1000-1500 TL Arası Akıllı Telefonlar [2014]

Sizin tercihiniz hangisi ?

• LG G2

Kullanılan: 37 46.8%
  • Sony Xperia Z1 Compact

Kullanılan: 13 16.5%
  • LG Nexus 5

Kullanılan: 15 19.0%
  • General Mobile Discovery Elite

Kullanılan: 5 6.3%
  • Samsung Galaxy S4

Kullanılan: 5 6.3%
  • Huawei Ascend P7

Kullanılan: 4 5.1%

• Kullanılan toplam oy
    79

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba arkadaşlar,

1000-1500 TL Arası alabileceğiniz en iyi telefonlar hakkında size elimden geldiğince bilgi aktarmaya çalışıcam.

LG G2;

vodafonenin-lg-g2-kampanyasi.jpg

LG G2 kullanıcısı olarak size iyi kötü bilgi vermek isterim.

LG G2 Fiyat Performans ürünlerinden birisi.

Kamerası yeni üretimlerde sorunsuz çalışmaktadır, eski üretimlerde gece veya ışıklı ortamlarda FPS düşmesi yaşanabiliniyor fakat gündüz çekimleri gayet tatmin edici.

Telefonun tasarımı cidden çok güzel, G3'ün daha az oval geleni olarak düşünün :) gayet incedir ve tuşları arka taraftadır kameranın alt tarafında, elde çok rahat tutulur.

İçinde bir sürü özellik ile geliyor, Klimaları,Televizyonları ve Uyduları kontrol edebildiğimiz uygulamamız var ve bunun gibi bir birinden güzel özellikler var.

G2 bu fiyat aralığında ki en fazla ekran süresini veren cihazların ilki diyebilirim, %40 ekran parlaklığı ile azıcık oyun oynama sonucunda 8 9 saat ekran açık kalma süresi alanalar var.

Telefon genel anlamda iyi, Android Kitkat sürümünü kullanmaktadır Android 4.4.4 veya L alıcağı belirsiz.

LG G2'nin oyun performansı;

[video=youtube;A5-_Isg8rB0]http://www.youtube.com/watch?v=A5-_Isg8rB0[/video]

LG G2'nin Özelliklerine gelirsek;

Ekran: 5.2'' inç 1920x1080 çözünürlükte ve 421 ppi, Full HD IPS Ekran'a sahip.

Kamera: 13MP OIS Kameraya sahip yani telefon titreyince görüntü bozulmasını engelliyor vb.

İşlemci: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2260MHz 4 Çekirdekli

Ram: 2GB

Depolama: 16/32GB SD Kart desteği yoktur.

Grafik: Adreno 330 Grafik işlemcisine sahiptir.

---------------

Sony Xperia Z1C;

xperia-z1-compact-hero-white-1240x840-20db492519f2618c5539e86c300d1dbb.jpg

Favori telefonlarımdan birisi, cidden çok güzel bir cihazdır Z1 gibi kaba tasarımı yoktur gayet güzel tasarımı vardır.

Stabil, güncelleme desteği iyi ve uzun ömürlü bir cihaz.

Sony xperia z1 ile aynı özelliklere sahiptir sadece ppi çözünürlük ve ekran boyutu olarak daha düşüktür o kadar.

Zaten bu cihaz midi değil compact'tir.

Z1C'nin kamerası cidden çok çok tatmin edici, ufak bir cihaz yani mini olarak görmeyin aslında abisi Z1 ile aynı performansa sahiptir cidden çok başarılı fotoğraflar ve videolar sunuyor.

Ara yüzü gayet akıcı ve oyun performansı gerçekten sorunsuzdur.

Z1C hakkında söyleyebileceğim pek bir şey yok çünkü küçük ekranı ekran çözünürlüğü haricinde nerdeyse kusursuz bir cihaz gibi.

Z1C'nin oyun performansı;

[video=youtube;fMi_fJgT-2c]http://www.youtube.com/watch?v=fMi_fJgT-2c[/video]

Sony Xperia Z1C'nin özelliklerine gelirsek;

Ekran: 4,3” inç 720P HD ekrana sahiptir, 720 x 1280 ve 342 ppi'dır.

Kamera: 1/2,3 inç ve 20,7 MP büyük Exmor RS™ sensörünü, Sony’nin ödül sahibi G Lensi

İşlemci: Qualcomm'un Snapdragon 800 işemcisini kullanmaktadır ve 2.2 GHz hızında çalışmaktadır 4 Çekirdeklidir.

Dayanıklılık & Ağırlık: Suya ve Toza karşı dayanıklıdır, 137 gramdır.

---------------

LG Nexus 5;

gsmarena_001.jpg

Lg ve Google'nin geliştirdiği telefondur, güncelleme desteği en iyi telefonlardan biridir googlenin mallarından biri olduğu için en son çıkan güncellemeyi ilk alan telefondur.

Telefon gayet stabil çalışmaktadır, kutusundan kulaklık çıkmaz ve G2 gibi büyüleyici özellikleri yoktur.

Kamerası 8MP'dir ne kadar tatmin edebilir orası sizin zevkinize kalmış.

Bataryasıda yeterli olmadığı söyleniyor.

Bunların haricinde gayet güzel bir telefondur en stabil en hızlı çalışan telefonlardan biridir.

Çoğu uygulama Nexus 5 üzerinde geliştirildiği için uygulamaları sorunsuz ve en stabil şekilde çalıştıran cihazlardan birisidir, oyun performansı gayet stabil ve akıcıdır fps düşmesi veya donma gibi sorunları yoktur her iş için başarılıdır, kamerası idare eder derecededir fakat herkesin kameradan beklentisi farklıdır, beni memnun eden sizi etmeyebilir bu yüzden test edip almanızı öneririm.

Nexus 5'in oyun performansı;

[video=youtube;EdnNUWsIoKs]http://www.youtube.com/watch?v=EdnNUWsIoKs[/video]

LG Nexus 5'in Özelliklerine gelirsek:

Ekran: 4.95'' inç ekran ve 1920x1080 çözünürlüğü sunmaktadır ve 445 ppi'dır.

Kamera: 8MP 1080P Video kayıt.

İşlemci: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2300MHz 4 Çekirdekli

Depolama: 16/32GB depolama alanına sahiptir SD kart desteği yoktur.

---------------

General Mobile Discovery Elite;

discovery-elite-32gb-4-z.jpg

General Mobilenin şu anlık en iyi telefonudur, 5.5 ekrana sahiptir ve tuşlar ekrana koyulmadığı için ekranı rahat rahat kullanabiliyoruz buda büyük bir artı.

Güzel hızlı akıcı bir cihaz, güncelleme desteği ne kadar iyidir orası tartışılır çünkü General Mobile telefon dünyasına büyük adımlar atmaya başlayalı yeni oldu bu yüzden güncelleme desteği hakkında bir şey söyleyemeyeceğim.

16MP Kamerası var ve tatmin edici fotoğraflar çekiyor, 4K video çekebiliyorsunuz.

Elite genelde G2 ile karışılaştırıldı ve her zaman üyelerimiz G2'yi önerirdi çünkü özellik bakımında içi dolu bir cihaz ama Elite'de g2yi pek aratmıyor açıkçası, Antutuda 40 bine yakın puanlar alan bir cihazdır belkide daha fazla alanda olabilir.

Oyun performansı gayet iyidir, zaten Snapdragon 800, 3GB Ram ve Adreno 330 grafik işlemcisi ile oyunlarda kasması nerdeyse mümkün değil gibi.

Eğer büyük ekran istiyorsanız ve sanal tuş yerine telefona koyulan tuşları olsun ekranı rahat rahat kullanıyım, performansı iyi olsun her işimi yapabiliyim diyorsanız Elite tamamen size göre bir telefonlardan birisidir.

[video=youtube;TNPG2jdHYfE]http://www.youtube.com/watch?v=TNPG2jdHYfE[/video]

[video=youtube;8O5X0HqgMxk]http://www.youtube.com/watch?v=8O5X0HqgMxk[/video]

General Mobile Discovery Elite'nin Özelliklerine gelelim;

Ekran: 5.5'' inç ekrana ve 1920x1080 çözünürlük sunmaktadır, 401 ppi'dır.

Kamera: 16MP ve 4K Video çekme özelliği vardır.

İşlemci: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2200MHz 4 Çekirdeklidir.

Ram: 3GB buda büyük artılardan birisidir.

Grafik: Adreno 330 Grafik işlemcisini kullanmaktadır.

Depolama: 16/32GB Depolama seçeneği sunulmuştur SD kart desteği yoktur.

---------------

Samsung Galaxy S4;

Galaxy-S4-(-Java-)_1385285143_324_0.png

Samsung'un S3'den sonra çok konuşulan bir o kadarda beğenilmeyen '' sorun çıkartan '' telefonu S4 hakkında bahsedicez;

Corning Gorilla Glass 3 ile korunan 1920x1080 çözünürlüğe sahip 5.0'' inç Full HD Super Amoled ekran ile geliyor, Amoled ekran IPS ekrana göre daha abartılı dolgun renkler sunmaktadır ve daha parlaktır, bu yüzden gözünüze daha iyi gelebilir ama gerçekçilik olarak IPS ekran en iyisidir.

2,600 mAh batarya ile geliyor bir günü rahatlıkla çıkartabileceğini söyleyebilirim.

13Mp Arka kameraya sahip, kamerası gayet tatmin edici ve başarılı fotoğraflar çekmekte, listemizde ki Z1c kadar olmasada kafa tutan rakiplerinden birisi.

1920x1080-1080p Full HD Video kayıt edebiliyor.

Ön kameraya baktığımız 2Mp kamera bizi karşılıyor ve Selfie çekenleri mutlu edicek gibi görünmüyor.

İşlemcisine baktığımızda ( Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7 ) Bizi karşılıyor, biraz daha açık konuşmak gerekirse 4 çekerdeği 1,6 diğer 4 çekerdeği 1,2 GHz hızında çalışmaktalar.

İşlemcisi çok iyi olmasada orta derecede başarılı bir işlemci, Oyun konusunda her oyunu oynatabilecek işlemciye sahip zaten biraz sonra aşağıda oyun performansı ile ilgili videoları görüceksiniz.

Grafik işlemcisi olarak PowerVR SGX 544MP3 kullanmakta ve 2GB Sistem belleği (Ram) ile bizi karşılıyor, akıcı güzel bir kullanım sunan bir cihaz, günlük işlerinizi yapabileceğiniz, sosyal paylaşım sitelerinde gezip fotoğraf çekebileceğiniz, arada sırada oyuna girip eğleneceğiniz bir telefon.

Oyun performansı;
[video=youtube;fcQYmOHCufA]http://www.youtube.com/watch?v=fcQYmOHCufA[/video]
[video=youtube;OhZE1BnrYRs]http://www.youtube.com/watch?v=OhZE1BnrYRs[/video]

---------------

Huawei Ascend P7;

ascendp70.jpg

Huawei'nin en son çıkarttığı Ascend P7 telefonundan bahsedicez.

Corning Gorilla Glass 3 ile korunan, 1920x1080p çözünürlüğe sahip 441ppi 5'' inç Ips ekran ile geliyor, ekran konusunda gayet başarılı ve tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

2500 mAh batarya bulunuyor bir günü rahatlıkla normal kullanımda çıkartabileceğini söyleyebilirim, abartı oyun oynanmadığı sürece yeterli.

Kameraya bakıcak olursak listedeki rakiplerine göre geri kalmış bir yanı yok, z1c kadar olmasada diğer telefonlar kadar gayet tatmin edici kamerası olduğunu söyleyebilirim.

13Mp arka kameraya sahip 1080p @30fps'de video kaydı yapabilen tatmin edici kamera ile gelmekte.

Selfie çekenleri sevindirecek ön kamerası 8Mp değerinde böylelikle selfie fotoğraflarınız daha fazla net ve detaylı olucak.

Hisilicon Kirin 910T 1.8 GHz Cotex-A9 dört çekirdekli işlemci ve Mali-450MP4 grafik işlemcisi bulunmakta, oyun performansı ne kadar tatmin edici olur orası tartışılır, oyun performansı videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

2GB LPDDR2 ram kullanıyor.

Oyun performansı;
[video=youtube;8Am2I7BhKV4]http://www.youtube.com/watch?v=8Am2I7BhKV4[/video]
[video=youtube;rqMqPO9XpXI]http://www.youtube.com/watch?v=rqMqPO9XpXI[/video]
---------------

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

---------------

Teknik bilgileri bir kaç sitelerden öğrendim onun haricinde konu benim tarafımdan hazırlanmıştır.

Eksiklerim veya yanlışlarım olabilir bu yüzden bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Yanlışımız varsa şimdiden Affola.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] biraz daha karşılaştırma şeklinde olursa guzel olur teknik detaylar var int de ama bazi kategoriler e ayırıp karsilastirirsan cok guzel olur

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@Vikings biraz daha karşılaştırma şeklinde olursa guzel olur teknik detaylar var int de ama bazi kategoriler e ayırıp karsilastirirsan cok guzel olur

Ayarlıyacam bugun 4'te yattım 8.30'da kalktım başım çatlıyor uyku tutmadı :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir kaç yazı ekledim ama Z1C ve G2'den başka cihazları test etmediğim için bu konu hakkında pek bilgim yok ama videolar ile süslendirmeyi deneyecem oyun performansları vs.

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Güzel bi yazı olmuş eline sağlık. Telefonların altında bir yerdede fiyatlarını yazarsan daha iyi olabilir :)
Bizde bu fiyat aralığında öneri vermekten kurtarırız :D

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Güzel olmuş. Orada alacağım z1c yada g2

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Güzel bi yazı olmuş eline sağlık. Telefonların altında bir yerdede fiyatlarını yazarsan daha iyi olabilir :)
Bizde bu fiyat aralığında öneri vermekten kurtarırız :D

1000-1400 TL arasına bu cihazları bulabilirler, operatörler veya Türkiye garantili satan elektronik mağazalar yüksek fiyat verebilir ama internette paralel ithalatları çok daha ucuza bulunabilinir bu yüzden fiyat vermiyorum :)

Reaksiyon puanı
1
Guzel bi konu acmissin eline saglik insanlar baslik acmak yerine buraya girip okusunlar herkes ayni basligi acmamis olur

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Guzel bi konu acmissin eline saglik insanlar baslik acmak yerine buraya girip okusunlar herkes ayni basligi acmamis olur

İşte bu yüzden açtım, @Jiraiya06'nın 500'den 1000TL'ye kadar telefon konusu var bende 1000-1400TL'ye ve 1500-2200TL arası konu açtım kısaca tüm bütçeye uyucak 3 adet konu var isteyen girip kendine en uygun telefonu seçebilir, oyun performans videolarıda var cidden yararlı konular oldu bence artık 1000tlye telefon önerin, 2000tlye telefon önerin diye sorulmayacak anlaşılan :)

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yine döktürmüşsün bu konular sabite alınması gereken konular bence ki çok kararsız kalmıştım ben araştırırken keşke bu konu başta olsaydı da G2 kararımı daha erken verseydim :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Yine döktürmüşsün bu konular sabite alınması gereken konular bence ki çok kararsız kalmıştım ben araştırırken keşke bu konu başta olsaydı da G2 kararımı daha erken verseydim :)

Zaten bu ve 1400-2200TL arası telefon konuları sabitte :)

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
biz alırken yoktu böyle tarafsız yazılar :), genel/kronik sorunlar da eklenirse çok güzel olur bence.

Lєσηidαs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu çok güzel ama, bence içlerinden en iyisi GMD Elite performansı olsun parasının hakkını veriyor :biggrin:

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Lєσηidαs;3417290 dedi ki:
Konu çok güzel ama, bence içlerinden en iyisi GMD Elite performansı olsun parasının hakkını veriyor :biggrin:

Benimde hoşuma gitmiyor değil, 3gb ramı ve sanal tuş kullanılmaması 5.5'' inç'in keyfini çıkartmak hoş geliyor :) ama güncelleme desteği ne durumdadır bilinmez, z1c alırdım ben :)

Lєσηidαs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde hoşuma gitmiyor değil, 3gb ramı ve sanal tuş kullanılmaması 5.5'' inç'in keyfini çıkartmak hoş geliyor :) ama güncelleme desteği ne durumdadır bilinmez, z1c alırdım ben :)
Bence ama bence :biggrin: Kitkat güncellemesi gelirse, çok daha güzel bir deneyim yaşatıcak ben; LG G3 düşünüyorum ama ne durumdadır bilinmez :biggrin:

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Lєσηidαs;3417304 dedi ki:
Bence ama bence :biggrin: Kitkat güncellemesi gelirse, çok daha güzel bir deneyim yaşatıcak ben; LG G3 düşünüyorum ama ne durumdadır bilinmez :biggrin:

Şarj sorunu var onun haricinde güzel cihaz.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Nexus 5 ile Z1C dışındakilerin güncelleme desteği bile belli değil
Nexus 5in de zaten multimedya tarafı çok zayıf , bataryası yetersiz
Z1C arasındaki en mantıklı seçim olur

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
z1c ekran berbat diyorlar alayım mı

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Ekranı bence gayet başarılı 720p Ips panel
Triluminos ekran + X-reality görüntü motoru var
Z1 in ekranıyla karıştırdınız sanırım Z1 de TFT panel var Z1C de IPS panel

z1c alabilir miyim yani hızlı mı sorunlu mu oyunlu açar mı ? kasma yapar mı 2 3 yıl götürür mü

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
z1c alabilir miyim yani hızlı mı sorunlu mu oyunlu açar mı ? kasma yapar mı 2 3 yıl götürür mü
Uzun vadede kasma takılma vs yaşatacağını sanmam kamera ses güncelleme desteği malzeme kalitesi dayanıklılık vs vs de oldukça başarılı

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Elazığda En Ucuza Veya Güvenilir Nereden Alabilirim

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
sağolun şuan hepsi buradada z1 1500 z1c 1468 küsür z ultra 1400 niye böyle ki :D

Onlar paralel ithalat değildir o yüzden o kadar pahalıdır, paralel ithalat Z1C yazın googleye öyle araştırın :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Tıkla

Tıkla

Tıkla

Tıkla

Tıkla

Şöyle siteler buldum, gittigidiyor güvenilirde diğer sitelerden hiç alışveriş yapmadım.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Z1'in ekranı kötü Z1C nin ekranı çok daha iyi.

Z1= TFT
Z1C= IPS
Z1c nin ekranı iyi, Z1 in ekranı kötü diye bir şey yok. Aslında Z1 in ekranı çok daha güzel ama görüş açısı sıkıntısı var. Telefonu elde alıp kullanırken insan hiçbir şekilde anlamıyor bu sorunu.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Z1c nin ekranı iyi, Z1 in ekranı kötü diye bir şey yok. Aslında Z1 in ekranı çok daha güzel ama görüş açısı sıkıntısı var. Telefonu elde alıp kullanırken insan hiçbir şekilde anlamıyor bu sorunu.

Bunu zaten biliyorum, elde tutulurken düz önden bakınca sorun yok, yanlardan bakınca sorun oluyor Z1C'ye göre kötü ekranı ama alınabilinir bir telefon.