1 Uzun 3 Kısa Bip

OnurSorhan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Bildiğim Kadarıyla 1 Uzun 3 Kısa Bip Ekran Kartı Arızası Bilgisayarı Açtıgım Zaman 1 Uzun 3 Kısa Bip Veriyor Ekran Hiç gelmiyor Ekran Kartını Değiştirmekten Başka bir Çözüm yolu bilen varmı Soketlerini kontrol ettim çıkarıp taktım fanı arada çaılışıyor arada çalışmıyor çalışsa bile ekran açılmıyor

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Ekran kartı tümleşik mi? Harici mi?

Harici ise, üzerindeki tümleşik ekran kartı ile açmayı dene istersen.

OnurSorhan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Harici - PowerColor AX3650 1GBD2-V2 Radeon HD 3650 1GB 128-bit DDR2 PCI Express 2.0 x16 HDCP Ready Video Card Fiyatı

Tümleşik Ekran Girişi Yok Kasada .)
mecburen değişecek heralde :)

eTerNal_cRy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı hatası evet.. Ama sen yinede Enran kartı ile RAM leri söküp tekrar takarak bir dene istersen..

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aceba bana takviye yapmazsan 3 in 1 ini alırsın mı demek istiyor aceba o_O :D

genelde komple söküp takınca düzeliyor

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
söküp direk takmanın pek bi faydası olmaz, sana tavsiyem ekran kartını sök ve anakart slotuna giren bakır kısmı silgi ile bir güzel temizle... temizlemekden kastım aynen bi yazıyı siliyormuş gibi bakır kısımları gözle görülür bir parlaklığa ulaşana kadar sil :) silgi bildiğin kurşun kalem silgisi :) zamanla nem ve havadan dolayı bu bakır kısımlarda çok çok ince bir tabaka halinde oksitlenme oluyor bu da iletimi kötü etkiliyor aynı şeyi ram ler içinde yap.. tabi anakart slotlarınıda temiz bi fırça ile ('ki bu suluboya fırçası bile olur) temizle.. bu bazen mavi ekran hatalarına bazende bios sesli hata mesajı veren sistemlerde işe yarıyor ;)