1100 tl civari android işletim sistemli telefon önerileriniz

beratdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En fazla 1100 tl olacak şekilde android işletim sistemli telefon önerilerinizi bekliyorum. 1100 tl vererek alabileceğim en iyi telefon sizce hangisi?

beratdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3'ü mersindeki bütün teknoloji marketlerinde araştırdım en uygunu 1300 lira.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yıl olmuş 2013 hala s3 diyen var arkadaş bu segmentin lideri sp artık kabullenin bunu çok mu zor mali 400 gpu ram yetmeyen bir touchwiz arayüzü 1.4ghz hızında çalışan eski işlemci artı 50-60 milyonda olan telefon alınca farkın kalmaz çöpçüde görsen şaşırma o derece yani.Kaç kişide gördüm s3 aldı en fazla 2 ay içinde camı kırıldı diye 600 liraya satmak zorunda kaldı.Güneşin altında telefona bakma bile zaten.Xperia sp 1.7ghz s4 pro işlemcisi adreno 320 ve hd ekran üçlemesi ile alınabilecek en dengeli telefon şuanda 1gb ram de gayet yetiyor hiçte sorun çıkarmıyor.Çok net söylüyorum kusura bakmayın ama ben s3ü bu telefonun rakibi olarak bile görmüyorum.S3 bana hediye gelse hakaret sayarım.S3ün tek rakibi var bence oda lg optimus 4x hd herşeyi aynı neredeyse.Sonuç olarak s3ten uzak dur derim xperia spyi al her yönden işini görür işlemciyse işlemcisi ram ise ram i batarya ise batarya şıklık ise şıklık özellikle de farklı olmak isteyenler için çok ideal bir cihaz ve bence xperia zden bile iyi bir cihaz olmuş karar senin.

beratdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıl olmuş 2013 hala s3 diyen var arkadaş bu segmentin lideri sp artık kabullenin bunu çok mu zor mali 400 gpu ram yetmeyen bir touchwiz arayüzü 1.4ghz hızında çalışan eski işlemci artı 50-60 milyonda olan telefon alınca farkın kalmaz çöpçüde görsen şaşırma o derece yani.Kaç kişide gördüm s3 aldı en fazla 2 ay içinde camı kırıldı diye 600 liraya satmak zorunda kaldı.Güneşin altında telefona bakma bile zaten.Xperia sp 1.7ghz s4 pro işlemcisi adreno 320 ve hd ekran üçlemesi ile alınabilecek en dengeli telefon şuanda 1gb ram de gayet yetiyor hiçte sorun çıkarmıyor.Çok net söylüyorum kusura bakmayın ama ben s3ü bu telefonun rakibi olarak bile görmüyorum.S3 bana hediye gelse hakaret sayarım.S3ün tek rakibi var bence oda lg optimus 4x hd herşeyi aynı neredeyse.Sonuç olarak s3ten uzak dur derim xperia spyi al her yönden işini görür işlemciyse işlemcisi ram ise ram i batarya ise batarya şıklık ise şıklık özellikle de farklı olmak isteyenler için çok ideal bir cihaz ve bence xperia zden bile iyi bir cihaz olmuş karar senin.

teşekkür ederim yorumunuz için bende optimus 4x dusunuyorum su an ıcın aklımda o telefon var ancak aşırı ısınma problemi kafamı karıştırıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bimeks te hafta sonu indrimi ile 1100-1200 arası oluyor.

ondan haberim yoktu birazdan arayıp bimeksi bizzat öğreneceğim.

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
optimus 4x yerine arkadaşın dediği gibi xperia sp al, tegra 3'lü hiçbir cihaza paranı yatırma

klug

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nexus 4'ü de göz önünde bulundur bence. Hem güncelleme sıkıntısı da yok:p

Oby_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3'ü mersindeki bütün teknoloji marketlerinde araştırdım en uygunu 1300 lira.

Kartla alacaksan netten alabilirsin.pesin alacaksanda birinin kartini odunc al zaten nakit oldugu icin kimse yok demez.gitti gidiyorda veya diger saglam sitelerde 1150 falan.Dedigimdende anlasolacagi gibi s3 veya s4 mini

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
S3 için dediğiniz sorunları 3 aydır s3 kullanıyorum hiç yaşamadım güneşte gayet rahat ve net bi şekilde kullanıyorum benim tavsiyem s3

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nexus 4 veya xpera sp. bir de kamera neden sizin için bu kadar çok önemli anlamıyorum. bu alet prof foto makineesi değilki. n4 var bende şimdiye kadar hiç yolda bırakmadı beni kamerası. yani çok istiyorsan güzel bir kamerası olsun ver 500 lira daha xperia z al. ama bence akıl karı değil

talha1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony xperia sp derim bende s3le sp arsinda kaldim ama sp daha iyi gibi

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yazmayayım diyorum ama illa ki yazacağım s3 diyenler o mali 400 gibi kötü bir grafik sürücüsüyle hangi oyunları akıcı oynadıklarını yazabilirler mi acaba hadi onu geçtim samsung hep sensörlerde önde ve bence hiçbiri de işe yaramıyor yok okuyunca ekrana baktıkça kapanmıyormuş ekran, tamamen müşteri çekme politikası ve yalan bi kere ekrana değil sensöre bakmanız gerekiyor buda ekrana baktığınız halde sensöre bakmazsanız gene kapanıyor e kalkıp ben sensöre baksam gene okuyunca dikkatim dağılıyor ha dokundum dikkatim dağıldı ha sensöre baktım ayrıca bu özellikler gereksiz yere şarj tüketiyor ve dediğim gibi çoğu da gereksiz.Samsung bir cihaz aldığınızda elle tutulur bir yanı yok malzemesi kalitesizdir size çok özel müzil deneyimi sunmaz çok harika fotoğraflar çekmez tek elle tutulur yanı s-pen olayı oda sadece note serisinden alacaksanız geçerli.Kalkıp bir htc alsan sana güzel bir müzik deneyimi ve malzeme kalitesi sunuyor sony alsan kendine özgü tasarımı olsun walkman uygulaması olsun kamerası olsun arayüzü olsun güzel.Ama samsung donanımı olan gereksiz sensör özellikleri ile müşteriyi aldatan içi boş elle tutulur bir yanı olmayan sadece iyi reklam yaptığı için sonynin yasakladığı sim freeyi yasaklamayan işlemcisini ramini kendi ürettiği için istediği zaman fiyatları aşağı çeken bir firma olduğu için bu satış rakamlarını yakalamış.Kalkıpta bana biri samsung kaliteli diye başarılı demesin samsung müşteriyi zayıf yönden vurabildiği için başarılı yoksa cihazlarında elle tutulur bir yanı yok.:cursing:

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Açık ve net çok güzel izah etmişsin. :)
Samsung'a kesinlikle bulaşma tamamen pişmanlık. :devil: Sony Xperia SP öneririm. :thumbup:

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
xperia sp cileri dinleme 3 ay sonra telefonlarının güncelleme desteği kesilince buraya gelip kız gibi zırlarlar al s3 ü kafan rahat olsun galaxy s3 ün rakibi olarak çıkan bi xperia s vardı htc one x vardı unutuldu gittiler galaxy s3 hala tüm dünyada popüler ve arkasında büyük bir geliştirici desteği var rahat 3 sene kullanırsın emin ol bundan 6 ay sonra xperia sp konuşan kalmayacak galaxy s3 hala popülerliğini sürdürecek

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Koyun zihniyeti ile telefon alacak olsa buraya konu açmazdı zaten gider alırdı bi s3 nasıl olsa herkes s3 kullanıyo bende alıyım derdi bir tane ve alırdı.Burda amacımız koyun zihniyetinden kurtulmak zaten.O mali 400 gpu 1 gb ram ve samsungun berbat arayüzüne bence en fazla 2 ay dayanır bırak yılı.Biz spci de değiliz.Sp alma htc one mini al nexus 4 al optimus 4x hd al ama ne alırsan al bence samsungtan uzak dur.İlla samsung alacaksan da note 3 al gerisi hikaye.

turanyildiz58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne alirsan al ama guncel bir tel al rami yuksek olsun 2 gb den asagi alma nexus 4 den daha ideala bir telefon tanimiyorum 1100 tlyede gayet rahat bulursun. Hic bir takilma kasilma sorunu yok tecrube ile sabittir.

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle nexus 4 :thumbup: daha yeni 4.3 güncellemeside geldi tadından yenmez

Oby_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Arkadas yani bu kadar olur.S3 ilk ciktiginda eminimki hayranlikla adamlar yapmis be kardesim demissindir.Simdide baska telefon alinca tu kaka diyorsun.Hediye gelse hakaret sayarim diyorsun 50 milyon s3 kullanicisi acaba su yorumu ne sayar cok merak ediyorm.Yazik ! Birakin su marka amigolugunu ve karalama yapnayi.Herkes benim markam iyi benin telefonum en iyi diyor.Sadece kendi pencerenizden bakmayin.Sen gerci s4 u falanda begenmessin simdi.Samsunga mail atalimda s serisini bitirsin.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hayır amacım marka amigoluğu yapmak değil samsung arayüzünü geliştirirse biraz kaliteli malzeme kullanırsa bide şu amoled ekrandan artık vazgeçsin ıps falan koysun şu ana ekran tuşuda fiziksel olmazsa bide biraz farklı tasarımlara yönelse inanki samsung dışında ne telefon alınır nede burda tartışırız.Benim demek istediğim saçma sapan sensör özellikleriyle uğraşacağına bu saydılarım gibi elle tutulur güzel bişi yapsın.Yemin ediyorum telefoncuya gittik 60 tane telefon falan var hepsi birbirine benziyor adam diyor üstünde yazmasa bazen modelini anlamak bile güç oluyor :)

MelekSubaşı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de sana Xperia SP veya Nexus 4'ü önereceğim. Arkadaşlara da katılıyorum. Samsung'un bu kadar satmasının sebebi gerçekten telefonu iyi pazarlıyor. Birkaç işe yaramaz sensör ekleyip insanları şaşırtarak sürekli satış rakamlarını arttırıyor. İnsanlar da aç olduğu için bu tarz şeylere kanıp cebinde beş kuruşu olmayan gidiyor ve binlerce lira telefona bayılıp samsung telefon alıyorlar. Ama büyük hata ediyorlar. Gerçekten kaliteli malzeme kullanıp elle tutulan bir şey yapsa samsung apple telefonlardan bile pahalı olur. Tamam, donanımı iyi. Ne ses var telefonda ne bir şey. Her markanın kendini kanıtladığı bir segment vardır. Sony deyince su geçirmezlik, walkman gibi sony'e özgü birkaç uygulama; Nokia deyince kamera, navigasyon; hTC deyince kalite, sağlamlık hissi, ses, beats audio gibi ses canavarı özellikler...Peki samsun'un kendini kanıtladığı bir alan söyler misiniz bana? Her şeyden biraz koymaya çalışıp sıfır malzeme kalitesiyle milyonlarca insana kakaladığı telefonlardan başka ne aklınıza gelebilir ki?

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam guldurmeyin insanlari gunumuzde insanlarin telefon alirken en onemli iki kriteri performans ve guncelleme destegidir bu ikisinde de samsung un yanina yaklasan olmadi bugune kadar s3 un rakibi olarak cikan xperia s ve htc one x bu iki alanda da ezildi s3 e keza s4 de ilk ciktiginda rakipleri olan htc one ve xperia z den hem daha guncel bir yazilimla hem daha ustun bir performansla cikti piyasaya iste budur samsungun kendini kanitladigi alanlar malzeme kalitesi eger tek kriteriniz ise uzak durun samsungdan ama unibody aluminyum diye htc one alip laylon kiliflarla kullanan insanlari gorunce bunun da cok onemli olmadigini farkediyorsunuz

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Telefonu neye göre kullanacaksan ona göre tercih yap derim arttırabilir hafıza ,değiştirilebilir batarya çok mu güncelsin o zaman güncelleme rahat mı olsun ram ona göre bak mesela biri yolculukta çok kullanırım i,elimden düşmez derse değiştirilebilen bataryalı almalı telefon niyetine sadece arama için kullanıcaksan sabit hafızalı almalı yok çok dosya atarım internetten indiririm derse hafıza kartı takılanından almalı yoksa şunu al bunu al demek doğru olmaz amaca göre seçilmeli :)

xlorxlarge

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yazmayayım diyorum ama illa ki yazacağım s3 diyenler o mali 400 gibi kötü bir grafik sürücüsüyle hangi oyunları akıcı oynadıklarını yazabilirler mi acaba hadi onu geçtim samsung hep sensörlerde önde ve bence hiçbiri de işe yaramıyor yok okuyunca ekrana baktıkça kapanmıyormuş ekran, tamamen müşteri çekme politikası ve yalan bi kere ekrana değil sensöre bakmanız gerekiyor buda ekrana baktığınız halde sensöre bakmazsanız gene kapanıyor e kalkıp ben sensöre baksam gene okuyunca dikkatim dağılıyor ha dokundum dikkatim dağıldı ha sensöre baktım ayrıca bu özellikler gereksiz yere şarj tüketiyor ve dediğim gibi çoğu da gereksiz.Samsung bir cihaz aldığınızda elle tutulur bir yanı yok malzemesi kalitesizdir size çok özel müzil deneyimi sunmaz çok harika fotoğraflar çekmez tek elle tutulur yanı s-pen olayı oda sadece note serisinden alacaksanız geçerli.Kalkıp bir htc alsan sana güzel bir müzik deneyimi ve malzeme kalitesi sunuyor sony alsan kendine özgü tasarımı olsun walkman uygulaması olsun kamerası olsun arayüzü olsun güzel.Ama samsung donanımı olan gereksiz sensör özellikleri ile müşteriyi aldatan içi boş elle tutulur bir yanı olmayan sadece iyi reklam yaptığı için sonynin yasakladığı sim freeyi yasaklamayan işlemcisini ramini kendi ürettiği için istediği zaman fiyatları aşağı çeken bir firma olduğu için bu satış rakamlarını yakalamış.Kalkıpta bana biri samsung kaliteli diye başarılı demesin samsung müşteriyi zayıf yönden vurabildiği için başarılı yoksa cihazlarında elle tutulur bir yanı yok.:cursing:
Telefon yüzünü kameradan izliyor sensörle değil sensöre veya kameraya bakmana gerek yok ekrana baktığındada çalışıyor madem b*k atçan şunları iyi bi öğren öyle at oyunlara gelince her oyunu rahat bi şekilde oynuyorum hiç bi sıkıntı yok güncelleme konusunda s2 2.3.6 versiyonuyla çıktı şuan 4.1.2yi aldı ve 4.2.2 bile gelecek artık gerisini sen düşün, şarj konusunda bütün özellikler internet felan hepsi açık 2 gün rahat gidiyor şarjı sensörlerin hiç biri gereksiz değil hepsini kullanıyorum.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Telefon yüzünü kameradan izliyor sensörle değil sensöre veya kameraya bakmana gerek yok ekrana baktığındada çalışıyor madem b*k atçan şunları iyi bi öğren öyle at oyunlara gelince her oyunu rahat bi şekilde oynuyorum hiç bi sıkıntı yok güncelleme konusunda s2 2.3.6 versiyonuyla çıktı şuan 4.1.2yi aldı ve 4.2.2 bile gelecek artık gerisini sen düşün, şarj konusunda bütün özellikler internet felan hepsi açık 2 gün rahat gidiyor şarjı sensörlerin hiç biri gereksiz değil hepsini kullanıyorum.

Merak ediyorumda sana nasıl bir s3 yollanmış valla cidden merak ediyorum oyunların hiçbirinde zerre kasılmayan zerre donmayan asla ısınmayan şarjı 2 gün giden güneş altında sanki akşammış gibi kullanman 2 yıl daha yani 2015e kadar güncelleme sözü verilen ne hikmetse benim note II de sensör ekrana bakınca kapanır sende kapanmaz.Yani artık cidden merak ediyorum sana nasıl bir s3 gelmiş.Zira böyle bir telefondan daha başka piyasada yok.Yada ayrı dünyalarda yaşıyoruz.Valla kardeş bak bu arkadaşın bulduğu özel üretim s3ten bulursan sende al bir tane hemen sakın kaçırma.Düşünsene cihaz nexus gibi 2 yıl daha güncelleme alıcak istediğin oyunu oyna gram kasılma olmayacak güneş altında sanki gece sokaktaymışsın gibi görecen asla ısınmayacak şarjı 2 gün gidecek bide yedek batarya aldın mı 4 gün şarja takmayacan.Yani o kadar kafan rahat al ki şöle düşün s3ten sonraki telefonlar boşa çıktı öle düşün 2 yıl rahat kullanırsın vala hatta 2020yi zorlarsın bence.:sleeping:

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadas bi bitmediniz su kasilma donma niye bende olmuyo bi anlamadim gitti 23 gb muzik arsivi 100 e yakin uygulama herturlu sosyal ag entegrasyonuna ragmen su donmalari kasilmalari bir turlu ben goremedim 4.1.2de de yoktu su anda 4.2.2 kullaniyorum test romunu hala yok elbette android platformu ios ve wp kadar akici bir kullanici deneyimi sunmuyor su asamada ancak androidin genel sorunlari uzerinden s3 u elestirip karsisina baska bir android telefon koymak cok komik oluyor

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadas bi bitmediniz su kasilma donma niye bende olmuyo bi anlamadim gitti 23 gb muzik arsivi 100 e yakin uygulama herturlu sosyal ag entegrasyonuna ragmen su donmalari kasilmalari bir turlu ben goremedim 4.1.2de de yoktu su anda 4.2.2 kullaniyorum test romunu hala yok elbette android platformu ios ve wp kadar akici bir kullanici deneyimi sunmuyor su asamada ancak androidin genel sorunlari uzerinden s3 u elestirip karsisina baska bir android telefon koymak cok komik oluyor
Vallaha haklısın artık ne diyim pes diyorum bence artık boşa telefon çıkıyor tanıtılıyor s3 bitirmiş zaten olayı git bir tane s3 al tmm kafan rahat o zaman ne gerek var firmalar bu kadar yırtnıyor.Bende gidip sp aldım salak gibi ne biliyim teknoloji boşa gelişiyor.Bilsem alırdım bende s3 2. el temiz bir tane ohh mis kafan da rahat 2015e kdr daha ne olsun.Arkadaşım 1100 liraya s3 bulursun mutlaka al bir tane gitsin salla diğer telefonları onlar boşa çıktılar gözün arkada kalmasın artık teknoloji boşa gelişiyor bir s3le olayı çözmüş adamlar sorunsuz tlf daha ne istiyorsun.

ali1792

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam çocukça cevaplar vermeye gerek yok sonucta sp de fiyatini fazlasiyla hak eden fiyat performans odakli ve alanın pişman olmayacagi bir telefondur ancak gecen senenin donanimini kullanan bir telefon olan sp nasil bir teknolojik gelişme sunuyor ki s3 un bu kadar yerin dibine batirilmasini hakli kiliyor