15 Yaş İçin Girilebilecek Sektörler

Bu konuyu okuyanlar

RoseLlettuce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle herkese selamlar. 2005 doğumlu yani 15 yaşında bir T.C vatandaşıyım. Maddi sıkıntılardan değil de aileme kendimi kanıtlamak ve kendi ayaklarım üstünde durabildiğimi göstermek için yapabileceğim, çok fazla sermaye istemeyen günlük 2-3 saatimi ayırabileceğim bir iş dalı veyahut sektör var mıdır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :blush:

Edit:
masa başında yapılabilecek işler için elimde sadece orta halli bir bilgisayar var. Yorumları buna göre yazarsanız çok mutlu olurum

Son düzenleyen moderatör:

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Öncelikle herkese selamlar. 2005 doğumlu yani 15 yaşında bir T.C vatandaşıyım. Maddi sıkıntılardan değil de aileme kendimi kanıtlamak ve kendi ayaklarım üstünde durabildiğimi göstermek için yapabileceğim, çok fazla sermaye istemeyen günlük 2-3 saatimi ayırabileceğim bir iş dalı veyahut sektör var mıdır?

İlgi alanına göre çalışabilirsin.

Son düzenleyen moderatör:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930

Burası da olabilir. Ben ve sen yaşıtız. Ben para kazanmıyorum belki ama bu işten keyif alıyorum ve gelişmeme katkıda bulunuyor forumculuk.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218

Bende merak ediyorum bende 14 yaşındayım UP!

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462

Yazılım ile ilgilenebilirsin bu kendini kanıtlamana yeter de artar bile.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Web tasarım öğrenerek freelance olarak çalışabilirsin. Veya yararlı bir site açabilirsin. Mesela evcil hayvan bakmak isteyenlere yardımcı olabilecek şeyler, bilgisayar problemleri çözümleri falan.

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205

Yaşıtız :) Ben kripto paraya dövize ve borsaya ilgi duyuyordum son zamanlarda.Kripto paraya girmeye karar verdim ve 18 Yaş sınırı olduğu için Ailemden izin alarak Annem'in bilgileri üzerinden işlem yapmaya başladım.Şuana kadar kazancım benim adıma tatmin edici ve öğreticiydi.Benim de paraya hiç ihtiyacım yoktu meraktan bu işe gireyim dedim ama hoşuma gidince orada kazandığım para ile işlem yapmaya devam ediyorum :) Zannediyorum ki bu girişimci ruhluluğum ailemden kaynaklı :D Gerçi babam ticaretle uğraşıyor ama pek borsaya vs. ilgisi yok.Ben o konuda biraz daha farklıyım :D

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
Yaşıtız :) Ben kripto paraya dövize ve borsaya ilgi duyuyordum son zamanlarda.Kripto paraya girmeye karar verdim ve 18 Yaş sınırı olduğu için Ailemden izin alarak Annem'in bilgileri üzerinden işlem yapmaya başladım.Şuana kadar kazancım benim adıma tatmin edici ve öğreticiydi.Benim de paraya hiç ihtiyacım yoktu meraktan bu işe gireyim dedim ama hoşuma gidince orada kazandığım para ile işlem yapmaya devam ediyorum :) Zannediyorum ki bu girişimci ruhluluğum ailemden kaynaklı :D Gerçi babam ticaretle uğraşıyor ama pek borsaya vs. ilgisi yok.Ben o konuda biraz daha farklıyım :D
Söylemesi ayıp olmasın ama ne kadar kâr elde ettiniz

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ailen destek vermeden girişimcilik yapmak zor. Bende kanıtlamak istiyorum fakat destek olmadan çok zor.
Şu anlık kendini geliştir, 18 yaşında istediğin girişimciliği yaparsın :)

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630

Edit:
masa başında yapılabilecek işler için elimde sadece orta halli bir bilgisayar var. Yorumları buna göre yazarsanız çok mutlu olurum
freelancer deneyebilirsin biraz birşeyler öğrenmen gerekecek ama zararı olmaz

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205
Ne kadar yatırım yaptınız ben 50 TL yatırım yapsam ne kadar kazanabilirim
50 TL kar etmek için değil de daha çok öğrenmek için yatırlabilecek bir miktar.En azından 100-200 TL ile başlarsan tatmin edici kar oranları elde edebilirsin :) Ne kadar kazanbilirim soruna şöyle cevap vereyim,akıllıca yatırım yaparsan %50 ve üzeri kar edebilirsin.Ancak akıllıca bir yatırım yapmazsan zarar da edebilirsin.Ama zarar edersen unutma her düşen coin elbet bir gün çıkar :D Ripple 3-4 sene boyunca aynı fiyatlarda kaldı 1-2 TL'lerde.Bende bu işe girip öğrendikten sonra 2,95 den bir miktar ripple almıştım ve bir kısmını 5,70 den sattım :D Şuan elimde bir miktar daha var.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
50 TL kar etmek için değil de daha çok öğrenmek için yatırlabilecek bir miktar.En azından 100-200 TL ile başlarsan tatmin edici kar oranları elde edebilirsin :) Ne kadar kazanbilirim soruna şöyle cevap vereyim,akıllıca yatırım yaparsan %50 ve üzeri kar edebilirsin.Ancak akıllıca bir yatırım yapmazsan zarar da edebilirsin.Ama zarar edersen unutma her düşen coin elbet bir gün çıkar :D Ripple 3-4 sene boyunca aynı fiyatlarda kaldı 1-2 TL'lerde.Bende bu işe girip öğrendikten sonra 2,95 den bir miktar ripple almıştım ve bir kısmını 5,70 den sattım :D Şuan elimde bir miktar daha var.
Bir bilgisayar parası çıkar mı

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205
Bir bilgisayar parası çıkar mı
%50 kar oranını standart olarak düşünürsen gireceğin yatırım miktarına göre değişir.%50 kar da kolay yapılmıyor tabii orası ayrı.200 TL ile girersen 300 TL oluyor oradan hesapla işte :) Yatırım tavsiyesi değildir :D Ciddiyim bu arada,benim maddi bir kaygım yok çok şükür birşeyler denemek istediğim için bu işe girdim ve kardayım şuan.Ama başka biri girer zarar eder sorumluluk bana ait değil.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
bende aynı yaştayım ve borsa oynuyorum. Babamın bana verdiği 1.000 tl Yi şu anda 17.000 tl yaptım ve hala aktif olarak oynutorum

ardabast61

Asistan
Reaksiyon puanı
205
bende aynı yaştayım ve borsa oynuyorum. Babamın bana verdiği 1.000 tl Yi şu anda 17.000 tl yaptım ve hala aktif olarak oynutorum
İşte örnekleri de bunlar.Bende %60 civarı kar ettim dediğim gibi.Ama iyi örnekleri olduğu kadar kötü örnekleri de var bu işin o yüzden düşünmen lazım.Grafik okuman lazım vs.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
Yani şöyle ki 1000 tl'yi 5000 tl'ye katlamanız mümkün. Fakat dediğim gibi akıllıca oynamalısınız iyice araştırmalısınız ünlü ekonomi yorumcularının falan yorumlarınıda incelemelisiniz
Ben biraz geri.... yım açıkçası.Becerebilirmiyim

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ben biraz geri.... yım açıkçası.Becerebilirmiyim
Ünlü ekonomi yorumcularının yorumlarını falan inceleyerek yatırarak becerebilirsiniz. Tek seferde 5k tlye katlarmısınız bilmem ama ilk 2k tlye sonra başka para birimine yatıra yatıra böyle böyle kazanırsınız.