Yardım 18 Yaş Altı Banka Hesabı.

Bu konuyu okuyanlar

Red Gui11otine

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhabalar.Ben 18 yaşından küçüğüm (14 yaşındayım) ve edit yapıyorum.İşimi güzel yaptığım düşüncesi ile paraya dökmeye karar verdim.Hatta yaptım ve işimi aldım.Paramı kazandım.Ama ben de banka kartı olarak sadece papara var ve paparada da iban olayı yok.E haliyle param ablamda duruyor.Her ne kadar üstümde emeği olmuş olsa da,kimseye güvenmek,kimseye olabilidiğince muhtaç olmak istemiyorum.İbanı olan 18 yaş altı bir banka kartı istiyorum.Yardımcı olur musunuz?

#Chronic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
18 yaş altında olduğun için velinle birlikte giderek banka kartı çıkarabilirsin. Yanlız belirtmem gereken bir şey var; 18 yaşından küçük olduğun için mobil bankacılık üyeliği yapamıyorsun ve bazı işlemler kısıtlı. Benim ziraat banka kartım var ancak mobil bankacılık kullanamıyorum yaşımdan dolayı.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bankaların kendi içlerinde çeşitli prosedürleri var. Bazı bankalarda hesap açıp para transferi yapabilirsin fakat çeşitli işlemler de kısıtlarla karşılabilirsin.
Hatırladığım kadarıyla Kuveyt Turk üzerinden 18 yaş altı için hesap açılabiliyor ve diğer bankalara kıyasla daha esnek hareket edebiliyorsunuz. Bankalar üzerine kendi sitelerinden araştırma yaparak şubelerinden hizmet alabilirsin.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
İş bankası İlk İmza Hesabına bakabilirsiniz. Hatta bildiğim kadarıyla veli muvafakatnamesi ile her bankada kısıtlamasız hesap açılabiliyor. Ancak birebir deneyimlemediğim için kesin konuşmuş olmayayım bu konuda.

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Bankadan önce vergilendirme yüzünden problem yaşayabilirsin. 1TL bile kazansanız fatura kesmeniz gerekir. Değilse ciddi para cezalarıyla karşılaşabilirsiniz. Sadece uyarmak istedim.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bankadan önce vergilendirme yüzünden problem yaşayabilirsin. 1TL bile kazansanız fatura kesmeniz gerekir. Değilse ciddi para cezalarıyla karşılaşabilirsiniz. Sadece uyarmak istedim.
Anlatmak istediğiniz durumu "bireysel ödemeler" altında zaten istediğiniz şekillerde yapabilirsiniz. Türkiye de belirli yaşa kadar belirli sektörlerden gelir elde etmediğiniz sürece vergi mükellefi sayılamazsınız. Elde etmiş olduğunuz gelir özel sektör de olduğu ve çok büyük meblağlarda olmadığı sürece bu tür bir sorunla karşılaşmak pek olası değil.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
18 yaş altında olduğun için velinle birlikte giderek banka kartı çıkarabilirsin. Yanlız belirtmem gereken bir şey var; 18 yaşından küçük olduğun için mobil bankacılık üyeliği yapamıyorsun ve bazı işlemler kısıtlı. Benim ziraat banka kartım var ancak mobil bankacılık kullanamıyorum yaşımdan dolayı.
İş Bankası İlk İmza hesabını araştırmıştım, Mobil Bankacılık da varmış. Annemi ikna edemedim açtırmak için