Soru 16 yaşında 178 cm boy 76-77 kg iyi midir?

okulistik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
16 yaşındayım. Boyum 178 cm, kilom da 76-77 civarı, sizce iyi mi? Çoğu kişi kalıplı durduğumu söylüyor hatta bazı kişiler spora gitmiyorum ona rağmen gidiyor musun diye de soran oldu. Sizce yaşıma göre iyi mi? Son birkaç yılda aslında kilo aldım ve almaya da devam ediyorum. Yaş ilerledikçe daha mı kötü olur? Ne yapmamı önerirsiniz?

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
409
16 yaşındayım. Boyum 178 cm, kilom da 76-77 civarı, sizce iyi mi? Çoğu kişi kalıplı durduğumu söylüyor hatta bazı kişiler spora gitmiyorum ona rağmen gidiyor musun diye de soran oldu. Sizce yaşıma göre iyi mi? Son birkaç yılda aslında kilo aldım ve almaya da devam ediyorum. Yaş ilerledikçe daha mı kötü olur? Ne yapmamı önerirsiniz?
70/72 arası ideal.

Johan026

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bence gayet iyisin. 85' kadar yolun var. Hatta kalıplı duruyorum demişsin 90 bile sende öyle çok kötü durmaz dert etme hocam.

BABUŞ--EMPİRE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keşke benimde derdim böyle olsa doktor hesaplamalarına göre 166.5 çıktım

okulistik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

vigilantemre

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,927
Gayet iyi durumdasın kardeşim, ama gün içinde aldığın kaloriyi ihtiyacın kadarıyla sınırlarsan ve kiloya sebebiyet veren bir hastalığın yoksa kilo almaktan da kurtulursun. Bu şekilde kalmanı hatta spora başlamanı da tavsiye ederim, sağlıcakla kalın 🙂

okulistik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Gayet iyi durumdasın kardeşim, ama gün içinde aldığın kaloriyi ihtiyacın kadarıyla sınırlarsan ve kiloya sebebiyet veren bir hastalığın yoksa kilo almaktan da kurtulursun. Bu şekilde kalmanı hatta spora başlamanı da tavsiye ederim, sağlıcakla kalın 🙂
Öyle çok yemiyorum halen daha nasıl kalori sınırını aşıyorum o kısım kafamı karıştırıyor. Sınav senem olduğu içinde spora başlamayı çok düşünmüyorum. Üniversiteye başladığımda düzenli olarak spora başlamayı düşünüyorum. 80'i biraz geçersem çok sorun olur mu acaba? Kalıplı durduğum için kilomun vücuduma eşit yayıldığını düşünüyorum.

MG4446

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,245
Kaç yıldır bu konulardan açılmıyordu yine nerden aklınıza geldi :D on numarasın büyük ihtimal 180 i de aşarsın aşmasan bile ideal boy kilon var