+18 *** Viskinin Yanında Ne İyi Gider?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sonrasında ne yazdığımı okudunuz mu acaba ?

1598207595484.png

Beyaz noktalar ile ayırdığım noktanın üst kısmı size cevaben, alt kısmı ise genel konuya cevaben yazılmış bir yazı!
Umarım anlamışsınızdır.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
viskinin yanına ya mutluluk iyi gider yada anılaaaarrr.
patates cipsi sıcak ve ketçaplı, çerezz

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Neredeyse alkol reklamı yapılacak. Burda bir sürü küçük yaşta üye var. Sanki iyi birşeymiş gibi... Alkol kötülüklerin anasıdır. Cinayetlerin, kazaların ve birçok hastalığın sebeplerindendir.

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Zino marka gibi late hour puroları ile iyi gider.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Veya tam kakaolu acı olarak tabir ettiğimiz dediğiniz gibi çikolata iyi gider.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Neredeyse alkol reklamı yapılacak. Burda bir sürü küçük yaşta üye var. Sanki iyi birşeymiş gibi... Alkol kötülüklerin anasıdır. Cinayetlerin, kazaların ve birçok hastalığın sebeplerindendir.
Bende diyorum benim içeriğime niye kızmış : ))))))

Hocam hayatımda bir kere alkole dilim değdi oda çikolatanın içinde varmış direkt ağzımdan attım. Duyar, örnek konusunda sitemleriniz var ama ne yazık ki sdn forum bu konulardan uzak bir süredir.

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Forumda herkes viskici çıktı.

Alkol haramdır. İçmeyin. Ya da için bana ne be

12 yaşındaki çocuk diğer forumlarda SDN Forum'a diss attı gibi bir şey mi bahsettiğiniz bu dert ?
Konuyla ilgili bi bağlantın mı var yoksa ? ??‍♂️

Ekli dosyayı görüntüle 113380

Beyaz noktalar ile ayırdığım noktanın üst kısmı size cevaben, alt kısmı ise genel konuya cevaben yazılmış bir yazı!
Umarım anlamışsınızdır.
Bu noktalar bende görünmüyor mesela ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bu konu yetişkinlere hitap ettiği için +18 falan mı konulsa acaba başlığa, alkollü içkiye özenti gibi anlaşılmasın bu konu. Hani genç kitlemiz de hiç azımsanacak derecede değil. (Çocuk annesi ya da babası için telefon bakıyor olabilir, (viski de nedir diyerek) bu konuya girebilir ve ailesi tarafından görüntülenebilir.) Gerçi ben alkollü içki kullanmıyorum, içene de karışmam, konuya da bir kere yazmış bulundum. Forum kitlesini düşününce, bu haliyle konu sanki doğru değil gibi geliyor, bilmiyorum ifade edebildim mi. ?

BHA

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bu konu yetişkinlere hitap ettiği için +18 falan mı konulsa acaba başlığa, alkollü içkiye özenti gibi anlaşılmasın bu konu. Hani genç kitlemiz de hiç azımsanacak derecede değil. (Çocuk annesi ya da babası için telefon bakıyor olabilir, (viski de nedir diyerek) bu konuya girebilir ve ailesi tarafından görüntülenebilir.) Gerçi ben alkollü içki kullanmıyorum, içene de karışmam, konuya da bir kere yazmış bulundum. Forum kitlesini düşününce, bu haliyle konu sanki doğru değil gibi geliyor, bilmiyorum ifade edebildim mi. ?
Öncelikle merhaba, söylediklerinizde haklısınız +18 ibaresini konu başlığına ekledim ve içeriğe de spoiler koydum. Forum her ne kadar teknoloji forumu da olsa bir hayli fazla teknoloji harici konuları da içinde barındıran bir genel forum aslında. Konunun forum için uygunluğuna gelecek olursak, konu forumumuza uygun. Bence çocuklar buna ve diğer bir çok alışkanlığa özenecek olsa bunu her gün izledikleri televizyondan ve kontrolsüz olan internetten her şekilde ulaşabilir. Önemli olan ailesinin çocuğuna ne ve nasıl aşıladığıdır. Çocuğun ileride böyle içme vs düşüncesi varsa konudan özenerek başlamaz. Çocuğun içinde olması gerekiyor.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Öncelikle merhaba, söylediklerinizde haklısınız +18 ibaresini konu başlığına ekledim ve içeriğe de spoiler koydum. Forum her ne kadar teknoloji forumu da olsa bir hayli fazla teknoloji harici konuları da içinde barındıran bir genel forum aslında. Konunun forum için uygunluğuna gelecek olursak, konu forumumuza uygun. Bence çocuklar buna ve diğer bir çok alışkanlığa özenecek olsa bunu her gün izledikleri televizyondan ve kontrolsüz olan internetten her şekilde ulaşabilir. Önemli olan ailesinin çocuğuna ne ve nasıl aşıladığıdır. Çocuğun ileride böyle içme vs düşüncesi varsa konudan özenerek başlamaz. Çocuğun içinde olması gerekiyor.
Çevremizde, medyada vesaire yeterince kötü örnek var. Aslında burada da insanları sıkmamak lazım. Ben de zaten o anki düşüncelerimle yazmaya, ifade etmeye çalıştım. Adı üstünde çocuk, gelişme döneminde bulunan insan, ileride ne olacağını bilemeyiz ama önüne bir basamak koymuş oluruz. Hani bir ata sözü vardır ya aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. :)

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Çevremizde, medyada vesaire yeterince kötü örnek var. Aslında burada da insanları sıkmamak lazım. Ben de zaten o anki düşüncelerimle yazmaya, ifade etmeye çalıştım. Adı üstünde çocuk, gelişme döneminde bulunan insan, ileride ne olacağını bilemeyiz ama önüne bir basamak koymuş oluruz. Hani bir ata sözü vardır ya aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık. :)
Bilinçli aile babası gibisin.d helal kanka süper devam

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Arkadaş çevrene dikkat et. Ben başlamam demekle başlıyor her şey. Aman deyim.
Güzel düşüncen için teşekkür ederim. :) Arkadaş çevrelerine de tabii ki dikkat ediyorum Allah izniyle. Onun dışında zaten fazla arkadaş edinmeyi seven birisi değilim.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,195
Güzel düşüncen için teşekkür ederim. :) Arkadaş çevrelerine de tabii ki dikkat ediyorum Allah izniyle. Onun dışında zaten pek arkadaş edinmeyi seven birisi değilim.
Arkadaş edinmeyi sevmemek de tehlikeli aslında. Seni hayata hazırlar arkadaşlıklarla edindiğin tecrübelerin. Bazılarını 20 yaşında yoğurur hayat, bazılarını 10 yaşında.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Arkadaş edinmeyi sevmemek de tehlikeli aslında. Seni hayata hazırlar arkadaşlıklarla edindiğin tecrübelerin. Bazılarını 20 yaşında yoğurur hayat, bazılarını 10 yaşında.
Şu manada söyledim, arkadaş edinmeyi sevmiyorum değil, severim fakat rastladığım kimselere genelde garip kimseler olduğundan dolayı işte arkadaş olmakta tereddüt ediyorum. Asıl olay bu. Neyse, konu dağılmasın. :)

Edit: Bir şey hatırlattın, üstteki mesajı editledim. Teşekkürler.

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Screenshot_20200824-001348_Chrome.jpg

Professör Guttorm Fløistad bu hareketin felsefesini şu şekilde özetlemektedir:

Kesin olan tek bir şey her şeyin değiştiğidir. Değişimin ivmesi artıyor. Hayata tutunmak istiyorsanız acele etseniz iyi olur. Günümüzün mesajı bu. Ancak temel ihtiyaçlarımızın asla değişmediği herkese hatırlatılmalı. Başkaları tarafından görülme ve takdir edilme ihtiyacı. Aidiyet ihtiyacı. Yakınlık ve itina, birazcık sevgi ihtiyacı. Bu, sadece insan ilişkilerindeki yavaşlıkla verilebilir. Değişimlere hakim olmak için yavaşlığı, tefekkürü ve birlikteliği yeniden edinmek zorundayız. Bu noktada gerçek bir yenilenme hissedeceğiz.
Hareketin temsilcileri "Yavaşlık" kavramının her şeyi salyangoz hızıyla yapmak demek değil tersine hayatın farklı alanlarındaki aktiviteleri daha tatmin edici şekilde ve doğru hızda gerçekleştirmek gerektiğine dikkati çekmektedirler.

Reaksiyon puanı
10,325
Allah için yapılan ibadetlerin gizli olmasını savunursunuz, ama haram olan ve bu kadar zararlı olan, her yıl yüzlerce ailenin yıkımına, yüzlerce trafik kazasına yol açan alkol kullanımının burada reklamını yapar, özendirirsiniz.

Günah gizli kaldığı sürece Allah ile kendisi arasındadır, bunun açıkça reklam edilmesi, savunulması demek, Allah'a, onun aziz dinine ve peygamberine savaş açmakla eş değerdir.

Size yazıklar olsun diyorum, çok ayıp ettiniz, ayıbınızı afişe ettiniz.
Sizi Allah'a havale ediyorum, başkaca da sözüm yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...