Yardım 1Tb destekliyor denen laptopa 2Tb hdd takılırsa çalışırmı

Bu konuyu okuyanlar

Ramazanxı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba,​

Şu laptopu kullanıyorum: ideapad Gaming 3-15ARH05 Laptop - Type 82EY​

kullandığım laptopda 2tb hdd destekliyor yazmıyor hiçbiryerde bazı yerlerde 1tbya kadar destekliyor diyor ben 2tb alıp taksam çalışırmı çalışmazmı bazı yerlerde 2 taktığını söyleyenler var şüphede kaldım.

bide bulabildiğim ürünler bunlar bunlar hakkındada yardımcı olursanız sevinirim (kendim alınca rahatlıkla takabilceğimi düşünüyorum önceden yapmıştım laptopu açıp)
1tb olursa almayı düşündüğüm hddler:

hdd kablo için bunu alıcam bu arada kablosuda yok uyumlu gözüken bunlar var:

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728

Merhaba,​

Şu laptopu kullanıyorum: ideapad Gaming 3-15ARH05 Laptop - Type 82EY​

kullandığım laptopda 2tb hdd destekliyor yazmıyor hiçbiryerde bazı yerlerde 1tbya kadar destekliyor diyor ben 2tb alıp taksam çalışırmı çalışmazmı bazı yerlerde 2 taktığını söyleyenler var şüphede kaldım.

bide bulabildiğim ürünler bunlar bunlar hakkındada yardımcı olursanız sevinirim (kendim alınca rahatlıkla takabilceğimi düşünüyorum önceden yapmıştım laptopu açıp)
1tb olursa almayı düşündüğüm hddler:

hdd kablo için bunu alıcam bu arada kablosuda yok uyumlu gözüken bunlar var:
Maksimum HDD takılma gibi bir durum olmaz ki. Eğer SATA bağlantısı yoksa hiç takılmaz bu attıklarınız.
İstediğiniz boyutta HDD'yi takabilirsiniz. Laptop formunda 2.5" demek istemiş olabilirler belki. Bulduğunuz herhangi bir laptop HDD'sini bağlayabilirsiniz.

Ramazanxı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maksimum HDD takılma gibi bir durum olmaz ki. Eğer SATA bağlantısı yoksa hiç takılmaz bu attıklarınız.
İstediğiniz boyutta HDD'yi takabilirsiniz. Laptop formunda 2.5" demek istemiş olabilirler belki. Bulduğunuz herhangi bir laptop HDD'sini bağlayabilirsiniz.
müşteri desteğinide aradım 1tb üstünü desteklemiyor fln dediler ama 2 tb kullandığını söyleyen var şüpheye düştüm ondan
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki ssd alsam sınırı olurmu

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,597
müşteri desteğinide aradım 1tb üstünü desteklemiyor fln dediler ama 2 tb kullandığını söyleyen var şüpheye düştüm ondan
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki ssd alsam sınırı olurmu
depolama birimlerinde bildiğim kadarıyla girişi var ise boyut ta bir sınır yok. Eğer takabiliyorsanız boyutuna takılmayın.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
2TB kapasiteli 2.5Inc Harddisk bulabilirseniz destekler, Laptoplarda normal HDD'ler çalışmaz daha küçük boyutlu olanlarından takılıyor.