16 GB Galaxy S5 aslında 7GB çıktı!

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Samsung'un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S5'in 16 GB depolama alanına sahip modelnin aslında 7.89GB kullanılabilir depolama alanı olduğu ortaya çıktı...

KAYNAK

gs5storage.jpg

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Orada çekilen fotoğraf ve videoları hesaba katmışlar mı ki :)

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Orada çekilen fotoğraf ve videoları hesaba katmışlar mı ki :)

haberde telefonun tanıtım için getirildiği gibi bilgilerine bakıldığı söyleniyor... yani daha kimse bakmamışken... sonuçta yukarıdaki fotoya bakarsak diğer veiler kısmında 2.5 GB yer var bunla birlikte toplam alan 10GB oluyor... 6GB yakın işletim sistemi ve cache dosyaları...

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Detaylı incelemelerde belli olur artık :)

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
s health gibi programlardan dolayı 7 gb olarak gelmesi doğal.s4 de 8 gb fark yok :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Zaten hiçbir üretici benim telefonumun kullanılabilir depolama alanı şu kadar demez... Hepsi toplam kapasiteyi söyler. Git istediğin markanın telefonuna bak. Hiçbirisi 16GB bomboş telefon veriyoruz falan demez...

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
16 gb boş verse zaten işe yaramaz o yüzden artık 32 yi standart yapmaları lazım hele ki 4K vidyolar geldikçe şart oldu

Reaksiyon puanı
10,325
fanatik sayılacak bir samsungcu olmama rağmen bu kez cidden çok ayıp ettiğini düşünüyorum.
göz kamaştıracak özellikte geleceği beklentim vardı, birçok insan gibi... ama sonu fiyasko oldu, büyük bir hayal kırıklığı yaşattılar bize bu kez.

hafızasını asgari 32 gb bekliyordum, olmadı.
ram'inin de mutlaka 3 gb olacağından kuşkum yoktu, yine olmadı.
home tuşunun kaldırılacağını, tasarım olarak farklı bir konsepte gidileceğini umuyordum, gele gele karşımıza s4'ün klon'u geldi.
bunca eleştiriden sonra plastiği bırakır en azından alüminyum bir gövde tasarlarlar beklentim de güme gittiğine göre artık samsung markasından bütün ümitlerimi kesmiş durumdayım.
eğer s3'ümde bir sorun yaşarsam ve yeni bir telefon almam icap ederse samsung ismi tercihlerim arasında asla olmayacak.
sony z2 ya da hatice ablamızın m8'i arasında bir tercihte bulunacağız mecburen.
hangisi bize daha şirin görünürse.... tasarım, yazılım ve donanım olarak!

umut erdem

Profesör
Reaksiyon puanı
3
o toplam kapasite ona bakarsak s3 minide 8 gb hafiza vardi bem sadece 5 ini kullanabiliyom