18 yaşındaki gencin katili tecavüzcü Musa Orhan

Bu konuyu okuyanlar

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Edl2-orX0AIw6B3.jpeg

Bunu isteyince gerici diyenlere söylüyorum
En büyük gerici sizsiniz.

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
ideolojisi ve davasına inanan nice yiğitler gittiğini biliyorum... merak etme... hepsine allahdan rahmet diliyorum..
ama benim dedimde şu Idam sadece bunlar için geçerli olsun... ama ıktidar yapmaz diyorum..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyu carpitmaya gerek yok dilara hanim
Orta doğu ülkesi olduğumuz için normal benim anlamadığım şu var tecavüz olayları arttı mı ? Yoksa 90 larda 2000 lerde medyaya mı yansımıyordu

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Orta doğu ülkesi olduğumuz için normal benim anlamadığım şu var tecavüz olayları arttı mı ? Yoksa 90 larda 2000 lerde medyaya mı yansımıyordu
Şimdi öyle bir soru sordun ki roman olur... benim de vaktim yok...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

2. ve 3. sayfa bu tarz haberlerde Konu ve içerik hep aynı ne yazık ki. Genç kızlar nasıl bu tuzağa düşüyor gerçekten anlamıyorum. Normalde biyolojik olarak kadınların erkekten daha mantıklı düşünmesi ve akıllı olması lazım.

-Hiç bilmediği bir isim ile internetten tanışma. Kör kütük aşık oldum dünyanın en aşığı benim karşımdaki kişide dünyanın en yakışıklısı onsuz yapamam duygusuna kapılmak hemen. Zaten seninle evlenicem tarzı vaadlere kanmak hatta ailesini bile direk silmek.
-İlk buluşmada erkeğin evine gitmek.
-İlk kez tanıştığın birisi ile Alkol Alma.
-Alkol yanında hap alma veya alkozsüz içkisine Hap karıştırma.
Sonra Tecavüz.
Babamlara söyleyemem polise gidemem en iyisi intihar edeyim anlayışı :(

İnsanların artık bunu anlaması bilmesi lazım :( İnsanlara bu kadar kolay güvenilmemeleri etraf şerefsiz dolu. Dünyanın en ağır cezasınıda getirsen hadımda etsen kurşunada dizsen bu tarz insanlar olacka toplumda. Tek çara bence gerek ailelerin gerekse İnsanların DİKKATLİ OLMASI. Gencecik 18 yaşında kız gitti işte bu saatten sonra o cani asılsa ne hadım edilse ne benim için pul kadar değer yok zaten yakılıp yok edilsede olan gencecik kıza oldu.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Açık konuşmak gerekirse babasının açıklamasını okudum ağzım açık kaldı :( Kızlarımız nasıl bu kadar kolay kanabiliyorlar bazı şeylere. 18 Yaşındasın ve Sosyal medyadan tanıştığın birisine nasıl bu kadar çabuk ve kolay inanıyor güveniyorsun seni nikahıma alacam evlenecem dedimi direk kaçabiliyorsun :(
Açık konuşmak gerekirse tartışılması gereken şey insanların nasıl kandırıldığı değil böyle kansız insan dışı yaratıkların bana bir şey olmaz deme cesaretini nerden aldığı.

Reaksiyon puanı
16,118
bu tür zarganaların ağzı iyi laf yapar hayatları yalan normal şartlarda ikinciel araba satıcısı olurlar...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Açık konuşmak gerekirse tartışılması gereken şey insanların nasıl kandırıldığı değil böyle kansız insan dışı yaratıkların bana bir şey olmaz deme cesaretini nerden aldığı.

Beyin olsa bu olayları yapmaz zaten. Bu şahısın söylemini kim takar. Bak nasıl birşey oluyor ona görecez içerde. ( Böyle mal ve şerefsiz bitmeyecek dünyada gözümüzü açmamız lazım. )

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Beyin olsa bu olayları yapmaz zaten. Bu şahısın söylemini kim takar. Bak nasıl birşey oluyor ona görecez içerde. ( Böyle mal ve şerefsiz bitmeyecek dünyada gözümüzü açmamız lazım. )
Şahsın söylemini adaletimiz takmış ve tahliye edilmiş bir sonraki kurbanı kim olacak? Nerede yaşıyoruz biz muz cumhuriyetinde mi?

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Buralar karışır, en önlerden yerimi ayırtayım filmi kaçırmamak için. Patlamış mısır almaya gidiyorum, 5 dakikaya döneceğim millet.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Şahsın söylemini adaletimiz takmış ve tahliye edilmiş bir sonraki kurbanı kim olacak? Nerede yaşıyoruz biz muz cumhuriyetinde mi?

Tma bende şuan haberin ayrıntılarını okumaya çalışıyordum.
Ülkede Yargı sosyal medya üstünden yürümüyor ne yazık ki . DELİL İLE BELGE İLE YÜRÜYOR.

Ve haberlerde yazan adamı suçlayacak bir delil olmadığı için tutuksuz yargılanacakmış.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama?

"Yaşadığı cinsel istismar olayından sonra intihara kalkışan ve 18 Ağustos 2020 tarihinde, tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybeden İpek Er ve bu olayın şüphelisi Musa Orhan hakkında sosyal medyada bir süredir yapılan yorumlarda, gerek bakanlığımız gerekse İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu hakkında mesnetsiz, hiçbir yasal ve fiili dayanağı olmayan, haksız ve iftiraya varan birtakım paylaşımların yapılması üzerine, aşağıdaki hususların açıklanmasına gerek duyulmuştur."
Mesaj otomatik birleştirildi:

DELİL İLE BELGE İLE YÜRÜYOR.
Içişleri bakanlığı da olayı cinsel istismar diye tanımlıyor. Demekki varmış ortada belge delil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Içişleri bakanlığı da olayı cinsel istismar diye tanımlıyor. Demekki varmış ortada belge delil.

Ben adamın avukatı değilim banane ama. Haber içeriğin okursan şüphelisi veya olduğu iddia edilen diyor. ( Masumiyet karinesi diye bir şey var. ) Suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
İNŞALLAH şu ülkeye dediğim gibi kısas gelir. Çok zor da bir şey değil. Bir talimat ile gereken suçlara kısas verilmeli artık. Kadın cinayetleri olsun, tecavüz olsun, çocuk kaçırmalar olsun, hayvan cinayetleri olsun. Buna kısas gelmezse ardı arkası kesilmez

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
1598442587603.png

1598442602389.png

Kızın intihardan önce karakola gidip ettiği şikayetin ifadesi bu. Biz burada ahkam kesiyoruz adam yargılıyoruz asıyorum ama işin ayrıntısını veya tam içeriğini bilmiyoruz. Bunun mesajlaşmaları var yazımlarımı arama kayıtları var. ( Genç bir kızı böyle yüz üstü bırakan bir şerefsisizn salınması bencede yanlış ama ne yazık ki yargı delil ile belge ile çalışıyor. )

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Ekli dosyayı görüntüle 113733
Ekli dosyayı görüntüle 113734

Kızın intihardan önce karakola gidip ettiği şikayetin ifadesi bu. Biz burada ahkam kesiyoruz adam yargılıyoruz asıyorum ama işin ayrıntısını veya tam içeriğini bilmiyoruz. Bunun mesajlaşmaları var yazımlarımı arama kayıtları var. ( Genç bir kızı böyle yüz üstü bırakan bir şerefsisizn salınması bencede yanlış ama ne yazık ki yargı delil ile belge ile çalışıyor. )
Haklısın. Sosyal medyada adalet arayışı. Kim suçlu, kim suçsuz sosyal medyada karar verilir oldu. Kanıtları gördün mü? Belgelerin asıllarını araştırdın mı?

Reaksiyon puanı
16,118
içişleri bakanını ne çok sevmeyen varmış yuh ...edep yahu adamın tipine,ismine saçmasapan hashtagler açmak ne? sevmek zorunda değilsin de sövmek de zorunda değilsin.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Süleyman soyluyu ben çok severim. İç işleri bakanını sevenler sevmeyenlerden çok daha fazladır. Twetterın ne b..k olduğunu bilmeyen yok zaten. İt köpek doluşmuş. Ben bu yüzden bıraktım twetterı.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Ekli dosyayı görüntüle 113733
Ekli dosyayı görüntüle 113734

Burada yazılanların hiçbiri tecavüz etmesini meşrulaştırmaz. TECAVÜZ ETMİŞ VE CEZA ALMASI GEREKİR.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Burada yazılanların hiçbiri tecavüz etmesini meşrulaştırmaz. TECAVÜZ ETMİŞ VE CEZA ALMASI GEREKİR.
Twitter ahalisinin gazına geldiniz

Fakat olay aydınlanmaya başladı. Konu belli ki Twitter ahalisinin bildiği gibi değil

Bugün bu konu ile alakalı uzun uzadıya araştırma yaptım. Musa ile bu kız sevgili. Kız, bölgedeki bir otelin sahibi ile birliktelik yaşıyor. Musa bunu öğrenince kızı terk ediyor, hatta kıza İzmire gitmesi için otobüs biletini alıyor.

Kızın intihar ettiği de yalan. Namus cinayeti işleniyor. Birinci şüpheli de baba. Tüfek, mermiler vs inceleniyor gerçek çıkar ortaya yakında.

Musa tecavüzcüler ve kızın ailesi tarafından medyaya yem olarak atılan bir çocuk. Şimdi de medyanın gazına gelenler tarafından linç ediliyor. Belki de konunun en masum kişisi, fakat ne itibarı kaldı ne de hayatı. Hayırlısı...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Ne yazık ki siz işe duygusal bakıyorsunuz. Ben Realist bakmaya çalışıyorum. DELİL OLMADAN adam harcamak çok kolay olur önünü alamazsın.
Atıyorum yarın SDN ekibine bir stajer kız gelse ve 1 hafta sonra Hakkı Alkan bana Tecavüz ettki mektubu bıraksa ve ilaç içip intihara kalkışsa veya kendini 3. katta atsa hemen Hakkı Alkan'ı linç mi etmemiz gerekir =?
Tecavüz ettiğine kanıt ney kızın beyanı var sadece başka delil yok bilgi yok belge yok hemen Hakkı beyi asalım linç edelim ömür boyu hapis verelim bu mu gerçekten sistem. Lütfen hayata körlemesine sosyal medya üstünden bakmayın. ( Bu adam tecavüzcü şerefsizin tekide olabilir belki normal sıradan bir adamda sadece tek taraflı bakış sonuca ulaştırmaz. )

Not: Üstte verdiğim sadece örnek amaçlıdır bir art niyet flan yoktur.

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697
Kimsenin avukatı değilim. Suçlu kimse, bu yavrumuza kim kıydı ise Allah iki cihanda kendisine huzur vermesin.

Fakat olayın aslını astarını bilmeden de masum olabilecek kişileri suçlayarak hakka da girmem.

Bakın bir iki detay vereyim size (konunun detaylarında +18 yerler mevcuttur):

1- İpek ER'in muayenesinde, bekaretini 8 Temmuz'dan en az 10 gün önce kaybettiği ifade edilmiş. Bunu cebe koyalım.

2- İpek, 23 Haziranda ikametinden ayrılıp Siirt'e geliyor. 2 gün öğretmen evinde kalıyor. 25 Haziran tarihinde Büyük Hotel'de 4 gün konaklıyor. 4 gün konaklaması otel çalışanının ifadesi ile sabit, fakat bu 4 günün kamera kayıtları otelde yok, silinmiş(!).

3- Çevredeki diğer esnafın kameralarından tespit edildiği üzere İpek, 26-27 Haziran'da otele giriş dahi yapmıyor. İpek'in bu saatlerde kiminle birlikte olduğu belli değil. Suçlu koltuğuna oturtulan Musa ile birlikte olması imkansız, bu adam asker ve görevde.

4- İpek'in, 27 Haziran'da, Büyük Hotel'in sahibi Sadullah K.'nın BMW marka aracına binerek Botan Çayına doğru gittiğine dair kamera kayıtları var.

5- Musa'nın İpek ile buluşması 28 Haziran günü gerçekleşiyor, fakat iki sevgili günü sohbet muhabbet ile geçiriyor. Herhangi bir cinsel birliktelik yok. 30 Haziran'da cinsel birliktelik yaşıyorlar, fakat Musa'nın ifadesine göre 30 Haziran tarihinde de kendi ifadesi ile "sevişiyorlar" cinsel birliktelik yok.

6- Musa, 1 Temmuz tarihine saat 12:30'a İpek'e dönüş biletini alıyor.

7- İpek'in babası, kızının duvardaki av tüfeği ile intihar ettiğini söylüyor, fişekli olanlardan. Av tüfeği ile intihar eden (yani yapışık mesafeden kendine ateş eden) birinin tüfeğinden çıkan saçmalar bitişik olarak toplanır. Bu bilyelerin saçılması için en az 5-6 mt mesafe gerekir. resimde gördüğünüz saçma izleri ipekin intihar ettiği yerden. bilyeler (saçmalar) dağılmış. bu delil, ölümün intihar değil, cinayet olduğunu gösteriyor.

1598506916356.png

8- Ayrıca İpek'in av tüfeğini kendine dayayıp intihar etmesi çok zor, av tüfeklerinin namlusu uzundur, tetiğe ulaşıp kendine ateş etmiş olması şüphe uyandırıyor.

-----

Tüm bunlardan sonra:

Ya gerçek suçlunun kim olduğunun tespit edilmesi için adli makamların kararını bekleyeceğiz, ki bunun için:

- İpek'in, büyük hotel sahibi Sadullah K. ile 2 gün boyunca neler yaptığının,
- Kamera kayıtlarının niye silindiğinin,
- Silahın ve mermilerin balistik incelemelerinin öğrenilmesi gerekir.

Ya da kısa yoldan Musa'yı suçlayıp günah keçisi ilan edeceğiz, zindana girince tatmin olacağız, gerçek suçlular bir yerlerde gezmeye eğlenmeye devam edecekler.

Bu konu ile alakalı konuşurken bunları unutmayın olur mu?

-------

Ek: suçlu Musa da olabilir, ben sadece ulaşabildiğim delilleri yazıyorum. Hükmü vermeden önce, tüm delillerin toplanmasını beklemek gerekiyor.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Kimsenin avukatı değilim. Suçlu kimse, bu yavrumuza kim kıydı ise Allah iki cihanda kendisine huzur vermesin.

Fakat olayın aslını astarını bilmeden de masum olabilecek kişileri suçlayarak hakka da girmem.

1- İpek ER'in muayenesinde, bekaretini 8 Temmuz'dan en az 10 gün önce kaybettiği ifade edilmiş. Bunu cebe koyalım.

2- İpek, 23 Haziranda ikametinden ayrılıp Siirt'e geliyor. 2 gün öğretmen evinde kalıyor. 25 Haziran tarihinde Büyük Hotel'de 4 gün konaklıyor. 4 gün konaklaması otel çalışanının ifadesi ile sabit, fakat bu 4 günün kamera kayıtları otelde yok, silinmiş(!).

3- Çevredeki diğer esnafın kameralarından tespit edildiği üzere İpek, 26-27 Haziran'da otele giriş dahi yapmıyor. İpek'in bu saatlerde kiminle birlikte olduğu belli değil. Suçlu koltuğuna oturtulan Musa ile birlikte olması imkansız, bu adam asker ve görevde.

4- İpek'in, 27 Haziran'da, Büyük Hotel'in sahibi Sadullah K.'nın BMW marka aracına binerek Botan Çayına doğru gittiğine dair kamera kayıtları var.

5- Musa'nın İpek ile buluşması 28 Haziran günü gerçekleşiyor, fakat iki sevgili günü sohbet muhabbet ile geçiriyor. Herhangi bir cinsel birliktelik yok. 30 Haziran'da cinsel birliktelik yaşıyorlar, fakat Musa'nın ifadesine göre 30 Haziran tarihinde de kendi ifadesi ile "sevişiyorlar" cinsel birliktelik yok.

7- İpek'in babası, kızının duvardaki av tüfeği ile intihar ettiğini söylüyor, fişekli olanlardan. Av tüfeği ile intihar eden (yani yapışık mesafeden kendine ateş eden) birinin tüfeğinden çıkan saçmalar bitişik olarak toplanır. Bu bilyelerin saçılması için en az 5-6 mt mesafe gerekir. resimde gördüğünüz saçma izleri ipekin intihar ettiği yerden. bilyeler (saçmalar) dağılmış. bu delil, ölümün intihar değil, cinayet olduğunu gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 113803

8- Ayrıca İpek'in av tüfeğini kendine dayayıp intihar etmesi çok zor, av tüfeklerinin namlusu uzundur, tetiğe ulaşıp kendine ateş etmiş olması şüphe uyandırıyor.

-----

Tüm bunlardan sonra:

Ya gerçek suçlunun kim olduğunun tespit edilmesi için adli makamların kararını bekleyeceğiz, ki bunun için:

Ya da kısa yoldan Musa'yı suçlayıp günah keçisi ilan edeceğiz, zindana girince tatmin olacağız, gerçek suçlular bir yerlerde gezmeye eğlenmeye devam edecekler.

-------

Ek: suçlu Musa da olabilir, ben sadece ulaşabildiğim delilleri yazıyorum. Hükmü vermeden önce, tüm delillerin toplanmasını beklemek gerekiyor.
Çok doğru. Dediğim gibi twetterdan adalet arayanlar!!!(Sonra linç yememek için : suçlu musa da olabilir. Garanti bişey yok yani)

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,697

Ekli dosyayı görüntüle 113803

-----

Tüm bunlardan sonra:

-------

Konu başlığının "18 yaşındaki gencin katili tecavüzcü olduğu iddia edilen Musa Orhan" şeklinde değiştirilmesini rica ederim.
https://forum.shiftdelete.net/forumlar/gundem-dunya-turkiye.48/post-thread

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Konu başlığının "18 yaşındaki gencin katili tecavüzcü olduğu iddia edilen Musa Orhan" şeklinde değiştirilmesini rica ederim.
https://forum.shiftdelete.net/forumlar/gundem-dunya-turkiye.48/post-thread

Sen Sosyal medyadan iyi mi bileceksin =?

Adamlar ömrünü sosyal medyaya vermiş 100 metreden herşeyi anlarlar. Ayrıntı önemli değil. ( Ne yazık ki suçlu veya suçsuz bizim ülkede adam harcamak çok kolay. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi. )

Bir kız birgün çıkıp bu bana tecavüz etti veya darp etti şiddet uyguladı işkence yaptı dese delile belgeye şahide gerek yok kadının tek sözcü yetiyor. Erkeğin söz hakkı bile yok dediğinin kıymeti yok kendini hayatta aklamayaz aklayana kadarda 3-5 sene geçer heralde. ( Tabi bu sürede içerde şişlenmez ölmez veya intihat ettirilmezsen. ) Yada dışarıda linç yiyen ailen kağırından ölmezse.