15 Yaş İçin Girilebilecek Sektörler

Bu konuyu okuyanlar

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
Paribu,Binance vs.

oynuyorum deyimi çok saçma bence.İddia değil bu sonuçta.Bir şans oyunu da değil.
İlk olarak borsa bir şans oyunudur. Ve oyunlar oynanır
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani belki herhangi bir kumara oyununda kazanma şansın çoook yüksek diye kumar oyunu olmaktan çıkıyor mu

Bitcoin BTC türk den alınıyor zannediyordum
Bence BTC felan değilde hisse senetleriyle oynayın. Örneğin işyat vb.

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205

Yani belki herhangi bir kumara oyununda kazanma şansın çoook yüksek diye kumar oyunu olmaktan çıkıyor mu

Borsa şans oyunu değildir.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
İlk olarak borsa şans oyunu değildir :) Çevre tavsiyesiyle ya da gazıyla girerseniz, aldığınız 2 tüyoyla girerseniz tüm paranızı kaybedersiniz. Borsada ciddi analiz yeteneğinizin olması gerekir. Bunun yanında bilginizinde olması gerekir. Yoksa ciddi kâr edemezsiniz. Zarar edersiniz. Şansa ciddi kâr elde ettiniz diyelim, 2. denemenizde muhtemelen tüm parayı kaptırırsınız. İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen!

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
Hisse senedi de alabilirsiniz. Kripto paraya göre daha az risklidir.

RoseLlettuce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Hocam yabancı hisseler (tesla,microsoft vs.) daha garanti gibi geliyor fakat YapıKredi gibi firmalar çok yüksek miktarda komisyon alıyorlar diye biliyorum. Yurt dışı hisselerini komisyon vermeden almamızın yolu var mıdır?

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205
Sen şansa kazanıyor olabilirsin ama o şirketlerin hisse fiyatları öylesine çıkıp inmiyor :D

İlk olarak borsa şans oyunu değildir :) Çevre tavsiyesiyle ya da gazıyla girerseniz, aldığınız 2 tüyoyla girerseniz tüm paranızı kaybedersiniz. Borsada ciddi analiz yeteneğinizin olması gerekir. Bunun yanında bilginizinde olması gerekir. Yoksa ciddi kâr edemezsiniz. Zarar edersiniz. Şansa ciddi kâr elde ettiniz diyelim, 2. denemenizde muhtemelen tüm parayı kaptırırsınız. İnsanları yanlış yönlendirmeyin lütfen!
Kesinlikle katılıyorum.Anlattığın kişi tiplerine o kadar gıcık oluyorum ki anlatamam.

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205
Ben asla tavsiye değildir falan dedim baktım başka biri diyor ki borsa oyna :D birde oyna diyor :D

RoseLlettuce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Şu anki hedefin girişimcilik veya para kazanmak değil, eğitim ve kendini geliştirmek olmalı dostum. Ailene kendini bu şekilde de kanıtlarsın.
Hocam kenidimi hangi alanda geliştirebilirim?
Kafamda henüz kesin bir şey yok. Sizler sayesinde kendimi tek bir alana odaklayabileceğime inanıyorum. Bana önerdiğiniz bir alan var mıdır?

Reaksiyon puanı
1,338
Ya acaba bende GTX 750 ti ekran kartımla bitcoin mi kazsam aklıma yattı sanki sizce bitcoin kazayımmı

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ya acaba bende GTX 750 ti ekran kartımla bitcoin mi kazsam aklıma yattı sanki sizce bitcoin kazayımmı
Gtx 750 ti ile mining yapmak mantıksız olur ayrıca kârlı bir iş değil yapanlar başkasının pcsine atarak o pc üstünden virüs sayesinde yapıyor çünkü onlara gelmiyor elektrik faturası böylece kâr ediyorlar fakat buda yasadışı bir şey karşı tarafın rızası olmuyor.

Reaksiyon puanı
1,338
Yolla gelsin kanka

Zarar edersin :) Kartının ömrü azalır, elektrik fazla gelir. Çok az kazanırsın.

Gtx 750 ti ile mining yapmak mantıksız olur ayrıca kârlı bir iş değil yapanlar başkasının pcsine atarak o pc üstünden virüs sayesinde yapıyor çünkü onlara gelmiyor elektrik faturası böylece kâr ediyorlar fakat buda yasadışı bir şey karşı tarafın rızası olmuyor.

Yapma kanka tek kart ile gelecek olan elektrik masrafını karşılayamazsın..
Teşekkür ederim hepinize.

KRZMNİTK

Profesör
Reaksiyon puanı
1,067
Borsa şans oyunu değildir.
Tamam size göre değil bana göre öyle

Hocam yabancı hisseler (tesla,microsoft vs.) daha garanti gibi geliyor fakat YapıKredi gibi firmalar çok yüksek miktarda komisyon alıyorlar diye biliyorum. Yurt dışı hisselerini komisyon vermeden almamızın yolu var mıdır?
Bugüne kadar hiç yurt dışı hissesinde oynamadım. Ve eğer komisyon istemiyorsan aylık veya yıllık 500tl gibi fiyatlara siteler var. Eğer sermayen çok büyük değilse İşCep daha uyguna geliyo

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205

Bugüne kadar hiç yurt dışı hissesinde oynamadım. Ve eğer komisyon istemiyorsan aylık veya yıllık 500tl gibi fiyatlara siteler var. Eğer sermayen çok büyük değilse İşCep daha uyguna geliyo
Evet sana göre öyle zaten.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Hâlâ zorlamanın anlamı yok :) Borsa hakkında gram fikrin yok, tamamen sallıyorsun.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ya ben biraz inceledim ve galiba etherium alacağım bir kaç saatte 500 tl düşüp 300 tl artmış mesela bugün sizce alınır mı