1100 tl civari android işletim sistemli telefon önerileriniz

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam çocukça cevaplar vermeye gerek yok sonucta sp de fiyatini fazlasiyla hak eden fiyat performans odakli ve alanın pişman olmayacagi bir telefondur ancak gecen senenin donanimini kullanan bir telefon olan sp nasil bir teknolojik gelişme sunuyor ki s3 un bu kadar yerin dibine batirilmasini hakli kiliyor

Arkadaşım 1 yıl önce çıkan telefon bu yıl da her türlü şeyi yapıyor diyorsun bunu yaparken bakıyoruz 1.4ghzlik işlemcisi ve mali 400 gpu ve 1gb ram ile yapıyor bende diyorum ki eğer bunlarla oluyorsa o zaman ne gerek var s800 işlemciye adreno 330a 2gb ram e madem bu kadar eski bir telefon şuanda da bunları yapıyorsa teknoloji boşa gelişmiş.Zaten güncelleme alacak diyorsunuz.Tamam o zaman s3 bitirmiş olayı artık demek ki teknoloji boşa gelişiyor boşa başka marka model çıkıyor al bir tane s3 kafan rahat o zaman.Spde adamlar hd ekranda s4 pro 1.7 ghz işlemci kullanmış adreno 320 ve 1gb ram arayüzün stabil çalışmasından dolayı fazlasıyla yeterli.Eğer samsung bunları 1.4ghz işlemcisi mali 400gpu 1gb ram ile yapıyorsa samsung aşmış demektir s3 al tmm başka bişiye gerek yok demektir.bilsem öle olduğunu bende alırdım hiç olmazsa yanımda taşıyacağım yedek pilim olurdu demi yanlış mıyım ?Demişsiniz ki sp geçen yılın donanımını kullanıyor geçen yılın donanımı bu ise s3 o zaman 2 yıl önceki donanımı kullanıyor ona bakarsan 1 yıl önce çıkmış olabilir ama kullandığı donanım daha da eski.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam telefonlari fiyat araliklarina ve ait olduklari segmentlere gore degerlendirmek gerekir eger arkadas basligi 2000 liraya telefon tavsiyesi diye acsaydi tabi ki s3 al demezdim bunu ayirt etmek bu kadar zor olmamali tabi ki teknoloji gelismeli yeni donanimlar piyasada var olmali ancak su an icin 1100 liraya alinabilecek s800 islemcili adreno 330 lu 2gb ramli full hd bir telefon olmadigi icin o fiyat araligina daha dusuk donanimli telefonlar tavsiye edilmek zorundadir ve o fiyat icin galaxy s3 ayni sp gibi alani oldukca memnun edecek bir telefondur sonucta bu fiyat segmentindeki hic bir telefon zaten s800 le 2gb ramle ayni performansi veremez bu dediklerimden teknoloji gelismesin sonucunu cikarmak nasil mumkun oluyor acaba

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam böle diyorsanız haklısınız ama şöle düşündüm ben s3 diyorsunuz ki hiç takılma donma vs hiçbir sorunu yok bataryası da iyi diyince siz bende dedim o zaman telefon dünyasında ne gerek var o kadar donanımlı telefonlara yoksa aynı performansı vermiyorsa tabi ki gerekir donanım.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam yanlis anlasilmasin lutfen hic bir sorunu yok demedim ornegin gunes altinda okunamama konusunda eleştirilere katiliyorum ekran parlakligini sona dayayinca ancak gorunuyor ekran bu da pili baya somurmekte benim amacim arkadasin sahip oldugu fiyat icin seceneklerini genisletmek oyun performanslari konusunda cok bir fikrim yok oyun oynamam ama eger oyun meraklisiysaniz pil omru hic bir kosulda ikinci gunu gormeyecektir zaten ancak oyun oynamam diyorsaniz galaxy s3 de xperia sp de sizi tatmin edecektir sonucta bir gunu tamamlayamayan iphone 5 i htc one x i de gördük ki bunlar hala galaxy s3 un fiyatinin ustunde ve s3 e rakip oldular

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nexus 4 ucuza bulursan note 2

Note 2' den tapatalk aracılığıyla.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vala ben açıkçası samsung şöle bir cihaz çıkarsaydı mesela; 4.5-5.0 inç ekranı,donanımı sp gibi,kasası htc one gibi,kapasitif tuşlar optimus 4x hd gibi,ekranı optimus g gibi,kamerası da 8mp normal kendi kamerası olsaydı,batarya 2400 mah fiyatı da 1250-1350 aralığında olsaydı bence yok satardı sanırım ilk alanlardan biride ben olurdum.Hadi bu kadarı olmasın kapasitif tuşlarının hepsi dokunmatik olsun ama sanal olmasın donanımı iyi ve hd ekranı olsun gene alınır.:rolleyes:

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sony Xperia SP uygun o fiyata gerçekten kaliteli telefon. :) Samsung'a bakma derim.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vala ben açıkçası samsung şöle bir cihaz çıkarsaydı mesela; 4.5-5.0 inç ekranı,donanımı sp gibi,kasası htc one gibi,kapasitif tuşlar optimus 4x hd gibi,ekranı optimus g gibi,kamerası da 8mp normal kendi kamerası olsaydı,batarya 2400 mah fiyatı da 1250-1350 aralığında olsaydı bence yok satardı sanırım ilk alanlardan biride ben olurdum.Hadi bu kadarı olmasın kapasitif tuşlarının hepsi dokunmatik olsun ama sanal olmasın donanımı iyi ve hd ekranı olsun gene alınır.:rolleyes:

Hocam bu telefonun ekrani 4.3 inc olsun onu da ben aliyim buyuk ekrani var diye s3 aldık ama metrobuste tek elle kullanmak uzere tasarlanmamis belli ki :)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sony Xperia SP uygun o fiyata gerçekten kaliteli telefon. :) Samsung'a bakma derim.

Hocam ben zaten sp aldım kullanıyorum da kardeşime verdim artık o kullanıyor hakikaten kaliteli ve performanslı bir cihaz ama keşke o kapasitif tuşlar sanal olmasaydı çünkü ben telefonlarda çok oyun oynuyorum genelde elim ana ekran tuşuna geliyor o kötü olmuş.Htc one mini düşünüyorum oda ne zaman gelir performansı nasıl olur merak konusu açıkçası bende şuan beklemedeyim.Zaten samsung şu fiziksel ana ekran tuşundan ve bu amoled ekrandan vazgeçmediği sürece yanaşmam.Arkadaş o kdr basıyoruz ki o fiziksel tuşa bozulacakmış gibi bir his oluyor zaten zamanla deforme oluyor.Htc one beğendim oda çok pahalı nexus 5 yada xperia honami çıksa bile onlar da pahalı olacak ve onlarında tuşlar sanal.Şu htc mini incelemesi çıksında bakalım ona göre vercem kararımı.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Nexus 4 bulabilirsen olmadı Xperia SP. S3'e bulaşma.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Hocam ben zaten sp aldım kullanıyorum da kardeşime verdim artık o kullanıyor hakikaten kaliteli ve performanslı bir cihaz ama keşke o kapasitif tuşlar sanal olmasaydı çünkü ben telefonlarda çok oyun oynuyorum genelde elim ana ekran tuşuna geliyor o kötü olmuş.Htc one mini düşünüyorum oda ne zaman gelir performansı nasıl olur merak konusu açıkçası bende şuan beklemedeyim.Zaten samsung şu fiziksel ana ekran tuşundan ve bu amoled ekrandan vazgeçmediği sürece yanaşmam.Arkadaş o kdr basıyoruz ki o fiziksel tuşa bozulacakmış gibi bir his oluyor zaten zamanla deforme oluyor.Htc one beğendim oda çok pahalı nexus 5 yada xperia honami çıksa bile onlar da pahalı olacak ve onlarında tuşlar sanal.Şu htc mini incelemesi çıksında bakalım ona göre vercem kararımı.

Hocam, HTC'de çok kaliteli telefonlar üretiyor, hakkını yememek lazım. HTC One Mini'de kaliteli olacaktır. Fakat kamera konusunda biraz şüpheliyim.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hocam bu telefonun ekrani 4.3 inc olsun onu da ben aliyim buyuk ekrani var diye s3 aldık ama metrobuste tek elle kullanmak uzere tasarlanmamis belli ki :)

Vala haklısın özellikle bide ben note II kullandım 1 ay kadar bir süre dışarı çıktım mı sessize alıyodum çalarsa çıkaramazsın düşer falan diye ekran büyük olunca taşıma zor oluyor buna karşılık internette yada oyunlarda büyük ekran daha hoş.İşte bu 4.66 gibi değerler ideal kalıyor ne büyük ne küçük.Siz 4.3 demişsiniz 4.3te çok küçük kalmıyor mu one mini de o boyutta sorayım dedim :helpsmilie:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam, HTC'de çok kaliteli telefonlar üretiyor, hakkını yememek lazım. HTC One Mini'de kaliteli olacaktır. Fakat kamera konusunda biraz şüpheliyim.

Hocam kamera değil de s400 1.4 ghz işlemci adreno 305 gpu ile nasıl bir performans vericek o takıldı kafama yoksa diğer herşeyi hoşuma gitti.Açıkçası hiçte htc kullanmadım merak ediyorum açıkçası.Samsungun note II kullandım lgden optimus 3d sony xperia sp nokia e6(hayatımın hatasını yaptığım cihaz) kullandım şimdiye kadar bir tek htc kaldı. :confused1:

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Htc One mini bekleme boşuna xperia sp'den sonra attan inip eşeğe binmiş gibi olursun. En basitinden aynı çözünürlük için birinde adreno 305 birinde 320 var. Adreno 305'in yetmediği de nenamark 2 testinde rahatlıkla görülüyor.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Vala haklısın özellikle bide ben note II kullandım 1 ay kadar bir süre dışarı çıktım mı sessize alıyodum çalarsa çıkaramazsın düşer falan diye ekran büyük olunca taşıma zor oluyor buna karşılık internette yada oyunlarda büyük ekran daha hoş.İşte bu 4.66 gibi değerler ideal kalıyor ne büyük ne küçük.Siz 4.3 demişsiniz 4.3te çok küçük kalmıyor mu one mini de o boyutta sorayım dedim :helpsmilie:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam kamera değil de s400 1.4 ghz işlemci adreno 305 gpu ile nasıl bir performans vericek o takıldı kafama yoksa diğer herşeyi hoşuma gitti.Açıkçası hiçte htc kullanmadım merak ediyorum açıkçası.Samsungun note II kullandım lgden optimus 3d sony xperia sp nokia e6(hayatımın hatasını yaptığım cihaz) kullandım şimdiye kadar bir tek htc kaldı. :confused1:

Hocam, O GPU ne kadar performans yapar bilemiyorum. Ama işlemci iyi. Zaten Çift çekirdekten yukarısı tamamen abartı bence telefonda, çünkü her uygulama çoklu çekirdeği desteklemiyor. Yani kısaca Android telefonda en önemli donanım Ram.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam su an icin desteklemiyor olabilir ancak onumuzdeki bir kac senede ust duzey oyunlar 4 cekirdek uzerinde daha stabil calisicak uzere tasarlanabilir yani 4 cekirdegi gelecege yatirim olarak gorebiliriz ama ben telefonu en fazla 1-2 sene kullanirim diyenler icin dediginiz gibi cok da onemli degil islemci su anda ram daha onemli yaklasik 1 sene 512 ramli galaxy w kullandim telefona hergun reset atmam gerekti cunku android stand by modda asiri ram tuketimi olan bi isletim sistemi

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Htc one mini de günlük kullanımda sıkıntı çıkaracağını sanmam da oyunlarda adreno 305 gpu nasıl bir performans verir onu kestirmek biraz güç htc one mini tasarımı değişik kamera özellikleri özellikle beast audio sense 5 arayüzü 4.2 sürümünü kullanması 1 gb ram i 1.4 s400 işlemci de yeterli olur yani herşeyi tam istediğim gibi sadece şu adreno 305 düşündürüyor eğer oyunlarda da çok büyük donmalar olmazsa alırım.Ama yeterli gelmezse mecbur beklicez 2014ü :wink:

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acikcasi ilerleyen aylarda orta-ust segment icin cift cekirdekli s600 veya s800 ve 1.5 gb ramli telefonlar gorebiliriz bu fiyatlara o zaman oyun performansi icin tereddutsuz alinabilir ama s400 ve adreno 305 1gb ram simdilik ozellikle oyunlar icin cok guven vermiyor ama oyunla isim olmaz diyenler icin kesinlikle alinabilir bir telefon htc one mini

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Htc one mini de günlük kullanımda sıkıntı çıkaracağını sanmam da oyunlarda adreno 305 gpu nasıl bir performans verir onu kestirmek biraz güç htc one mini tasarımı değişik kamera özellikleri özellikle beast audio sense 5 arayüzü 4.2 sürümünü kullanması 1 gb ram i 1.4 s400 işlemci de yeterli olur yani herşeyi tam istediğim gibi sadece şu adreno 305 düşündürüyor eğer oyunlarda da çok büyük donmalar olmazsa alırım.Ama yeterli gelmezse mecbur beklicez 2014ü :wink:

Kestirmek güç değil patron.

Burada nenamark 2 sonucu mevcut aynı özelliklerdeki htc first yani facebook telefonu ama çözünürlük ve gpu aynı http://htcsource.com/2012/10/new-htc-device-found-on-nenamark-benchmark-site/ kaldı ki nenamark 2 artık dandik ve kullanılmıyor her telefon 60 ya da ona yakın sonuç alıyor.

violentx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nexus 4 .Eline al kullan.Kamera falan demişsin biraz daha derin incele.Paran boşa gitmesiin x)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kestirmek güç değil patron.

Burada nenamark 2 sonucu mevcut aynı özelliklerdeki htc first yani facebook telefonu ama çözünürlük ve gpu aynı http://htcsource.com/2012/10/new-htc-device-found-on-nenamark-benchmark-site/ kaldı ki nenamark 2 artık dandik ve kullanılmıyor her telefon 60 ya da ona yakın sonuç alıyor.

Vala şuan htc one mini istediğim gibi bir cihaza en yakın cihaz en azından bu yıl çıkan oyunları bile rahat oynatırsa benim için yeterli olur.Şu sanal tuşlar cidden oyun katili yani el illaki değiyor oynarken o yüzden nexus yada sony uzak bana.eğer oyun oynamayan biri olsaydım seçim yapmam çok kolay olurdu.:cool:

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Vala şuan htc one mini istediğim gibi bir cihaza en yakın cihaz en azından bu yıl çıkan oyunları bile rahat oynatırsa benim için yeterli olur.Şu sanal tuşlar cidden oyun katili yani el illaki değiyor oynarken o yüzden nexus yada sony uzak bana.eğer oyun oynamayan biri olsaydım seçim yapmam çok kolay olurdu.:cool:

Benim iki yıllık sensation nenamark 2'den 43 fps alıyor. Htc first pek popüler olmadığı için oyun incelemeleri pek bulunmuyor malesef.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim iki yıllık sensation nenamark 2'den 43 fps alıyor. Htc first pek popüler olmadığı için oyun incelemeleri pek bulunmuyor malesef.

Lg optimus g proda karar kıldım nasipse bayramdan sonra almayı düşünüyorum arkadaş ne varsa bu büyük ekranlı telefonlarda var.5.5 inç ama tasarımı ekranı donanımı çok başarılı pil de değişebiliyor bence güzel cihaz.Daha önce lg kullanmıştım sadece ram yetmiyor diye bide aşırı ısınma oluyodu cihazda o yüzden satmıştım.Yoksa lg çok kalitelidir. :thumbup1:

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yazmayayım diyorum ama illa ki yazacağım s3 diyenler o mali 400 gibi kötü bir grafik sürücüsüyle hangi oyunları akıcı oynadıklarını yazabilirler mi acaba hadi onu geçtim samsung hep sensörlerde önde ve bence hiçbiri de işe yaramıyor yok okuyunca ekrana baktıkça kapanmıyormuş ekran, tamamen müşteri çekme politikası ve yalan bi kere ekrana değil sensöre bakmanız gerekiyor buda ekrana baktığınız halde sensöre bakmazsanız gene kapanıyor e kalkıp ben sensöre baksam gene okuyunca dikkatim dağılıyor ha dokundum dikkatim dağıldı ha sensöre baktım ayrıca bu özellikler gereksiz yere şarj tüketiyor ve dediğim gibi çoğu da gereksiz.Samsung bir cihaz aldığınızda elle tutulur bir yanı yok malzemesi kalitesizdir size çok özel müzil deneyimi sunmaz çok harika fotoğraflar çekmez tek elle tutulur yanı s-pen olayı oda sadece note serisinden alacaksanız geçerli.Kalkıp bir htc alsan sana güzel bir müzik deneyimi ve malzeme kalitesi sunuyor sony alsan kendine özgü tasarımı olsun walkman uygulaması olsun kamerası olsun arayüzü olsun güzel.Ama samsung donanımı olan gereksiz sensör özellikleri ile müşteriyi aldatan içi boş elle tutulur bir yanı olmayan sadece iyi reklam yaptığı için sonynin yasakladığı sim freeyi yasaklamayan işlemcisini ramini kendi ürettiği için istediği zaman fiyatları aşağı çeken bir firma olduğu için bu satış rakamlarını yakalamış.Kalkıpta bana biri samsung kaliteli diye başarılı demesin samsung müşteriyi zayıf yönden vurabildiği için başarılı yoksa cihazlarında elle tutulur bir yanı yok.:cursing:
Geçtiğimiz haftasonu s3 aldım şu ana kadar ne donma ne ram yetmemesi gibi bir problemle karşılaşmadım bir dünya da oyun yükledim henüz bir sorun göremedim.Kardeş git incele iki telefonu da eline al ben açıkçası sp'yi elime aldım ekranı pek hoşuma gitmedi.Bu sentetik sonuçlara da çok aldırmamak lazım sürekli cebinde işlemci hız ölçüp diğer cihazlarla kıyaslamayacaksın hangi telefonu alırsan al 1 yıl geçmeden yeni nesli çıkıyor zaten o yüzden paranın yettiğince en beğendin telefonu al .Burada fanboyluk yapacağınıza biraz daha objektif yorumlarda bulunun da alacak arkadaşlara en azından yol göstermiş olun.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Geçtiğimiz haftasonu s3 aldım şu ana kadar ne donma ne ram yetmemesi gibi bir problemle karşılaşmadım bir dünya da oyun yükledim henüz bir sorun göremedim.Kardeş git incele iki telefonu da eline al ben açıkçası sp'yi elime aldım ekranı pek hoşuma gitmedi.Bu sentetik sonuçlara da çok aldırmamak lazım sürekli cebinde işlemci hız ölçüp diğer cihazlarla kıyaslamayacaksın hangi telefonu alırsan al 1 yıl geçmeden yeni nesli çıkıyor zaten o yüzden paranın yettiğince en beğendin telefonu al .Burada fanboyluk yapacağınıza biraz daha objektif yorumlarda bulunun da alacak arkadaşlara en azından yol göstermiş olun.

Hocam ben pes ettim daha bu konularda yorum yapmayacağım kim ne istiyorsa onu alsın.Samsung galaxy s3 almışsınız hayırlı olsun umarım bundan sonra da sorunsuz kullanırsınız.Burası bir forum insanlar danışmak istiyor bundan sonra bu şekilde detaylı yazmayacağım düşüncelerimi şuanda tüm telefonların kendine has sıkıntıları var.Bu yüzden asla fanboyluk yapmam.Ben kendim de lg optimus g pro alıcam ama asla lg fanboyu olmayacağım.Banane sanki babamın firması mı.Son bişey söylemek istiyorum sadece her markanın kendine özel yenilikleri vardır sizin için hangi yenilikler daha önemli ise o markaya yönelin mesela bnm lgyi seçmemdeki en önemli etken ekranı ve tasarımı oldu.:sleep:

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merak ediyorumda sana nasıl bir s3 yollanmış valla cidden merak ediyorum oyunların hiçbirinde zerre kasılmayan zerre donmayan asla ısınmayan şarjı 2 gün giden güneş altında sanki akşammış gibi kullanman 2 yıl daha yani 2015e kadar güncelleme sözü verilen ne hikmetse benim note II de sensör ekrana bakınca kapanır sende kapanmaz.Yani artık cidden merak ediyorum sana nasıl bir s3 gelmiş.Zira böyle bir telefondan daha başka piyasada yok.Yada ayrı dünyalarda yaşıyoruz.Valla kardeş bak bu arkadaşın bulduğu özel üretim s3ten bulursan sende al bir tane hemen sakın kaçırma.Düşünsene cihaz nexus gibi 2 yıl daha güncelleme alıcak istediğin oyunu oyna gram kasılma olmayacak güneş altında sanki gece sokaktaymışsın gibi görecen asla ısınmayacak şarjı 2 gün gidecek bide yedek batarya aldın mı 4 gün şarja takmayacan.Yani o kadar kafan rahat al ki şöle düşün s3ten sonraki telefonlar boşa çıktı öle düşün 2 yıl rahat kullanırsın vala hatta 2020yi zorlarsın bence.:sleeping:
Özel bi s3 değil mediamarkt'tan aldım ben asla ısınmıyor demedim sadece oyunları rahat bi şekilde yeterli bi fps değerinde oynayabiliyorum dedim senin note 2 akıllı bekleme özelliği kapalı olduğundan ekrana baktığında kapanıyor olabilir vallahi sen samsung'a kızmışsın gözün bişi görmüyo çamur atayımda nasıl olursa olsun dediklerimin hiç biri yalan değil şuan şarj %47 dün sabah çıkardım şarjdan bu akşama kadar rahat bi şekildede götürecek 60 milyon insan bu telefonu türkiye parasıyla en az 1000lira verip aldıysa bildiği bişi vardırdır almıştır senin dediğin sorunları olan bi telefon 60milyon satmaz emin ol bi sen akıllı değilsin yani bilmem anlatabildimmi

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Özel bi s3 değil mediamarkt'tan aldım ben asla ısınmıyor demedim sadece oyunları rahat bi şekilde yeterli bi fps değerinde oynayabiliyorum dedim senin note 2 akıllı bekleme özelliği kapalı olduğundan ekrana baktığında kapanıyor olabilir vallahi sen samsung'a kızmışsın gözün bişi görmüyo çamur atayımda nasıl olursa olsun dediklerimin hiç biri yalan değil şuan şarj %47 dün sabah çıkardım şarjdan bu akşama kadar rahat bi şekildede götürecek 60 milyon insan bu telefonu türkiye parasıyla en az 1000lira verip aldıysa bildiği bişi vardırdır almıştır senin dediğin sorunları olan bi telefon 60milyon satmaz emin ol bi sen akıllı değilsin yani bilmem anlatabildimmi

Tamam dedik zorlama da ayrıca kapalı değildi akıllı bekleme belki 20-30 kez denemişimdir 10 yaşındaki çocuk değiliz herhalde.Nokianın simbian gibi sorunlu bir işletim sistemini sırf iyi reklam yapıyor diye satıyorsa samsung alasını yapıyor zaten ve alasını da satar.Bak konuşmayacaktım ama gene konuşturacaksın.Bak gidip nokia alırsan şuanda mesela lumia 1020 dersin ki bnm tlfnun kamerası gibi yok nokia da bildiğimiz sağlamlıkta ve navigasyon da harika bu şekilde öne çıkarsın bir farkın olur.Lg alırsın ekranda lider olduğu için bnm ekranım haria dersin genelde tasarımları da hoş olur ayrıca arayüzünün de kullanımı gayet iyidir.Gidersin htc alırsın malzeme kalitesi olsun özellikle ses konusunda fark atmış olursun.Sony alırsın gene kendine özgü çizgisi walkman deneyimi genelde güzel kamera ve yeni modellerinde batarya performansı sunar sana hatta sonynin yeni modelleri su geçirmezlikte sunuyor artık.Ama gel gelelim samsung a saçma sapan sensörler dışında donanımdan başka bişi sunmaz sana 2000 liraya alırsın 400 liralık modeli gibi durur ekran desen amoled parlaklık sona gelince bile çok fark etmiyor yakınlaşınca pikseller görülüyor kamera desen ortalamada ses desen ortalamada farklıklık desen yok ki burda donanım diyoruz s3te donanım da yok oda ayrı bir konu.Ben akıllı telefon alacaksam farklı bir yönü ve elle tutulur bir yanı olmalı.Aa kafamı çevirdim müzik durdu harbiden mi ne kadar önemli bişeymiş işte okuyordum ekran kapanacaktı sensöre baktım şöle bi 10sn kapanmadı allasen ne kdr önemli özellikler.Asıl sen fanboyluk yapmayı bırakta bana elle tutulur bişi söyle donanım dersen bende sana sony de donanımlı derim yok arayüz kullanımı kolay hem bataryada çıkıyor dersen lgde de aynısı var derim hatta samsung birçok özelliği lgden çaldı.Bana hepsinden farklı bişey söyle şu saçma sapan sensör özellikleri dışında.Git yurtdışından getirt sony kırdıramazsın yani sim free olmaz adamlar izin vermiyor ciddi takılıyor.Ama samsung kendisi veriyor kırıyorlar bu şekilde piyasası dönüyor.Piyasa dönünce de işte koyun zihniyeti çıkıyor ortaya 60 milyon almış bende alıyım onlar pişman değil bende pişman olmam nede olsa piyasası var olmadı satarım.Yemin ediyorum varya işlemci nedir bilmeyen insanlar hayatında ram diye bişi duymamış insanlar gidip sırf bu zihniyetten dolayı s3 alıyor.Ve sonrası ne biliyor musun sonrası hüsran gidip satıyor şuana kadar çevremde kimde s3 görsem ertesi gün bakıyorum ya satmış yada ekranı kırılmış.Ve ben çoğu yerde okudum çoğu s3 kullanıcı arayüzden şikayetçi telefon defterine 10snde giriyor diye nasıl satarım da kurtulurum diye düşünen çok kullanıcı var.Bende sp kullanıyorum ama sanal tuş yapısı hoşuma gitmedi cihaz bnm diye göğe çıkaracaak değilim sizin gibi.Sen ve snn gibi koyun zihniyeti olan insanlar samsung almaya devam edin devam edinki bizim de bir farkımız olsun daha ne diyim yani sana.:cursing:

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Onu Bunu bilmem ama bu saatten sonra ancak OpenGL Es 3.0 destekli GPU'su olan android telefon alınır Adreno 3.xx serileri karşılıyor bunu tabii Nexus 4 al derim ben bu saatten sonra

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tamam dedik zorlama da ayrıca kapalı değildi akıllı bekleme belki 20-30 kez denemişimdir 10 yaşındaki çocuk değiliz herhalde.Nokianın simbian gibi sorunlu bir işletim sistemini sırf iyi reklam yapıyor diye satıyorsa samsung alasını yapıyor zaten ve alasını da satar.Bak konuşmayacaktım ama gene konuşturacaksın.Bak gidip nokia alırsan şuanda mesela lumia 1020 dersin ki bnm tlfnun kamerası gibi yok nokia da bildiğimiz sağlamlıkta ve navigasyon da harika bu şekilde öne çıkarsın bir farkın olur.Lg alırsın ekranda lider olduğu için bnm ekranım haria dersin genelde tasarımları da hoş olur ayrıca arayüzünün de kullanımı gayet iyidir.Gidersin htc alırsın malzeme kalitesi olsun özellikle ses konusunda fark atmış olursun.Sony alırsın gene kendine özgü çizgisi walkman deneyimi genelde güzel kamera ve yeni modellerinde batarya performansı sunar sana hatta sonynin yeni modelleri su geçirmezlikte sunuyor artık.Ama gel gelelim samsung a saçma sapan sensörler dışında donanımdan başka bişi sunmaz sana 2000 liraya alırsın 400 liralık modeli gibi durur ekran desen amoled parlaklık sona gelince bile çok fark etmiyor yakınlaşınca pikseller görülüyor kamera desen ortalamada ses desen ortalamada farklıklık desen yok ki burda donanım diyoruz s3te donanım da yok oda ayrı bir konu.Ben akıllı telefon alacaksam farklı bir yönü ve elle tutulur bir yanı olmalı.Aa kafamı çevirdim müzik durdu harbiden mi ne kadar önemli bişeymiş işte okuyordum ekran kapanacaktı sensöre baktım şöle bi 10sn kapanmadı allasen ne kdr önemli özellikler.Asıl sen fanboyluk yapmayı bırakta bana elle tutulur bişi söyle donanım dersen bende sana sony de donanımlı derim yok arayüz kullanımı kolay hem bataryada çıkıyor dersen lgde de aynısı var derim hatta samsung birçok özelliği lgden çaldı.Bana hepsinden farklı bişey söyle şu saçma sapan sensör özellikleri dışında.Git yurtdışından getirt sony kırdıramazsın yani sim free olmaz adamlar izin vermiyor ciddi takılıyor.Ama samsung kendisi veriyor kırıyorlar bu şekilde piyasası dönüyor.Piyasa dönünce de işte koyun zihniyeti çıkıyor ortaya 60 milyon almış bende alıyım onlar pişman değil bende pişman olmam nede olsa piyasası var olmadı satarım.Yemin ediyorum varya işlemci nedir bilmeyen insanlar hayatında ram diye bişi duymamış insanlar gidip sırf bu zihniyetten dolayı s3 alıyor.Ve sonrası ne biliyor musun sonrası hüsran gidip satıyor şuana kadar çevremde kimde s3 görsem ertesi gün bakıyorum ya satmış yada ekranı kırılmış.Ve ben çoğu yerde okudum çoğu s3 kullanıcı arayüzden şikayetçi telefon defterine 10snde giriyor diye nasıl satarım da kurtulurum diye düşünen çok kullanıcı var.Bende sp kullanıyorum ama sanal tuş yapısı hoşuma gitmedi cihaz bnm diye göğe çıkaracaak değilim sizin gibi.Sen ve snn gibi koyun zihniyeti olan insanlar samsung almaya devam edin devam edinki bizim de bir farkımız olsun daha ne diyim yani sana.:cursing:
Dicek birşey bulamıyorum :D
neyse sen haklısın s3 ezik büzük bi telefon kullanan herkezde koyun zihniyeti var hiç biri telefondan ve teknolojiden anlamıyor ve sen herkesden çok anlıyorsun tebrik ederim.