1100 TL limitli telefon tavsiyesi (ACİL)

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
- - - Mesaj Güncellendi - - -
--------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar son olarak soruyorum size göre

LG Nexus 4 Mü
LG Optimus G Mi
Samsung Galaxy S3 Mü
Samsung Galaxy Grand Mi ?

# Cevaplarken 4 ünden birini seçin lütfen. Bi çeşit oylama

Genel olarak aralarında bir sıralama yaparsak:
(Bu benim düşüncelerim,diğer arkadaşları bilemem,izlenimlerimden yola çıkarak yorum yapıyorum.)
1-Lg Optimus G
2-Nexus 4
3-Samsung Galaxy S3
4-Samsung Galakxy Grand
kardeş bana kalırsa bütçeni az daha arttır ve nexus 4 al,emin ol rahat edersin,1-2 sene kafan rahat olur,ama bütçemi biraz daha arttırabilirim diyorsan o zaman lg optimus g öneririm,gerçekten çok iyi bir telefon,seninde beklentilerini en iyi şekilde karşılıyıcaktır.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar güncellemenin geç gelmesi belkide hiç gelmemesi fikrine kapılarak lg optimus g almaktan vazgeçtim
İncelemelerdede gördüğümde nexus 4 çok iyi bir telefon en az 2 yıl daha güncelleme alır demişti ben nexus 4 veya s3 almaya karar verdim
Seçenekleri düşürdüm Nexus 4 Veya S3 ten birisini alıcam siz ne diyorsunuz ?

# Bütçe yükselirse s3 almayı düşünüyorum.
# Nexus 4 gayet iyi bir telefon ama karşılaştırma yaptığımda ram in 2 gb olması beni almaya sürüklüyor ama bi yandanda ekranının güçlü olmadığı geriye itiyor [ küçük bir ayrıntı ama radyo da yok ]

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Xperia Sp var o fiyata bence güzel telefon.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Abi adam iki telefon diyor. Abi s4 çıktı s2 güncellemeleri neredeyse bitti. S5 gelince s3 için de durum öyle olacak. Ama nexus 4 Googleden güncelleme almaya devam eder

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi adam iki telefon diyor. Abi s4 çıktı s2 güncellemeleri neredeyse bitti. S5 gelince s3 için de durum öyle olacak. Ama nexus 4 googleden güncelleme almaya devam eder

İleride kesin güncelleme alamazmi ? Peki bu durum kötü olurmu
nexus 4 gayet iyi bir telefon teknik özellikleri gayet iyi 2 - si var kamera ve multimedia

Sizce güncelleme alamamasi yönünden s3 ü almaktan vazgeçmelimiyim ?

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Abi adam iki telefon diyor. Abi s4 çıktı s2 güncellemeleri neredeyse bitti. S5 gelince s3 için de durum öyle olacak. Ama nexus 4 Googleden güncelleme almaya devam eder

İleride güncelleme alması kesilir diyosun s3 için peki bu süre ne kadardır yani ne kadar daha güncelleme alır ?

Arkadaşlar sizce S5 in çıkması üzerine S3 ün daha fazla güncelleme alamaması nedeniyle S3 almaktan vazgeçmelimiyim ?

Vazgeçersem LG Optimus G veya Nexus 4 alacağım ve bunun üzerin Optimus G telefonuda eski bir telefon onada güncelleme gelemeyebilir diye düşünüyorum [ Yanlış düşünüyorsam doğrusunu söylermisiniz ] ve Nexus 4 almak istiyorum ?

Sizce ne yapmalıyım ?

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Abi sen s3 al en mantıklı o gibi güncelleme de takma s3 güncel zaten

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Abi sen s3 al en mantıklı o gibi güncelleme de takma s3 güncel zaten
Yani bak bide şu olması beni s3 e daha çok yaklaştırıyor
Yanlış bilmiyorsam LG Nexus 4 telefonunda ekran çok dayanıklı değil çizilme gibi şeyler yaşanırsa çok kötü olur benim için S3 e birde jelatin taktırırsam iş biter ben s3 taraftarıyım şuan

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Butcen yeterse eger benim sıralamam soyle 1-lg optimus g 2- galaxy s3 3-xperia sp 4-lg nexus 4 5-galaxy s4 mini bu benim siralamam :)

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Butcen yeterse eger benim sıralamam soyle 1-lg optimus g 2- galaxy s3 3-xperia sp 4-lg nexus 4 5-galaxy s4 mini bu benim siralamam :)

Dostum iyi hoşta LG Optimus G gayet güzel bir telefon incelemelerde felan gördüm onu almak isterdimde araştırdığımda sadece TEKNOSA da satılıyor oda 1449 onun yerine Darty de 1200 tl ye s3 alsam daha iyi yani bide bunun jelatini kılıfı var onlarda 50-70 tutsa 1270 felan işte daha iyidir diye düşünüyorum .

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
s3 ü s4 ü boşverin ben şuan piyasadaki en iyi cihaz olarak optimus g yi biliyorum htc one dan xperia z den galaxy s4 ten bile üstün bence. bakın one ve z adreno 320 gpu ya sahipler ve 1080p ekran kullanıyorlar bu adreno 320 nin verimini düşürüyor fps kaybına yol açıyor. S4 te ise opengl 3.0 desteği olmayan bir gpu mevcut ve bence büyük bir eksiklik. optimus g de ise 720p ekran var ve adreno 320 gpu yani tam optimize hafıza desen gani 32gb fiyatta uygun 1200tl aşağısına bulunabiliyor. Olmadı nexus alın ama s3 s4 boşverin.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
s3 ü s4 ü boşverin ben şuan piyasadaki en iyi cihaz olarak optimus g yi biliyorum htc one dan xperia z den galaxy s4 ten bile üstün bence. bakın one ve z adreno 320 gpu ya sahipler ve 1080p ekran kullanıyorlar bu adreno 320 nin verimini düşürüyor fps kaybına yol açıyor. S4 te ise opengl 3.0 desteği olmayan bir gpu mevcut ve bence büyük bir eksiklik. optimus g de ise 720p ekran var ve adreno 320 gpu yani tam optimize hafıza desen gani 32gb fiyatta uygun 1200tl aşağısına bulunabiliyor. Olmadı nexus alın ama s3 s4 boşverin.

Abi optimus g diyorsunuz da ben LG servisi de beğenmiyorum kasa kalitesini de

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Bak çok iyi diyorsun eyvallahta ben telefonu Zincir Market lerden alıyorum [ Teknosa , Darty, Media Markt gibi ] ve araştırdığımda LG Optimus G sadece teknosada var oda 1500 tl fiyatı yüksek olduğu için almıyorum onu yoksa 1200 tl ye bulsam alırım nerden gördünüz 1200 tl ye yardımcı olurmusunuz

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bak çok iyi diyorsun eyvallahta ben telefonu Zincir Market lerden alıyorum [ Teknosa , Darty, Media Markt gibi ] ve araştırdığımda LG Optimus G sadece teknosada var oda 1500 tl fiyatı yüksek olduğu için almıyorum onu yoksa 1200 tl ye bulsam alırım nerden gördünüz 1200 tl ye yardımcı olurmusunuz
dolar fırlayınca 1200 den 1500 e çıktı artık en az 1300 e bulursun optimus g yi 900 tl olan 4x hd 1100 e fırladı şu an bu fiyat aralığında en iyisi s3 gibi gözüküyor

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
dolar fırlayınca 1200 den 1500 e çıktı artık en az 1300 e bulursun optimus g yi 900 tl olan 4x hd 1100 e fırladı şu an bu fiyat aralığında en iyisi s3 gibi gözüküyor

Haklısın ama Optimus G nin fiyatı tekrar 1200TL ye düşermi ? Düşerse ne zamana kadar düşer ?

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Abi sp iyi de şu da gerçek s3ün güncelleme alma olasılığı ve rom bulma olasılığı daha yüksek ilerde telefonla ilgili bir sıkıntı olursa romlar işe yarıyabilir.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar Acil Tavsiyelere İhtiyacım Var Lütfen Okuyun.
Ben şuan Sony Xperia Sola kullanıcısıyım yani telefon iyi de ram 512 mb olduğu için kasmalar yaşıyorum telefonumu değiştirmek istiyorum öncelikle kriterleri yazayım;

kamera hariç herşey için nexus 4 derim.

-> Ekran inc olarak 4'' - 5'' arası olmalı
-> En önem verdiğim konu pili kesinlikle az olmamalı biraz araştırdım bu fiyata 2100mAhpilli telefonlar görüm yani iyi olmalı pili
-> Güncellemelerden geri kalmamalı
-> Ram 1GB olursa sevinirim kasma yaşamak istemiyorum / Belleği zaten 4-8 gb arası değişiyordur 8 gb olursa iyi olur
-> Kamera iyi olmalı ve ekran olarak dayanıklı bi ekranı tercih ederim ama normal olursada değerlendirebilirim
-> Boyutlar olarak çok kalın olmasını istemiyorum ve dış görünüm iyi olmalı ama şart değil,
-> Maximum verebileceğim fiyat 1100TL dir.

# Yüzeysel olarak araştırmamda Samsung Galaxy Grand i gördüm beğendim SDN de araştırarak incelemesini izledim amoled ekran değilmiş sanırım ama ben ekranada önem veririm çizilmesini ve kırılmasını hiç istemem amoled nedir tam olarak bilmiyorum ama bu çizilmelere karşı jelatin yapıştırmayı planlıyorum çizilmelere karşı tam bir koruma sağlarmı ?
# Max 1100TL ye kadar önerebileceğiniz tüm telefonları söylermisiniz
# Samsung Galaxy Grand telefonunuda tavsiyenizin en altında rica etsem eleştirirmisiniz
# Samsung Galaxy Grand telefon sahipleri bana bi şekilde ulaşabilirmi lütfen.

ARKADAŞLAR OKUYANLARA VE YARDIM EDENLERE ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM GERÇEKTEN YARDIMA İHTİYACIM VAR. [ Söylemem gereken başka bir yer varsa cevapta belirtirseniz sevinirim. ]

kamera hariç hepsi için nexus 4 derim grand daha düşük model o fiyata bakma derim.

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-Nexus-4-vs-Samsung-Galaxy-Grand-I9080

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Abi adam ısrarla grand ı elememiş arkadaş grand alır bence bazı şeyler için sebep aranmaz.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Abi adam ısrarla grand ı elememiş arkadaş grand alır bence bazı şeyler için sebep aranmaz.

Kardeşim pek anlamadım dedigini ama bak benim aklımdaki şu Optimus G alıcam ama fiyatı 1500 tl ve daha düşüğe market lerde yok oyüzden 1200tlye darty den s3 alacağım eğer bütcem dahada düşerse 1000 tl ye gider nexus 4 alırım grand almam yaniii

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
galaxy grad inceledim ve alma diyorum. Çünkü 5 inç ekrana 480x800 çözünürlüklü bir cihaz. Bu erkanda pixellleri rahatça sayabilirsiniz. Ben 1280x800 ekranlı 5.3 inç Galaxy note da bile pixelleri sayabiliyorum, gerisini siz düşünün.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
galaxy grad inceledim ve alma diyorum. Çünkü 5 inç ekrana 480x800 çözünürlüklü bir cihaz. Bu erkanda pixellleri rahatça sayabilirsiniz. Ben 1280x800 ekranlı 5.3 inç Galaxy note da bile pixelleri sayabiliyorum, gerisini siz düşünün.

Kardeşim Optimus G nin fiyatı 1200 tl ye kadar düşmezse ki düşmez ve bunun sonrasında S3 alacağım 1200 tl ye darty den jelatin ve kılıf alırsam yeter ya güzel telefon zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Galaxy Grand süper bir telefon. 3 aydır kullanıyorum süper bir alet benim nazarımda. 4.2.2 geldi bu hafta üzerine daha'da iyi olacak inşallah izliyorum ve deniyorum halen.

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
huawei ascend p 6 çok güzel kasma istimiyorsan tam sana göre