17 yaşındayım yardımcı olun lütfen

Bu konuyu okuyanlar

econkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EEP455E.jpg

Öncelikle merhaba.

Kendimi tanıtıyım 98 istanbul doğumluyum. Lise 3 öğrencisiyim. Basketbol galatasaray alt yapısında oynadım. 1.86 boyundayım. 110 kiloyum.
baya iri yapılıyım benden daha zayıf olup kamyon arkası tabiri caizse öyle insanlar var ben okadar görünüşte kilolu durmuyorum görenler 85 90 diyor
ama gerçeği 110 kiloyum öz güven kaybı yaşıyorum. anneme bu durumu anlattım bu gün diyetisyenden randevu alacağım.
Yemek yemeyi seviyorum bi oturuşta gecen hafta 8 lahmacun yedim. Bildiğiniz öküzüm yani kurbanlık dana. Diyetisyenden sonra spora başlayacağım ama işte burda siz bilgisi olan abilerim ablalarım sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum. Fitnessmı yüzmemi ? kilo verirken ayakkabının önemi varmı ?
eşofman almalımıyım spor için ? nasıl bi çalışma izlemeliyim ? kendimi nasıl motive etmeliyim lütfen bana yardımcı olurmusunuz cidden gençliğim kilo yüzünden gidiyor :crying::crying::crying::crying:

Reaksiyon puanı
10,325
irade yeğenim, irade...
kafaya takma, ama iradeni kullanarak kendi derdini kendin çöz.
sofradan daima doymadan kalk, hareketli ol, bol yürüyüş yap.
bunları yaptığında ekstradan bişey yapman da sanırım pek gerekmiyor.
zaman içinde herşey yoluna girecektir.

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Basket oynamaya devam etmelisin. Devam edemiyorsan da spor yap, fitnessa git. O fazlalıklar kas olunca özgüvenin yerine gelir diye düşünüyorum. Her işin başı da azim tabi ki, azimli olman lazım. Tipin ve fiziğin düzgün maşallah, böyle şeyleri takmaman lazım.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
8 Lahmacunu 3 e indirdiğin zaman spora baslayabilirsin. Kalpten gidersin mazallah bu nedir ya. İlk önceliğin yeme düzenini tutturmak bundan sonra spora baslayabilirsin saglam bir diyetisyene git sana özel hazirlasinlar listeni.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Ben 3 lahmacun yediğimde dünyaları yemiş gibi oluyorken nasıl oluyorda 8 tane resmen yuh :w00t:
Onun haricinde nekadar güzel basket oynamışsınız baskete devam edeksiniz ve yediklerinizi yarı yarıya azaltacaksınız sonra zaten kendiliğinden zayıflamaya başlanıyor.
Öyle yok diyetisyenmiş falan cart curt onlar boş yemeni içmeni azalt bak gör nasıl fit oluyorsun.

redox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
fitness'a gideceksen doğru düzgün bir yere git, zamanını boşa harcamış olma. diyetisyen+spor ile bu işin kolaylıkla ve zevkli bir şekilde üstesinden gelirsin.
ayrıca spor yapmak iyidir, sporcu insanların sosyal yaşamda her daim farklı bir konumu vardır diye düşünüyorum şahsen.
arkadaşların da dediği gibi o 90 kilo kas olunca :) özgüvenin tavan yapacaktır. 5-6 ay dişini sık ve değişimi gör.

econkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlarınız için saolun işte gerçekten sabır etmek lazım bunu nasıl yapacağım of 110 kilolardan zayıflayan insanlar biraz öğüt verseniz :/

Anti-Code

Asistan
Reaksiyon puanı
2
EEP455E.jpg

Öncelikle merhaba.

Kendimi tanıtıyım 98 istanbul doğumluyum. Lise 3 öğrencisiyim. Basketbol galatasaray alt yapısında oynadım. 1.86 boyundayım. 110 kiloyum.
baya iri yapılıyım benden daha zayıf olup kamyon arkası tabiri caizse öyle insanlar var ben okadar görünüşte kilolu durmuyorum görenler 85 90 diyor
ama gerçeği 110 kiloyum öz güven kaybı yaşıyorum. anneme bu durumu anlattım bu gün diyetisyenden randevu alacağım.
Yemek yemeyi seviyorum bi oturuşta gecen hafta 8 lahmacun yedim. Bildiğiniz öküzüm yani kurbanlık dana. Diyetisyenden sonra spora başlayacağım ama işte burda siz bilgisi olan abilerim ablalarım sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum. Fitnessmı yüzmemi ? kilo verirken ayakkabının önemi varmı ?
eşofman almalımıyım spor için ? nasıl bi çalışma izlemeliyim ? kendimi nasıl motive etmeliyim lütfen bana yardımcı olurmusunuz cidden gençliğim kilo yüzünden gidiyor :crying::crying::crying::crying:
Diğer "kilolu" arkadaşlara göre sen oldukça şanslısın. Günlük 10 15 dklık koşuyla rahatlıkla güzel bir fiziğe kavuşursun. Koşmak ruh sağlığı içinde oldukça iyi. Ayaklarım her gün koşmak için stadyuma gidiyor :D. Açık hava koşusu koşubandından daha verimli olur. Hava direnci falan bir sürü etken var. Üşümeyecek şekilde giyinip çık dışarıya koş rahatla.:D

econkara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cidden öz güven kaybı derken bundan bahsediyorum işte koşarken sallanan o yağ tabakası ister inanın ister inanmayın ama dışarıya bile çıkmak istemiyorum çoğu zaman imkanlarım varken bile bu sene mutlaka zayıflamam lazım

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bisiklet al. Yada kirala 10 gün saglam sürüş yap verirsin 6 7 kılo
Bence kilolu degilsin irisin Body e git Kas yap daha sportif görünürsün

APOTT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben de 110 kilodan 75'e indim. Şuan yine aldım orasını karıştırma:D Diyetisyen ile verdim ben. Kararlı olursan inan verebilirsin 10 günü atlat gerisi geliyor zaten.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Spor salonuna yazıl sporu aksatma yemeği azalt 8 lahmacun yerine 2 lahmacun+salata deneyebilirsin böyle yaparsan kilo vermen garanti olur.
Spor salonuna gitmem Program ver dersen
1. Günde 15dk koşu
2.Bisiklet imkanın varsa yokuş yukarı 10dk bisiklet
3.Oblik hareketi 30'ar set 100 tane
4.Arkadaşların halı sahaya gidiyosa onlara takıl
5.Limitleri zorla mekik bel için zorlayabilir ama günde 30 şınav çekebilirsin bence

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
yorumlarınız için saolun işte gerçekten sabır etmek lazım bunu nasıl yapacağım of 110 kilolardan zayıflayan insanlar biraz öğüt verseniz :/
Arkadaşım, ben geçen sene 3 Şubat günü senin gibi zayıflamaya karar verdim, o zaman 120 kilo idim, öncelikle yeme içme konusunda radikal karar aldım ve akşam yemeğini bırakarak, kahvaltı ve öğle yemeği ile hayatımı sürdürdüm, aynı zamanda 3 Şubat ile 1 Mayıs arasında toplamda 600 km den fazla yürüyüş yaptım. Inan kilo vermeye başlayınca gerisi geliyor. 1 Mayıs günü 86 kilo idim, yani 3 ayda 34 kilo verdim. Sonra sporu bırakarak sadece yeme içme kontrolü ile Ağustos bitene kadar 69 kiloya düştüm. Ama Eylül ayına kadar kesinlikle çikolata dahil ambalajlı atıştırmalık yemedim, tatlı çok çok nadir yedim. Sonrasında birazcık kuralları esnettim, derken kış döneminde biraz daha esnek davrandım ve malesef 5 kilo kadar aldım, şu an 73.5 kiloyum. Hedefim ise 65-70 bandında kilomu sabitlemek.

Herşeyin başı irade. Birazcık sabır göster, kilo vermeye başlayınca kendi kendine motive oluyorsun zaten. Yemekten değil, yememekten zevk alıyorsun.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ben 3 lahmacun yediğimde dünyaları yemiş gibi oluyorken nasıl oluyorda 8 tane resmen yuh :w00t:
Onun haricinde nekadar güzel basket oynamışsınız baskete devam edeksiniz ve yediklerinizi yarı yarıya azaltacaksınız sonra zaten kendiliğinden zayıflamaya başlanıyor.
Öyle yok diyetisyenmiş falan cart curt onlar boş yemeni içmeni azalt bak gör nasıl fit oluyorsun.

Diyetisyen cart curt değil boşta değil, söylediklerinin hepsini %100 uygulayacaksın diye bir kural yok elbette ama bende zamanında diyetisyene gittiğimde 3 ana 3 ara öğün olarak 6 öğün yemek verdi ve düzenli olarak uyguladım bir noktadan sonra yemek yemekten sıkılıyorsunuz, tarçınlı sütten bademlere kadar bir sürü şey verdiler sonra ara öğünleri unutuyorsun günde 3 ana öğün yiyorsun ve miden almamaya başlıyor cidden eskisinden az yiyorsun.

Örnek 2 tabak çorba ve bir sebze yemeği yiyorsam mesela, sadece sebze yada 1 tabak çorba ile doymayı başarabildim gibi gibi örnek vericek olursak.

Ben 18 kilo verdim 5-6 ay içerisinde sonradan düzenli spor ve düzenli diyet baymaya başladı sporu bırakalı 2 ay oldu, diyete uyuyorum elbette ama yinede bazı şeyleri aşırı kaçırıyorum 1 kilo almışım hatta 2 falanda olabilir.

Diyet şart, disiplin şart.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
cidden öz güven kaybı derken bundan bahsediyorum işte koşarken sallanan o yağ tabakası ister inanın ister inanmayın ama dışarıya bile çıkmak istemiyorum çoğu zaman imkanlarım varken bile bu sene mutlaka zayıflamam lazım
Asıl o özgüven kaybı olarak gördüğün nokta senin en güçlü motivasyonun olacak.
Nasıl dersen, bugün sallanan o yağlar diyet+fitness yardımı ile sıkılaşıp kas olmaya başlayınca o zaman gör güven kaybı mıymış o yoksa özgüvenin tam kendisi miymiş.
Yaşın daha çok genç spora çok hızlı bir şekilde tepki verecektir.
Fitness+kardiyo ile çok hızlı bir şekilde sonuç alabilirsin.
Yemek kısmında ilk önce yemek düzenini oturtman lazım. Sabah güçlü öğlen orta akşam ise neredeyse hiç yemeyecek gibi bir düzen oturtman lazım.
Başarıya ulaşanlar oturup çok düşünenler değil kalkıp da herekete geçenlerdir.
Yerinden kalk ve harekete geç!

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Diyetisyen cart curt değil boşta değil, söylediklerinin hepsini %100 uygulayacaksın diye bir kural yok elbette ama bende zamanında diyetisyene gittiğimde 3 ana 3 ara öğün olarak 6 öğün yemek verdi ve düzenli olarak uyguladım bir noktadan sonra yemek yemekten sıkılıyorsunuz, tarçınlı sütten bademlere kadar bir sürü şey verdiler sonra ara öğünleri unutuyorsun günde 3 ana öğün yiyorsun ve miden almamaya başlıyor cidden eskisinden az yiyorsun.

Örnek 2 tabak çorba ve bir sebze yemeği yiyorsam mesela, sadece sebze yada 1 tabak çorba ile doymayı başarabildim gibi gibi örnek vericek olursak.

Ben 18 kilo verdim 5-6 ay içerisinde sonradan düzenli spor ve düzenli diyet baymaya başladı sporu bırakalı 2 ay oldu, diyete uyuyorum elbette ama yinede bazı şeyleri aşırı kaçırıyorum 1 kilo almışım hatta 2 falanda olabilir.

Diyet şart, disiplin şart.
Ben 4 sene kickboks yaptım dostum bana öyle sağlıklı beslenme konusunda birşeyler öğretemessin. DİYETİSYEN'E GEREK YOK.!! Ben diyorum bunu tamam mı ? Ben kaç senelik kickboks hocalarından sağlıklı beslenmek için ne yenmeli ? Ne içilmeli ? Nasıl yenmeli ? Kaç öğün yenmeli ? Bunları hepsini ben en iyi bilirim. Fazla öğün yemek çok iyidir ama her öğünü az yemek şartıyla. Zayıflamanın en iyi yollarından biride bolca su içmektir günde en az 2.5 litre.

Ayrıca bu dediklerini yani diyet yapma konusunda, diyetisyen olmadanda yapılabilecek şeyler. Benimde çok şişman arkadaşlarım vardı zamanında aynı bu arkadaş gibi onları bizim salona çağırdım ve öğünlerini sabit YALNIZ yedikleri herşeyin yarıya indirmeleri hatta bazıları okadar çok yiyorduki çeyreğe indirmeleri gerektiğini söyledim. Tabiki yedikleri şeyler lahmacun değil ekmekte çok az vardı. Her gün 5 yumurta olsun , salata , et vb. Ve bu arkadaşlar şuanda üçgen vücutlara sahipler. Nasılmı oldu bunlar ??? DİYETİSYENSİZ bir şekilde (diyet) yaparak oldu.

Yani ona boşuna para vereceğine git bi salona hem sporunu yap , kasını yap hemde kilonu ver.

Disiplin ve diyet şart lafınada katılıyorum bu ikisi olmadan zaten kimse zayıflayamaz ama diyetisyene katılmıyorum kesinlikle fuzuli.

@econkara Siz en iyisi benim dediğimi yapın basket oynamaya devam edin. Zaten basket oynarken sanırsam body , fitness da yapıyorsunuz benim bildiğim basketçiler öyle yapar ? Onun haricinde yediğiniz öğünleri kesinlikle dengeleyin ve az yemek yemeye çalışın ve bolca su için. Mesela ekmek kesinlikle yemeyin lahmacunmu yiyeceksiniz en fazla 2 tane yiyin. Bolca sebze , yumurta yiyin . Bu arada yumurtayı öneriyorum nedeni yumurta mideyi tok tutma konusunda birebirdir. Biz eskiden antrenmanlardan 2-3 saat önce yani kahvaltıda 4-5 tane yumurta yiyip öyle çalışırdık. Ve öğlene kadar hiç acıkmazdık.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Sanırım gelişimimiz aynı :) bende 17 yaşında lise 3 te 185 cm 108 kilo iken psikolojim baya bozuldu 5 hafta koştum 13 kilo verdim koşmayı bıraktım 4 5 haftadada 7 8 kilo verdim 87 90 arası bişeyler oldum superde olmuştu. 1 yıl oyle kaldım. şimdi 19 yaşındayım 1.89 boy 111 kilo. Aynı psikolojiye yine girmeye başladım :D ünv verdiği rahatlık bendeki uyuşukluk gezmeme isteği ve acayip bi yeme iştahı bu hale soktu. Az kaldı şuan kendimi motive aşamasındayım 1 ay kadar sonra havalar az biraz ısınınca haftada 3 gün sabah yemek yemeden 6 civarı çıkıp 20 dk koşcam. HIT şeklinde. 11. sınıfta aynı şekilde kilo vermiştim. Sende koş. istersen o HIT programı atabilirim sana. Beraber zayıflarız inşallah :)

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@econkara kardeşim öncelikle yediğine dikkat edeceksin doymuyorsan yağsız salata ye :) 2.si fitness yapıcaksan mutlaka iyi araştır her spor salonu bir dğeil mtlaka sertifikalı hocalar ile çalış, tabiki koşu için ayakkabı önemlidir nike airmax serisi bana göre baya iyidir ama tuzludur. illahi eşortman alman gerekmez bir şort ve tişort işini görür ve olmazsa olmazı havlu, havlusuz çalışılmaz ama baskete devam edebiliyorsan her antremandan önce 10 15 tur koşu ve sonrasında da bir o akdar yaparsan yağları hızlı yakarsın ama kas yakma olasılığıda var...

ayrıca şu diyetisyene gerek yok diyen arkadaşlarım lütfen ama lütfen gidip dukan falan başka şeylerle uğraşın siz 18 yıldır spor yaparım(ara ara bıraktığım oldu) ben ameliyatlar sonrası 50 kilo aldım ama verdim geri ve şunu unutmayın diyet asla genel değil özeldir.... bundan dolayı lütfen diyetisyene gidiniz düzgün beslenmeyi öğrenmeden kilo vermezsiniz..

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45

Öncelikle yemek yemeyi azaltmalısın. Veya kalorisi düşük daha faydalı şeylerle azar azar yiyiyerek öğünlerini çoğaltman gerekli. Can boğazdan geçer derler. O yüzden yemek yemeyi azaltmak zordur. Su tüketimini çoğalt ama dengesiz şekilde değil. Uyanınca 1 bardak su iç biraz bekle daha sonra kahvaltını yap. Ekmek ve karbonhidrat içeren yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak dur. Yağ, şeker, cips, kola, abur cubur bunlar sana hep düşman. Bol bol hareket et ki zaten spor yapıyormuşsun. Yağ yakmanın en iyi yolları koşma ve yüzmedir. Bir yandan yağları yakarken diğer yandan dünyaları yiyorsan bu iş olmaz. Rakamlara takılma, koş, yüz, eriyen yağlarının yerini sıkılaştırmak için body building yap. Tabi sporcu gıdası alma. Body building yaparsan bol bol et tüketebilirsin zararı olmaz fakat yine üstüne basıyorum ekmesiz. Yediğin yeşillikleri çoğalt. Bende bir oturuşta 1 büyük pizza + 1 pide + 1 lt. gazlı içecek yiyip içerdim. Ama inan çok zararlı. Biraz yedikten sonra kalk 5-10 dakia oyalan göreceksin ki açlığın gitmiş. Yemek yedikten sonra hareketsiz kalma, yemek yiyip yatma, bir saat belirle kendine örneğin akşam saat 7-8 den sonra birşey yeme. Çok dayanılmaz hale gelirse açlığın al 1 tane havuç ye, elma ye. Ben 1.82 boyundayım 95 kiloydum şu an 81 kiloyum. Kilonu fazla göstermiyorsun dert etme. Yavaş yavaş tadını çıkartarak, gücünü koruyarak ve eğlenerek kilo verebilirsin.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Ben 4 sene kickboks yaptım dostum bana öyle sağlıklı beslenme konusunda birşeyler öğretemessin. DİYETİSYEN'E GEREK YOK.!! Ben diyorum bunu tamam mı ? Zayıflamanın en iyi yollarından biride bolca su içmektir günde en az 2.5 litre.

Bağırmaya gerek yok ben sadece normal bir şekilde söyledim.

Diyetisyene gidilmesinin neden şart olduğunu hemen söylemek istiyorum, kan testi onu bunu yapıcaklar olurda kafana göre diyet yaparsan ne biliyim sağlık açısından bir sorun çıkartabilir ileride, kafamıza göre her meyveyi her sebzeyi kesip çoğaltamayız kısaca bir testler yapılsın diyetisyen yorumunu katsın ona göre yapılsın diyet.

2.5 litre en fazla olması lazım çünkü 2.5 litreden sonra su zehirlenmesi olabilir ama şöyle bişi var eğer bol bol spor yapıp ter atarsan ve deli gibi susarsak 4 litrede içsek bişi olmaz sonuçta vicut istiyor ama istememesine rağmen zorlamak yani her gün oturduğumuz yerden mide istemiyor ama yinede harıl harıl su içmek sağlıklı değilmiş.

Bağırma olayı şöyle ki, BÖYLE yazdığınız zaman siz o kelimeyi vurguladığınızı düşünüyorsunuz ama büyük yazmak bağırmak oluyor vurgulamak isterseniz böyle yapabilirsiniz.

Ben sadece fikir verdim artık bir şeyler öğrenmek öğrenmemek insanlara kalmış bişi yazdıklarım geneldi direk size söylemedim.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fitness tavsiye ederim keşke bende bi oturuşa 8 lahmacun yiyebilsem

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Bağırmaya gerek yok ben sadece normal bir şekilde söyledim.

Diyetisyene gidilmesinin neden şart olduğunu hemen söylemek istiyorum, kan testi onu bunu yapıcaklar olurda kafana göre diyet yaparsan ne biliyim sağlık açısından bir sorun çıkartabilir ileride, kafamıza göre her meyveyi her sebzeyi kesip çoğaltamayız kısaca bir testler yapılsın diyetisyen yorumunu katsın ona göre yapılsın diyet.

2.5 litre en fazla olması lazım çünkü 2.5 litreden sonra su zehirlenmesi olabilir ama şöyle bişi var eğer bol bol spor yapıp ter atarsan ve deli gibi susarsak 4 litrede içsek bişi olmaz sonuçta vicut istiyor ama istememesine rağmen zorlamak yani her gün oturduğumuz yerden mide istemiyor ama yinede harıl harıl su içmek sağlıklı değilmiş.

Bağırma olayı şöyle ki, BÖYLE yazdığınız zaman siz o kelimeyi vurguladığınızı düşünüyorsunuz ama büyük yazmak bağırmak oluyor vurgulamak isterseniz böyle yapabilirsiniz.

Ben sadece fikir verdim artık bir şeyler öğrenmek öğrenmemek insanlara kalmış bişi yazdıklarım geneldi direk size söylemedim.
Bağırma değilde birazcık vurgulamak istedim aslında. Arkadaşımız çok şişman değil yani diyetisyen ihtiyacı yok. Daha çok obezite hastalarına yada yemediği halde olsun veya ölümüne acıkan hastalar daha çok diyetisyene gitmeli. Bir insanın dengeli beslenmesi için illa diyetisyene gitmesine gerek yok. Neyin sağlıklı , neyin kilo yaptığını cümlealem biliyor. Arkadaşta okadar küçük değil zaten bizim ona ''yediklerine dikkat et'' derken yağlı şeylerden olsun , abur cubur olsun , kola , alkol vb bu tür zararlı yada kilo arttırıcı yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerektiğini belirttik. Onun haricindeki her türlü sebze , meyve vb sağlıklı olan her yiyecekten istediği kadar yiyebilir tabi normal yemek şartıyla.

Normal oturan bir insan için 2.5 litre fazla doğru ama sporcu için ortalama. Bu arkadaşımızda basketçiyim demiş bende ondan ona 2.5 litre içmesi gerektiğini söyledim çünkü su içtikçe insan vücudundaki organlar sürekli çalışır ve kalori yakmasına daha yardımcı olur.

Bağırma olayına gelince canım o türlü yazmak istedi o şekilde yazdım belki daha iyi anlarsınız diye.

Eğer fikir vericeksenizde başkasının fikirlerini küçümsemeden kendi fikirlerinizi söylemeniz sizin için daha iyi olur. Çünkü karşınızdaki kişide yıllarca spor yapmış bir insan ve bir insanın nasıl zayıflatılır sizden daha iyi biliyor hem yaş olarak, hemde tecrübe olarak.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Bağırma değilde birazcık vurgulamak istedim aslında. Arkadaşımız çok şişman değil yani diyetisyen ihtiyacı yok. Daha çok obezite hastalarına yada yemediği halde olsun veya ölümüne acıkan hastalar daha çok diyetisyene gitmeli. Bir insanın dengeli beslenmesi için illa diyetisyene gitmesine gerek yok. Neyin sağlıklı , neyin kilo yaptığını cümlealem biliyor. Arkadaşta okadar küçük değil zaten bizim ona ''yediklerine dikkat et'' derken yağlı şeylerden olsun , abur cubur olsun , kola , alkol vb bu tür zararlı yada kilo arttırıcı yiyecek ve içeceklerden uzak durması gerektiğini belirttik. Onun haricindeki her türlü sebze , meyve vb sağlıklı olan her yiyecekten istediği kadar yiyebilir tabi normal yemek şartıyla.

Normal oturan bir insan için 2.5 litre fazla doğru ama sporcu için ortalama. Bu arkadaşımızda basketçiyim demiş bende ondan ona 2.5 litre içmesi gerektiğini söyledim çünkü su içtikçe insan vücudundaki organlar sürekli çalışır ve kalori yakmasına daha yardımcı olur.

Bağırma olayına gelince canım o türlü yazmak istedi o şekilde yazdım belki daha iyi anlarsınız diye.

Eğer fikir vericeksenizde başkasının fikirlerini küçümsemeden kendi fikirlerinizi söylemeniz sizin için daha iyi olur. Çünkü karşınızdaki kişide yıllarca spor yapmış bir insan ve bir insanın nasıl zayıflatılır sizden daha iyi biliyor hem yaş olarak, hemde tecrübe olarak.

Diyet yapıcaksan zaten abur cuburu asitli ve tatlı vb içecekleri unutacaksın bir kere, bana içecek olarak su ve ayran veriliyordu herşey yasaktı :)

Bunlar şart bunlar haricinde mesela hiç muz yemeyecem diye kafamıza göre bir şeyi tamamen kesmemeliyiz, mesela diyet yaparken ekmek kesmek en zararlısıymış ve ben eskiden diyetisyene gitmeden diyet yaparken hiç ekmek kullanmıyordum ama öğrendim ki beyaz ekmek şişiriyor ve doyurmuyor, artık tam buğdaylı ekmek yiyorum eskiden yarım beyaz ekmek ile doymazken şimdi 1,5 yada 2 dilim ekmekle tıka basa doyuyorum.

Kısaca diyetisyene gidilmesinde bir zarar yok gidilsin görüşlerini alsın diyetisyenin ona göre devam eder hem daha sağlıklı ve içi rahat olur.

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45

Spor öncesi sonrası Powerade iyi oluyor :)

apotaha

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hiç diyetisyene gitme boş yere... gerçekten iyi bir body salonuna git.. ordaki hocan hem kas gelişimine yardımcı olur hem de güzel bi diyet hazırlar sana.. şu kadar kilo olmak istiyorum, şuralarım da kaslı olsun, yan taraflardaki yağlar gitsin falan dersin adam seni o hale getirir... ama tabiki en önemlisi irade ve sabır... herşeyi harfiyen eksiksiz yapman lazım

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] Benim fikrim buydu tabi arkadaşımız kendisi bilir isterse diyetisyene gidebilir tercih onun. Ben yoksa diyetisyenin kötü olduğunu değil gereksiz olduğunu yani azıcık bilgili ve iradeli insan diyetisyene ihtiyaç duymadanda zayıflayabiilir o anlamda söylüyorum.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Spor öncesi sonrası Powerade iyi oluyor :)

Yıllar önce body'e yazılmıştım powerade ile gitmiştim hoca demişti ki burda yaktığın kalorileri onu içersen geriye alırsın.

Galiba zararlıydı o zamandır içmemiştim :D

mmrtylmz

Doçent
Reaksiyon puanı
45
Yıllar önce body'e yazılmıştım powerade ile gitmiştim hoca demişti ki burda yaktığın kalorileri onu içersen geriye alırsın.

Galiba zararlıydı o zamandır içmemiştim :D

Body building de olmaz zaten o içecek :D Yoğun aktiviteli sporlarda yani çok terleten sporlarda veya çok terliyorsan, ter ile birlikte vücutta sıvı kaybı ve bu sıvı ile beraber bazı faydalı mineraller vucüttan eksiliyor. Powerade bunu telafi etmeye çalışan bir içecek sadece. En çok futbolcular kullanıyor.

Son mesajlar