16-17.500 Bin TL'ye Araç Tavsiyeleriniz?

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar 98 model megane 1 vardı elimizde 6 ay önce sattık :) 1-2 ay içerisinde yeni araba almayı düşünüyoruz. Babam için yakıtı az olan çekiş performansı iyi olan bir araba almayı düşünüyoruz. Tabi biraz da comforlu olursa iyi olur :)
Ford fiesta 1.4 TDCi comfort
Clio Symbol1.5 Dci Authentique
C3SX 1.4 HDI 16V
C3 te direksiyon problemi yaşayanlar varmış galiba. C3 kullanıp problem yaşayan arkadaş var mı?

Megane 2 önerir misiniz?
Megane1.6 Dynamique

Bir de şu anki yakıt fiyatlarını göz önünde bulunduracak olursak dizel araba mı tercih etmeliyiz yoksa lpgli mi tercih etmeliyiz? Dizel araçlar motoru öldürdüğü için 2.el de sıkıntı yaratır diyenler var ne derece doğru bilemiyorum. Forumlarda bazı araçlara kötü yorumlar yapılınca haliyle insanda şüphe uyandırıyor :)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ford fiesta 1.4 TDCi comfort hocam :clap::clap::clap::clap::clap: bende 2006 model vardı canavar hem az yakıyor hemde çok kaçıyor şuan 2011 titanyum x paketi aldım buda canavar ama sizin fiyatı aşar bence fiesta üzerinde durmalısın

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ford fiesta 1.4 TDCi comfort'u öneririm sana, Clio'dan falan konfor bekleme, Eğer daha konforlu birşey arıyorsan Fokuslara da bakabilirsin. Birde dize arabalar temiz kullanılmışsa 600 bin 700 bin civarı motor istemeden çalışır. Dizel taksiler ortalama 500 binin üzerinde motor istiyor. Bu arada C3'lerede az yakıyor diyorlar ama kullanamak nasip olmadı. Clio'dan konfor falan bekleme.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ford fiesta 1.4 TDCi comfort'un dizel olanı ne kadar yakıyor acaba? Dizelin performansı daha iyi diye biliyorum. Babam lpg ye alışkın olduğu için dizellere çok yakıyor diyo :D

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ford fiesta 1.4 TDCi comfort'un dizel olanı ne kadar yakıyor acaba? Dizelin performansı daha iyi diye biliyorum. Babam lpg ye alışkın olduğu için dizellere çok yakıyor diyo :D

dostum eski fiestam 130-140 kr yakıyordu yeni fiestam ise 120-130 kuruş yakıyor ki ben genelde sınırları zorlarım =)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ikisininde arkasında tdci yazıyordu ama =)

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Dostum megane 2 1.6 değilde megane 2 1.5 dizel çok az yakıyor. Üstelik performans olarakda iyi. Düşün derim.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Babama dizel araba aldıramayacağım sanırım :) Babam ford focus ve lpg diyor başka bişey demiyor :) Ford focusun hangi modellerini tercih etmeliyiz? 1.6 Ambiente mi alsak iyi olur :)

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
10-15 bin tl arası dizel bir araç almak istiyorum marka çok önemli değil fakat konfor ve yakıt daha mühim sizce ne alınabilir, ford fiesta bakıodum , yardımlarınızı rica ediyorum.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Aslında bizde tekrardan yeni bir araba alacağız :D Megane'ı 9 ay önce sattık. 23-25 bin tl arası az yakan araba tavsiyesinde bulunacak arkadaşlar varsa seviniriz :)