1 Pc 5 Tane Sistem

Reflex

Profesör
Arkadaşlar benim pcde 5 tane işletim sistemi var bunlar:pardus,ubuntu,kubuntu,Xp ve vista home basic .Acaba pcye zarar verir mi?Verirse ne gibi zararlar verir? ßilgisayarında benim gibi bi kaç sistem olanlar zararı olup olmadığını yazarsa sevinirim.

honline

Profesör
hiç zarar vermez hangi işletim sistemi açıksa o an onun borusu öter diğerleri dosyalarda yan gelip yatan bir mp3 şarkı gibi tamamen bir veriden ibarettir

honline

Profesör
işlemciye ne zarar verir biliyormusun çalışmak değil sadece yeterli sogutmama ve fazla veya eksik voltaj
makinalar insan gibi yorulmaz isterse %100 performansla günlerce çalışsın

eemabal

Üyecik
ya arkadaşlar bende xp kullanıyorum ama pardusuda kurmak istiyorum öğrenmek için
yada linux ta olabilir.ama bunları aynı windowsta olduğu gibimi kuruyoruz?bir defa xp üzerine pardusu kurdum snra bi baktım xp ortadan kaybolmuş:) beni bu konuda aydınlatırmısınız...

Reflex

Profesör
ya arkadaşlar bende xp kullanıyorum ama pardusuda kurmak istiyorum öğrenmek için
yada linux ta olabilir.ama bunları aynı windowsta olduğu gibimi kuruyoruz?bir defa xp üzerine pardusu kurdum snra bi baktım xp ortadan kaybolmuş:) beni bu konuda aydınlatırmısınız...

Arkadaşım xpnin üstüne kurmıyacaksın diskini 2 ye bölüp birine xp birine pardus kurcan.aksi takdirde sen xpyi silmiş olursun:)

SeRCaN

Asistan
Biraz daha açar mısın
5 işletim sistemi kurabiliyorsan bilirsin ki açılışta hangi işl. sistemini açacağını soran bir bölüm war bu da boot.ini dosyasında kayıtlıdır bu dosyanın kayıtlı olduğu bölümü biçimlendirirsen birazcık uğraşırsın demek :)
bende sana sorayım peki 5 işletim sisteminin olması nasıl bir duygu

Reflex

Profesör
5 işletim sistemi kurabiliyorsan bilirsin ki açılışta hangi işl. sistemini açacağını soran bir bölüm war bu da boot.ini dosyasında kayıtlıdır bu dosyanın kayıtlı olduğu bölümü biçimlendirirsen birazcık uğraşırsın demek :)
bende sana sorayım peki 5 işletim sisteminin olması nasıl bir duygu

Walla süper bi duygu benim önceden xp vardı sıkıldım:) Ve özgürlük için pardusa geçtim:D:D

JuGoLaTe

Asistan
Istedigini sil hic birsey olmaz..
Üzerine baska isletim sistemi yüklersen yine birsey olmaz..
boot dosyasinin icinde kücük oynamalar yapip herseyi yoluna sokabilirsin....
Pc ye zarari kesinlikle olmaz..
sistemlerin mesela 2 tanesi bir hdd de yüklüdür 3 tanesi bir disc te.. alir bir disc i bicimlendirirsen diger sistemlerin acilisinda hata verebilir anlaminda söylüyor sanirim.... bunuda boot dosyasindan cözebilrsin.. boot dosyasi o kadar karmasik birsey degil hersey sözlükte yaziyor :)