,
o arkadaşlar ise hiç ellerine almamışlar o telefonları. yok efendim samsung çok ısınıyor. sanırsın ocak..! yok efendim huawei de google yok. sanırsın dünyadan ölmüş gibisin. yok efendim xaomi yazılımda sıfır. sanırsın dünkü velet yazılım öğrenmiş de yazılım tasarlamış.
AMA BİLDİĞİMİZ AVRUPANIN KİRLENMİŞ KANINI TAŞIYAN APPLE 1 NUMARA. ÇÜNKÜ HER ŞEY.
geçin bunları. hepsi balon.
sömürge manda ya dönüştüğü gibi
aşşırı para basılan ürünlere de kalite kılıfı uyduruluyor.

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972

demek istediğim, sdn incelemeleri berbat. bazı arkadaşlar da o incelemeleri izleyerek önyargılara kapılıyorlar.
işte bunlar saçma,
o videoları çekenler zaten zengin, bu fiyatları bu ucuz teknolojileri ise övüyor da övüyorlar,
o arkadaşlar ise hiç ellerine almamışlar o telefonları. yok efendim samsung çok ısınıyor. sanırsın ocak..! yok efendim huawei de google yok. sanırsın dünyadan ölmüş gibisin. yok efendim xaomi yazılımda sıfır. sanırsın dünkü velet yazılım öğrenmiş de yazılım tasarlamış.
AMA BİLDİĞİMİZ AVRUPANIN KİRLENMİŞ KANINI TAŞIYAN APPLE 1 NUMARA. ÇÜNKÜ HER ŞEY.
1-Telefonlar hakkında ki bilgin sıfır.
2-iOS kadar kaliteli bir işletim sistemi yok.
3-Huawei fanboyusun.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,460

işte bunlar saçma,
Acilen Huawei fanboyluğunu bırakıp teknoloji öğrenmelisin.Bilmediğin konularda yorum yapıp kendini komik duruma düşürüyorsun.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Acilen Huawei fanboyluğunu bırakıp teknoloji öğrenmelisin.Bilmediğin konularda yorum yapıp kendini komik duruma düşürüyorsun.
doatum yaptığım yorumlarda en küçük bir taraflılık dahi yapmamaya çalıştım. size taraflı olarak göründüysem özür dilerim.
lakin şunu da anlayın. o telefonlara o kadar parayı veren de.....

?

Biz SDN videoları izleyen veletler olduk ya ona yanarım..
@Applemania
sana sdn videoları izleyen veled demedim. olaya taraflı yaklaşmayın. size sadece telefonu eline almadıkça, berbat, en iyisi apple dememenizi söylüyorum.
ha bazıları çıkıyor diyorki, ben yıllarca android kullandım. ios a geçtim çok iyi falan.
bre insan senin o ios dediğin işletim sistemini yılda bir çıkan amiral telefonlar çalıştırıyor.
androidi ise en iyisinden en kötüsüne herkes çalıştırıyor.
bunu ANLAYAMIYORLAR

gidip 35k bir telefon alıyorsunuz, hak ettiğini düşünüyorsunuz.
birine soruyorum, 2 ay boyunca ömründen feragat edip iphone alır mısın. bana verdiği cevap EVET.
yahu 2 ay diye tekrarlıyorum
EVET, veririm.
YAHU 2 AY diyorum 2 KOCA AY, ÖMRÜNDEN 60 GÜN
evet.
ne diyeyim ben size. siz de onun gibisinizdir

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,460
doatum yaptığım yorumlarda en küçük bir taraflılık dahi yapmamaya çalıştım. size taraflı olarak göründüysem özür dilerim.

sana sdn videoları izleyen veled demedim. olaya taraflı yaklaşmayın. size sadece telefonu eline almadıkça, berbat, en iyisi apple dememenizi söylüyorum.
ha bazıları çıkıyor diyorki, ben yıllarca android kullandım. ios a geçtim çok iyi falan.
bre insan senin o ios dediğin işletim sistemini yılda bir çıkan amiral telefonlar çalıştırıyor.
bunu ANLAYAMIYORLAR

birine soruyorum, 2 ay boyunca ömründen feragat edip iphone alır mısın. bana verdiği cevap EVET.
EVET, veririm.
evet.
Sen önce eline bir iPhone al kullan sonra yorum yap.İnsanlar neden iPhone u tercih ediyor? 1-İosun sadeliği:Android tarafında gereksiz özellikler ve uygulamalarla dolu karışık arayüzde kaybolmak yerine sade,kullanımı kolay ve akıcı bir arayüzü tercih ediyorlar.2-Güçlü işlemci:Apple ın cihazlarındaki işlemciler her yıl androiddeki rakiplerine fark atıyor.İşlemcinin kas gücü ve yazılım sayesinde iPhonelar android cihazlara göre ömrü daha uzun olduğu için tercih ediyorlar. 3-Sosyal medya kalitesi:İphonela çektiğin bir fotoğraf yada videoyu ister uygulamadan istersen kameradan çek,Sosyal medyada paylaştığın zaman kalite düşmüyor.Androidde en kral videoyu çeksen sosyal medyada attığın zaman kalite çamur gibi oluyor. Günümüzde sosyal medya ağırlıklı kullanım olduğu bir ortamda fiyatı 50000 TL’de olsa insanların tercihi iPhone olucaktır.

Son düzenleme:

No Nick

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29

işte bunlar saçma,
Yaptığın yorumlar tamamen öznel az kafa olsa ios en iyi işletim sistemi olduğunu anlarsın gidip de huawei fanboy da olmazsın aga .d

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

bunu ANLAYAMIYORLAR

EVET, veririm.
evet.
Öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki Apple dışındaki bütün cihazlar bedava ya satılıyor. Amiral gemisi android cihazlar da gayet pahalı.Bugün orta-giriş seviyesi cihazlar bile 5000tl den fazla fiyata satılıyor.Biraz araştırsanız Android üreticileri (amiral gemisi cihazlardan bahsediyorum), iPhone lar dan daha pahalı ya satışa çıkarıyorlar, 5-6 ay sonra ise ikinci el değeri yarı yarı ya düşüyor. Bu arada S21 Ultra kullandım. Cihaz gayet iyi bir cihazdı ve tasarımı harikaydı fakat arayüz animasyonları ve kamera uygulaması o kadar fiyatlık bir cihaz için tek kelimeyle rezaletti. 1200 dolarlık telefon kamera uygulamasında mod değiştirirken cihaz amiral gemisi bir cihaza yakışmayacak derecedeydi hatta kasıyordu.

Son düzenleme:

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
arayüz animasyonları ve kamera uygulaması o kadar fiyatlık bir cihaz için tek kelimeyle rezaletti
Arayüz animasyonları Samsung’un standartlarında. Hemen her son telefonlarında mevcut. Bu konuda iOS da öyle. 8’de de 13’te de aynı.