13 yaşındayım ve altına yatırım yapmak istiyorum.

Bu konuyu okuyanlar

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,510
Arkadaşlar merhaba. Yaşım 13. Kuveyt Türk banka kartım var (içine para da yüklemedim kaldı öyle). Altına yatırım yapmak istiyorum sizce nasıl fikir? Nasıl yapabilirim sizce? Şimdiden teşekkürler.

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,510

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Kuveyt-Turk - Senin Bankan'dan yapılabiliyor diye biliyorum.

gnaremoob

Doçent
Reaksiyon puanı
910
Son gunlerde kucuk arkadaslarimiz neden kripto, borsa, altin gibi konularla ilgili konular aciyorlar acaba. Bu yaslarda yapacaginiz en iyi yatirim Ingilizce kasmaktir, altindan, bitcoinden daha fazla kazandirir.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Son gunlerde kucuk arkadaslarimiz neden kripto, borsa, altin gibi konularla ilgili konular aciyorlar acaba. Bu yaslarda yapacaginiz en iyi yatirim Ingilizce kasmaktir, altindan, bitcoinden daha fazla kazandirir.
Katılıyorum. Ben geliştirmeye çalışıyorum duolingo vs. ile. Ama problem şu mat çalışmaktan ingilizceye zaman kalmıyor.

Irıs von Everec

Profesör
Reaksiyon puanı
1,472
Aynen öyle. İş anlamında hiç kullanmasan bile en azından oyunları ingilizce oynamak, filmleri ingilizce izlemek için bile yararlı.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Aynen öyle. İş anlamında hiç kullanmasan bile en azından oyunları ingilizce oynamak, filmleri ingilizce izlemek için bile yararlı.
Gerçekten, oyun oynayarak okuldakinden daha fazla İngilizce öğrendim. Artık Call of Duty oyunlarındaki diyalogları %80 oranında anlıyorum.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Neden karttan alıyorsun? Git kuyumcudan al elinde bulunsun hem de.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Altın için müsait bir ortam değil şu an.
Neden? Mis gibi düşüyor işte düştükçe al düştükçe al :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden karttan alıyorsun? Git kuyumcudan al elinde bulunsun hem de.
Saklama ve muhafaza derdi yok bir de satmak istediğinde hemen satabiliyorsun ve daha avantajlı alım-satım fiyatları var. bu kolaylıkları yüzünden ben de banka aracılığıyla alıyorum.

ömerim55

Profesör
Reaksiyon puanı
1,328
Neden? Mis gibi düşüyor işte düştükçe al düştükçe al :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saklama ve muhafaza derdi yok bir de satmak istediğinde hemen satabiliyorsun bu kolaylıkları yüzünden ben de banka aracılığıyla alıyorum.
Ben de bu yaşta al sat yatırım vs yapıyorum ama asla sana tavsiye etmem. Ben 260 ve 320 den 20g almıştım 505 liradan sattim. Şimdi bekliyorum biraz daha düşecek bana sorarsan 420 dolaylarına. Daha da düşmez çünkü dolar düşünce millet altına yüklenecek bu sefer altın biraz pahalilanacak yani 420 civarı kalır. Sana yasitim olarak tavsiye etmiyorum. Derslerine çalış oku adam ol.

atkaksoy501

Profesör
Reaksiyon puanı
4,070
Ben de bu yaşta al sat yatırım vs yapıyorum ama asla sana tavsiye etmem. Ben 260 ve 320 den 20g almıştım 505 liradan sattim. Şimdi bekliyorum biraz daha düşecek bana sorarsan 420 dolaylarına. Daha da düşmez çünkü dolar düşünce millet altına yüklenecek bu sefer altın biraz pahalilanacak yani 420 civarı kalır. Sana yasitim olarak tavsiye etmiyorum. Derslerine çalış oku adam ol.
Ben konu sahibi değilim hocam yanlış anladınız sanırım :D Bilgisayar mühendisliği okuyan, çalışan ve adam olduğumu düşünen bir gencim :) Eh bunların yanında da birikimlerimi çeşitli yatırım araçlarıyla değerlendirmeye çalışan birisiyim aynı zamanda :)

EwoksEndor

Doçent
Reaksiyon puanı
137
Arkadaşlar merhaba. Yaşım 13. Kuveyt Türk banka kartım var (içine para da yüklemedim kaldı öyle). Altına yatırım yapmak istiyorum sizce nasıl fikir? Nasıl yapabilirim sizce? Şimdiden teşekkürler.
benim tavsiyem finans borsa işini bu yaşta öğrenmeye başlaman üzerine ama riskli bir sektör dolar alırsan daha mantıklı olur zira altın dolar birbiine endeksli genç kardeşim sana tavsiyem kurs satın al borsa üzerine özellikle kripto paralar üzerine bu sana verdğim yatırım tavsiyesi değil sadece genç yaşta krito paralara başlarsan daha hızlı ve çabuk öğreirsin kripta para borsasını yok ben başlamayacağım diyorsan DOLAR ALLLLL!!