Soru Geleceğe Yatırım Monitör

Bu konuyu okuyanlar

emrphlvn1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Merhaba,

Şu an mevcut bilgisayarımda; Asus-Strix Rx 460 ekran kartım var. Monitörüm ise BENQ GW2270H 60 Hz bir monitör yani gerekli verimi alamıyorum. Size sormak istediğim soru şu; 2 3 sene içerisinde kendi işimi kurmayı düşünüyorum(Mimarım, Render'la ilgileneceğim). Fakat ekran kartı teknolojileri çok değişmekle birlikte Monitörler'de bu çok geçerli olmadığından Monitör'e şimdiden yatırım yapmak istiyorum. Gelecekte'de Nvidia'dan şaşmayacağım. Yani hem G-Sync(Nvidia) hem Free-Sync(Radeon) teknolojilerini destekleyecek bir monitör arıyorum. Şu anki ve gelecekteki bilgisayarımla kullanacağım Max. verimi alacağım bir monitör tavsiye edebilir misiniz? Ben Asus'un VP249QGR 144 Hz. 1 Ms Monitörünü ihtiyaçlarıma uygun gördüm. 11 Ekim 2023 itibariyle yıl sonuna kadar 5 bin lira bütçem var. Bu Monitör'den daha performanslı ve gelecekte kullanabileceğim monitör hangisidir?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Arkadaşlar Merhaba,

Şu an mevcut bilgisayarımda; Asus-Strix Rx 460 ekran kartım var. Monitörüm ise BENQ GW2270H 60 Hz bir monitör yani gerekli verimi alamıyorum. Size sormak istediğim soru şu; 2 3 sene içerisinde kendi işimi kurmayı düşünüyorum(Mimarım, Render'la ilgileneceğim). Fakat ekran kartı teknolojileri çok değişmekle birlikte Monitörler'de bu çok geçerli olmadığından Monitör'e şimdiden yatırım yapmak istiyorum. Gelecekte'de Nvidia'dan şaşmayacağım. Yani hem G-Sync(Nvidia) hem Free-Sync(Radeon) teknolojilerini destekleyecek bir monitör arıyorum. Şu anki ve gelecekteki bilgisayarımla kullanacağım Max. verimi alacağım bir monitör tavsiye edebilir misiniz? Ben Asus'un VP249QGR 144 Hz. 1 Ms Monitörünü ihtiyaçlarıma uygun gördüm. 11 Ekim 2023 itibariyle yıl sonuna kadar 5 bin lira bütçem var. Bu Monitör'den daha performanslı ve gelecekte kullanabileceğim monitör hangisidir?
Modelini yazdığınız Asus monitörü tavsiye etmiyorum. Her ne kadar mimari ve çizimle de ilgilenseniz geleceğe yatırım olmaz.

13-30 Kasım arası Amazon da Kasım indirimlerine başlıyor. Birkaç önerim olacak, son günlerde ben de bakınıyorum ama çok alakasız bir ürün aldım :D (yazı sonunda paylaşırım)

27 inç öneri: https://www.amazon.com.tr/dp/B08DV8...=dlx_91085_sh_dcl_img_19_19155f47_dt_mese6_4e

24 inç öneri: https://www.amazon.com.tr/Viewsonic...93-804b-167b7e8623f7&pd_rd_i=B0BZTBX5WP&psc=1

---

Ben de bunu aldım, 60 Hz ama akıllı olması cezbetti. Rekabetçi oyun veya konsola girersek upgrade yapmayı düşüneceğim. Veya bunu ikinci ekrana çeker oyuncu monitörü de tercih edilebilir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Kısaca elektronik herhangi bir ürün geleceğe yatırım olmaz.

emrphlvn1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modelini yazdığınız Asus monitörü tavsiye etmiyorum. Her ne kadar mimari ve çizimle de ilgilenseniz geleceğe yatırım olmaz.

13-30 Kasım arası Amazon da Kasım indirimlerine başlıyor. Birkaç önerim olacak, son günlerde ben de bakınıyorum ama çok alakasız bir ürün aldım :D (yazı sonunda paylaşırım)

27 inç öneri: https://www.amazon.com.tr/dp/B08DV8...=dlx_91085_sh_dcl_img_19_19155f47_dt_mese6_4e

24 inç öneri: https://www.amazon.com.tr/Viewsonic-VX2428J-FreeSync-Premium-Monitör/dp/B0BZTBX5WP/ref=pd_sbs_sccl_3_1/262-8905620-5728640?pd_rd_w=tJ3m1&content-id=amzn1.sym.ecaac94d-e145-4eee-959b-24b8c16a14db&pf_rd_p=ecaac94d-e145-4eee-959b-24b8c16a14db&pf_rd_r=9RFFDK9MD4MB604BYMXG&pd_rd_wg=tTojK&pd_rd_r=000ef171-10d1-4593-804b-167b7e8623f7&pd_rd_i=B0BZTBX5WP&psc=1

---

Ben de bunu aldım, 60 Hz ama akıllı olması cezbetti. Rekabetçi oyun veya konsola girersek upgrade yapmayı düşüneceğim. Veya bunu ikinci ekrana çeker oyuncu monitörü de tercih edilebilir.
Aldığın monitör ihtiyaçlarını karşılıyorsa bence ideal bir seçim olmuş. Dediğin gibi sonra ikinci bir monitör olarak kullanıp daha iyi bir monitör alabilirsin kendine. Ben ise Lg 27GN65R-B'yi aldım. Bunu alma nedenimde konuda yazdığım gibi gelecekte nvidia kullanmak istemem fakat şimdi amd radeon ekran kartım olmasıydı. İkisini destekleyen de Asus'un ve Lg'nin vardı. Ben daha kullanışlı olsun diye Lg yi tercih ettim :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısaca elektronik herhangi bir ürün geleceğe yatırım olmaz.
Valla ihtiyacım doğrultusunda güzel bir yatırım yaptığımı düşünüyorum :D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,321
Evet, dediğim gibi anlık olarak ihtiyacınızı karşılarsınız. Teknoloji geliştikçe ileriye dönük bir yatırım bence kesinlikle olamaz.

Pandemi zamanında bende mesela çok iyi bir sistem toplamıştım kendime, şu an sistemin özelliklerine baktığında piyasada bulunan ekran kartları çok fazla iyileştirildi.

Bu durum elektronik ürünlerin hepsinde geçerli. Bence!

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Aldığın monitör ihtiyaçlarını karşılıyorsa bence ideal bir seçim olmuş. Dediğin gibi sonra ikinci bir monitör olarak kullanıp daha iyi bir monitör alabilirsin kendine. Ben ise Lg 27GN65R-B'yi aldım. Bunu alma nedenimde konuda yazdığım gibi gelecekte nvidia kullanmak istemem fakat şimdi amd radeon ekran kartım olmasıydı. İkisini destekleyen de Asus'un ve Lg'nin vardı. Ben daha kullanışlı olsun diye Lg yi tercih ettim :D.
Hayırlı olsun. Bence hem monitör hem TV sektöründe Samsung ve LG panelleri birinciliiğ zorlar. Asus da kullandım memnun kalmadım. Tabi BenQ'yu da es geçmemek lazım. Aldığın monitörü gördüm dün gezinirken, alacaktım ama esgeçtim. Arkasındaki asansör sistemi baya kallavi görünüyor, teslim gelince bir foto atarsan sevinirim :D

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
O fiyat bandinda Dell G2422HS onerirdim ama LG'yi almissiniz zaten. Monitor tarafinda benim tercihim mumkun mertebe Dell olur. 3 yil garanti, yerinde servis ve tek olu pikselde bile degisim gibi imkanlariyla TR sartlarindaki servislerden cok cok ondeler. Zaten kullandiklari panellere ve urunlerine diyecek laf yok. Hayirli olsun sizinki de.

Sedat5555

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla ihtiyacım doğrultusunda güzel bir yatırım yaptığımı düşünüyorum :D
Hocam bende oyuncu montörü ararken lg 27gn65r modelini almıştım aşırı derece ghosting mevcuttu iade ettim ayarlarından tepki süresi ayarını faster a alsığımda oluyordu ghosting ben lg den memnun değilim şimdi birde asusa bakasım var asus tuf gaming vg279q3a modelini buldum umarım onda ghosting sorunu vs yaşamam

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60

Son mesajlar