1 Mayıs AKK Düzenlemesi Başladı Mı?

Sizin internet hızınızda da değişiklik oldu mu?

• Evet.

Kullanılan: 20 52.6%
  • Hayır.

Kullanılan: 18 47.4%

• Kullanılan toplam oy
    38
M

Murat Burç

SDN Okuru
Tekel olmanın verdiği bir tepeden bakma var özellikle Telekom'da, müşterisine karşı bile böyle. Umarım Turknet kaliteyi düşürmez ve vatandaş Turknet'e kayar, o zaman anlar Telekom gibi büyükbaşlarda müşteri olmayınca hiç olduklarını...

Sen Ronaldo'yu reklamda oynatmak için harcadığın PR maliyetini altyapı için kullan ey Telekom.

Bir ay kadar önce aramış bir müşteri temsilcisi Telekomdan diyor ki 75 gb Akk nizi 100 e çıkaralım ama 10TL fark olacak faturada. Turknet 150gb akk yi bile şuan size ödediğim faturadan 10TL daha ucuza veriyor haberiniz var mı diyorum, aldığım cevap ise "onlar bizim altyapımızı kullanıyorlar biz istediğimiz zaman altyapımızı kullanan firmaların hızlarını düşünebiliriz, ne kadar akk verdikleri önemli değil."

Şu cevaba bakar mısınız ya, bu ukalalık bu tehdit nedir, ağzıma geleni söyleyip telefonu kapadım tabi. Bir daha da yolum düşmez inşallah bu firmaya...
İnşallah düşmez inşallah

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Tekel olmanın verdiği bir tepeden bakma var özellikle Telekom'da, müşterisine karşı bile böyle. Umarım Turknet kaliteyi düşürmez ve vatandaş Turknet'e kayar, o zaman anlar Telekom gibi büyükbaşlarda müşteri olmayınca hiç olduklarını...

Sen Ronaldo'yu reklamda oynatmak için harcadığın PR maliyetini altyapı için kullan ey Telekom.

Bir ay kadar önce aramış bir müşteri temsilcisi Telekomdan diyor ki 75 gb Akk nizi 100 e çıkaralım ama 10TL fark olacak faturada. Turknet 150gb akk yi bile şuan size ödediğim faturadan 10TL daha ucuza veriyor haberiniz var mı diyorum, aldığım cevap ise "onlar bizim altyapımızı kullanıyorlar biz istediğimiz zaman altyapımızı kullanan firmaların hızlarını düşünebiliriz, ne kadar akk verdikleri önemli değil."

Şu cevaba bakar mısınız ya, bu ukalalık bu tehdit nedir, ağzıma geleni söyleyip telefonu kapadım tabi. Bir daha da yolum düşmez inşallah bu firmaya...

Türknet Türktelekomla anlaşma yapıyor parasını veriyor ona göre koşullar belirleniyor imzalar atılıyor hizmet alınıyor. Öyle istediği zaman istediği şekilde hızını düşüremez.

Mal mal konuşuyorlar ve siz de inanmayın. Türknet ona göre müşterisine hizmet sunuyor. Hız felan düşürme yok.

Bak benim 50 mb olsun dediler modem desteklemiyordu şimdi geçmedim bilerek geçsem geçerdim 80 TL vsdl modem zaten.. 150 gb akk var bitince 16mbte düşer. Para yine aynı para 60 tl.

Bıraksınlar şimdi istediğimiz zaman düşürürüz olayını. Yok öyle bir dünya.

Milleti son 15-20 yıldır sürekli tehdit ederek korkutarak bir şeyleri yaptırmaya çalışıyorlar. Korkmayın hiç bir şey olmaz.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Türknet Türktelekomla anlaşma yapıyor parasını veriyor ona göre koşullar belirleniyor imzalar atılıyor hizmet alınıyor. Öyle istediği zaman istediği şekilde hızını düşüremez.

Mal mal konuşuyorlar ve siz de inanmayın. Türknet ona göre müşterisine hizmet sunuyor. Hız felan düşürme yok.

Bak benim 50 mb olsun dediler modem desteklemiyordu şimdi geçmedim bilerek geçsem geçerdim 80 TL vsdl modem zaten.. 150 gb akk var bitince 16mbte düşer. Para yine aynı para 60 tl.

Bıraksınlar şimdi istediğimiz zaman düşürürüz olayını. Yok öyle bir dünya.

Milleti son 15-20 yıldır sürekli tehdit ederek korkutarak bir şeyleri yaptırmaya çalışıyorlar. Korkmayın hiç bir şey olmaz.

Bende biliyorum hocam mevzuatlara ve ikili anlaşmalara aykırı davranamayacaklarını. Burada altını çizdiğim olay Türk Telekom şirketinin müşteriye baktığı açı, müşteriyi gerizekalı sanıyorlar tam anlamıyla.. yönetici kadrosundan zurnanın son deliği olan müşteri temsilcisine kadar bu böyle yani.

Turkcell ve Vodafone için yorum yapamam ama Turknet'i kullanmamış olmama rağmen güven veren bir şirket olarak görüyorum kalite konusunda.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Türk.Net ne kadar güven verse de, çok da profesyonel bir şirket değil. Bana vdsl vaadettiler, ancak bizim santralde bile fiber kablo yokmuş.. TT buralara fiber çekememiş.. Türk.net müşteri temsilcilerinin, sistemlerinde nasıl vdsl gördükleri meçhul..

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Türk.Net ne kadar güven verse de, çok da profesyonel bir şirket değil. Bana vdsl vaadettiler, ancak bizim santralde bile fiber kablo yokmuş.. TT buralara fiber çekememiş.. Türk.net müşteri temsilcilerinin, sistemlerinde nasıl vdsl gördükleri meçhul..

Ben burada kullanmadığım bir markanın avukatlığını kimseye karşı yapmam, turknet kullanmadım. Ama şahsi hissiyatım adamlar bana güven veriyor. Türk Telekom gibi asarız keseriz, alt yapı bizde istersek düşürürüz gibi laflar etmiyorlardır eminim ki.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Türk Telekomdan bir tek ben mi memnunum. Şu yeni düzenlemeyi kastediyorum:)

Reaksiyon puanı
16,118
bizde internet'i the grudge zararlısı seçer o Turk Telekom,Vodafone kesinlikle aldırtmaz Biri adsl vardı Koç.Net idi Koç onu vodofone'a sattı ertesü gün ital etti benden internet dilendi...

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Ben burada kullanmadığım bir markanın avukatlığını kimseye karşı yapmam, turknet kullanmadım. Ama şahsi hissiyatım adamlar bana güven veriyor. Türk Telekom gibi asarız keseriz, alt yapı bizde istersek düşürürüz gibi laflar etmiyorlardır eminim ki.
Sana avukatlık yaptığını söylemedim zaten. Çok da güvenmeyin diye öğütledim. Çünkü ben yeni geçtim bu iss'ye.. Küstahlaşmıyorlar ama balon gibi vaatleri var.. Sorunu çözüyormuş gibi görünüp, ilgi alakayı had safhaya çıkarıp, herhangi bir sorun çözemeyince de bir işe yaramıyor. Yine bir nebze de olsa TTNET'ten iyi ama.

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Sana avukatlık yaptığını söylemedim zaten. Çok da güvenmeyin diye öğütledim. Çünkü ben yeni geçtim bu iss'ye.. Küstahlaşmıyorlar ama balon gibi vaatleri var.. Sorunu çözüyormuş gibi görünüp, ilgi alakayı had safhaya çıkarıp, herhangi bir sorun çözemeyince de bir işe yaramıyor. Yine bir nebze de olsa TTNET'ten iyi ama.

Herhangi bir alınganlık yaptığımdan demedim avukatlığını yapmam diye :D
Hakikaten bilgi sahibi değilim kullanmadığım için, o yüzden sorun yaşadıysanız muhakkak haklı sebepleriniz vardır demek istedim. Ama baktığınız zaman bugün en azından turknetin sitesine girdiğiniz zaman adamlar diyorlar ki bulunduğunuz adres ne kadarına el veriyorsa biz o kadar hizmeti size herkese vaadettiğimiz fiyattan vercez. Bunu ne kadar verimli sağlıyorlar bilemem, bu siz kullananların cevabını vermesi gereken bir soru.

Ama sonuca gelirsek pazarlama kısmında bir şeffaflık ve iyi niyet var gibi, diğer operatörlere göre daha güçsüz oldukları için tabiri caizse illa ki aksaklıklar vardır ama bu iyi niyet ve samimiyet gün geçtikçe daha da güzel ve kaliteli hizmet verecekleri umudunu doğurdu açıkçası bende. "İyi niyet" benim için en önemlisi, umarım samimidirler..

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Turktelekom fiber 24 mbps kullanıcısıyım. Şuan 24mbps fulllimitsiz pakete 71TL +27Tl ev telefonuyla 98TL ödemekteyim. Bu pakete nasıl geçtiğimi anlatayım

Hat babamın adına Altyapım 100mbps destekliyor. Geçen mart taahüt bitmişti adıma alıp yalın interet 100mbps paketine geçecektim ayda 110tl ye 100mbps 200gb olacaktı. O sırada babam benden habersiz 24mbps 75gb için 24 ay anlaşmıştı. 100e geçince 27 tl ev telefonuyla 140 tl yi bulacaktı ki bu gereksiz bir fiyat. Neyse işte geçen hafta turktelekom aramış 150gba geçireceğiz +10 tl ödeyeceksiniz demişler kabul etmiş. ayın 28iydi 110gb kullanmış olmama rağmen hızımı 24e çektiler son faturama ve paketime baktığımda Full limitsiz pakete geçtiğimi gördüm aşağıda fautanın fotoğrafınıda atıyorum. Ayrıca TTNet 24mbps kullanıcılarının aknli hızını 8 yapması gerekirken 16mbps gibi 5 yaptı. Ancak test etme şansım olmadı.

Yeni taahüt alacaklara önerim alabildikleri en yüksek hızda yalın internet alsınlar 100mbps 50tl 85tl lik paket alsanız 50gblığına ve gece 2-8 arası 100mbps geri kalanında 24mbps kullanırsınız
Şuanki speedtest sonucm
Ekli dosyayı görüntüle 22103
FATURAMDA YAZAN PAKET
Ekli dosyayı görüntüle 22102
ONLİNE İŞLEM MERKEZİNDEKİ PAKET VE AKN SONRASI HIZ BİLGİSİ
Ekli dosyayı görüntüle 22104
TTNETİN YENİ ABONELİK KISMINDA PAKETLERE GÖRE HIZ BİLGİSİ
Ekli dosyayı görüntüle 22105
Durumu BTK'nın sayfasından şikayet etsene. Bende 24 Mbps kullanıyorum AKN sonrası hız 8 Mbps yazıyor. Ve ben 30 Mbps'lerde indirme yapıyorum. Günün hiçbir anında 24'ün altına düştüğünü görmedim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Türk Telekomdan bir tek ben mi memnunum. Şu yeni düzenlemeyi kastediyorum:)
Aynen bende memnunum. Şu 5 gece de 200 GB'tı geçtim, gündüz kotam hala 10 GB'lar da hızın h'si düşmedi. :D :D

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Herhangi bir alınganlık yaptığımdan demedim avukatlığını yapmam diye :D
Hakikaten bilgi sahibi değilim kullanmadığım için, o yüzden sorun yaşadıysanız muhakkak haklı sebepleriniz vardır demek istedim. Ama baktığınız zaman bugün en azından turknetin sitesine girdiğiniz zaman adamlar diyorlar ki bulunduğunuz adres ne kadarına el veriyorsa biz o kadar hizmeti size herkese vaadettiğimiz fiyattan vercez. Bunu ne kadar verimli sağlıyorlar bilemem, bu siz kullananların cevabını vermesi gereken bir soru.

Ama sonuca gelirsek pazarlama kısmında bir şeffaflık ve iyi niyet var gibi, diğer operatörlere göre daha güçsüz oldukları için tabiri caizse illa ki aksaklıklar vardır ama bu iyi niyet ve samimiyet gün geçtikçe daha da güzel ve kaliteli hizmet verecekleri umudunu doğurdu açıkçası bende. "İyi niyet" benim için en önemlisi, umarım samimidirler..
Ben de bu iyi niyetle, 24 aylık taahhüdümü 4. ayında bozup geçtim. Biraz pişman ettiler. Vaadettikleri hızın yarısını stabil şekilde verselerdi keşke..

alphabet

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Ben de bu iyi niyetle, 24 aylık taahhüdümü 4. ayında bozup geçtim. Biraz pişman ettiler. Vaadettikleri hızın yarısını stabil şekilde verselerdi keşke..

memnun değilseniz başka yere gitmek için bir şansınız var en azından ama diğerleri gibi 24 ay bağlayıp cayma bedeli istemiyorlar.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
memnun değilseniz başka yere gitmek için bir şansınız var en azından ama diğerleri gibi 24 ay bağlayıp cayma bedeli istemiyorlar.
Diğerlerine tekrar taahhütle bağlandıktan sonra ne farkı var ki? Zaten daha iyisini veremeyecek hiçbiri. Alt yapı belli. Ben Türk.Net %100 suçlu demiyorum ama iyileştirmek için yeterince baskı yaptıklarını düşünmüyorum. Hadi alt yapı çekmek kolay değil, santralde ve mevcut kablolarda iyileştirme yapmak da zor değil.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Bende biliyorum hocam mevzuatlara ve ikili anlaşmalara aykırı davranamayacaklarını. Burada altını çizdiğim olay Türk Telekom şirketinin müşteriye baktığı açı, müşteriyi gerizekalı sanıyorlar tam anlamıyla.. yönetici kadrosundan zurnanın son deliği olan müşteri temsilcisine kadar bu böyle yani.

Turkcell ve Vodafone için yorum yapamam ama Turknet'i kullanmamış olmama rağmen güven veren bir şirket olarak görüyorum kalite konusunda.

Turknet'in avukatlığını yapmayayım ama kullandığım için söyleyeyim güven veriyor Turknet.

Taahhüt yok kafan eserse açıklama yapmadan iptal et.

Bir de diğerlerine göre çok ucuz ve çok kota veriyor 3 katı kadar.

Diğerlerine göre hızları da kat kat çok.

Müşteri temsilcisini arıyorsun açıklama yaparlar konuşurlar. TTNET gibi değil. Geç bence hem bir şirket sana zorla bende kalacaksın derse ondan şüphelen burada öyle bir şey yok.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
TurkNet dışındaki ISS'lerin normal tarife ücretleri öyle absürt derecede yüksek ki; 24 ay, 36 ay tahakküm altına girmeden kullanmak külliyen zarar oluyor. TurkNet'in taahhütsüz düşük ücret, yüksek hız anlayışı bence sektör için emsal bir karar çıkartılması için model olmalıdır. Yeni altyapı döşeme konusunda da sokaklar kazıldığı için belediyelerin zorluk çıkarttığı biliniyor. TurkNet'in bu hususta tek başına yapabileceği maalesef bir şey yok.