2. Monitörü ekran kartına mı işlemciye mi bağlamalıyım?

Axe42

Asistan
3 Ağustos 2017
333
55
28
22
İyi günler ben normalde VGA 1280X1024 çöp bir 2. monitör kullanıyordum bu gün bir değişikliğe gideyim dedim ve 1440x900 75HZ bir 2. monitör aldım. Bunu VGA ya falan bağladım ama bunda dijital DVI çıkışı var. tabii kide dijitalden daha net görüntü alacağım ama buda aklımda bir soru uyandırdı. dijital için ekran kartımın HDMI çıkışını DVI a çeviren kablo alacağım bunda sıkıntı yok. Bu benim performansımı nasıl etkiler? 2. Monitörde ne yapacağına bağlı gibi cevaplar istemiyorum yani ha arka planda google açık bırakmışım ha 2. monitörümde google açmışım bir farkı olmayacak. 2. Monitörün nasıl bir düşüşü olur bana ben bunu öğrenmek istiyorum. Ekran kartına bağlamalı mıyım? yoksa işlemcinin HD graphics i yeter mi?
Bir ide performans düşerse oyunda 2. monitörün açık olması ortalama ne kadarlık bir fps düşürecektir?

Sistem özelliklerim:
Asus VG 248QE 1080p144hz ana monitör
İ7 2700k işlemci
RX 470 ekran kartı
4 + 8 GB ddr3 1600MHz ram (4+4 dual channel çalışırken kalan 4 lük single channel çalışıyor.)
(anakartta yalnızca vga çıkışı var)

lvntr

Öğrenci
13 Ağustos 2020
5
0
1
38
Merhaba ben iş bilgisayarıma 3 monitör bağlıyorum herhangi bir sorun yaşamıyorum. Arada oyunda açıyorum onda da FPS tek monitör ile üç monitör fark etmiyor aynı FPS veriyor.

Ekran kartına bağlaman lazım. Sen harici ekran kartını kullanıyorsun. Onboard'a bağlarsan herhangi bir görüntü alamazsın.

Axe42

Asistan
3 Ağustos 2017
333
55
28
22
Merhaba ben iş bilgisayarıma 3 monitör bağlıyorum herhangi bir sorun yaşamıyorum. Arada oyunda açıyorum onda da FPS tek monitör ile üç monitör fark etmiyor aynı FPS veriyor.

Ekran kartına bağlaman lazım. Sen harici ekran kartını kullanıyorsun. Onboard'a bağlarsan herhangi bir görüntü alamazsın.
Bios tan 2. Ekran kartını devreye sokarsam görüntü alabiliyorum 2. Monitör için ki öyle kullaniyorum zaten. Fps in düşmeyeceğini söylüyorsunız güveneceğim size

lvntr

Öğrenci
13 Ağustos 2020
5
0
1
38
Bios tan 2. Ekran kartını devreye sokarsam görüntü alabiliyorum 2. Monitör için ki öyle kullaniyorum zaten. Fps in düşmeyeceğini söylüyorsunız güveneceğim size

Valla dostum ben ekranlarımın tamamını harici ekran kartıma bağlıyorum. Onboard ekran kartı ve harici ekran kartının birlikte çalıştığını ilk kez senden duyuyorum. Ne gibi dezavantajı olur bu durumun bilemedim.