1 Haziran dönüm noktası olur mu?

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
1 Haziran ile sanırım Türkiye olarak biraz normalleşme sürecine hızlı giriş yaptığımızı düşünüyorum. Sabah işe gelirken kahvelerin erken saatte açılması sebebi ile insanlarımızın işinin kahve köşesinde olduğunu, kafeler ve kahvaltı salonlarında insanların sele serpe maskesiz bir şekilde kurallara uymadığını gördüm.

Normalleşme derken sanırım halk bunu yanlış anladı, eski günlere dönersek bunun cezasını ağır öderiz diye düşünüyorum.

:: Siz çevrenizde ne gibi değişiklikler görüyorsunuz, paylaşırsanız seviniriz..

Reaksiyon puanı
8,007
Bizim mahallede genelde kurallara uyuluyor ya. Sabah herkes işe giderken baktım maskeliydiler. Ve toplu taşıma kartına para yüklemek için sıraya girenler aralarında boşluklar ile sırada duruyordu.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Ankara trafiği İstanbul trafiğine ulaşmış durumda

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Bizim sokaklar da herkes dışarda germir köyüne girip çıkıyorlar. Maske yok bu durumu çekip show habere atacaktım ki show haber BAKMADI bile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim mahallede genelde kurallara uyuluyor ya. Sabah herkes işe giderken baktım maskeliydiler. Ve toplu taşıma kartına para yüklemek için sıraya girenler aralarında boşluklar ile sırada duruyordu.
Nere ora bende taşınıcağım :D

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bizim buralarda gördüğüm kadarıyla kurallara çok bağlı insanlar da var, hiç uymayan korona da neymiş ya diyen bir grup da var.

Reaksiyon puanı
8,007
Bizim sokaklar da herkes dışarda germir köyüne girip çıkıyorlar. Maske yok bu durumu çekip show habere atacaktım ki show haber BAKMADI bile.

Nere ora bende taşınıcağım :D
Balıkesir hocam bekleriz :D
Sözde Büyükşehiriz ama başka bir Büyükşehirden gelirseniz burası nasıl Büyükşehir diyorsunuz :D

Reaksiyon puanı
6,381
Alt komşu bile köyüne gidip duruyor. Korona da neymiş diyor, önünde sizi korona değil cehalet öldürür diyemedim. Sokak tüm gün dolu oluyor benim yaşadığım yerde. Herkes çocuğunu salıyor. Polis çağırdık. Çocuklar sesi duyunca bir yerlere saklandılar, polis iki tane ortada kalan çocuğu evinize gidin dedi ve gitti. Çocuklar geri oynamaya devam etti bütün gün. Anneanneleri veya babaanneleri genelde yanlarında oluyor, 65-75 yaşlarında insanlar. Torunlarından bulaşsa onlara direk ölürler. Ama umurlarında değil. Kendileri yarın korona kapıp ölseler koronadan öldü diyecekler, halbuki kendisini öldürdü o yaşlı kişi. Harbiden cehaletten ölecekler. Ama çok bilinçli insanlar da var. Hep maskeyle ve eldivenle dolaşanlar.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Kaç gündür pusudayım ne zaman açılacak diye

Dedem cuma namazına gidiliyor mu diye karakolu aramış :D

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
1 Haziran ile sanırım Türkiye olarak biraz normalleşme sürecine hızlı giriş yaptığımızı düşünüyorum. Sabah işe gelirken kahvelerin erken saatte açılması sebebi ile insanlarımızın işinin kahve köşesinde olduğunu, kafeler ve kahvaltı salonlarında insanların sele serpe maskesiz bir şekilde kurallara uymadığını gördüm.

Normalleşme derken sanırım halk bunu yanlış anladı, eski günlere dönersek bunun cezasını ağır öderiz diye düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla durum buymuş:

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Bizim işyerinde profesyonel tedbirler alındı, 2 aydır evden çalışıyorduk, bugün masa başına geçtik.

Yemekler paket servis dağıtılıyor, sular kapalı su şişeleri şeklinde dağıtılıyor, personelin tamamına hijyen malzemeleri dağıtıldı, uyarılar levhalar vs. epey hoşuma gitti. böyle gidersek üstesinden geliriz inş.

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187

Abi birincisi normalleşme için biraz daha beklene bilirdi ikincisi insanlar hiçbir şey olmamış gibi geziyor maske takmıyor hatta tüm çocuklar sokakta bu yeni olan bir şey de değil ve marketlerde normalleşiyoruz yaa maske takmam diyerek market çalışanlarıyla kavga edenler vardı bugün fütursuzca hareket söz konusu bu durum böyle giderse vaka sayısı artabilir cahilce potansiyel tehlike oluşturan insanlar türedi bir anda,hala maske takıp kurallara uyanlar var ama yeterince değil lay lay lom havasında biraz insanlar umarım tekrar bir artış görmeyiz vaka sayısında.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Bu düzenin bozulup

İşyeri=Tedbir olması lazım

Abi birincisi normalleşme için biraz daha beklene bilirdi ikincisi insanlar hiçbir şey olmamış gibi geziyor maske takmıyor hatta tüm çocuklar sokakta bu yeni olan bir şey de değil ve marketlerde normalleşiyoruz yaa maske takmam diyerek market çalışanlarıyla kavga edenler vardı bugün fütursuzca hareket söz konusu bu durum böyle giderse vaka sayısı artabilir cahilce potansiyel tehlike oluşturan insanlar türedi bir anda,hala maske takıp kurallara uyanlar var ama yeterince değil lay lay lom havasında biraz insanlar umarım tekrar bir artış görmeyiz vaka sayısında.
İnş.

Ölü Sayısı önemli değil. Vakaya bakmalıyız.

Ölü sayısı önemli yanlış anlamayınız.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Son düzenleme:

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
Bizim burada bir tek okullar eksik. O da olursa kadro tamamlanıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895

Zlatanerra

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Normalleşme sürecine gerçekten çok hızlı girdik. En azında 1 ay boyunca yeni vaka görülmeyince kadar yasaklar devam etmeliydi.
Bir yandan da şöyle bir sıkıntı var; iş yerleri açılmak zorunda çünkü işverenlerin para kazanması gerekli.
Oturduğum yerde kahve açılmış, masalar sosyal mesafeye göre düzenlenmiş ama bir masada 4 kişi oturuyor ve aralarında sosyal mesafe maalesef yok.

Kerem KÖYLÜ

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bizim buralardada kurallara uyuluyor herkes kendi izin gününde maskelerini takarak dışarıya çıkıyor ve mesafelerini koruyorlar.

Koranavirüsü zaten kimse hafife almamalı

#HayatEveSığar

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,105