Öneri 27000 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
İyi forumlar. Yurtdışı önermeyin, uğraşamam. Katlanabilir de önermeyin. Kamera, ekran boyutunun büyük olması ve işlemcisi öncelik. Gerekirse bütçe artabilir, Android olduğu sürece Huawei'de olur tabi Google servislerini yüklemesi kolaysa.

@EFI Shell

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
İyi forumlar. Yurtdışı önermeyin, uğraşamam. Katlanabilir de önermeyin. Kamera, ekran boyutunun büyük olması ve işlemcisi öncelik. Gerekirse bütçe artabilir, Android olduğu sürece Huawei'de olur tabi Google servislerini yüklemesi kolaysa.

@EFI Shell
S22 Ultra olabilir.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

@EFI Shell
İphone 13 Öneririm.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Ekranı çok küçük.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemcisi sorun çıkarır mı sence?
8 Gen 1 pek iyi değil ama yine de işini görür oyun oynanmazsa. 8+ Gen 1'li telefon satılıyor mu Türkiye'de?

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ekranı çok küçük.

Ekranı 6,1 inç.Nasıl küçük oluyor? Sana şöyle bir önerim var.İkinci el 11 Pro max almaya çalış.11 Pro max in hem ekranı büyük,hemde mükemmel batarya performansı var.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
8 Gen 1 pek iyi değil ama yine de işini görür oyun oynanmazsa. 8+ Gen 1'li telefon satılıyor mu Türkiye'de?

Oyun oynanmayacak ama yorucu işler yapılacak.

Ekranı 6,1 inç.Nasıl küçük oluyor? Sana şöyle bir önerim var.İkinci el 11 Pro max almaya çalış.11 Pro max in hem ekranı büyük,hemde mükemmel batarya performansı var.

Benim normalim 6.7 inç. Bu bütçede ikinci el telefon almam, zaten iPhone 11 serisi eskidi.

Maalesef satılmıyor.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ekranı çok küçük.

S22 ultra yı vatan Bilgisayar da bir süre kullandım.Cihazın ekran kalitesi çok iyi,kamerası güzel fotoğraflar çekiyor.8 gen 1 sorunlu bir işlemci ama S22 ailesinde soğutma sistemi sadece bu cihazda var.S22 ultra yük altında iken S22 plus ve S22 kadar ısınmaz.Benim cihazda hoşuma gitmeyen nokta 120hz a rağmen dönem dönem ufak tefek takılmalar gördüm.Burda 1hz-120hz olayını Samsung oturtamamış.İkinci dezavantaj pil olayı.Bu cihaz bu ekran,arayüz ve işlemci ile günü zor çıkartır.Powerbank alman şart yada yoğun kullanım yapmayacaksın.Üçüncü dezavantaj Gos olayı.Bu cihazdaki işlemci ısınma ve aşırı pil tüketme gibi dezavantajlara sahip olsada altından kalkamayacağı oyun yok.Samsung cihaz anormal derecede ısınmasın diye Gos programını cihaza monte etmiş.Bu uygulama oyunlarda işlemciye müdahele edip cihazın yüksek fps vermesini engelliyor.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
S22 ultra yı vatan Bilgisayar da bir süre kullandım.Cihazın ekran kalitesi çok iyi,kamerası güzel fotoğraflar çekiyor.8 gen 1 sorunlu bir işlemci ama S22 ailesinde soğutma sistemi sadece bu cihazda var.S22 ultra yük altında iken S22 plus ve S22 kadar ısınmaz.Benim cihazda hoşuma gitmeyen nokta 120hz a rağmen dönem dönem ufak tefek takılmalar gördüm.Burda 1hz-120hz olayını Samsung oturtamamış.İkinci dezavantaj pil olayı.Bu cihaz bu ekran,arayüz ve işlemci ile günü zor çıkartır.Powerbank alman şart yada yoğun kullanım yapmayacaksın.Üçüncü dezavantaj Gos olayı.Bu cihazdaki işlemci ısınma ve aşırı pil tüketme gibi dezavantajlara sahip olsada altından kalkamayacağı oyun yok.Samsung cihaz anormal derecede ısınmasın diye Gos programını cihaza monte etmiş.Bu uygulama oyunlarda işlemciye müdahele edip cihazın yüksek fps vermesini engelliyor.

Oyun oynamadığım için sorun yok. Batarya işi canımı sıktı. Powerbank alırım en kötü ama 2 haftadır telefon işini araştırıyorum, artık beynim yandı? O hz olayını araştırdım, şu an yazılımsal bir sorun. Umarım ileride çözerler.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Oyun oynamadığım için sorun yok. Batarya işi canımı sıktı. Powerbank alırım en kötü ama 2 haftadır telefon işini araştırıyorum, artık beynim yandı? O hz olayını araştırdım, şu an yazılımsal bir sorun. Umarım ileride çözerler.
Ne yapıp et 5000tl daha bul Apple Türkiye garantili 13 Pro max al uzun yıllar kafan rahat kullan.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Ne yapıp et 5000tl daha bul Apple Türkiye garantili 13 Pro max al uzun yıllar kafan rahat kullan.
Pek mantıklı değil iPhone almak. Wi-Fi 6E, USB 3.1 vs hiçbir şey yok onlarda. Ayrıca bootloader işi de sıkıntı. iPhone 7'de vs kırıldı ama yine de sıkıntı. Ayrıca 45W hızlı şarj, 2K 120Hz ekran vs var. Donanım olarak daha iyi bütün Android amiral gemisi cihazlara genel olarak ama fiyatları iPhone'lara göre ucuz kalıyor. Halbuki tersi olması gerekmez mi?

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Pek mantıklı değil iPhone almak. Wi-Fi 6E, USB 3.1 vs hiçbir şey yok onlarda. Ayrıca bootloader işi de sıkıntı. iPhone 7'de vs kırıldı ama yine de sıkıntı. Ayrıca 45W hızlı şarj, 2K 120Hz ekran vs var. Donanım olarak daha iyi bütün Android amiral gemisi cihazlara genel olarak ama fiyatları iPhone'lara göre ucuz kalıyor. Halbuki tersi olması gerekmez mi?
Hocam bak bu forumda sen dahil bazı insanlar kağıt üzerindeki verilere bakıp Apple I eleştirerek çok ciddi hata yapıyorsunuz.Bugün 120hz ekran hızı diyoruz.S22 ultra da 13 Pro max dede 120hz ekran hızı var ama bunu sorunsuz ortaya koyan Apple firmasıdır.Batarya konusunda S22 ultra günü çıkarmakta zorlanırken 13 Pro max 2 günü zorluyor.Apple niye pahalı? çünkü Apple sana çok iyi teknolojiler vadetmiyor ama çok güçlü işlemci ve çok iyi bir yazılım vadediyor.Android tarafı donanım ve yeni teknolojiler koyuyor ama gerisi sıkıntı.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Hocam bak bu forumda sen dahil bazı insanlar kağıt üzerindeki verilere bakıp Apple I eleştirerek çok ciddi hata yapıyorsunuz.Bugün 120hz ekran hızı diyoruz.S22 ultra da 13 Pro max dede 120hz ekran hızı var ama bunu sorunsuz ortaya koyan Apple firmasıdır.Batarya konusunda S22 ultra günü çıkarmakta zorlanırken 13 Pro max 2 günü zorluyor.Apple niye pahalı? çünkü Apple sana çok iyi teknolojiler vadetmiyor ama çok güçlü işlemci ve çok iyi bir yazılım vadediyor.Android tarafı donanım ve yeni teknolojiler koyuyor ama gerisi sıkıntı.
Evet, iOS, kamera, ekosistem gibi birkaç artısı var. Mesela Snapdragon bir cihaza Windows kurulabilmesi gibi artılar var. Ya da overclock, Custom ROM, GSI gibi. Apple ise kısıtlıyor her şeyi. iBoot'u kırmak zor olsa da kırılmıştı iPhone 7'de. UEFI olarak Windows yüklemek için EDK2 UEFI bile port edilmiş, Ubuntu 20.04 LTS kurulmuştu. Fakat sürücü sorunları vardı. Çünkü, kapalı kaynak ve özel üretim donanımlara sahip. Birde panel olarak BAU, LG ve Samsung kullanılıyordu. Eğer öyleyse burada bir saçmalık var. Samsung'un kendisi kendi telefonunda daha kötü performans veriyor demektir.

Son düzenleme:

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Evet, iOS, kamera, ekosistem gibi birkaç artısı var. Mesela Snapdragon bir cihaza Windows kurulabilmesi gibi artılar var. Yada overclock, Custom ROM, GSI gibi. Apple ise kısıtlıyor her şeyi. iBoot'u kırmak zor olsa da kırılmıştı iPhone 7'de. UEFI olarak Windows yüklemek için EDK2 UEFI bile port edilmiş, Ubuntu 20.04 LTS kurulmuştu. Fakat sürücü sorunları vardı. Çünkü, kapalı kaynak ve özel üretim donanımlara sahip. Birde panel olarak BAU, LG ve Samsung kullanılıyordu. Eğer öyleyse burada bir saçmalık var. Samsung'un kendisi kendi telefonunda daha kötü performans veriyor demektir.
İki platformda yüzde yüz hakimiyet sunmuyor.Apple da kişiselleştirme istiyorsan tek ihtimalin var oda Jailbreak.Android tarafında özgürlük diyorsunuz yüklü gelen uygulamaları direk silsenize.Mevcut sistemle silme şansın yok.Root yapıp sileceksin yada 1-2 tane riskli program indirip onlarla sileceksin.Androidde işlemcinin frekans hızını istediğin gibi arttır yada düşür.Mevcut sistemde yapma şansın yok.Cihazı rootlaman lazım.Windows kurma diyorsun onun için bile Root şart.Android kişiselleştirme konusunda iOS un önünde gibi dursada sana yüzde yüz hakimiyet sunmuyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
İki platformda yüzde yüz hakimiyet sunmuyor.Apple da kişiselleştirme istiyorsan tek ihtimalin var oda Jailbreak.Android tarafında özgürlük diyorsunuz yüklü gelen uygulamaları direk silsenize.Mevcut sistemle silme şansın yok.Root yapıp sileceksin yada 1-2 tane riskli program indirip onlarla sileceksin.Androidde işlemcinin frekans hızını istediğin gibi arttır yada düşür.Mevcut sistemde yapma şansın yok.Cihazı rootlaman lazım.Windows kurma diyorsun onun için bile Root şart.Android kişiselleştirme konusunda iOS un önünde gibi dursada sana yüzde yüz hakimiyet sunmuyor.
Windows için root gerekmiyor. Bootloader kilidini açmanız yetiyor. Android'i silseniz bile olur hatta. Birde son kullanıcılar için (virüs vs için) rootsuz, BL kapalı geliyor.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

25K'yı zor bulabiliyorum zaten. 5K bulması kolay değil.

@EFI Shell @Applemania bütçe sınırı olmaksızın bir kaç tane hoş kılıf ve bir tane ekran koruyucu önerebilir misiniz? Birde orjinal hızlı şarj adaptörü lazım tabi, ne kadar ucuza bulabiliyorsak şarj adaptörünü.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47

@EFI Shell
8 gün bekle, mate50 al.
işetim sistemi android değil ama harmonyos3.0 yüklü.
yani fazla zorlanmazsın apk konusunda.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
8 gün bekle, mate50 al.
işetim sistemi android değil ama harmonyos3.0 yüklü.
yani fazla zorlanmazsın apk konusunda.
Huawei gibi geleceği belli olmayan,apk yükleyeceği bir firmaya neden o kadar para versin ? Apple varken???

25K'yı zor bulabiliyorum zaten. 5K bulması kolay değil.

@EFI Shell @Applemania bütçe sınırı olmaksızın bir kaç tane hoş kılıf ve bir tane ekran koruyucu önerebilir misiniz? Birde orjinal hızlı şarj adaptörü lazım tabi, ne kadar ucuza bulabiliyorsak şarj adaptörünü.
•Adaptörü Apple'dan al.Yok yan sanayii vs. başın ağrımasın.
•Ekran Koruyucu olarak Buff-Spigen kalitelidir.

•Kılıf için isteklerin nedir?

Son düzenleme:

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Huawei gibi geleceği belli olmayan,apk yükleyeceği bir firmaya neden o kadar para versin ? Apple varken???

•Adaptörü Apple'dan al.Yok yan sanayii vs. başın ağrımasın.
•Ekran Koruyucu olarak Buff-Spigen kalitelidir.

•Kılıf için isteklerin nedir?
dostum neresinin geleceği belldi değil..?
app gallery de birçok uygulama var zaten illa apk diyorsan. lakin apk pure var, en büyük web marketi. hiçbir zararı yok.
apple iyi, güzel bir firma ama enayi olmaktansa apk kurarım daha iyi ?‍♂️

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
dostum neresinin geleceği belldi değil..?
app gallery de birçok uygulama var zaten illa apk diyorsan. lakin apk pure var, en büyük web marketi. hiçbir zararı yok.
apple iyi, güzel bir firma ama enayi olmaktansa apk kurarım daha iyi ?‍♂️
Huawei gibi bir markaya verince enayi olunmuyor öyle mi ?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
S22 ultra al derim, niye 11 Pro max öneriyorlar, bütçe 27k o bütçeye 12 Pro max yok mu

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
8gen1 bilmem ama on numara cihaz bence ? ısınmasıda s22ultra ile alakası yok 8gen1 her telefonda ısınıyor bence exynos 2200 ile gelmeliydi.

S23 ailesi kusursuz olacak bence ?
Olmaz.Samsung kendi kuyusunu kazıyor.Yok GoS.Yok kötü video performansı.Ürettiği işlemciler desen ısınıyor.