2 Ayrı Harddiske (SATA2-) 2 ayrı işletim sistemi?

Bu konuyu okuyanlar

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende de toplam 40 gb hdd var, ikiye bölüp ikisine de xp yükleyebilirmiyim. yani bi sorun olurmu,
yükledim diyelim acarken secimi nasil yapacam.........

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
kumlukoz dedi ki:
Bende de toplam 40 gb hdd var, ikiye bölüp ikisine de xp yükleyebilirmiyim. yani bi sorun olurmu,
yükledim diyelim acarken secimi nasil yapacam.........

Windows kendisi tanıyıp hangisinden başlatmak istediğini sana soruyor.

ahmetozkangil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
40 GB'a 2 işletim sistemi sığmaz, bir süre sonra şişer. Bölün ama tek sistem kurun...

Pardus için ayrı HDD'ye gerek yok. En iyisi HDD'lerden birinde (%50-%50 veya %75-%25) bölüm açıp pardusu öyle yüklemek. Ama XP ve VISTA yükleyecek olsaydınız 200'e XP'yi büyük olana da VISTA'yı kurun derdim. (Önce XP, sonra VISTA) Bu arada size boot'da XP (eski işletim sistemi olarak görünecek) yada VISTA, hangisi açılsın diye soruyor, boot da uzamıyor... Ama bunlar mutlaka uyulması gereken kurallar değil, daha pratik olur diyerek uyarıyorum... Başka fikirleri de gözden geçirin...

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
doctor dedi ki:
Arkadaşlar, elimde 200 gb ve 500gblık sata2 harddisk var.Bunlardan birincisine Pardus, ikincisine WinXP kurmak istiyorum.
Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir, yardımcı olurmusunuz?

Anakartım: http://www.ixbt.com/news/digimage/bcat/asus_945_conr/1.jpg
sonradan grub ile uğraşmak istemiyorsan önce xp yi kur sonra pardusu açılışta grub ekranında ikisinide göreceksin unutmadan grubu mbr ye kur

kaya46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam benim sorum olacak benim 250 gb harici harddisk'im var ona xp yükleyebilirmiyim yüklenirmi yüklenirse bi izahını yaparsanız sevinirim.kolay gelsin

Son mesajlar