14 pro mu almalı ? 14 pro max mi ? sizin renk tercihiniz ne ?

(Evo)lution

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Selamın Aleyküm, 14 pro mu 14 pro max mi alsam karar veremedim. Forumumuzun engin tecrübeli dostlarına sorayım dedim, Apple dan sipariş verecem en hızlı orası gönderiyor şunu ekleyelim aradaki 4 lira mühim değil, Fiyattan ziyade kullanım açısından karar veremedim, Tam diyorum pro max alayım biri diyor yok şöyle ağır yok büyük ama pili çok iyi boyutu iyi iPad i bıraktım bir yandanda Hakkı bey diyor normal Proya geçtim valla kararsız kaldım, Valla doğruya doğru konuşalım. Alma amacım son modeli olsun bu mereti her sene yenilemesen bidaha almak zor yalan dolana gerek yok, Sizce pro mu alsak pro max mi ? Moru iyi gidiyo diyolar mor mu alsak ?
14 Pro Max kullanıcısıyım.İlk başta mor rengini almayı düşünüyordum fakat mor rengini ve gold rengini yan yana görünce ve gold rengi daha çok hoşuma gittiği için 14 Pro Max 256GB gold rengini tercih ettim. Pro Max in pil ömrü daha iyi bide boyut farkı var pro ya kıyasla onun dışında farkı yok. Fakat 256GB dan aşağı bir iPhone 14 Pro serisi cihaz almanızı tavsiye etmiyorum. 128GB lık 13 Pro/14 Pro serisinde 4k 30fps prores çekim yapamıyor, sadece 1080p 30fps pro res kayıt yapabiliyor ve fotoğraf ve video çekiyorsanız 128gb kesinlikle yetersiz kalacaktır.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
14 Pro Max kullanıcısıyım.İlk başta mor rengini almayı düşünüyordum fakat mor rengini ve gold rengini yan yana görünce ve gold rengi daha çok hoşuma gittiği için 14 Pro Max 256GB gold rengini tercih ettim. Pro Max in pil ömrü daha iyi bide boyut farkı var pro ya kıyasla onun dışında farkı yok. Fakat 256GB dan aşağı bir iPhone 14 Pro serisi cihaz almanızı tavsiye etmiyorum. 128GB lık 13 Pro/14 Pro serisinde 4k 30fps prores çekim yapamıyor, sadece 1080p 30fps pro res kayıt yapabiliyor ve fotoğraf ve video çekiyorsanız 128gb kesinlikle yetersiz kalacaktır.
Hocam cihazı taşımak senin için sıkıntı oluyor mu? Bide Always on display YouTube videolarında iddia edildiği gibi çok pil yiyor mu? Cevaplarsan sevinirim.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Hocam cihazı taşımak senin için sıkıntı oluyor mu? Bide Always on display YouTube videolarında iddia edildiği gibi çok pil yiyor mu? Cevaplarsan sevinirim.
AOD, OLED ya da AMOLED ekranlılarda pil tasarrufu yapıyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Ekranın kapalı halinden daha fazla harcadığı kesin. Çok kez deneyimlendi. Üstüne riskli.
Bir incelemede ekranı çok aç kapa yapmak zorunda kalmiyacağımız için bir nebze pil tasarrufu ettiğini söylemişlerdi, onu izlediğimde S8+'da da açmıştım pilde gözle görülebilir bir şey yoktu, ne fazla gidiyordu ne de az gidiyordu. Ayrıyeten riskli olduğunu düşünmüyorum.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Bir incelemede ekranı çok aç kapa yapmak zorunda kalmiyacağımız için bir nebze pil tasarrufu ettiğini söylemişlerdi, onu izlediğimde S8+'da da açmıştım pilde gözle görülebilir bir şey yoktu, ne fazla gidiyordu ne de az gidiyordu. Ayrıyeten riskli olduğunu düşünmüyorum.

Amoled-OLED yanığı ne olacak? AOD onun riskini arttırıyor.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,510
Apple'ın fiyat politikası yüzünden hiç birini almazdım.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
AOD, OLED ya da AMOLED ekranlılarda pil tasarrufu yapıyor.
Hocam yanlış bilgi verme hastalığından ne zaman kurtulmayı düşünüyorsun? Always on display in Samsung dahil bütün androidlerde ciddi pil tükettiğinden herkes şikayetçi iken aksini savunman bana tuhaf geliyor.

elma armut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Teşekkürler Sadece 30 GB İle Durmaniz Biraz Sasirtti Beni Neden Diyicekseniz Şuanda Bile 138 GB Alanım Dolu Benim Telefonumda Bu Kadar Az Hafıza Kullanımı Gerçekten Şaşırılası Geliyor Bana Madem Bu Kadar Az Hafıza Kullaniyorsunuz Hic Dusunmeden Pro Max Alın Keyfinize Bakın Ben 128GB Pro Max Alabilirdim Alicagim Gun Fakat Kendimi Tanidigim İcin Uzak Durdum Ve Haksiz'da Degilmisim Simdiden 128GB Aşıldı Bile :F

Dipnot : Bu Arada Cihazlardaki Gelişmiş Bir Video Ozelligi Olan ProRes Video 128GB Modellerinde Sunulmuyor. Yani 128GB Alarak ProRes Video Yeteneğini Kaybetmis Oluyorsunuz Ben Bu Konudada Bilgilendireyim İstedim.
Merhaba üstad, Hafıza konusu bence kişiden kişiye çok değişiyor. İnstagram'a story yada WhatsApp dan bir resim göndermek dışında iPhone kamerasının bir espirisi kalmıyor benim için, Çok profesyonel işlerle uğraşan insanlarda daha kaliteli kameralar kullanıyor. pro raw çekimleri profesyonelse biri zaten iPhone dan yapmaz yüksek hafıza normal bir kullanıcı için gerekli değil diye düşünüyorum. 50-100 bin takipçisi olan orta büyüklükte içerik üreticisi olmak lazım bence. Oyun oynuyorlar genelde yüksek hafıza alanlar. Oyun içinde xbox ps varken telefondan oynanmaz diye düşünüyorum. Bu sebepten hiç 30-40 gb hafızayı geçmedim. Hiç yüksek hafızaya ihtiyaç duyanda görmedim 5-10 liraya iCloud alsalar sorun çok çok daha ucuza çözülüyor 2600 lira farkın iCloud a göre kendini amorti etmesi için 130 ay 11 yıl geçmesi gerekiyor. Tabiyki bu benim düşüncem sorduğunuz için açıklama yaptım. Oyunu, xbox ps'de Fotoğraf video çekimini kaliteli lens ve cihazlar kullanan biri için 1 sezon dizi+sosyal medya+ gündelik fotoğraflar dışında 30 gb ı geçmek zor diye düşünüyorum.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Hocam yanlış bilgi verme hastalığından ne zaman kurtulmayı düşünüyorsun? Always on display in Samsung dahil bütün androidlerde ciddi pil tükettiğinden herkes şikayetçi iken aksini savunman bana tuhaf geliyor.
Evet sürekli aç kapa yapmadığımızdan pil tassarufu yapıyor, iPhone 14'te bir tek saat kısmı kapanmıyordu sanırım onda tasarruf etmeyebilir. Galaxy A5, S8+, S7 Edge'de vs. bir tek saat açık kalıyor, pil tasarrufu ediyordu.

''Samsung dahil ciddi pil tükettiğinden herkes şikayetçi'' değil. LCD panellilerde ciddi pil tüketir o kadar, AMOLED ekranlılarda aman aman pil tükettiği yok, hatta söylenti doğruysa pil tasarrufu bile yapıyodur, kendi deneyimime göre ben çok bir şey fark edemedim ne pil tüketimi arttı ne azaldı.

elma armut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Ekranda amoledmyanığı yapabilir. Garantiden değişecektir. Ama tamirli cihaz kullanmak istemez kimse

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Apple'ın fiyat politikası yüzünden hiç birini almazdım.
Apple ın fiyat politikası? İPhonelardan ne kadar vergi alındığını biliyor musun? Apple ın sitesine gir ne kadar vergi alındığına bak.Ülkemizde telefon fiyatlarını bu hale getiren ülkeyi yönetenlerdir.Giriş seviyesi Samsung cihazlar bile 6000tl olmuşsa bu saatten sonra fiyat konuşmanın çok fazla bir anlamı olmadığını düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet sürekli aç kapa yapmadığımızdan pil tassarufu yapıyor, iPhone 14'te bir tek saat kısmı kapanmıyordu sanırım onda tasarruf etmeyebilir. Galaxy A5, S8+, S7 Edge'de vs. bir tek saat açık kalıyor, pil tasarrufu ediyordu.

''Samsung dahil ciddi pil tükettiğinden herkes şikayetçi'' değil. LCD panellilerde ciddi pil tüketir o kadar, AMOLED ekranlılarda aman aman pil tükettiği yok, hatta söylenti doğruysa pil tasarrufu bile yapıyodur, kendi deneyimime göre ben çok bir şey fark edemedim ne pil tüketimi arttı ne azaldı.
S9 plus kullandığım dönemde always on display i açtığım zaman 1 saatte yüzde 2 pilim gidiyordu.Bir kere 12 saat açık bıraktığımda yüzde 30 a yakın pil tükettiğini farkettim.İddia ettiğin gibi az bir pil tüketimi yok.Forumlarda bile bir çok Samsung kullanıcısı boşta iken pil tüketimi azalsın diye Always on display i kapatıyor.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Apple ın fiyat politikası? İPhonelardan ne kadar vergi alındığını biliyor musun? Apple ın sitesine gir ne kadar vergi alındığına bak.Ülkemizde telefon fiyatlarını bu hale getiren ülkeyi yönetenlerdir.Giriş seviyesi Samsung cihazlar bile 6000tl olmuşsa bu saatten sonra fiyat konuşmanın çok fazla bir anlamı olmadığını düşünüyorum.
Evet Apple'ın TR satış politikası. Samsung 800 dolarlık telefonunu 16.000 TL'ye satıyor, iPhone 400 dolarlık telefonunu 18.0000 TL'ye satıyor. Bu arada Samsung ürün satabilmek için ucuza satıyor diye saçmalamışsınız üstte :D, Samsung, Apple dahil bir çok firmanın panelini üretiyor, çipini üretiyor, SSD tarafında en çok satan marka... Türkiye'de ürün satmasına gerek yok merak etmeyin. Ayrıca yurt dışında da Apple kadar telefon satıyor, dediğiniz çok anlamsız.

AOD'unda AMOLED panelli telefonlarda sizin dediğiniz gibi ''herkes şikayetçi, ciddi pil tüketiyor'' diye bir şey yok, en fazla %10 fark eder. S8+'ı geçtim en kötü Galaxy A5 2017 deneyimimden biliyorum.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Evet Apple'ın TR satış politikası. Samsung 800 dolarlık telefonunu 16.000 TL'ye satıyor, iPhone 400 dolarlık telefonunu 18.0000 TL'ye satıyor. Bu arada Samsung ürün satabilmek için ucuza satıyor diye saçmalamışsınız üstte :D, Samsung, Apple dahil bir çok firmanın panelini üretiyor, çipini üretiyor, SSD tarafında en çok satan marka... Türkiye'de ürün satmasına gerek yok merak etmeyin. Ayrıca yurt dışında da Apple kadar telefon satıyor, dediğiniz çok anlamsız.
Samsung ürün satabilmek için ucuza satıyor kelimesini bizim ülkemiz için yazdım.Türkiye’de Samsung kaç tane S21 satmış? Apple kaç tane iPhone 11 satmış? bir araştır bakalım.İPhonelardan alınan vergiyi görmeden Apple ın satış politikası demen nasıl baktığını fazlası ile kanıtlıyor.Dünyada Samsung satışlarının çoğunun giriş ve orta seviye cihazlar olduğunu biliyor musun? ??? Samsung Apple kadar amiral gemisi satabiliyor mu? Hangisi daha fazla gelir elde etmiş? Ona da bir bak istersen.??? yada bakma keyfin kaçmasın.???

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,510

S9 plus kullandığım dönemde always on display i açtığım zaman 1 saatte yüzde 2 pilim gidiyordu.Bir kere 12 saat açık bıraktığımda yüzde 30 a yakın pil tükettiğini farkettim.İddia ettiğin gibi az bir pil tüketimi yok.Forumlarda bile bir çok Samsung kullanıcısı boşta iken pil tüketimi azalsın diye Always on display i kapatıyor.
Yönetenler ile de alakası var ancak bu Apple'ın fiyat politikasını iyi mi yapar? Hayır.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,613
Samsung ürün satabilmek için ucuza satıyor kelimesini bizim ülkemiz için yazdım.Türkiye’de Samsung kaç tane S21 satmış? Apple kaç tane iPhone 11 satmış? bir araştır bakalım.İPhonelardan alınan vergiyi görmeden Apple ın satış politikası demen nasıl baktığını fazlası ile kanıtlıyor.SSD tarafında en çok satan marka? Peki o satışların çoğunun giriş ve orta seviye cihazlar olduğunu biliyor musun? ??? Samsung Apple kadar amiral gemisi satabiliyor mu? Hangisi daha fazla gelir elde etmiş? Ona da bir bak istersen.??? yada bakma keyfin kaçmasın.???
Istırıklı elmacı geldi yine ?

Subaru Mazda Alfa Romeo gibi markalar passat ın 10/1 e kadar anca satıyor diye kötü mü oluyor?

Satış politikasına bakarsan şuan xiaomi lider konumda hatta tüm Çinliler çok satıyor diye Çinliler süper olmuyor.

Zaten Apple rolls royce en iyi marka olsa Audi BMW Mercedes samsung xiaomi markalarına ne gerek var o zaman dünyada tek marka olsun

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Samsung ürün satabilmek için ucuza satıyor kelimesini bizim ülkemiz için yazdım.Türkiye’de Samsung kaç tane S21 satmış? Apple kaç tane iPhone 11 satmış? bir araştır bakalım.İPhonelardan alınan vergiyi görmeden Apple ın satış politikası demen nasıl baktığını fazlası ile kanıtlıyor.SSD tarafında en çok satan marka? Peki o satışların çoğunun giriş ve orta seviye cihazlar olduğunu biliyor musun? ??? Samsung Apple kadar amiral gemisi satabiliyor mu? Hangisi daha fazla gelir elde etmiş? Ona da bir bak istersen.??? yada bakma keyfin kaçmasın.???
Samsung'un telefon satmasına gerek yok, SSD'nin ne olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ama bilgisayarda kullanılan depolama birimi, 980 Pro, 860 Evo, 970 Evo PLUS vs. herkes bilgisayarında Samsung SSD'lerini kullanıyor, git bak bakalım Kingstone ne kadar satmış. Bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayınız. Ürettiği panelleri, çipleri, SSD'leri vs. gayet satıyor kaldı ki telefon konusunda Apple'dan sonra en çok satış yapan firma. Ayrıca iPhone 11 S21'den daha fazla sattı diye bir söylemde bulunmanız gerçekten aşırı saçma, tek diyebildiğiniz şey bu. Bu arada son dönemlerde Dünya genelinde S21 daha fazla satış yaptı haberiniz olsun. iPhone 11 orjinal mağazalardan kaldırıldı :D. 3 yıllık telefon iPhone 11, genel olarak o daha fazla satış yapsada son zamanlarda iki cihaz arasından S21 daha fazla satış yaptı. (Son dönem!)

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Samsung'un telefon satmasına gerek yok, SSD'nin ne olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ama bilgisayarda kullanılan depolama birimi, 980 Pro, 860 Evo, 970 Evo PLUS vs. herkes bilgisayarında Samsung SSD'lerini kullanıyor, git bak bakalım Kingstone ne kadar satmış. Bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayınız. Ürettiği panelleri, çipleri, SSD'leri vs. gayet satıyor kaldı ki telefon konusunda Apple'dan sonra en çok satış yapan firma. Ayrıca iPhone 11 S21'den daha fazla sattı diye bir söylemde bulunmanız gerçekten aşırı saçma, tek diyebildiğiniz şey bu. Bu arada son dönemlerde Dünya genelinde S21 daha fazla satış yaptı haberiniz olsun. iPhone 11 orjinal mağazalardan kaldırıldı :D.
İki markanın gelirlerine bak sonra yorum yap.
Samsung'un telefon satmasına gerek yok, SSD'nin ne olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ama bilgisayarda kullanılan depolama birimi, 980 Pro, 860 Evo, 970 Evo PLUS vs. herkes bilgisayarında Samsung SSD'lerini kullanıyor, git bak bakalım Kingstone ne kadar satmış. Bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayınız. Ürettiği panelleri, çipleri, SSD'leri vs. gayet satıyor kaldı ki telefon konusunda Apple'dan sonra en çok satış yapan firma. Ayrıca iPhone 11 S21'den daha fazla sattı diye bir söylemde bulunmanız gerçekten aşırı saçma, tek diyebildiğiniz şey bu. Bu arada son dönemlerde Dünya genelinde S21 daha fazla satış yaptı haberiniz olsun. iPhone 11 orjinal mağazalardan kaldırıldı :D. 3 yıllık telefon iPhone 11, genel olarak o daha fazla satış yapsada son zamanlarda iki cihaz arasından S21 daha fazla satış yaptı. (Son dönem!)
İnsanın olduğu yerde hata olur.Ben hata yapmışsam hatamı kabul eder düzeltirim ama senin yanlış yorumlarda ısrarcı olman bunlardan bir tanesinin İphone 11 in pil performansı 11 Pro dan daha kötü olduğu halde hala aksini iddia etmen ve bunu kanıtlayacak bir tane video olmaması herşeyi anlatıyor.İphone 11 S21 den daha fazla sattı.Bugüne kadar iPhone 11 64milyon S21 21 milyon satmış.Aradaki 43milyon fark iki firmanın son durumunu anlatıyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
İki markanın gelirlerine bak sonra yorum yap.

İnsanın olduğu yerde hata olur.Ben hata yapmışsam hatamı kabul eder düzeltirim ama senin yanlış yorumlarda ısrarcı olman bunlardan bir tanesinin İphone 11 in pil performansı 11 Pro dan daha kötü olduğu halde hala aksini iddia etmen ve bunu kanıtlayacak bir tane video olmaması herşeyi anlatıyor.İphone 11 S21 den daha fazla sattı.Bugüne kadar iPhone 11 64milyon S21 21 milyon satmış.Aradaki 43milyon fark iki firmanın son durumunu anlatıyor.
Yaa var ya ÖzkanK'yı çok iyi anlıyorum şimdi. iPhone 11 2019 da çıktı S21 2021'de çıktı, son dönem diyorum ben... iPhone 11 orjinal sitede ve mağazada satıştan kaldırıldı, Mersin Forum AVM'nin içerisindeki Media Markt'tanda kaldırıldı. Ayrıca OLED ve FHD çözünürlük dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece HD ve LCD'den daha fazla güç tüketir!

''İki markanını gelirine bak öyle yorum yap'' Tamam Applemania :D :D

Son düzenleme:

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Yaa var ya ÖzkanK'yı çok iyi anlıyorum şimdi. iPhone 11 2019 da çıktı S21 2021'de çıktı, son dönem diyorum ben... iPhone 11 orjinal sitede ve mağazada satıştan kaldırıldı, Mersin Forum AVM'nin içerisindeki Media Markt'tanda kaldırıldı. Ayrıca OLED ve QHD çözünürlük dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece HD ve LCD'den daha fazla güç tüketir!

''İki markanını gelirine bak öyle yorum yap'' Tamam Applemania :D :D
Özkan K yı anlıyorum.???Anlaman normal çünkü o siyasetde sende teknolojide trollük yapıyorsun.??? Herkesin fiyasko olarak gördüğü iphone 14 ü senden başka öven yok.??? 11 Pro da 2k ekran mı var? 11 ile 11 pro dan bahsediyorum.11 in 11 pro ya üstünlük sağladığı bir tane batarya testi yokken hala HD 328ppi verimli ekran diyorsun.??? Aod fazla pil tüketmiyormuş.??? gir Samsung forumlarına sor bakalım sana ne diyecekler? Samsung fanboyluğu yapacağım diye kendini komik duruma düşürüyorsun.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Özkan K yı anlıyorum.???Anlaman normal çünkü o siyasetde sende teknolojide trollük yapıyorsun.??? Herkesin fiyasko olarak gördüğü iphone 14 ü senden başka öven yok.???
iPhone 14'ü övmedim, sadece satış konusunda başarısız olacağını söyledim. :D
11 Pro da 2k ekran mı var?
Hayır yok, başka soru var mıydı?
11 in 11 pro ya üstünlük sağladığı bir tane batarya testi yok
Aynen aynen :D 5.8 İnç ekran tıpkı Mini gibi, bataryasının ne kadar iyi olmasını bekliyorsun ki.

FHD 450 PPI ekran, HD 320 PPI ekrandan daha fazla güç tüketir! Videoyu sonuna kadar izle, oyun, tarayıcı, video izleme vs. hepsinin testini yapıyorlar.
Aod fazla pil tüketmiyormuş.??? gir Samsung forumlarına sor bakalım sana ne diyecekler? Samsung fanboyluğu yapacağım diye kendini komik duruma düşürüyorsun.
Hayır, sen dedin ki ''ciddi pil tüketiyor herkes şikayetçi'', havadan sudan element uydurmayın, öyle aman aman bir pil tüketimi yok AOD ile Galaxy A5, S7 Edge, S8+ ve annemin telefonu olan S9+ kullandım, sırf çok fazla pil tüketiyor mu diye açmıştım ve açık bıraktım çünkü sizin dediğiniz gibi ciddi pil tüketmiyor!

Eğer 13 ile 14'ü aynı sanıyorsan bu videoyu izle. 13 Pro varken tabii alınmaz ama bu onu başarısız yapmaz, başarısızlık çok büyük bir kavram, mesala ben 12 Pro varken 13'de almam bu 13'ün başarısız olduğu anlamına mı gelir? Hayır tabii ki.

Son düzenleme:

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
iPhone 14'ü övmedim, sadece satış konusunda başarısız olacağını söyledim. :D

Hayır yok, başka soru var mıydı?

Aynen aynen :D 5.8 İnç ekran tıpkı Mini gibi, bataryasının ne kadar iyi olmasını bekliyorsun ki.

FHD 450 PPI ekran, HD 320 PPI ekrandan daha fazla güç tüketir! Videoyu sonuna kadar izle, oyun, tarayıcı, video izleme vs. hepsinin testini yapıyorlar.

Hayır, sen dedin ki ''ciddi pil tüketiyor herkes şikayetçi'', havadan sudan element uydurmayın, öyle aman aman bir pil tüketimi yok AOD ile Galaxy A5, S7 Edge, S8+ ve annemin telefonu olan S9+ kullandım, sırf çok fazla pil tüketiyor mu diye açmıştım ve açık bıraktım çünkü sizin dediğiniz gibi ciddi pil tüketmiyor!
Bula bula nuhdan kalma video mu buldun? YouTube da onlarca testten sadece bir tane.Bu test dışında diğer bütün testlerde 11 Pro 11 den daha iyi batarya performansı sunuyor.Bu test bugün yapılsa 11 pro 11 i rezil rüsva eder.Kusura bakma ama sendede trollük var.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Bula bula nuhdan kalma video mu buldun? YouTube da onlarca testten sadece bir tane.Bu test dışında diğer bütün testlerde 11 Pro 11 den daha iyi batarya performansı sunuyor.Bu test bugün yapılsa 11 pro 11 i rezil rüsva eder.Kusura bakma ama sendede trollük var.
Aynen hocam aynen, haksız çıkınca hemen trollsün de. 11 Pro'nun 11'den daha az ekran süresi verdiği bir sürü video var, geçenlerde izlemiştim o videoları bulamadım bunu şimdi buldum. İnkar etmenin bir manası yok, FHD, 450 PPI ekran HD 320 PPI'den daha fazla güç tüketir kaldı ki LCD panel... Karanlık temada anca 11 Pro daha fazla ekran süresi verir.

Kusura bakma ama sendede trollük var.
Kırıldım.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Aynen hocam aynen, haksız çıkınca hemen trollsün de. 11 Pro'nun 11'den daha az ekran süresi verdiği bir sürü video var, geçenlerde izlemiştim o videoları bulamadım bunu şimdi buldum. İnkar etmenin bir manası yok, FHD, 450 PPI ekran HD 320 PPI'den daha fazla güç tüketir kaldı ki LCD panel... Karanlık temada anca 11 Pro daha fazla ekran süresi verir.

Kırıldım.
Öyle veya böyle karanlık tema varken hala niye HD ips panel daha verimli diyorsun? İnkar etmenin manası yok.??? onlarca testten sadece birini iphone 11 kazanınca diğer bütün testlerde tokat yiyince 11 in ekranı daha verimli oluyor öyle mi? Tek kelime ile komiksin.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Öyle veya böyle karanlık tema varken hala niye HD ips panel daha verimli diyorsun? İnkar etmenin manası yok.??? onlarca testten sadece birini iphone 11 kazanınca diğer bütün testlerde tokat yiyince 11 in ekranı daha verimli oluyor öyle mi? Tek kelime ile komiksin.
Karanlık tema varken 11 Pro daha fazla ekran süresi verir zaten bunu inkar etmiyorum, dediklerim açık. Eşit şartlarda bariz FHD 450 PPI ekran HD 320 PPI ekrandan daha fazla güç tüketir.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Karanlık tema varken 11 Pro daha fazla ekran süresi verir zaten bunu inkar etmiyorum, dediklerim açık. Eşit şartlarda bariz FHD 450 PPI ekran HD 320 PPI ekrandan daha fazla güç tüketir.
Yav ne boş yaptın ya.Alt tarafı 14 pro Max kullanan birine iki tane soru sordum.Yok Aod çok pil tüketmiyormuş,yok Apple ın satış politikasıymış.S7,S9 plus ve S20 kullanan biri olarak Always on display i defalarca açıp pil tüketimine baktım.Always on display in anormal derecede pil tükettiğini gözlerimle gördüm.Forumlardada okuduğum yorumlarda bir çok insan Aod in çok pil tüketiminden şikayet edip kapattığını yazdı.Bunu yazanların çoğu da Samsung cihaz kullananlar.Apple ın satış politikasına gelince iphone 11 i 18000tl fiyatından dolayı eleştiriyorsun peki 18000tl nin kaç tl si vergi? Hiç baktın mı? 14 pro max e 45000tl verilmez diyorsun.45000tl nin 22000 i vergi ya.Bunu görmemek için kör yada fanboy olmak lazım.Sen abuk sabuk yorum yapana kadar Ben Samsung’a bir şey demedim.Alt tarafı bir kaç soru sordum.Gelip saçma sapan yorum yapıyorsun.İphone 12 aldığında bir yerden iphone 11 bul 12 de Dark mode açmadan YouTube da 30dk İnstagram da 30dk kullan.Bak bakalım hangisi daha verimli.Kağıt üzerinde verilere bakıp düz mantık kurarak hem kendini kandırır hemde insanları yanlış yönlendirirsin.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
Yav ne boş yaptın ya.Alt tarafı 14 pro Max kullanan birine iki tane soru sordum.Yok Aod çok pil tüketmiyormuş,yok Apple ın satış politikasıymış.S7,S9 plus ve S20 kullanan biri olarak Always on display i defalarca açıp pil tüketimine baktım.Always on display in anormal derecede pil tükettiğini gözlerimle gördüm.Forumlardada okuduğum yorumlarda bir çok insan Aod in çok pil tüketiminden şikayet edip kapattığını yazdı.Bunu yazanların çoğu da Samsung cihaz kullananlar.Apple ın satış politikasına gelince iphone 11 i 18000tl fiyatından dolayı eleştiriyorsun peki 18000tl nin kaç tl si vergi? Hiç baktın mı? 14 pro max e 45000tl verilmez diyorsun.45000tl nin 22000 i vergi ya.Bunu görmemek için kör yada fanboy olmak lazım.Sen abuk sabuk yorum yapana kadar Ben Samsung’a bir şey demedim.Alt tarafı bir kaç soru sordum.Gelip saçma sapan yorum yapıyorsun.İphone 12 aldığında bir yerden iphone 11 bul 12 de Dark mode açmadan YouTube da 30dk İnstagram da 30dk kullan.Bak bakalım hangisi daha verimli.Kağıt üzerinde verilere bakıp düz mantık kurarak hem kendini kandırır hemde insanları yanlış yönlendirirsin.
Umrumda değil ne kadarı vergi ne kadarı Apple'ın olduğu, sonuçta bir telefona 50.000 TL verilmez, gerek kurlardan gerek Apple'ın satış politikasından ülkemizde fiyatını hak etmiyor. Sonuçta 400 dolarlık iPhone 11 18.000 TL, yurt dışında 2 hafta çalışır alırsın ama bu ülkede çok kolay kazanılmıyor para işte, neden HD ekranlı iPhone 11 varken kendisinden daha hızlı ve daha uzun yıllar götürme potansiyeline sahip S22 almasın ki? IOS seviyorsa tek mantıklı seçenek iPhone 11 ama bu onun fiyatını hak ettiğinin anlamına gelmez ya da herkes IOS seviyor diye gidip her konunun altına IOS, IOS yazılmaz zaten arayüze rağmen S22 daha hızlı.

Ben iPhone 12 hakkında herhangi bir yorum yapmadım, bazı testlerde kullanıma bağlı olarak (siyah pixel) 11 Pro'nun 11'den daha az ekran süresi verdiğini söyledim. Ve ben kendimde iPhone 11 kullandım.

Always On Display sorunuza yardımcı olmak istemiştim, boş yaptıysam özür dilerim!

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Umrumda değil ne kadarı vergi ne kadarı Apple'ın olduğu, sonuçta bir telefona 50.000 TL verilmez, gerek kurlardan gerek Apple'ın satış politikasından ülkemizde fiyatını hak etmiyor. Sonuçta 400 dolarlık iPhone 11 18.000 TL, yurt dışında 2 hafta çalışır alırsın ama bu ülkede çok kolay kazanılmıyor para işte, neden HD ekranlı iPhone 11 varken kendisinden daha hızlı ve daha uzun yıllar götürme potansiyeline sahip S22 almasın ki? IOS seviyorsa tek mantıklı seçenek iPhone 11 ama bu onun fiyatını hak ettiğinin anlamına gelmez ya da herkes IOS seviyor diye gidip her konunun altına IOS, IOS yazılmaz zaten arayüze rağmen S22 daha hızlı.

Ben iPhone 12 hakkında herhangi bir yorum yapmadım, bazı testlerde kullanıma bağlı olarak (siyah pixel) 11 Pro'nun 11'den daha az ekran süresi verdiğini söyledim. Ve ben kendimde iPhone 11 kullandım.

Always On Display sorunuza yardımcı olmak istemiştim, boş yaptıysam özür dilerim!
S22 ultra şu anda 30000tl.S22 ultra nın fiyatınıda bir eleştirin var mı? S22 düz model yük altında iken ısınıyor ve pil performansı iyi değil.S22 kullananların yüzde 90 ı pilden memnun değil ve forumlarda S22 alınır mı? Diye soranların bu soru dışında ilk sorduğu soru “Pil performansı üzer mi” pil konusunda hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu,şüphe ile baktığı bir cihaza alınır uzun yıllar kullanılır demekte bana tuhaf geliyor.İos seviyorsan tek ihtimal iphone 11 değil.17000-18000 tl ye ikinci el 11 Pro max alınabilir.11 pro max i anlatmama gerek yok.3 yaşında olmasına rağmen hala batarya konusunda mükemmeli sunan bir cihaz.

irsuya

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,226
S22 ultra şu anda 30000tl.S22 ultra nın fiyatınıda bir eleştirin var mı? S22 düz model yük altında iken ısınıyor ve pil performansı iyi değil.S22 kullananların yüzde 90 ı pilden memnun değil ve forumlarda S22 alınır mı? Diye soranların bu soru dışında ilk sorduğu soru “Pil performansı üzer mi” pil konusunda hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu,şüphe ile baktığı bir cihaza alınır uzun yıllar kullanılır demekte bana tuhaf geliyor.İos seviyorsan tek ihtimal iphone 11 değil.17000-18000 tl ye ikinci el 11 Pro max alınabilir.11 pro max i anlatmama gerek yok.3 yaşında olmasına rağmen hala batarya konusunda mükemmeli sunan bir cihaz.
30.000 TL'ye S22 Ultra almak düz 13 almaktan daha mantıklı bir seçim olur, 13'den daha fazla ekran süresi veriyor, hızlarının arasında neredeyse hiç fark yok, ekran olarak S22 Ultra daha iyi, kamera özellikleri olarak yani zoom, macro modu, canlılık olarak S22 Ultra'nın rakibi yok ve yurt dışında S22U 13 Pro Max'den bile daha pahalı. Maşallah S22'nin CEO'sunuz sanırım, kullananların %90'ı pil performansından memnun değilmiş. Mobil veride sadece boşta biraz fazla pil tüketiyor o kadar, dümdüz test edildiğinde bir 13 kadar olmasa da Xiaomi 12 gibi amiral gemilerine göre gayet iyi bir pil performansı veriyor. Yük altında ısınıyor demişsin ama ısınmayan amiral gemisi yok, 13'den sonra yine en serin çalışan amiral gemisi, ki şöyle bir şey var S22 Ultra sıvı soğutması nedeniyle düz 13'den daha serin çalışıyor. Şu ön yargıları önce bir kırın. Arayüz konusuna gelecek olursak One UI, IOS'dan sonra en stabil ve hızlı çalışan arayüzdür, Android tarafında kendi deneyimlerime göre IOS'u aratmayacak tek arayüzdür. Bu kadar ve Technopat Sosyal'de S22 kullanıcısı cihazdan tam anlamıyla memnun, bir tek arayüz takılıyormuş onuda One UI 5.0 güncellemesiyle fixlediler zaten ve S21 bile şu an en az 3-4 yıl götürme potansiyeline sahip ve genel kalite olarak Android tarafında Huawei dışında Samsung'un rakibi yok.