+18 *** Viskinin Yanında Ne İyi Gider?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
Abi en deli şaraplardan da bir tanesini bana önerin. Ağır alkol boğazımı yakabilir diye pek içemem.
Ekşimsi tatda keyiflendirici bir şarap iyi gider ama. Vay be

Edit--- kuru et dedi arkadaş güzel öneri.
Saçaklı tuzlu peynir seven birisi olarak belki damağa uygun tadı olur diye önerebilirim.

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bir olay neden bu kadar büyütülür? İçmeyen içene saygı duyacak (Sınırları aşmadığı sürece), içen de içmeyene. Herkesin dini de inancı da kendine. Eğer olayları, yapılan eylemin kaynağının sonuçlarına göre değerlendiriyorsak, dürüst olalım; içki kötü şeylere yol açar, peki inandığınız kavramların bunca zaman dünyaya getirdiği katliamlar, ölümler, savaşlar ne?-Zira sizler sözde iyilik savunucuları... (Bunu salt bir din üzerinden söylemiyorum, genel açıdan) En azından iki yüzlü davranmayın, bir şeyi eleştirirken inanç üzerinden insanları vurmayı çalışmayın. Sizler birilerine kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalışırken masum göründüğünüzü sanıyorsunuz, hiç de öyle değil. Nietzsche'nin şu ünlü sözünü yazayım; Kim en çok namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bir olay neden bu kadar büyütülür? İçmeyen içene saygı duyacak (Sınırları aşmadığı sürece), içen de içmeyene. Herkesin dini de inancı da kendine. Eğer olayları, yapılan eylemin kaynağının sonuçlarına göre değerlendiriyorsak, dürüst olalım; içki kötü şeylere yol açar, peki inandığınız kavramların bunca zaman dünyaya getirdiği katliamlar, ölümler, savaşlar ne?-Zira sizler sözde iyilik savunucuları... (Bunu salt bir din üzerinden söylemiyorum, genel açıdan) En azından iki yüzlü davranmayın, bir şeyi eleştirirken inanç üzerinden insanları vurmayı çalışmayın. Sizler birilerine kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalışırken masum göründüğünüzü sanıyorsunuz, hiç de öyle değil. Nietzsche'nin şu ünlü sözünü yazayım; Kim en çok namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur.
Severler bir konu üzerinden konuşurken insanların dinini inancını sorgulamayı.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
su da bedava mı sanki ?
Çeşme suyu knk
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nick - Mesaj uyumu

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Kim en çok namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu o'dur.
Eğer mert, namuslu bir adamsan bir filozof'un gölgesine sığınıp ateş etme, doğrudan "namussuz" diyebilirsin; Riyakârlıkla, namertçe değil. Ve ithamını ayniyle sahibine iade ediyorum. Namus ve ahlâk şövalyeliği yapmak namertlikten, riyakârlıktan daha iyidir güzel kardeşim. Mesajlarımın tamamını okumadığın için edep ve haya sınırlarını aşarak hakaret ediyorsun. Tekrar ediyorum, ben kimsenin içkisine, günahına karışmadım, ayıplamadım kimseyi. Bunun aleniyete dökülmesine, burada bir şeyler sormak, öğrenmek için gelmiş 12-13 yaşlarındaki çocukların özendirilmesine karşı çıktım. Kim ne halt ediyorsa eder, bu kendini ilgilendirir, lakin özendirmek hem ahlaken, hem dinen, ama en önemlisi de kanunen suçtur. Sizler günahınızda boğulabilirsiniz, ama masum evlatları peşinden sürüklemeyin. Vesselam.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,067
başlık neden YouTube ta azmış adamları çekmek için başlıkta +18 yazıp ama +7 bile olmayan videolar gibi

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Eğer mert, namuslu bir adamsan bir filozof'un gölgesine sığınıp ateş etme, doğrudan "namussuz" diyebilirsin; Riyakârlıkla, namertçe değil. Ve ithamını ayniyle sahibine iade ediyorum. Namus ve ahlâk şövalyeliği yapmak namertlikten, riyakârlıktan daha iyidir güzel kardeşim. Mesajlarımın tamamını okumadığın için edep ve haya sınırlarını aşarak hakaret ediyorsun. Tekrar ediyorum, ben kimsenin içkisine, günahına karışmadım, ayıplamadım kimseyi. Bunun aleniyete dökülmesine, burada bir şeyler sormak, öğrenmek için gelmiş 12-13 yaşlarındaki çocukların özendirilmesine karşı çıktım. Kim ne halt ediyorsa eder, bu kendini ilgilendirir, lakin özendirmek hem ahlaken, hem dinen, ama en önemlisi de kanunen suçtur. Sizler günahınızda boğulabilirsiniz, ama masum evlatları peşinden sürüklemeyin. Vesselam.
Hahahah üzerinize alındınız demek. Tamam haklısınız, devam. Parantez içinde ''sınırları aşmadığı sürece'' eklentisini de görmediğinize göre yapacağım bir şey yok. Yazdığıma ''12-13 yaşındaki çocuk özendirme'' olayını da bağlamanız oldukça ironik ama önemli değil. Din tüccarları her yede böyledir. Namert olan da riyakar olan da bellidir; kendinden olmayan herkesi hor gören, bedevi zihniyetli fikirler. Zira bu kişiler her zaman dinin arkasına saklanırlar. Dediğim gibi haklısınız, iyi akşamlar.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Muhabbete bak geleceğin söyle rahatlası olmaya aday bir konu gibi gözüküyor daha şimdiden 7 sayfa yazılmış çizilmiş.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Hahahah üzerinize alındınız demek. Tamam haklısınız, devam. Parantez içinde ''sınırları aşmadığı sürece'' eklentisini de görmediğinize göre yapacağım bir şey yok. Yazdığıma ''12-13 yaşındaki çocuk özendirme'' olayını da bağlamanız oldukça ironik ama önemli değil. Din tüccarları her yede böyledir. Namert olan da riyakar olan da bellidir; kendinden olmayan herkesi hor gören, bedevi zihniyetli fikirler. Zira bu kişiler her zaman dinin arkasına saklanırlar. Dediğim gibi haklısınız, iyi akşamlar.
Böyle bir şey yok canım. Şimdi muhakkak saygı duyarız, içip içmemesi tabii ki @BHA'ya bağlı fakat nazik bir şekilde 1 kereliğinde kötü bir şey olduğunu söylemekte bir sakıncası yok. Adam gayet normal ve dindar birisi. Hiç bir hatasını görmedim. Onun dışında asıl riyakar, kötü niyetli maskeli sahte dindar (münafık) insanlar YouTube'da kaynıyor, bir sürü örnek var. Birisini örnek olarak söylemek isterdim fakat söylemeyeceğim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Din tüccarları her yede böyledir. ... kendinden olmayan herkesi hor gören, bedevi zihniyetli fikirler. Zira bu kişiler her zaman dinin arkasına saklanırlar.
Şimdi beni iyi dinle bay Nietzsche tilmizi, ya da taklitçisi mi demeliyim? Tek bir ricada bulunmuştum, ÖZENDİRMEYİN!!! Hepsi bu kadar. Din tüccarı olduk, bedevi olduk, dinin arkasına saklandık vs. Belli ki adını aldığın akıl hastası filozofundan pek terbiye edinmemişsin. Terbiye edinmediğin gibi kendine karşıt bellediklerine düşmanca hisler besleyip, tepeden bakmayı, hakaret etmeyi öğrenmişsin. Var git işine, bulaşma kardeşim. Allah'tan kalan ömrümde inandığım gibi yaşamak, O'nun rızasını talep etmekten başka bir amacım yok benim.

Nietzscheee

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Şimdi beni iyi dinle bay Nietzsche tilmizi, ya da taklitçisi mi demeliyim? Tek bir ricada bulunmuştum, ÖZENDİRMEYİN!!! Hepsi bu kadar. Din tüccarı olduk, bedevi olduk, dinin arkasına saklandık vs. Belli ki adını aldığın akıl hastası filozofundan pek terbiye edinmemişsin. Terbiye edinmediğin gibi kendine karşıt bellediklerine düşmanca hisler besleyip, tepeden bakmayı, hakaret etmeyi öğrenmişsin. Var git işine, bulaşma kardeşim. Allah'tan kalan ömrümde inandığım gibi yaşamak, O'nun rızasını talep etmekten başka bir amacım yok benim.
:D Yazdıklarınıza bakın, sadece güldüm. Var git diyor :)))) Yarası olan gocundu sadece. İyi akşamlar dedim uzatıyorsunuz. Tekrar iyi akşamlar.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ben gerçekten anlamıyorum sizleri... Eğer bu adabı biliyorsanız ve içki kullanıyorsanız evet böyle içilir ben böyle tercih ediyorum yazacaksınız eğer kullanmıyorsanız yorum yazmayacaksınız arkadaşlar. Yani etmediğiniz linç, söylemediğiniz laf kalmadı. Raporlarda her gün bu konudan tarafıma atılmış bir dünya rapor geliyor. Sizleri tebrik ediyorum bu olgun ve laik görüşünüz için. Aslında bu konuyu asla kilitlemem ve daima kurallara uygun olduğunu savunacağım. Lakin sizin konuşmalarınızdan, konuyu çektiğiniz yerlerden bıktım. Konu tarafımca kilitlenmiştir. Ayrıca benim size gösterdiğim toleransı fark etmediğiniz için beni kendinize düşman olarak görmeye devam edin. Sizin için bana gönderilen hemen hemen her rapora ceza-i işlem uygulamıyor ve sorunu elimden geldiğince kimseye yansıtmadan kendim düzelterek çözüyorum. Ayrıca sorunlu kişiye sadece sözlü uyarı veriyor ve puanın düşmesini yada ceza alıp uzaklaşmaması için yardımcı oluyorum ki bunu yapmamda yasak. Forumun kuralları var ve uymanız gerekiyor. Ben bunu yapıyorum diye başka yönetici yapmayınca benim hakkımda o yöneticiye BHA mod uyarı yapıyor siz neden uyarmadan ceza işlemi veriyorsunuz direk konuşmalar yapıyormuşsunuz, utanmadan. Ben bu günden itibaren hiç bir toleransı hak etmediğinizi düşünüyorum. Bundan böyle forum kurallarına uymayan herkes gözünün yaşına bakmadan tarafıma düşen her rapora -uygun ise- ceza işlemini yapacağım arkadaşlar, bilginiz olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...