15 Yaşında Disiplinlik Olay

erhanbabaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar değerli abilerim,ablalarım kardeşlerim. Okul Disiplinleri hakkında bilgisi olan veya olmayıp tahmin edebilecekler soruma cevap verirsem minnettar kalırım.
Ben 15 Yaşında Bağcılarda ikamet eden bir Anodulu Lisesi öğrencisiyim.
Sorum;
Ortaokuldan bir arkadaşım beni sevmiyor bende onu sevmem ve benle aynı okula düştü.Bu benim annemin ve benim numaramı biliyor .Arkadaşlarıyla toplanıp benim annemin numarasını sözlü bir şekilde taciz ediyor ve tehdit mesajları savuruyor. Yok seni okul çıkışı 20 kişi döveceğim falan gibi bir daha eğitim hayatın olmayacak bitkisel hayata gideceksin gibi..Sonra benim numaramı 15 kere arayıp tehditler ediyor.Eski arkadaşlarımın yanında beni,babamı,annemi küçük düşürüyor yok Babamla konuşmuş babam telefonda ağlamış annemle konuşmuş annem gözleri dolmuş gibi yalanlan söylüyor sonra yalan yanlış babamı okulda çağırıyorlarmış gibi yalanlan söylüyor.
Bunun hakkında bugün okul idaresine gittim ve savunmamı verdim şikayetçi oldum sizce cezası ne olur bu şahısın?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Benim boğazımı iple sıkan kişiyi ailesi gelene kadar okula almayacağız diyen müdür gö*tünü bile kaldırmadı bu iş için çocuk hala okuyor sizinde aynı olucak tahminen hepsi aynı ya kendiniz çözeceksiniz yada aileyi karıştıracaksınız.

erhanbabaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim boğazımı iple sıkan kişiyi ailesi gelene kadar okula almayacağız diyen müdür gö*tünü bile kaldırmadı bu iş için çocuk hala okuyor sizinde aynı olucak tahminen hepsi aynı ya kendiniz çözeceksiniz yada aileyi karıştıracaksınız.
Ailem yarın okula gidecek ve yaptıklarının hepsi anlatacak. Dilekçe yazarken Müdür Yardımcısı anlattıkları doğru ise Okuldan Atılırsın dedi. Arama kayıtlarını da göstereceğim.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
tehdit başlı başına bir suçtur yaşı kaç olursa olsun !

erhanbabaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tehdit suçtur. normal
tehdit başlı başına bir suçtur yaşı kaç olursa olsun !

Okul disipilinine göre cezası nedir?

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Banada.benzeri oldu tenhada yamulttukçocukları şimdi abi diyorlar

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Şikayet etmen başlangıç olarak iyi bi şey, ve sakın korkma. Tehdit ediyorsa bir yanlış yapmasını bekle, artık her yerde kameralar var ve her türlü delil toplanabiliyor. Bir yanlış yaptığı anda hastaneden en ufak bi şey için bile rapor alırsın ve o çocuk okul değiştirmek zorunda kalır ve hatta çok ciddi bir yaramazlık yaparsa okuldan atılır. Asıl onun hayatı kayar. Telefon edip sizi rahatsız ediyorsa şikayette bulunun ondan veya ailesinden polise giderek çünkü bu ileride size bir daha yaklaşırken iki kere düşünmesine sebep olacaktır. Ciddi bir durum varsa iş resmiyet kazandığında siz haklı olursunuz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okul müdürüne şikayet ettiğin belgenin tarih sayılı kopyasını sakla ve eğer çocuk hakkında okul yönetimi bir uyarı vermezse ilçenizdeki meb müdürlüğüne gidip şikayetinizle ilgili yapacak bi şey olup olmadığı hakkında bilgi alınız, tahminim okul yönetimine uyarı gelir ve çocuk için disiplin soruşturması dahi açılabilir... Bütün bunlar durumun ciddiyetine ve eldeki delillere göre anlam taşır.

tarık1341

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Üf biri bana yapıcak yeminle ölene kadar rahatlarım hepsini elden geçirince.