1 Haftalık Realme 6 Pro Deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Değerli forum üyeleri, iyi günler. Bu konuda, son zamanlarda çıkan f/p ürünlerinden biri olan Realme 6 Pro'daki 1 haftalık deneyimlerimi paylaşacağım.

Ekrandan başlayalım ;
Güneş ışığında parlaklık seviyesi yeterli. Sabah ve öğlen saatlerinde ekranı görmekte zorluk yaşamıyorum. Çift ön kamera gözümü rahatsız etmedi.
90hz gerçekten bambaşka bir şeymiş. Özellikle oyun oynarken etkisini gösteriyor. 60 hz'lik bir cihazı tekrar kullandığınızda fark görülüyor. Sonuç olarak ekranından gayet memnunum.

Batarya Performansı ;
Sonuçların ekran görüntülerini paylaşıyorum.
90hz, Wi-Fi, Bluetooth ve Konum sürekli açıkken, %20 şarjım kalmışken yoğun kullanımda 7 saat 34 dakika ekran süresi aldım.
Screenshot_2020-09-29-08-58-48-55.jpg

Otomatik hz, Wİ-Fİ, Bluetooth ve Konum sürekli açıkken, otomatik parlaklıkta standart kullanımda %18 şarjda 10 saat ekran süresi aldım.
Screenshot_2020-09-29-11-26-51-05.jpg

90hz'de, Pubg'de 17 dakikada telefonun desteklediği son grafik ayarında %7.5 şarj tüketti.
Call of duty'de 15 dakikada %5 şarj tüketti.
PES'te 1 saat 15 dakikada %25 şarj tüketti.

%0'dan 100'e 62 dakikada, 15'den 100'e 56 dakikada geldi.

Kamera ;
64 mp ana kameranın performansı beni şaşırttı. Samsung GW1 sensörden pek bir beklentim yoktu ancak çok memnun kaldım. Kamera önceliğinizse, bu fiyatlarda güzel bir tercih olabilir.
Gece modunda kumlanmalar oluyor ancak memnun edecek seviyede.
Geniş açı modunda kenarlarda bozulmalar oluyor ancak fiyatına göre başarılı diyebilirim.
Makro kamera başarısız. Bu fiyatlardaki diğer cihazların makro sonuçları nasıl, bir bilgim yok ancak makro fotoğraflar çekmek için alma düşünceniz varsa memnun kalmayabilirsiniz.
Ön kamera tek kelimeyle harika. IMX471 sensör kalitesini gösteriyor. Forumda öneriler verirken ön kameranın başarılı olduğunu bilerek yardımcı oluyordum, beklediğimden iyi çıktı. Bundan sonra ön kamera önceliği olan üyelere bu cihazı önermekte kararlıyım :)
Arka kamerada mikrofondan memnun kalmadım ama görüntü kalitesi gayet iyi. Sarsıntı önleyici başarılı.
Genel olarak, ana kamera ve ön kameradan çok memnunum.

Performans ;
Oyunları hep 90hz'de oynadım. Takılma, donma yok. 30 dakika boyunca Pubg oynadığımda rahatsız edici seviyede ısınma yaşamadım.

Arayüz : Cihaz sade ve premium hava veren bir arayüze sahip. Herhangi bir kasma, donma yaşamadım.

Tasarım : Cihazın arkasına baktığımda resmen keyif alıyorum. Yıldırım efekti göze çok hoş geliyor. Cihazın rahatsız edici seviyede ağırlık ve kalınlığı yok. Ekran koruyucu biraz garip yapıştırılmış gibi, dümdüz ön kameraya bakarken koruyucu kameradan taşıyor. Kutudan çıkan kılıf bayağı kaliteli ancak takması ve çıkarması çok zor. Ekrana zarar vereceğim diye korkuyorum. Sanırım kılıfı değiştireceğim.

Diğer :
Dolby Atmos ses kalitesini kesinlikle etkiliyor. Cihazın ses kalitesi yeterli ve ses gayet yüksek çıkıyor.
Bu arada, kablolu kulaklıkla oyun oynamak biraz zor. Sola doğru eğip kamera altta kalacak şekilde oynarsanız kulaklık elinize geliyor. Diğer türlü de kamera elinize geliyor, ama elinizi biraz daha yukarıda tutarsanız bir sorun yok.
Zil sesi "it's realme" çok hoşuma gitti ?
Maskeyle yüz tanıma yapılmıyor.
Gezinti düğmeleri ve ön kamera saklanabiliyor.
Parmak izi okuyucu çok hızlı çalışıyor.
Güç düğmesi ve ses açma kapama butonları uygun yerlere konulmuş. Tek elimle butonlara rahatça ulaşabiliyorum.

Kapalı ekran özelliği ile ekran kapalıyken şekiller çizip herhangi bir uygulamayı başlatabiliyorum. Örneğin, ekran kapalıyken "W" çizdiğimde Whatsapp'i, "O" çizdiğimde flaş açılıyor. Günlük kullanımımda pek işime yaradığını söyleyemem ancak böyle bir özelliğin olması hoşuma gitti. :)

Sistemin kullandığı alan ile birlikte ilk açılışta 113 GB'a sahip oluyoruz. 128 GB'ın tamamını kullanamıyoruz.

Özetle cihazdan çok memnunum. Herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız rahatlıkla 3 4 yıl götürebilecek bir cihaz. Bütçenize uygun bir fiyatta görürseniz almanızı tavsiye ederim.

Umarım telefon arayışında olan üyeler için faydalı bir içerik olmuştur. :)

Merak ettiğiniz sorular varsa sorabilirsiniz. :)

Kendinize iyi bakın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Realme 6 pro'nun kutusundan kulaklık çıkıyor mu ?

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115

dina35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar 3 gün önce pro 6 aldım birşeyler sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.whatsapp görüşmelerinde karşı tarafı gösteren kamerada çözünürlük bayağı düşük görünüyor selfie kamera da bu yok.daha önceki telefonumda herşey net idi.ikincisi uygulamaları arka planda çalışmaması için dondurma işlemi var ama bu arka planı her seferinde temizlemeyi gerektiriyor yine de uygulamaları işi bitince tamamen kapatılması olabiliyor mu.tşkler

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Biraz geç olsa da bunu buraya da ekleyeyim, "süper gece bekleme modu" ile gece telefon açıkken, şarj (22.45) %81'den (7.20) %79'a düştü.
IMG_20201023_072146.jpg
Screenshot_2020-10-23-07-21-11-85.jpg

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Merhabalar 3 gün önce pro 6 aldım birşeyler sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.whatsapp görüşmelerinde karşı tarafı gösteren kamerada çözünürlük bayağı düşük görünüyor selfie kamera da bu yok.daha önceki telefonumda herşey net idi.ikincisi uygulamaları arka planda çalışmaması için dondurma işlemi var ama bu arka planı her seferinde temizlemeyi gerektiriyor yine de uygulamaları işi bitince tamamen kapatılması olabiliyor mu.tşkler
Bu mesajınıza cevap yazdığımı hatırlıyorum ancak tekrar cevaplayayım.
Whatsapp görüşmesi denedim, bende görüntü gayet netti. Uygulama verilerini ve ön belleğini temizleyip tekrar denemenizi öneririm.

Reaksiyon puanı
6,381
Pubg max. 40fps, cod 60fps, asphalt 40fps, f1 mobile 60fps..
Kullanımımda neredeyse hiç fps düşüşü yaşamadım.
Bunu Realme fark etmiş de Pubg'yi biraz optimize etmişler Realme 7 Pro'ya. Ben şahsen şaşırdım. 720G ile Realme 7 Pro çok akıcı ve çok stabil performans veriyordu. Realme 7 Pro'nun en yüksek açabildiği ayarlardaydı.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Son düzenleme:

dina35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar videolarda sıkıntı var başka forumda da bu konuya değinildi bende de var videolarda birkaç saniye kesiliyor sesi umarım yazılımla düzelir

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Merhabalar videolarda sıkıntı var başka forumda da bu konuya değinildi bende de var videolarda birkaç saniye kesiliyor sesi umarım yazılımla düzelir
Video çekimde mi video izlerken mi ?

dina35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çekerken bir sıkıntı görmedim bir dklık video çektim izlerken 2 yerde birer saniye ses kesilmişti

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Çekerken bir sıkıntı görmedim bir dklık video çektim izlerken 2 yerde birer saniye ses kesilmişti
Gürültü engelleyici sebep olabilir bu soruna.
Çektiğim videolara tekrar göz attım ama bende böyle bir sorun yok.
Ayarlardan Realme UI yazılım güncellemesine girip sürüm hakkında bilgi verebilir misiniz ?

dina35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
11 a 28 sürüm sizdeki farklı mı