2 kişi ortak kullanım için kablolu+kablosuz modem tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar netimi alt kattaki komşumla ortak kullanmak istiyoruz bunun içim bana çekimi güçlü kablusuz modem yada kablolu da olur tavsiye eder misiniz..Bu konularda acemiyim de....
Benim modem pikatel combomax eski işimizi görmez....

PIKATEL-COMBOMAX-ETHERNET-USB-MODEM_1__31300350_2.jpg

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
BURda size herkez bi modem tercihi sunabilir ama.

önemli olan sizin ve alt kattaki komşunuzun en sık kullandığı oda, bu odaların birbirine yakınlığı ve arakda kullanılan beton,çelik,duvar vb. malzemelerin yogunluğudur.

burda sana dünyanın en iyi modemini öneriri birisi bi takarsınız en ufak bir sonuç alamazsınız.

burda size önerebileceğim. tek şey,
tercihinizi kaliteli ürünlerden yana kullanmaktır. Türkiye piyasasından örnek vermek gerekirse,
Zyxel, Cisco/linksys, yada Airties markalarının üst modellerini kullanmanız sizin avantajınıza olacaktır.
bahsettiğim modellerin size en az 200 TL den kapı açabileceğinide unutmayın.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
[MENTION=207350]hilter[/MENTION] ;

Eğer alt kat ile üst kat arası kablo çekme imkan var ise, elindeki modem yeterli olur bu iş için.

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
@hilter ;

Eğer alt kat ile üst kat arası kablo çekme imkan var ise, elindeki modem yeterli olur bu iş için.
Kablo çekilebilir sonuçta dairelerimiz alt üst..Nasıl olacak onu anlayamadım sonuçta benim modemin çıkışı pc ye bağlı yukarı kata nerden çıkış alacağız,kusura bakmayın benim bu konularda bilgim yok da?

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Basitçe çizdim sana.

Switch modemin yanında olur. Kısa bir network kablosu ile Modem switch'e bağlanır. Daha sonra her iki pc de switce bağlanarak aynı modemi kullanır.

Swith gözünü korkutmasın 10-15 liraya bile bulursun.

HHUoO.png

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Basitçe çizdim sana.

Switch modemin yanında olur. Kısa bir network kablosu ile Modem switch'e bağlanır. Daha sonra her iki pc de switce bağlanarak aynı modemi kullanır.

Swith gözünü korkutmasın 10-15 liraya bile bulursun.

HHUoO.png

Çok teşekkürler...yardım için...Değerlendirmeye alacağım önerinizi...
Ben de şöyle bir ürün buldum 60 lira civarı kullanan var mı acaba burdaki arkadaşlardan..?
http://www.hepsiburada.com/liste/tp...ls.aspx?productId=bd190072&categoryId=3009801

cincoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim bir arkadaşım kullanıyordu az önce linkte verdiğin tplink modemi iyi bir modem ama bence senin elindeki picatel combomax modem de işini görür eğer kablolu bağlantı düşünüyorsan kendi bilgisayarını usb girişine takarsın komşunun bilgisayarına da ethernet bağlantısı yaparsın.

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
benim bir arkadaşım kullanıyordu az önce linkte verdiğin tplink modemi iyi bir modem ama bence senin elindeki picatel combomax modem de işini görür eğer kablolu bağlantı düşünüyorsan kendi bilgisayarını usb girişine takarsın komşunun bilgisayarına da ethernet bağlantısı yaparsın.
ustam yakında pcde değişecek hani ileriye dönük düşününce acaba diyorum kablosuz özelliği olması da bir artı özellik olmaz mı sence?

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kablolu bağlantı her zaman en iyisidir,

kablosuz özelliğide olması dediğiniz gibi tabiki avatajdır,

artık en basit cep tlfonu bile wifi özelliği ile geliyor.

herşekilde işinize yarayacaktır.

dolayısıyla kablosuz özellikli bir modem tercih etmek en doğrusudur.

ama diğer arkadaşlarında dediği gibi kablolu tesisat size sıkıntı yaratmayacaksa her zaman daha verimlidir.

en iyi kablosuz baglantının dopsya transferi 2-3 mb/s den öteye geçmez. 100mbps lik kablolu sistemdede 12.5 mb/s dir.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Belki yeni bir tarifeye geçersin. Hizmet sağlayıcılar modem hediye ediyorlar unutma.

cincoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben şimdilik işini görür diye söyledim [MENTION=207350]hilter[/MENTION] zaten bilgisayarını yenileyeceğin zaman internet servis sağlayıcını da değiştirirsin fibere geçip hayatını yaşarsın :)

hilter

Asistan
Reaksiyon puanı
3
en ucuz yöntem bu galiba şimdi usb kablosu takı etherneti çektim netim var (usb kurulum yaptım) yukarı komşuya da ethernet kablosu aldırıp bağlamak mantıklı sıfır maliyet...:)
Peki kablo boyu sorun olur mu?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar dikkat edin ttnet admini var bu forumda ve yasal olarak komşu ile internet paylaşmak yasak dikkat edin ttnet sizi öğrenip düdüklemesin

cincoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=207350]hilter[/MENTION] kablo boyu 100 metreyi geçtikten sonra sıkıntı olur.

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bence kablolu

merhaba foruma yeni üye oldum

Son mesajlar