%100 Disk Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

ÇİTOSDADDY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 Gün oldu sanırım bu olmaya başlayalı,çıldıracağım bir an önce çözemes isem.Hiç bir şey yoktu,o gün olmadan önceki gün hiçbişi indirmedim,pc de bi değişiklik olmadı teknik açıdan.Hatta bu olduktan sonra sinirden Fortnite ı sildim malesef :'I.Şuan bunu yazarken bile oluyor açıkçası,evet hala bilgisayarım iyi değil ama sanki ekran kartsız olduğu zamanlara dönmüş gibi hissediyorum.Ve sorunumun ayrıntıları şöyle;

Mesela bağzen görev yöneticisini açıyorum işte bune böyle kasıyor diye bi bakıyorum %100 sonra bi bakıyorum toplasan programların toplam kullandıkları disk mb'tı 0.5-0.6/s filan..şimdi yarım saat önce sadece "System" 35 mb/s kullanıyordu ama %95 mi %90 mı ne yazıyordu???Böyle saçma bir durumun içindeyim.lütfen yardım edin :')

Diskim toplam 500 gb ikiye ayrılmış şekilde birinde 55 gb birinde 40 gb boş alan var yaklaşık,ikisinin kırmızı olduğu zamanlar bile bişi olmuyordu,şimdi yazdığım yazıyı silerken ,sekmelerin arasında dolaşırken,pc de birden fazla program açık olduğunda bile donuyor....Cidden çok fena lütfen yardım :')

Şuan Defrag liyorum ve her nekadar güncel oslada gene güncelleme var mı diye Microsoft sitesinden kontrol edeceğim.Başka aklıma bir şey gelmiyor şimdilik.Yardım için teşekkürler.

ÇİTOSDADDY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10 için bu sorunun tek çözümü SSD maalesef.
evet ssd ile çözülebilir am peki hiç bir şey yokken biren böyle biş olmasındaki sebep ne olabilir eğer onu bulursam çözebilirim çünkü windows u resetlemek istemiyorum zaten böyle sorunlar yüzünden 3 kere yaptım yeter :') ama tabi pc 7-8 yıllık sadece +2gb ram ve GT 710 taktım yavaştan fos veriyor herhalde ama genede saol

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Pc ye win 7 veya elwin 8.1 kurarsan hem performansı artar hemde %100 disk sorununu çözebilirsin ?

MustafaUlusoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar bu sorununuzu Youtube ye yazarsınız yardımcı olacak binlerce video bulabilirsiniz.