Sağlık 1 Haziran dönüm noktası olur mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Creative

Gangster Gang
Yönetici
Admin
1 Haziran ile sanırım Türkiye olarak biraz normalleşme sürecine hızlı giriş yaptığımızı düşünüyorum. Sabah işe gelirken kahvelerin erken saatte açılması sebebi ile insanlarımızın işinin kahve köşesinde olduğunu, kafeler ve kahvaltı salonlarında insanların sele serpe maskesiz bir şekilde kurallara uymadığını gördüm.

Normalleşme derken sanırım halk bunu yanlış anladı, eski günlere dönersek bunun cezasını ağır öderiz diye düşünüyorum.

:: Siz çevrenizde ne gibi değişiklikler görüyorsunuz, paylaşırsanız seviniriz..

Bizim sokaklar da herkes dışarda germir köyüne girip çıkıyorlar. Maske yok bu durumu çekip show habere atacaktım ki show haber BAKMADI bile.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bizim mahallede genelde kurallara uyuluyor ya. Sabah herkes işe giderken baktım maskeliydiler. Ve toplu taşıma kartına para yüklemek için sıraya girenler aralarında boşluklar ile sırada duruyordu.
Nere ora bende taşınıcağım :D

Bizim sokaklar da herkes dışarda germir köyüne girip çıkıyorlar. Maske yok bu durumu çekip show habere atacaktım ki show haber BAKMADI bile.

Nere ora bende taşınıcağım :D
Balıkesir hocam bekleriz :D
Sözde Büyükşehiriz ama başka bir Büyükşehirden gelirseniz burası nasıl Büyükşehir diyorsunuz :D

Yusuf ÇALIŞ

Profesör
Alt komşu bile köyüne gidip duruyor. Korona da neymiş diyor, önünde sizi korona değil cehalet öldürür diyemedim. Sokak tüm gün dolu oluyor benim yaşadığım yerde. Herkes çocuğunu salıyor. Polis çağırdık. Çocuklar sesi duyunca bir yerlere saklandılar, polis iki tane ortada kalan çocuğu evinize gidin dedi ve gitti. Çocuklar geri oynamaya devam etti bütün gün. Anneanneleri veya babaanneleri genelde yanlarında oluyor, 65-75 yaşlarında insanlar. Torunlarından bulaşsa onlara direk ölürler. Ama umurlarında değil. Kendileri yarın korona kapıp ölseler koronadan öldü diyecekler, halbuki kendisini öldürdü o yaşlı kişi. Harbiden cehaletten ölecekler. Ama çok bilinçli insanlar da var. Hep maskeyle ve eldivenle dolaşanlar.

EFI Shell

Dekan
1 Haziran ile sanırım Türkiye olarak biraz normalleşme sürecine hızlı giriş yaptığımızı düşünüyorum. Sabah işe gelirken kahvelerin erken saatte açılması sebebi ile insanlarımızın işinin kahve köşesinde olduğunu, kafeler ve kahvaltı salonlarında insanların sele serpe maskesiz bir şekilde kurallara uymadığını gördüm.

Normalleşme derken sanırım halk bunu yanlış anladı, eski günlere dönersek bunun cezasını ağır öderiz diye düşünüyorum.

Anladığım kadarıyla durum buymuş:

KamtariR

Profesör
Bizim işyerinde profesyonel tedbirler alındı, 2 aydır evden çalışıyorduk, bugün masa başına geçtik.

Yemekler paket servis dağıtılıyor, sular kapalı su şişeleri şeklinde dağıtılıyor, personelin tamamına hijyen malzemeleri dağıtıldı, uyarılar levhalar vs. epey hoşuma gitti. böyle gidersek üstesinden geliriz inş.

salih akay

Asistan

Abi birincisi normalleşme için biraz daha beklene bilirdi ikincisi insanlar hiçbir şey olmamış gibi geziyor maske takmıyor hatta tüm çocuklar sokakta bu yeni olan bir şey de değil ve marketlerde normalleşiyoruz yaa maske takmam diyerek market çalışanlarıyla kavga edenler vardı bugün fütursuzca hareket söz konusu bu durum böyle giderse vaka sayısı artabilir cahilce potansiyel tehlike oluşturan insanlar türedi bir anda,hala maske takıp kurallara uyanlar var ama yeterince değil lay lay lom havasında biraz insanlar umarım tekrar bir artış görmeyiz vaka sayısında.

Bu düzenin bozulup

İşyeri=Tedbir olması lazım

Abi birincisi normalleşme için biraz daha beklene bilirdi ikincisi insanlar hiçbir şey olmamış gibi geziyor maske takmıyor hatta tüm çocuklar sokakta bu yeni olan bir şey de değil ve marketlerde normalleşiyoruz yaa maske takmam diyerek market çalışanlarıyla kavga edenler vardı bugün fütursuzca hareket söz konusu bu durum böyle giderse vaka sayısı artabilir cahilce potansiyel tehlike oluşturan insanlar türedi bir anda,hala maske takıp kurallara uyanlar var ama yeterince değil lay lay lom havasında biraz insanlar umarım tekrar bir artış görmeyiz vaka sayısında.
İnş.

Ölü Sayısı önemli değil. Vakaya bakmalıyız.

Ölü sayısı önemli yanlış anlamayınız.

Son mesajlar