1 Pc 5 Tane Sistem

Bu konuyu okuyanlar

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar benim pcde 5 tane işletim sistemi var bunlar:pardus,ubuntu,kubuntu,Xp ve vista home basic .Acaba pcye zarar verir mi?Verirse ne gibi zararlar verir? ßilgisayarında benim gibi bi kaç sistem olanlar zararı olup olmadığını yazarsa sevinirim.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
hiç zarar vermez hangi işletim sistemi açıksa o an onun borusu öter diğerleri dosyalarda yan gelip yatan bir mp3 şarkı gibi tamamen bir veriden ibarettir

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hiç zarar vermez hangi işletim sistemi açıksa o an onun borusu öter diğerleri dosyalarda yan gelip yatan bir mp3 şarkı gibi tamamen bir veriden ibarettir

Bazıları işlemciye zarar verir diyo ama ben inanmıyrum.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
işlemciye ne zarar verir biliyormusun çalışmak değil sadece yeterli sogutmama ve fazla veya eksik voltaj
makinalar insan gibi yorulmaz isterse %100 performansla günlerce çalışsın

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
işlemciye ne zarar verir biliyormusun çalışmak değil sadece yeterli sogutmama ve fazla veya eksik voltaj
makinalar insan gibi yorulmaz isterse %100 performansla günlerce çalışsın

Ewt kesnlikle doğru

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yalnız 1 ine format atarsan digerleride uçar :whistling: :razz: :D

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
tabi doğru ama bunun nedeni boot txt dosyasının bozulmasıdır ;)

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
hdd yi biçimlendirmezsen hiçbirşey olmaz

eemabal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar bende xp kullanıyorum ama pardusuda kurmak istiyorum öğrenmek için
yada linux ta olabilir.ama bunları aynı windowsta olduğu gibimi kuruyoruz?bir defa xp üzerine pardusu kurdum snra bi baktım xp ortadan kaybolmuş:) beni bu konuda aydınlatırmısınız...

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya arkadaşlar bende xp kullanıyorum ama pardusuda kurmak istiyorum öğrenmek için
yada linux ta olabilir.ama bunları aynı windowsta olduğu gibimi kuruyoruz?bir defa xp üzerine pardusu kurdum snra bi baktım xp ortadan kaybolmuş:) beni bu konuda aydınlatırmısınız...

Arkadaşım xpnin üstüne kurmıyacaksın diskini 2 ye bölüp birine xp birine pardus kurcan.aksi takdirde sen xpyi silmiş olursun:)

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biraz daha açar mısın
5 işletim sistemi kurabiliyorsan bilirsin ki açılışta hangi işl. sistemini açacağını soran bir bölüm war bu da boot.ini dosyasında kayıtlıdır bu dosyanın kayıtlı olduğu bölümü biçimlendirirsen birazcık uğraşırsın demek :)
bende sana sorayım peki 5 işletim sisteminin olması nasıl bir duygu

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
5 işletim sistemi kurabiliyorsan bilirsin ki açılışta hangi işl. sistemini açacağını soran bir bölüm war bu da boot.ini dosyasında kayıtlıdır bu dosyanın kayıtlı olduğu bölümü biçimlendirirsen birazcık uğraşırsın demek :)
bende sana sorayım peki 5 işletim sisteminin olması nasıl bir duygu

Walla süper bi duygu benim önceden xp vardı sıkıldım:) Ve özgürlük için pardusa geçtim:D:D

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Istedigini sil hic birsey olmaz..
Üzerine baska isletim sistemi yüklersen yine birsey olmaz..
boot dosyasinin icinde kücük oynamalar yapip herseyi yoluna sokabilirsin....
Pc ye zarari kesinlikle olmaz..
sistemlerin mesela 2 tanesi bir hdd de yüklüdür 3 tanesi bir disc te.. alir bir disc i bicimlendirirsen diger sistemlerin acilisinda hata verebilir anlaminda söylüyor sanirim.... bunuda boot dosyasindan cözebilrsin.. boot dosyasi o kadar karmasik birsey degil hersey sözlükte yaziyor :)

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Usb-adsl modem va sanırım :( bende linux kullanamıyodum o yüzden. Sonra arkadaş aracılığıyla birisi mecburen satıyomuş ondan airties rt-205 aldım bende özgürüm artık:D

evet usb modem var hemde öyle bi modemki xp den sonrasını desteklemiyo sadece xp :sorry2:

keşke elime bi ethernet modem geçse ;)

webdizayn2009

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç bir zarar gelmez fakat harddsikinde boşuna yer kaplar eğer harddiskinin kapasitesi yüksekse senn için sorun olmaz

Reaksiyon puanı
0
:) ya arkadaşım kızma ama bişey sorcam,
mesela ubuntuyla kubuntu aynı anda kurulu olunca sana getirisi nedir, yani mesela xp ve vistayı anlıyorum ayrı ayrı. Ama ubuntu varken kubuntu yada her ikisi.
5 sistemin aynı yerde olması tamamen gereksiz diye düşünüyorum.
Tabi sonuçta sana kalmış ama bana biraz işe yarasın diye değil de piskopatlık olsun diye yapılmış gibi geldi.
Biz de böle başı göğe erdirme hareketeleri yaparız da ordan biliyorum. ;)

Reflex

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
:) arkadaşım kızma ama bişey sorcam,
mesela ubuntuyla kubuntu aynı anda kurulu olunca sana getirisi nedir, yani mesela xp ve vistayı anlıyorum ayrı ayrı. Ama ubuntu varken kubuntu yada her ikisi.
5 sistemin aynı yerde olması tamamen gereksiz diye düşünüyorum.
Tabi sonuçta sana kalmış ama bana biraz işe yarasın diye değil de piskopatlık olsun diye yapılmış gibi geldi.
Biz de böle başı göğe erdirme hareketeleri yaparız da ordan biliyorum. ;)

Merakıma yenik düştüm ve yükledim:)

kramp34

Doçent
Reaksiyon puanı
2
O kadar işletim sistemini bir arada kullanmak bakalım nasip olacak mı?:D

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
evet hepsine de eşit davran yoksa birisini daha fazla kullanırsan bil ki o bilgisayar gider hepsine ayıb etmiş olursun. işletim sistemi diye duygusu yok sanma bak bağırınca bile üzülüyorlarmıış..

Son mesajlar